شامپو رنگساژ چیست؟ نوعی شامپو است که برای رنگ کردن موها استفاده می‌شود. این شامپو به صورت رقیق‌شده درآمده و باعث تثبیت رنگ و درخشندگی موها بعد از دکلره موها می‌شود. اغلب این شامپوها دارای فرمولاسیونی هستند که به موها رنگ دائمی یا موقت می‌دهند. ما در این صفحه از استاده قصد داریم ضمن پاسخ به سوال شامپو رنگساژ چیست؟ به معرفی کاربرد و نحوه استفاده از آن بپردازیم. از شما عزیزان دعوت می‌شود تا در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

شامپو رنگساژ چیست؟

یکی از مهم‌ترین کاربردهای این شامپو، حفظ رنگ مو بعد از رنگ و دکلره می‌باشد تا حالت شادابی و پر رنگی تارهای مو حفظ شود. شامپو رنگساژ ضمن پاکسازی موها از آلودگی و چربی، جلوگیری از کدر شدن رنگ به دلیل عوامل خارجی، پوشش‌دهی موهای سفید یا خاکستری و ایجاد جلوه های رنگی مختلف استفاده می‌شود.

همچنین، این شامپو می‌تواند به عنوان یک روش موقت برای رنگ کردن موها استفاده شود تا در فواصل معین، دیگر نیازی به استفاده از رنگ موهای شیمیایی نباشد. گفتنی است علاوه بر رنگ کردن موها، ممکن است خواص مراقبتی و نرم‌کنندگی هم برای موها داشته باشد. شامپو رنگساژ مدل‌های مختلفی دارد که برای انواع موها با توجه به حالت و رنگ آنها قابل استفاده است. این شامپوها در انواع رنگ‌های تیره مانند: مشکی، قهوه‌ای و رنگ‌های روشن و فانتزی از جمله: قرمز، آبی، بنفش و غیره در دسترس هستند.

شامپو رنگساژ چیست

معمولاً رنگ آن تا چندین مرتبه شستشو قابل حفظ است و سپس به طور طبیعی در طول زمان از موها پاک می‌شود. اگر شامپو رنگساژ همراه با شامپوهای دیگر و معمولی استفاده شود، ماندگاری آن نسبت به حالتی که به صورت مداوم و به تنهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاهش می‌یابد. بهترین نوع آب برای شستشوی موها با شامپو رنگساژ، آب تصفیه‌شده و بدون کلر است.

شامپو رنگساژ روی موهایی که هیچوقت رنگ نشده‌اند، اثر زیادی نمی‌گذارد و بهترین تاثیر آن روی موهای روشن و رنگ یا دکلره شده خواهد بود.

اما کاربرد دیگر شامپو رنگساژ چیست؟ این نوع شامپو برای تازه کردن رنگ موها استفاده می‌شود. معمولاً برای موهایی که رنگ آنها به علت شستشو و آفتاب سیر شده است، کاربرد دارد. برای استفاده از این نوع شامپو، عموماً نیاز به تخصص و تجربه حرفه‌ای در رنگ کردن موها وجود دارد و توصیه می‌شود قبل از استفاده از آن برای تاثیر بیشتر شامپو رنگساژ بر ریشه‌های مو، از فردی که تجربه کافی در استفاده از این محصولات دارد، راهنمایی و مشورت بگیرید.

نحوه استفاده از شامپو رنگساژ

 به طور کلی، شامپو رنگساژ به عنوان یک روش ساده و سریع برای تغییر رنگ موها و ایجاد تغییرات ظاهری در آنها استفاده می‌شود. اما برای استفاده موثر و ایمن از این محصولات توصیه می‌شود قبل از استفاده، دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های تولید‌کننده و بروشور محصول را به دقت مطالعه کنید.

برای استفاده از شامپو رنگساژ، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول: شستشوی مناسب موها

موها را به طور کامل با آب گرم یا ولرم بشویید تا تمامی آلودگی‌ها و محصولات قبلی را از موها پاک‌سازی نمایید و میزان جذب از تار موها افزایش یابد.

نحوه استفاده از شامپو رنگساژ

مرحله دوم: استفاده از شامپو رنگساژ

شامپو رنگساژ را به صورت مستقیم بر روی موها بریزید. مقدار مورد نیاز آن با توجه به ضخامت و طول موها متفاوت است. دستورالعمل‌های مربوط به مقدار استفاده را بر روی بسته‌‌بندی شامپو قابل مشاهده است.

مرحله سوم: پخش کردن و ماساژ شامپو رنگساژ

حال، با استفاده از انگشتان خود یا یک شانه، موها را از بخش ریشه تا ساقه ماساژ دهید تا شامپو به طور یکنواخت بر روی موها پخش شود و تمام موها را پوشش دهد. گفتنی است قسمت‌های زرد شده مو به مدت زمان بیشتری برای ماساژ نیاز دارند.

مرحله چهارم: رنگ‌دهی شامپو رنگساژ

شامپو را در حدود 5 تا 10 دقیقه بر روی موها بگذارید تا در این زمان کاملا عمل رنگ‌دهی انجام گیرد. این زمان می‌تواند بسته به نوع و قدرت رنگ دهی محصول متفاوت باشد.

مرحله پنجم: شستشوی شامپو رنگساژ

پس از گذشت زمان مورد نیاز، موها را به طور کامل با آب خنک بشویید تا تمامی شامپو از موها پاک شود. استفاده از آب سرد در این مرحله باعث ماندگاری رنگ شامپوی رنگساژ می‌گردد.

مرحله ششم: استفاده از محصولات مراقبتی

برای حفظ رنگ و درخشندگی پس از شستشو، از محصولات مراقبتی و نرم‌‌کننده مناسب برای موهای رنگ شده استفاده نمایید.

در صورت نیاز، فرآیند رنگ کردن را تا چند مرتبه تکرار کنید تا رنگ مورد نظر را به دست آورید.

لازم به ذکر است این نوع محصولات در کنار مزایای خود، معایبی نیز دارند و ممکن است باعث بروز خشکی بیش از حد و حساسیت شوند. به همین جهت توصیه می‌شود قبل از استفاده از هر نوع شامپو رنگساژ، دستورالعمل‌های مربوط به محصول را به دقت مطالعه کنید و در صورت لزوم، تست رنگ را بر روی یک بخش کوچک از موها انجام دهید تا از عدم واکنش آن با موها و پوست خود اطمینان حاصل فرمایید.

از دیگر معایب این‌گونه شامپوهای رنگ این است که به دلیل استفاده مکرر، لکه‌های رنگی را بر روی حوله، پوست بدن و ناخن شما بر جای می‌گذارند؛ به همین جهت بهتر است در هر بار استفاده، از دستکش استفاده نمایید و برای جلوگیری از ماندگاری رنگدانه‌ها بر سطوح، سریعا از آب و صابون برای شستشوی آنها استفاده کنید.

بهترین مارک شامپو رنگساژ

بهترین شامپو رنگساژ شامپویی است فاقد آمونیاک باشد، نرم‌ کننده داشته باشد و همچنین حاوی ویتامین‌های مورد نیاز مو باشد. اگر شامپو فاقد آمونیاک باشد، از آسیب رسیدن به تار موها جلوگیری می‌کند و خاصیت نرم‌ کنندگی شامپو نیز باعث نرم شدن جلای بیشتر موها می‌شود.

برخی از برندهای معتبر شامپو رنگساژ عبارتند از: مارال، تونیکا، استار لیدی و بس

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,