عایق کاری سرویس بهداشتی برای جلوگیری از تجمع و ریزش آب صورت می‌گیرد. سرویس‌های بهداشتی در معرض آب‌ گرفتگی قرار دارند؛ به همین دلیل ممکن است بعد از مدتی دچار نم زدگی و رطوبت شوند. امروزه عایق کاری سرویس بهداشتی به روش‌های مختلفی از جمله ایزوگام، قیرگونی و استفاده از مواد عایق نانو انجام می‌شود. در این صفحه از “استاده” می‌خواهیم درباره‌ی عایق کاری سرویس بهداشتی به روش قیرگونی صحبت کنیم. همراه ما باشید.

قیمت عایق کاری سرویس بهداشتی

خدمتقیمت به تومان
عایق کاری سرویس بهداشتی از 200.000

قیمت عایق کاری به روش قیرگونی به موارد متعددی از جمله:

  • کیفیت مواد
  • نوع مواد
  • میزان سختی کار
  • متراژ عایق کاری
  • میزان مواد

بستگی دارد. به طور مثال طبیعی است که قیمت عایق کاری سرویس بهداشتی با قیر سه‌لایه از یک‌لایه و دولایه بیشتر باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در “استاده” تماس حاصل کنید تا بعد از بررسی دقیق، میزان هزینه‌ها به طور دقیق به شما اعلام گردد.

عایق کاری سرویس بهداشتی

خدمات عایق کاری سرویس بهداشتی به روش قیرگونی یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای جلوگیری و یا رفع نم و رطوبت سرویس بهداشتی است. از بزرگ‌ترین مزایای قیرگونی می‌توان به چسبندگی بالا و ضخامت زیاد آن اشاره کرد.

عایق کاری سرویس بهداشتی

رطوبت و نم‌ زدگی باعث آسیب‌دیدگی سرویس بهداشتی می‌شود و در صورت عدم توجه می‌تواند به سایر قسمت‌های خانه نیز نفوذ کرده و به آنها آسیب برساند. به همین دلیل بهتر است هرچه سریع‌تر عایق کاری و خدمات مربوط به آن انجام شود.

جهت اقدام برای لوله کشی ساختمان در استاده روی آن کلیک کنید.

می‌توان عایق کاری سرویس بهداشتی را هم در هنگام ساخت‌وساز ساختمان یا بعد از تکمیل شدن آن انجام داد. شایان ذکر است این پروسه هم در خانه‌های قدیمی و هم در خانه‌های نوساز صورت می‌گیرد.

قیرگونی کف سرویس بهداشتی

قیرگونی کف سرویس یکی از روش‌های قدیمی و سنتی برای عایق کاری سرویس بهداشتی است که امروزه از ایزوگام برای عایق کاری استفاده می‌شود. این خدمات به 3 روش قابلیت انجام دارند که عبارتند از: قیرگونی تک‌لایه، قیرگونی دولایه و قیرگونی سه‌لایه. لازم به ذکر است قیرگونی دولایه بیشترین استفاده را برای سرویس های بهداشتی در منازل دارد.

قیرگونی بهتر است یا ایزوگام؟ کافیست فقط این صفحه را بخوانید

مراحل ایزوگام و قیرگونی سرویس بهداشتی

  1. برای عایق بندی، ابتدا کف سرویس بهداشتی را سیمان‌کاری کنید.
  2. مرحله بعد لایه‌های قیرگونی را در حالت عمودی و افقی در آن قرار دهید.
  3. بعد از سیمان‌کاری، کف سرویس بهداشتی را خشک کنید. پس از آن، لوله‌های باقی‌ مانده را برش دهید تا هم‌سطح محیط شود.
  4. در مرحله بعد برای بهتر چسباندن ایزوگام، اقدام به قیرگونی می‌گردد. قیرگونی سرویس بهداشتی توسط دو لایه گونی و سه لایه قیر انجام می‌شود.
  5. در انتها، ایزوگام‌ها را برش داده و در قسمت کف‌شور، سطوح و همچنین لوله‌های فاضلاب استفاده کنید.
مراحل ایزوگام و قیرگونی سرویس بهداشتی

در هنگام عایق بندی سرویس بهداشتی امکان دارد به دلیل حرارت زیاد، لوله‌های آب سرد و گرم آسیب ببیند. به همین منظور بهتر است تا ابتدا لوله‌ها را با گچ پوشش دهید تا آسیبی به آنها وارد نشود.

بهتر است برای انجام قیرگونی و ایزوگام تا از فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. زیرسازی در قیرگونی اهمیت بسیار بالایی دارد. زمانی که این کار به‌ درستی انجام نشود، بعد از مدت زمان کوتاهی قیرگونی با آسیب مواجه می‌شود. هزینه باز کردن چاه توالت و رفع گرفتگی لوله توالت و چاه را بخوانید.

توجه داشته باشید که برای برش لوله فاضلاب از چراغ ایزوگام یا حرارت استفاده نکنید.

سخن پایانی

از آنجایی‌ که سرویس های بهداشتی در معرض آب قرار دارند، به راحتی با نم زدگی و رطوبت با آسیب مواجه می‌شوند. به همین دلیل عایق کاری سرویس بهداشتی اهمیت بسیار زیادی دارد. قیرگونی و استفاده از ایزوگام یکی از روش‌های عایق کاری سرویس‌های بهداشتی به شمار می‌رود.

به طور کلی توصیه می‌شود عایق کاری سرویس‌های بهداشتی را جدی بگیرید. عدم توجه به این مسئله باعث می‌شود تا آب به سایر قسمت‌های خانه نفوذ کند. علاوه‌ بر آن، وجود نم و رطوبت باعث رشد و تجمع قارچ و باکتری نیز می‌شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,