امروزه دوربین‌ها یکی از اجزای مهم و قابل توجه تلفن‌های همراه شده‌‌اند و روز به روز به تعداد دوربین‌های موبایل، حساسیت و کیفیت تصویربرداری آنها افزوده می‌شود. از طرفی با پیشرفت دوربین گوشی، مشکلات رخ داده برای آنها نیز متعدد شده است. از این رو تعمیر دوربین گوشی اهمیت یافته و در این صفحه از “استاده” به خدمات تعمیر دوربین گوشی و تعمیرات دوربین موبایل سامسونگ خواهیم پرداخت.

خرابی و اختلال در عملکرد دوربین موبایل سامسونگ با نشانه‌ها و علائم مختلفی همراه است که در این مطلب به صورت مفصل درباره‌ی این نشانه‌ها، تعمیر دوربین گوشی سامسونگ، هزینه تعمیرات دوربین گوشی به ویژه مدل سامسونگ A80 توضیحاتی را ارائه خواهیم نمود.

عوامل موثر بر هزینه تعمیر دوربین گوشی

هزینه تعمیر دوربین موبایل را نمی‌توان قبل از بررسی توسط تعمیرکار متخصص و فنی به طور قطعی بیان نمود؛ اما مهم‌ترین فاکتورهایی که در تعیین هزینه تعمیر دوربین گوشی اثرگذار هستند را می‌توان به صورت زیر دانست:

  • هزینه تعویض قطعات و دوربین گوشی
  • دستمزد تعمیرکار
  • نوع مشکل به وجود آمده برای دوربین گوشی
  • نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری بودن علت خرابی دوربین گوشی
  • مدل و برند گوشی و…

از میان موارد فوق، نوع مشکل رخ داده برای دوربین گوشی مهم‌ترین عامل در تعیین هزینه تعمیرات دوربین گوشی است. مشکلاتی مانند ظاهر شدن تصویر سیاه هنگام استفاده از دوربین گوشی، کار نکردن دوربین جلوی گوشی، فوکوس کردن خود به خودی دوربین، شنیده شدن صدای نویز هنگام روشن بودن دوربین گوشی، وجود نقاط سیاه در تصویر و… از جمله مشکلاتی هستند که هر کدام از آنها در زمان تعمیرات دوربین گوشی به زمان، تخصص، ابزار و قطعات متفاوتی نیاز دارند. بنابراین هزینه رفع هر کدام از این مشکلات با دیگری متفاوت خواهد بود.

تعمیرات دوربین گوشی

دوربین تلفن همراه که سهم بزرگی از کارآیی آن را به دوش می‌کشد، ممکن است در اثر عوامل مختلفی مانند آب‌ خوردگی و ورود الکل یا سایر مایعات به دوربین، سقوط از ارتفاع، ضربه و فشار غیرعادی به لنز دوربین، به هم خوردن تنظیمات دوربین در گوشی، آسیب‌دیدگی دوربین هنگام تعمیر سایر قسمت‌های گوشی یا نصب برنامه‌های آسیب‌زننده به نرم‌افزار تلفن همراه دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر داشته باشد.

تیره بودن عکس‌ها

یکی از نشانه‌هایی که خبر از خرابی دوربین گوشی می‌دهد، تیره شدن رنگ عکس‌ها نسبت به حالت طبیعی و عادی آنها است. هنگام مواجهه با این مورد ابتدا باید از تمیز بودن لنز دوربین و درست بودن تنظیمات آن مطمئن شوید. پس از بررسی این موارد، اگر باز هم عکس‌های گرفته شده در نور مناسب در گوشی تار و تیره افتاده باشند، باید به دنبال تعمیرات دوربین گوشی باشید.

سیاه شدن تصویر

از دیگر مواردی که باعث می‌شود دوربین گوشی به تعمیر نیاز داشته باشد، سیاه شدن تصویر هنگام باز کردن برنامه است. از جمله دلایل متنوعی که سبب این امر می‌شوند، می‌توان بسته شدن یا گیر کردن شاتر دوربین گوشی بر اثر ضربه یا مشکلات نرم‌افزاری را نام برد.

