گل آپارتمانی برگ پهن یکی از انواع گیاهانی است که طرفداران زیادی را در چند سال اخیر مجذوب خود کرده است. گلهای آپارتمانی برگ پهن با جذابیت ظاهری‌شان فضای خانه را دلنشین می‌کنند. در این صفحه از استاده سعی داریم تا شما را با تعدادی از گیاهان آپارتمانی برگ پهن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

شیپوری فیلودندرون

شیپوری فیلودندرون جزو گلهای آپارتمانی برگ پهن به شمار می‌رود. البته می‌توان آن را در دسته درختچه‌های آپارتمانی برگ پهن نیز قرار داد. برخی از انواع این گیاه برگ‌های قرمز دارند. اغلب برگ‌های این گیاه شبیه به قلب است و شما می‌توانید به راحتی آن را در منزل نگهداری کنید و به دکوراسیون محیط زیبایی ببخشید. “انواع گلهای آپارتمانی زیبا که عاشق آنها می‌شوید” را در این صفحه مشاهده نمایید.

شیپوری فیلودندرون

فیلودندرون زانادو

فیلودندرون زانادو گیاهی با برگ‌های پهن و بسیار مقاوم و محکم است که اگر در منزل خود از آن نگهداری کنید، در نگاه اول همه را به خود مجذوب می‌کند. این گیاه آپارتمانی برگ پهن ضمن بزرگ شدن، انشعابات خود را نیز افزایش می‌دهد.

گفتنی است این گیاه آپارتمانی برگ پهن از دسته گیاهان سمی به شمار می‌رود که باید دور از دسترس اطفال و جانوران زنده قرار بگیرد.

فیلودندرون زانادو

فیلودندرون گلوریوزوم

از سایر فیلودندرون‌های برگ پهن می‌توان به این گیاه اشاره کرد. برگ‌های سبز رنگ از جنس مخمل همراه با انشعابات سفید از خصوصیات این گیاه برگ پهن آپارتمانی به شمار می‌رود. گفتنی است این گیاه بسیار کمیاب است و به راحتی نمی‌توان آن را تهیه کرد. این گیاه نیز مانند برخی دیگر از گلهای آپارتمانی برگ پهن سمی است و نباید خورده شود. در این صفحه با راز نگهداری گلهای آپارتمانی آشنا شوید!

فیلودندرون گلوریوزوم

استرلیتزیا

این گیاه با نام پرنده بهشتی نیز شناخته می‌شود. دلیل نامگذاری این گیاه با این نام این است که در قسمت سر آن، گل‌های رنگینی قرار گرفته‌اند که همانند پرندگان است. از این گل آپارتمانی برگ پهن به منظور دلنشین کردن دکوراسیون محیط استفاده می‌شود.

همانطور که ذکر شد، این گیاه جزو خانواده گلهای آپارتمانی برگ پهن محسوب می‌شود که برگ‌های بزرگ آن تا یک متر ارتفاع دارند.

استرلیتزیا

گوش فیل

این گیاه آپارتمانی برگ پهن اغلب در فضاهای باز و باغ‌ها یافت می‌شود؛ اما شما می‌توانید با مراقبت صحیح از این گیاه و فراهم کردن شرایط رشد و حیات آن، این گل آپارتمانی برگ پهن را در منزل خود نیز نگهداری کنید. برگ این گیاه که با نام کالوکازیا نیز خوانده می‌شود، قابلیت رشد بالایی دارد.

نکته دیگری که در رابطه با این گیاه آپارتمانی برگ پهن وجود دارد، اهمیت نگهداری از آن به دور از دسترس حیوانات خانگی و کودکان می‌باشد؛ زیرا اثرات سمی دارد.

گوش فیل

فیکوس لیراتا

یکی از پرطرفدارترین گلهای آپارتمانی برگ پهن همین مورد است. این گیاه برگ‌هایی پهن، مومی و همچنین ویولن مانند دارد که همین امر باعث شده تا جزو دسته گل آپارتمانی برگ پهن نامگذاری و شناخته شود. با ۵ روش جادویی تقویت گلهای آپارتمانی آشنا شوید.

نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که شرایط مراقبت از این گیاه بسیار دشوار است. به همین دلیل نگهداری از آن برای کسانی که فرصت مناسبی برای مراقبت از گیاهان ندارند، توصیه نمی‌گردد. همچنین گفتنی است برگ‌های این گیاه برای انسان‌ها و جانداران بسیار سمی است.

فیکوس لیراتا

برگ انجیری پنجه شیری

شما می‌توانید با نگهداری صحیح از این گل آپارتمانی برگ پهن، شاهد رشد برگ‌های پهن و زیبای آن باشید. یکی  از مهم‌ترین مواردی که در نگهداری این گیاه باید رعایت شود، فراهم کردن نور کافی و مورد نیاز آن است.

اگر نور مورد نیاز گیاه در دسترسش نباشد، برگ‌‌های آن بزرگ و پهن نخواهند بود. همچنین سایه، دشمن این گیاه است؛ زیرا رشد آن را متوقف کرده و تمام زیبایی‌اش را از آن می‌ستاند.

برگ انجیری پنجه شیری

راونیا ریولاریس

نام دیگر این گل آپارتمانی برگ پهن، نخل پرشکوه است. این گیاه با اینکه رویش آرامی دارد، اما می‌تواند تا مقدار زیادی رشد کند و ارتفاع زیادی داشته باشد. این گیاه در مورد شرایط نگهداری و محیطی حساس است. بنابراین نیازمند صرف زمان مناسبی به منظور مراقبت‌های فراوان می‌باشد.

راونیا ریولاریس

آلوکازیا آمازونیکا

از دیگر گلهای آپارتمانی برگ پهن می‌توان به این گیاه که گونه‌‌ای از بابا آدم به شمار می‌رود، اشاره کرد. برگ‌های منحصر به فرد این گیاه سبب زیبایی چشم نواز آن شده‌اند. همچنین برگ این گیاه قلب مانند است و قسمت زیرین آن به رنگ بنفش تیره دیده می‌شود.

این گیاه در صورت خورده شدن توسط انسان‌ها و حیوانات خانگی اثرات سمی از خود بروز می‌دهد.

آلوکازیا آمازونیکا

کالاتیا اوربیفولیا

این گیاه جزو خانواده گیاهان مارانتا است که همانند سایر گیاهان این گونه برگ‌های کروی شکل دارد. علاقه شدید این گیاه به رطوبت زیاد، نگهداری آن را کمی دشوار کرده است. نور غیر مستقیم خورشید و خاک همواره مرطوب نیز از دیگر مواردی است که برای نگهداری از این گیاه باید رعایت شود.

کالاتیا اوربیفولیا

طبقه بندی شده در