ایزوگام طرح دار استخر از میان انواع دیگر ایزوگام‌های طرح دار به‌واسطه اینکه عایق بسیار مناسبی نسبت به نم و رطوبت به شمار می‌روند، انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای برای استخرها  و شاید بنا به سلیقه و نیاز شما مناسب پشت‌بام ساختمان‌ها هستند. همان‌طور که میدانیم، نفوذ نم و رطوبت می‌تواند عمر مفید یک استخر و همچنین زیبایی آن را تحت تأثیر قرار دهد؛ ازاین‌رو ایده‌ای با عنوان ایزوگام طرح دار استخر شکل گرفت.

ایده‌ای که باکیفیت، زیبایی، دوام و اغلب گارانتی بالای خود، نظر بسیاری را به‌سوی خود جلب کرده است. شاید با شنیدن استخر اولین فضایی که در ذهنتان مجسم می‌شود، استخرهای ورزشی باشد اما این نوع خاص از ایزوگام‌ها برای مخازن آب و همچنین استخرهای پرورش ماهی و استخرهای کشاورزی نیز قابل‌استفاده هستند.

در این صفحه درباره انواع ایزوگام طرح دار برای استخر و ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

استانداردهای ایزوگام طرح دار استخر

استانداردهای ایزوگام طرح دار استخر

ایزوگام طرح دار استخر برای آب‌بندی کردن (عایق سازی) استخر و به‌منظور کاهش هزینه‌های مربوط به تعمیر استخر و جلوگیری از تخریب آن در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی با سرعت باورنکردنی توانست به محبوبیت بالایی دست پیدا کند.

در بحث ایزوگام طرح دار برای استخر، تلاش بر آن بوده است که از دو لایه فویل برای عایق کردن استفاده شود؛ البته در این دو لایه سازی، موضوع ضخامت نیز که نباید از مقدار 4 میلی‌متر تجاوز پیدا کند، پیوسته موردتوجه است.

سؤالی که دراین‌بین اما مطرح است «یک ایزوگام طرح دار استخر مناسب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟» برای آگاهی از پاسخ سؤال، مهم‌ترین مشخصه‌ها به‌صورت فهرست‌وار در ادامه آورده شده است:

  • مقاومت بالا در برابر نفوذ نم

این پارامتر، مهم‌ترین مشخصه‌ای است که برای ساخت ایزوگام طرح دار استخر باید موردتوجه قرار گیرد.

  • برخورداری از میزان چسبندگی بالا

این مسئله به‌صورت خاص از نوع قیر پالایشگاهی که برای ساخت ایزوگام استفاده‌شده است و همچنین درصد خلوص آن، تأثیر می‌پذیرد؛ بنابراین، اینکه شما به چه شرکتی برای خرید ایزوگام مراجعه می‌کنید، مسئله بسیار مهمی است. بحث چسبندگی به علت تماس مداوم این ایزوگام‌ها با آب نیز مسئله‌ای مهمی است که باید برای ساخت موردتوجه قرار گیرد.

  • تطابق با استانداردهای روز جهانی

این استانداردها، دامنه بسیار وسیعی را در برمی‌گیرند و از بحث ضخامت گرفته تا مقاومت بالا نسبت به دماهای پایین، بالا و همچنین تغییرات دمایی را شامل می‌شوند.

دقت داشته باشید، ضخامت استاندارد تعریف‌شده برای ایزوگام استخر از نوع طرح دار بین 3.5 الی 4 میلی‌متر است.

  • مقاومت و استحکام بالای فویل و همچنین روکش

به‌هرحال ایزوگام طرح دار استخر (نوع ورزشی) و به‌صورت خاص قسمت‌های کف آن در معرض حرکت مداوم شناگران قرار می‌گیرند؛ بنابراین لازم است که از استحکام مکانیکی بالایی نیز برخوردار باشند.

  • طرح ایزوگام برای استخر

خیلی مهم است که استفاده از این ایزوگام‌ها نمای یک استخر واقعی را برای شما ایجاد کند. آن‌ها عموماً به رنگ آبی هستند و طرح‌های مختلفی همچون لانه‌زنبوری، ساده و… را می‌توانند به خود گیرند.

لازم به ذکر است درصورتی‌که از این ایزوگام‌ها برای استخرهای پرورش ماهی استفاده می‌کنید، رعایت اصولی که پس از گذشت زمان به حیات موجودات زنده آسیبی وارد نکند، لازم و ضروری است. به همین جهت استفاده از نظر یک کارشناس در تمامی مراحل خرید، ساخت و نصب لازم و ضروری است. استفاده از نظرات یک کارشناس در کاهش و حتی به صفر رساندن هزینه‌های اضافی که در آینده باید برای جبران خسارات پرداخته شود، بسیار مؤثر است.

مسئله شرایط آب و هوایی منطقه‌ای که قصد احداث استخر را در آنجا دارید یک پارامتر مهم است که فرمولاسیون ایزوگام شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این مسئله را می توانید با کارشناسان استاده در کنار تمامی بایدها و نبایدها موردبررسی قرار دهید تا تلاش شود بهترین فرمولاسیون ممکن ارائه دهند.

قیمت ایزوگام طرح دار استخر

قیمت ایزوگام طرح دار استخر

شاید کیفیت بالا و همچنین گارانتی 15 ساله برای این ایزوگام‌ها طرز فکر اشتباهی را مبنی بر گران‌قیمت بودن این نوع ایزوگام‌ها برای شما به وجود آورده باشد. در حقیقت اما استانداردهایی نیز برای قیمت ایزوگام‌های طرح دار و به‌صورت خاص ایزوگام طرح دار برای استخر تعریف‌شده است. مهم‌ترین مسئله در بحث قیمت، ضخامت و وزن ایزوگام استفاده‌شده، می‌باشد.

عموماً هزینه لازم برای خریداری ایزوگام‌ها، صرف‌نظر از برند آن‌ها به تعداد رول‌های خریداری‌شده نیز تاثیر دارد. ضخامت رول و وزن آن در تعیین قیمت‌ها مؤثر است. در وهله اول، درصد خلوص مواد به‌کاربرده شده است که قیمت تمام‌شده را برای شما تعیین می‌کند. به خاطر داشته باشید گرچه ایزوگام‌های طرح دار جز ایزوگام‌های بسیار مرغوب هستند، اما درنهایت کیفیت مواد به‌کاررفته شده در کنار درصد خلوص آن‌ها در هزینه تمام‌شده برای ساخت آن‌ها مؤثر است. دقت داشته باشید برای نصب به یک سری مواد اولیه همچون قیر و … نیاز است، پس لازم است هزینه‌ای نیز برای خریداری آن‌ها در نظر گرفته شود.

جمع بندی

قیمت ایزوگام طرح دار استخر تا حدودی به اینکه شما از خدمات چه شرکتی استفاده می‌کنید و یا هزینه های نصب نیز بستگی دارد؛ بنابراین لازم است که تلاش کنید بر اساس هزینه‌ای که در دست دارید و همچنین پرس‌وجو درباره کیفیت کار شرکت‌های مختلف، بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,