آگهی‌های بالا تبلیغاتی می‌باشند و استاده صرفا معرفی مشاغل خدماتی را انجام می‌دهد و هرگونه توافقات انجام کار و مالی مربوط به آن بر عهده طرفین می‌باشد.

در گونه‌ای از ساختمان‌های مسکونی و یا تجاری استفاده از لوله کشی روکار به دلیل کاهش هزینه ها و یا بخاطر قدیمی بودن ساختمان و عدم امکان کنده‌کاری هنوز مرسوم است و از این روش لوله کشی استفاده می شود. امروزه با استفاده از یک لوله کار ماهر و حرفه ای می توانید بهترین حالت را در این روش پیاده سازی کنید و نمای داخلی ساختمان را نیز حفظ نمایید.

در این صفحه از “خدمات آنلاین نکت” به نحوه لوله کشی روکار آب، پکیج و رادیاتور میپردازیم و نکات مهمی را که حین کار باید به آن توجه کنید اشاره خواهیم کرد.

لوله کشی روکار آب

لوله کشی روکار آب

کاملا بدیهی است که ما مخفی بودن لوله کشی را به مشخص بودن لوله کشی روکار آب ترجیح می دهیم، اما همیشه نصب لوله‌ها در مراحل اولیه ساخت انجام نمی گردد. پوسیدگی لوله های قدیمی، نشتی آب ما را به سمت روش  کم هزینه تر و راحت تر، یعنی لوله کشی روکار آب ترغیب می کند.

هم زمان با تولد لوله های چندلایه پلیمری، دیگر از لوله های آهنی بد شکل و زمخت در نمای داخلی خانه خبری نیست. لوله های چند لایه جدید که بسیار مقاوم تر و زیباتر از  نمونه های فلزی هستند و جلوه بهتری به لوله کشی روکار آب، شوفاژ و … در خانه داده اند. این لوله ها اگر با روش درست و اصولی کار گذاشته شوند، به آسانی با رنگ دیوار و کف خانه ست می شوند و تا حد زیادی از به اصطلاح تو چشم بودن شیوه نصب لوله‌های روکار آب جلوگیری خواهند کرد.

نحوه لوله‌کشی روکار پکیج 

نحوه لوله‌کشی روکار پکیج

هر خانه براساس متراژ ، تعداد اتاق ها و … سیستم  لوله کشی خاص خود دارد. اما برای اینکه بهترین شیوه لوله کشی روکار را اجرا کنیم باید پیش از آغاز کار،  چند نکته را مد نظر داشته باشیم.

پکیج به عنوان قلب و منبع اصلی  سیستم گرمایشی خانه  باید از یک برند معتبر و باکیفیت انتخاب شود. کمترین مقدار انرژی و بیشترین مقدار تولید گرما، این چیزیست که باید در انتخاب پکیج شما مهم باشد. در نحوه لوله کشی روکار پکیج محل قرار گیری مناسب پکیج نیز مسئله دیگری است که تاثیر بسزایی در صرفه جویی طول لوله های به کار رفته دارد، نصب در محل مناسب از هدر رفتن انرژی گرمایی جلوگیری می کند و افت فشار ناشی از مسیرهای طولانی را تا حدود زیادی از بین می برد.

یادمان باشد که لوله های روکار در معرض دید هستند این یعنی به اندازه وقتی که برای انتخاب یک ساعت دیوار می گذارید، باید صرف انتخاب بهترین شیوه اتصالات با کمترین لوله کنید. در کنار اهمیت کیفیت آب گرم خانه، به کارگیری لوله های کمتر در نمای اصلی خانه در نحوه لوله‌کشی روکار پکیج چیزی است که باید به آن توجه کنیم.

لوله کشی روکار پکیج

لوله کشی‌های پکیج به صورت روکار از عمده ترین روش هایی است که جهت نصب پکیج و یا بازسازی ارزان و سریع لوله های پوسیده و معیوب انجام می گردد. این لوله ها با توجه به فاصله آخرین و دورترین شیر دسترسی به آب گرم نسبت به منبع  انتخاب و مونتاژ می شوند. دمای مورد نیاز آب و همچنین حجم و فشار  مورد نیاز پکیج از موارد دیگری است که در نحوه لوله‌کشی روکار پکیج ساختمان باید مورد توجه قرار گیرد. با توجه به اینکه عمده پکیج ها در آشپزخانه نصب می گردند، عبور لوله های روکار از درون کابینت ها شیوه مناسب و کم هزینه ای در  پنهان سازی لوله های روکار می باشد که می توانیم آن را اجرا کنیم.

لوله کشی شوفاژ روکار

لوله کشی شوفاژ روکار

شوفاژ دارای یک جریان آب گرم ورودی از پکیج و یا موتورخانه مرکزی می باشد که پره‌های آن کار انتقال گرما به محیط خانه را انجام می دهند و یک جریان آب خروجی سرد که به منبع اصلی برخواهد گشت. نکته ای که در لوله کشی شوفاژ روکار باید به آن دقت کنیم، عبور لوله‌های روکار گرم از مسیری است هنگام نصب، لوله گرم ورودی تماسی با نفرات در خانه نداشته باشند هر چند که لوله‌های عایق پلی اتیلنی تا حدود زیادی این خطر سوختگی را برطرف کرده است.

 لوله‌کشی روکار رادیاتور

برای انجام لوله کشی‌های رادیاتور به صورت روکار نکته مهمی که نباید از آن غافل شویم ارتقاع دادن شیر ورودی لوله به رادیاتور است. باید لوله‌ها به گونه‌ای و در ارتفاعی به رادیاتور متصل گردند که امکان تعمیر و حتی بررسی در سال‌های دیگر را داشته باشد.

هنگام لوله کشی روکار رادیاتور ایجاد فضای کاری جهت استفاده کاربر سهولت را به همراه دارد. اتصالی در میان رادیاتورهای دیواری با دیوار وجود دارد اگر جنس دیوار خانه ماده ای غیر از سنگ باشد، با یک دریل می توانید محل عبور لوله ها را از دیوار سوارخ کنید و برای لوله‌کشی روکار رادیاتور، لوله ها را به جای دور دادن در خانه، مستقیم به لوله اصلی انشعاب آب گرم و سرد خانه متصل کنید. استفاده از این روش صرفه جویی اقتصادی بسیار زیادی را به همراه دارد.

در پایان

اگر خانه شما نوساز و در حال ساختن نیست، استفاده از شیوه لوله کشی روکار بهترین گزینه در تعمیر و ارتقا سیستم لوله‌های خانه شما است. دسترسی بالا، کاهش هزینه تعمیرات و عیب یابی سریع تنها بخشی از مزایای استفاده از روش لوله کشی رو کار می باشد به در جمع مطالب بالا باید گفت هنگام انتخاب نصاب و لوله کش، در کنار تجربه و تخصص فنی آن باید به هنر خلاقیت او در  نصب کمترین لوله در کورترین فضای خانه دقت کنید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در