زمانی که هنگام استفاده از دوربین گوشی تصویر مورد نظر با سیاهی روبه‌رو شد، در اولین مرحله، گوشی را ری‌استارت نموده تا مشکل نرم‌افزاری یا پر شدن حافظه موقت گوشی رفع گردد. اگر پس از انجام این کار، هنوز این مشکل پابرجا بود، باید از فرد متخصص در تعمیر دوربین موبایل کمک بگیرید.

سوختن دوربین

البته گاهی دلیل سیاه بودن صفحه یا در برخی موارد سفید بودن صفحه، سوختن دوربین گوشی است. در مواردی نیز سوختن دوربین گوشی نشانه دیگری دارد. در این صورت، هنگام ورود به برنامه دوربین، به طور ناگهانی دوربین گوشی بسته می‌شود. گفتنی است معمولا به جای تعمیرات دوربین گوشی در این موارد به تعویض آن پرداخته می‌شود.

خدمات تعمیر دوربین گوشی

تعمیر دوربین موبایل سامسونگ

عملکرد نامناسب دوربین موبایل سامسونگ نیز یکی دیگر از مواردی است که کاربران زیادی را با مشکل مواجه می‌کند. در ادامه، اصلی‌ترین نشانه‌های خرابی دوربین موبایل سامسونگ و توصیه‌هایی در این مورد آورده شده است.

نقاط تیره رنگ در عکس

یکی از مواردی که هنگام تعمیر دوربین گوشی سامسونگ به ویژه مدل A80 مشاهده می‌گردد، ظاهر شدن نقطه‌های تیره رنگ در قسمت‌هایی از عکس است. در این مورد نیز توصیه می‌شود که قبل از اقدام به تعمیر دوربین گوشی سامسونگ، لنز آن را به آهستگی با پارچه‌ای تمیز و نازک تمیز کرده و حافظه گوشی سامسونگ را با پاک کردن برنامه‌های اضافی و مخرب، خالی کنید. در صورت برطرف نشدن مشکل با انجام این موارد، احتمالا ایراد سخت‌افزاری سبب خرابی دوربین موبایل سامسونگ شده است.

صدای نویز دوربین

از دیگر خرابی‌های دوربین موبایل سامسونگ، شنیده شدن صدای نویزمانند در زمان استفاده ازدوربین می‌باشد. دلایل مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری می‌توانند از دلایل این مشکل باشند. این موضوع تنها پس از عیب‌یابی توسط تعمیرکار ماهر دوربین گوشی سامسونگ، قابل تعمیر می‌باشد.

در مواردی امکان دارد سوختن چراغ فلش دوربین دلیل خرابی دوربین موبایل سامسونگ باشد که در نمایندگی تعمیرات گوشی سامسونگ قابل تعمیر است.

تعمیر دوربین موبایل سامسونگ

هزینه تعمیر دوربین گوشی A80

در تعیین هزینه تعمیرات دوربین گوشی A80 علاوه بر هزینه قطعات، باید نوع مشکل دوربین را در نظر گرفت. علاوه بر مواردی که این جا درباره مشکلات رخ داده برای دوربین گوشی نام برده شد، موارد دیگری نظیر فیلم نگرفتن دوربین گوشی A80، کار نکردن دوربین جلوی آن، ضبط نشدن صدا هنگام فیلم‌برداری با دوربین گوشی A80، ظاهر شدن پیام پر بودن حافظه دوربین در عین فضای کافی در گوشی سامسونگ، تشخیص ندادن لبخند، خرابی تایمر دوربین و… مواردی هستند که هزینه تعمیر آنها با یک‌دیگر متفاوت بوده و در تعیین قیمت تعمیر دوربین گوشی سامسونگ A80 اثرگذار هستند.

طبقه بندی شده در