نصب وان حمام معمولا در آپارتمان‌های نقلی و کوچک مرسوم نیست اما اگر به نسبت حمام بزرگی دارید می‌توانید از وان در حمام خود استفاده کنید زیرا آن‌ها در سایزها و مدل‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند.

در این صفحه به چگونگی نصب وان جکوزی، هزینه نصب وان و به طور کلی هر چه برای نصب وان حمام نیاز دارید می‌پردازیم.

نصب وان جکوزی

نصب وان حمام

برای نصب وان جکوزی در حمام منزل خود همانطور که اشاره شد باید ابتدا به فضای موجودتان و سپس دیزان‌های مرتبط با آن توجه کنید. برای مثال می‌توانید بخشی از حمام که برای نصب وان جکوزی در نظر گرفته شده است با شیشه‌ یا پارتیشن مناسب از بقیه قسمت‌ها جدا کنید.

  • قدم اول برای نصب وان حمام، بررسی پیش‌نیازهای آن مانند لوله‌کشی، برق‌کشی، متراژ، تهیه شیرآلات و… است.
  • بعد از سفارش وان مورد پسند خود و رسیدن آن به منزل تمام متعلقات آن را چک کنید تا سالم و کامل به دستتان رسیده باشد.
  • حالا می‌توانید با کمک افراد متخصص نصب وان جکوزی را مرحله به مرحله انجام دهید.

نصب وان توکار

نصب وان توکار

وان نیز مانند برخی تجهیزات دیگر در منزل در دو نوع تو کار و رو کار وجود دارد که افراد بیشتر تمایل به نصب وان توکار دارند.

برای داشتن وان جکوزی حمام آپارتمانی موارد زیر مورد نیاز هستند:

  • سیستم برق‌کشی درست و یک پریز در پشت وان
  • زیرکاری و سیمان ریزی زیر برای نصب وان توکار
  • ایجاد محل تخلیه و خروجی آب
  • لوله‌ آب گرم و سرد

پس از اینکه موارد بالا و ابتدایی انجام شدند وان را در سر جایش قرار دهید و جای شیرآلات (آب سرد و گرم) و سیفون تخلیه را چک کنید. با توجه به اینکه می‌خواهید نصب وان توکار انجام دهید، آن را پر از آب کنید تا از عدم نشتی آن به اطراف مطمئن شوید. سپس باید دور وان را با طراحی کاشی و دیوار مورد نظر خود کاور کنید.

هزینه نصب وان حمام

هزینه وان

پس از خریدن وان جکوزی حمام آپارتمانی مورد قبول خود باید به فکر نصب آن باشید. اما قبل از آن باید از هزینه نصب وان حمام مطلع باشید تا بتوانید برای این موضوع هم برنامه‌ریزی کنید.

به طور کلی افرادی که تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی نصب می‌کنند قادر به نصب وان حمام هم هستند اما پیش از آن می‌توانید از آن‌ها هزینه نصب وان حمام را نیز جویا شوید. لیست زیر قیمت‌های حدودی برای نصب وان حمام را نشان می‌دهد.

خدمت مورد عرضههزینه به تومان
هزینه نصب وان حمام شاسی دار، قاب دار و جکوزی سیاراز ۹۰۰۰۰
ایاب و ذهاببه نرخ روز

لوله کشی وان حمام

لوله کشی وان حمام

همانطور که اشاره شد انجام لوله‌کشی وان از مراحل ابتدایی و واجبات نصب وان حمام است. در این مرحله باید از لوله‌کش متخصص کمک بگیرید تا پس از نصب وان جکوزی حمام آپارتمانی خود دچار نشتی و هزینه‌های اضافی بعدی نشوید.

