شاید همین حالا که این محتوا را میخوانید شما هم از افرادی باشید که دوست دارید لیفت ابرو را تجربه کنید. این کار زیبایی که انجام آن بدون شک تغییر بسیار زیادی را در صورت شما ایجاد خواهد کرد شامل مراحلی است که ما در این صفحه از استاده مگ، شما را با مراحل لیفت ابرو و نکات لازم به منظور مراقبت بعد از لیفت ابرو آشنا خواهیم کرد. توصیه می‌گردد تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

مراحل لیفت ابرو

در ادامه به بررسی مراحل مختلف لیفت ابرو خواهیم پرداخت. خدمات اصلاح صورت و ابرو در منزل همراه قیمت را در استاده بخوانید.

 1. پیش از انجام لیفت ابرو لازم است تارهای ابرو را به طور کامل تمیز کنید. برای این کار باید از تمیز کننده‌ها و شوینده‌های مخصوص استفاده شود.
 2. در این مرحله باید تارهای ابرو با برس مخصوص به سمت بالا شانه زده شوند. برای اینکه ابروها پس از شانه زدن در همان قسمت ثابت بمانند می‌توانید از چسب مخصوص بر روی برس ابرو استفاده کنید.
 3. در مرحله سوم باید صبر کنید تا چسب به طور کامل خشک شود.
 4. حال در این مرحله باید مواد لیفت را روی تارهای ابرو قرار دهید. به منظور نتیجه موثر و صحیح لازم است مواد گذاری از ریشه شروع شده و تا نوک ابروها ادامه پیدا کند.
 5. در این گام، مواد روی ابرو باید به صورت کامل پاک شوند.
 6. حال مواد بعدی با توجه به مدت زمان تعیین شده آن محصول، بر روی ابرو قرار داده می‌شوند.
 7. در این مرحله پس از گذشت مدت زمان معین باید مجددا مواد زده شده پاک شوند.
 8. برای رنگ گرفتن ابروها، مواد مخصوص رنگ را طبق زمان مشخص شده محصول بر روی ابرو گذاشته و سپس به خوبی آن را پاکسازی کنید تا تمیز شوند.
 9. در مرحله آخر، مواد کراتین مخصوص لیفت روی ابرو قرار می‌گیرند و پس از زمان مشخص، شستشو داده می‌شوند.

هر یک از مراحلی که در بالا ذکر شد دارای جزئیاتی هستند که ممکن است با توجه به برند، نوع مواد، جنس و میزان ضخامت تارهای ابرو شما، زمان انجام هر یک از آنها با تغییراتی مواجه شوند. به همین منظور بهتر است تمامی این مراحل توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود.

مراحل گام به گام لیفت ابرو

مراقبت بعد از لیفت ابرو

ممکن است مراقبت‌های بعد از پروسه لیفت ابرو با توجه به روش انجام شده، متفاوت باشد. در این قسمت از خدمات استاده، برخی از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از لیفت ابرو ذکر شده‌اند.

بهترین روش ریمو لیفت ابرو در خانه چیست؟

این موارد عبارتند از:

مصرف داروهای مسکن

ممکن است پس از انجام لیفت ابرو تا مدت زمان کوتاهی با درد و التهاب ناشی از آن مواجه شوید. به همین دلیل لازم است در مدت زمان تعیین شده که معمولا بین 3 تا 5 روز است، از داروهای مسکن و التیام بخش تجویز شده استفاده کنید.

استفاده از پماد

در صورت ایجاد زخم پس از لیفت لازم است از پمادهایی که برای تسریع بهبود ابروها و جلوگیری از عفونت تجویز می‌شوند، در زمان تعیین شده استفاده کنید.

استراحت کافی

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، نوع مراقبت از ابروها و میزان استراحت با توجه به روش مورد استفاده برای لیفت متفاوت است. به طور کلی بهتر است بین 3 تا 10 روز استراحت کافی و مناسب را برای خود در نظر بگیرید تا روند ریکاوری به خوبی انجام شود.

مراقبت بعد از لیفت ابرو

بالش مناسب

گفتنی است پس از انجام اقدامات مربوط به لیفت لازم است در هنگام خواب، سر از بدن بالاتر باشد. برای این منظور توصیه می‌گردد از بالش بزرگ در حین خواب و استراحت استفاده شود.

کمپرس سرد

استفاده از کمپرس سرد برای تسریع روند بهبود ورم‌ و التهاب ابروها و صورت پیشنهاد می‌شود.

پرهیز از انجام کارهای سنگین

پس از پروسه لیفت ابرو لازم است از انجام هرگونه کار سنگین و پرفشار در زمان استراحت تعیین شده پرهیز شود. به این منظور هیچ یک از کارهایی که باعث فشار و آسیب به ابروها شوند، نباید انجام گیرد.

کاهش مصرف نمک و عدم استفاده از دخانیات

پیش از انجام لیفت باید سیگار کشیدن را قطع کنید و پس از آن هم لازم است میزان مصرف آن را به حداقل برسانید. مصرف زیاد نمک نیز سبب افزایش تورم خواهد شد که روند بهبودی بعد از لیفت ابرو را کند می‌کند.

عدم لمس ابروها

لازم به ذکر است لیفت ابرو با هر روشی، حساسیت زیادی دارد. توصیه می‌گردد پس از انجام این پروسه تا مدت کوتاهی، هرگز به ابروها دست نزنید و آنها را ماساژ ندهید.

آرایش نکردن

تا 2 هفته پس از لیفت ابرو باید آرایش کردن را متوقف کنید و از هیچ یک از مواد آرایشی و شیمیایی که باعث حساسیت ابروها می‌شوند، استفاده نکنید.

عدم استفاده از کرم لایه بردار

ممکن است پس از لیفت ابرو به دلیل استفاده از مواد شیمیایی، با خشکی یا پوسته پوسته شدن پوست خود مواجه شوید. لازم به ذکر است تا مدتی بعد از لیفت ابرو نباید از کرم‌های لایه بردار حاوی مواد آلفا هیدروکسی اسید یا بتا هیدروکسی اسید استفاده کنید.

مراقبت های لیفت ابرو

خلاصه

به طور خلاصه هر یک از مراحل لیفت ابرو به شرح موارد زیر است:

 • تمیز کردن تارهای ابرو
 • شانه زدن ابروها به سمت بالا
 • خشک شدن چسب
 • قرار دادن مواد لیفت بر روی ابروها و شستشوی آنها پس از گذشت زمان مشخص
 • قرار دادن مواد بعدی بر روی ابرو و شستن آنها پس از گذشت زمان مشخص
 • قرار دادن مواد مخصوص به رنگ روی ابروها
 • پاکسازی ابروها از مواد رنگی
 • قرار دادن مواد کراتین مخصوص لیفت بر روی ابروها

طبقه بندی شده در

با برچسب در