تعمیر کابینت در آشپزخانه ها یکی از خدماتی است که کابینت سازان ارائه می دهند. کابینت ها از جمله تجهیزات مهم و کاربردی آشپزخانه ها هستند و معمولا در معرض شکستگی یا پوسیدگی قرار دارند.

تعمیرات کابینت آشپزخانه، امروزه در منزل نیز امکان پذیر است و افراد می توانند تنها با یک تماس نسبت به آن اقدام کنند که این تعمیرات می تواند به صورت جزیی یا اساسی انجام شود که بستگی به میزان صدمات وارد شده دارد.

در این صفحه قصد داریم در مورد دلایل خرابی، انواع تعمیر کابینت و ترمیم رویه های کابینت صحبت کنیم و از هزینه تعمیرات آنها برای شما بگوییم.

دلایل خرابی و تعمیر کابینت آشپزخانه:

کابینت های آشپزخانه یکی از وسایل چوبی هستند که در طول روز استفاده زیادی از آنها می شود به همین دلیل احتمال خرابی و ایراد پیدا کردن آن ها بسیار بالا است.

کابینت ها معمولا دچار شکستگی، ترک و پوسیدگی و حتی آفت زدگی می شوند که برای برطرف کردن هر کدام از این ایرادات نیاز به فردی متخصص در این زمینه می باشد.

اما این عوامل کدامند:

  • گاهی برای تعمیر کابینت همانند تعمیر کمد دیواری نیاز است که قسمتی از آن بریده شده و قسمت جدید جایگزین شود. این موارد به خصوص در هنگام ور آمدن رویه کابینت، پوسیده شدن قسمت های مختلف به دلیل چکه کردن آب یا آفت زدگی پیش می آید.
  • شکستگی قسمتی از کابینت را می توان از عوامل تعمیر در نظر گرفت که با ابزار خاص برطرف می شود. البته نیاز است که گاهی نسبت به جایگزین کردن آن نیز اقدام شود.
  • ترک خوردگی از جمله ایراداتی است که می توان با چسب یا ترکیب های جایگزین از پیشروی آن جلوگیری کرد.
  • در مواقعی پایه های کابینت یا اپن شکسته می شود که در این صورت نیاز است پایه ای، در ابعاد مورد نظر جایگرین شود.
  • درب های کابینت نیز از جمله قطعاتی هستند که معمولا دچار ایراد شده و نیاز به تغییرات اساسی دارند.
  • در مواقعی هم پیش می آید که کابینت ها یا قطعات متصل به آنها دچار شکستگی یا عیب می شوند. از جمله لولاها یا ریل های مربوط به کابینت ها که این موارد در تعمیر کابینت قدیمی بیشتر به چشم می خورد و در مواقعی نیاز است که کل قطعه تعویض شود.
  • رنگ کاری نیز یکی از خدمات تعمیرات کابینت می باشد که می توانید به صورت جزئی یا کلی در این زمینه اقدام نمایید.

توجه کنید که برای تعمیرات کابینت آشپزخانه به طور اساسی حتما باید موارد را با یک متخصص کابینت سازی در این زمینه در میان بگذارید تا در پایان کار نتیجه مطلوب را بدست آورید و به نمای داخلی خانه لطمه وارد نشود.

تعمیر کابینت قدیمی

تعمیرات کابینت قدیمی با توجه به میزان فرسودگی و خرابی کابینت ها می تواند به شکل های مختلفی انجام شود. به عنوان مثال گاهی نیاز است تعداد زیادی از کابینت های فرسوده برداشته شده و کابینت های جدید جایگزین شود.

اما در برخی موارد تعمیر رویه کابینت می تواند کافی باشد و نیازی به جایگزین کردن آنها نیست. کابینت های ام دی اف و چوبی با توجه به قیمت بالای متریال آن ها معمولا هزینه های بالایی دارند.

همچنین در صورتی که کابینت بر روی دیوار نصب شده باشد، هزینه های تعمیر بیشتری نسبت به کابینت های زمینی دارد.

هزینه خدمات تعمیر کابینت قدیمی براساس تجهیزاتی که برای تعمیر استفاده می کنند و هزینه نصب و اجرای آن تعیین می شود.

تعمیر کابینت در محل و عقد قرارداد

تعمیر کابینت در محل یکی از خدماتی است که بسیاری از متخصصین در این زمینه ارائه می دهند. برای دریافت این خدمات کافیست با شرکت مربوطه تماس گرفته و آدرس منزل خود را ارائه دهید. این متخصصین معمولا تمامی امکانات و لوازم مورد نیاز برای تعمیرات کابینت آشپزخانه دارا هستند.

برای تعمیر کابینت چوبی می توانید با شرکت مربوطه قرارداد عقد کنید. تمامی جزییات مربوط به تعویض یا تعمیر قطعات کابینت را در قرارداد ذکر کرده و سعی کنید هزینه تمام شده براساس کار را قید نمایید.

گاهی شرکت ها براساس مواردی مانند مالیات یا اجرت نصب پول بیشتری از مشتریان دریافت می کنند. بهتر است حتما قبل از هر اقدامی امکان بازدید متخصص را فراهم کنید تا معیارهای اصلی برای اجرا یا تعمیر، تعیین شوند.

3 نکته مهم برای جلوگیری از آسیب به کابینت ها:

  1. از جمله دلایلی که لولاها و درب های کابینت دچار ایراد می شوند، عدم تنظیم لولاها و در کابینت است. تراز کابینت و درب آن از جمله موارد مهم در استحکام کابینت ها محسوب می شود.
  2. برای روان شدن کابینت های ریلی می توانید غلتک های آن را به روغن آغشته کنید. در صورتی که با این کار ایراد آن برطرف نشد، ریل مورد نظر را توسط کابینت ساز تعویض کنید.
  3. برای جلوگیری از آسیب رساندن به درب های کابینت می توانید در نقطه اتصال کابینت و درب یک ضربه گیر نصب کنید. با این کار می توانید از خیلی از مشکلات پیشگیری کنید.

در پایان

در این صفحه از خدمات نجاری در سایت “استاده” سعی کردیم شما را با اطلاعات کلی در خصوص تعمیر کابینت آشنا کنیم. پیشنهاد می دهیم پیش آن که در این خصوص اقدام به تعمیرات نمایید، اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کرده تا در این مسیر نتیجه بهتری به دست آورید.

طبقه بندی شده در