  • برای داشتن وان جکوزی حمام آپارتمانی باید بدانید که همه آن‌ها باید خروجی آب (مستقل از خروجی آب معمول حمام) با توجه به میزان آب درونی خودشان داشته باشند و اگر جکوزی شما گنجایش آب زیادی دارد پیشنهاد می‌شود دو عدد خروجی برای آن در نظر بگیرید که از طریق سیفون به فاضلاب هدایت شود.
  • خروجی (رایزر) فاضلاب باید با فاصله‌ی معقول از دیوار و شیب متناسب قرار گیرد و به دلیل آب زیاد هنگام خروج باید مسیرش مستقیم باشد.
  • در لوله‌کشی وان وقتی لوله‌ خرطومی شکل در رایزر قرار گرفت باید به خوبی در سر جایش فیکس شود که به همین دلیل می‌توانید از چسب‌های محکمی مانند سیلیکونی که در بازار هستند استفاده کنید.
  • برای نصب شیر آب سرد و گرم و دوش آب، روند عادی آن‌ها طی می‌شوند.
  • پس از نصب شیر نوبت به نصب شلنگ می‌رسد.
  • تا اینجا مراحل اصلی و لوله‌کشی وان صورت گرفته است.

طریقه نصب وان جکوزی خانگی

طریقه نصب جکوزی

بعد از انجام لوله‌کشی در منزل که قدم اول برای نصب وان حمام به حساب می‌آید به چگونه طریقه نصب وان جکوزی خانگی می‌رسیم که بهتر است توسط متخصص انجام شود اما برای دانستن مراحل آن به مطالب زیر توجه کنید.

  • نصب اولیه و زیرسازی

در این مراحل باید به قسمت کف و زیرین وان توجه ویژه‌ای داشته باشید تا پایه‌ها درقیقا سر جای درست خود باشند و وان شما تراز باشد. حتی بهتر است از کشش منطقه نصب وان اطمینان حاصل کنید تا ببینید قادر است وزن و فشار بالای ۱۵۰ کیلوگرم به ازای هر متر را تحمل کند یا خیر.

  • نصب لوله خروجی

لوله‌ای که به سمت خروجی و سیفون می‌رود را نصب کنید.

  • نصب سیفون

اگر سیفون را در مرحله لوله‌کشی وان نصب نکرده‌اید در این مرحله اقدام به نصب کنید.

  • بست بستن

هر شکلی از وان جکوزی حمام آپارتمانی با نوع خاصی از بست اتصال پیدا می‌کند. برای مثال اگر وان شما حالت مستطیلی دارد باید لبه وان را سایز  بزنید و بست‌ها را به دیار وصل کنید. بعد از نصب وان حمام لبه‌های آن را درون بست‌ها بگذارید و بست‌ها را سفت کنید.

  • نصب بخش‌های الکتریکی مانند موتور

این بخش از طریقه نصب وان جکوزی خانگی باید حتما توسط متخصص صورت گیرد زیرا در غیر این صورت وارد شدن هر گونه خسارتی بر گردن خود خریدار است.

  • چک کردن وان و استفاده از آن به منظور تست اولیه

حال باید ببینید اقدامات قبلی را درست انجام داده‌اید یا خیر. به همین منظور وان را آب کنید و سیستم خروجی آب و دور موتور را برای جکوزی تست کنید.

  • نصب دوش و متعلقات دیگر

در این مرحله اگر وان شما درست کار می‌کند دوش و شیرآلات را متصل کنید.

جمع بندی

برای خرید و نصب وان حمام در منزل خود حتما به نکات ابتدایی و حتی طرز استفاده از آن توجه کنید. گاهی اوقات افراد به سختی وان حمامی متناسب با سایز حمام خود تهیه می‌کنند اما فقط در ابتدا از آن استفاده می‌کنند و بعد حتی به نظرشان داشتن وان دردسرساز است. بنابراین از قبل شرایط نصب، میزان فضای باقی‌مانده از حمام، جنس وان تهیه شده، طریقه نصب وان جکوزی خانگی و… را حتما در نظر بگیرید و از افراد متخصص برای نصب کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در