به طور کلی فیبروز ابرو یکی از روش‌های پرطرفدار آرایشی می‌باشد که علاوه بر ظاهر زیبا و مرتبی که به ابروها می‌بخشد، جلوه‌ای کاملا طبیعی دارد. اکنون ممکن است با سوال “فیبروز ابرو چیست؟” مواجه شوید که ما در این مطلب از استاده مگ قصد داریم ضمن پاسخ به این سوال، عوارض فیبروز ابرو را نیز بررسی نماییم.

لازم به ذکر است راه‌های برقراری تماس با متخصصین ماهر در زمینه فیبروز ابرو که توسط مجموعه استاده معرفی شده‌اند، در ادامه قابل مشاهده می‌باشد. اگر شما نیز به دنبال پاسخ پرسش “Phibrows چیست؟” هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

فیبروز ابرو چیست؟

اما فیبروز ابرو یعنی چه؟ فیبروز ابرو یکی از جدیدترین تکنیک‌های اصلاح، آرایش و زیباتر کردن ابروهاست که از طول عمر بالایی برخوردار است و روشی نیمه دائمی محسوب می‌شود. منظور از نیمه دائمی آن است که می‌بایست پس از گذشت مدت زمان 3 الی 6 ماهه نسبت به ترمیم و تکرار آن اقدام نمایید.

چند مورد دیگر از مهم‌ترین اطلاعات در مورد فیبروز ابرو که همیشه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد، نحوه انجام آن است. در این تکنیک رنگدانه‌های مخصوص این کار به وسیله سوزن ویژه که تنها یکبار قابلیت استفاده دارد، وارد قسمت زیرین پوست می‌شود.

لازم به ذکر است که فیبروز ابرو به شکل کاملا سطحی در پوست انجام می‌شود و سوزن مورد نظر به لایه‌های عمقی‌تر نفوذ پیدا نخواهد کرد. بنابراین؛ خطری جدی سلامت ابروها را تهدید نمی‌کند.

فیبروز ابرو چیست

خوب است بدانید این رنگدانه‌ها همانند تارهای موی طبیعی در پوست وارد شده و اثر خود را به جای می‌گذارند. بدین ترتیب بدون آن که ظاهری مصنوعی داشته باشد، ابروها پرپشت‌تر، حجیم‌تر، متقارن و با طرح دلخواه مشتری حالت داده شوند و نواقص آن برطرف گردد. اما “عوارض فیبروز ابرو چیست؟” و هنگام انجام آن باید به چه نکاتی توجه داشته باشید؟

اگر می‌خواهید بدانید که لیفت ابرو چیست و با انواع لیفت ابرو همراه عوارض آن‌ها آشنا شوید، توصیه می‌کنیم روی لینک قرار داده شده کلیک کنید و مطالب را کامل مطالعه کنید. (لیفت ابرو چیست؟ انواع لیفت ابرو همراه عوارض)

فیبروز ابرو چه عوارضی دارد؟

اکنون نوبت به سوال کلیدی “عوارض فیبروز ابرو چیست؟” می‌رسد. با وجود آن که فیبروز ابرو به شکل سطحی انجام می‌شود و لایه‌های عمیق پوست را درگیر نمی‌کند، اما به علت خراشی که ایجاد می‌گردد، عوارض جانبی آن دور از انتظار نیست و حتما می‌بایست به آنها توجه داشته باشید. بنابراین با آگاهی و دید بازتری نسبت به انجام فیبروز ابرو اقدام خواهید کرد. اگر تمایل دارید پاسخ به سوال “عوارض فیبروز ابرو چیست؟” را کامل متوجه شوید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

فیبروز ابرو چه عوارضی دارد؟
  • عارضه اول: عفونت: محتمل‌ترین و اصلی‌ترین عارضه فیبروز ابرو می‌باشد که به طور معمول علت آن به عدم استفاده از لوازم و تجهیزات تمیز و استریل مربوط می‌شود. توصیه می‌شود به منظور جلوگیری از رخداد این مشکل حتما نسبت به دریافت داروهای آنتی بیوتیک مناسب و وسیع الطیف اقدام فرمایید.
  • عارضه دوم: عدم تقارن ابروها: اگر کار فیبروز ابرو به افراد غیر حرفه‌ای و کار نابلد سپرده شود، عدم تقارن ابروها محتمل است که این موضوع برای مشتری بسیار اذیت‌کننده می‌باشد.
  • عارضه سوم: ماندگار نبودن رنگ ابرو: اگر رنگدانه‌های نامرغوب و با کیفیت پایین باشد، ممکن است رنگ تزریقی به زیر پوست خودش را نشان ندهد و یا پس از مدت کوتاهیبه طور کلی ناپدید شود.
  • عارضه چهارم: آلرژی، حساسیت، تورم و التهاب: علائم آلرژی و حساسیت پوستی نظیر: افزایش دمای ناحیه، قرمز شدن آن، خارش و… از دیگر عوارض فیبروز ابرو می‌باشد. به طور معمول این عائم طی چند روز برطرف خواهند شد.
  • عارضه پنجم: ابتلا شدن به بیماری‌های خطرناک: اگر اصول بهداشتی به درستی رعایت نشود و به مراکز معتبر مراجعه نفرمایید، احتمال ابتلا به بیمار‌های هپاتیت، ایدز و… وجود دارد. بنابراین اکیدا توصیه می‌شود که نسبت به مرکز انتخابی خود نهایت دقت و اطمینان را داشته باشید.

در دوره بارداری نباید هیچ گونه تاتو از جمله: فیبروز ابرو و… انجام شود؛ هم‌چنین در مورد فیبروز ابرو در دوران شیردهی باید بدانید که برای سلامت مادر و کودک بی‌خطر است اما توجه به این نکته ضروری است که به دلیل عدم حفظ چرخه هورمونی بدن به صورت طبیعی، ابروها به شکل دشواری رنگ می‌گیرند. بنابراین مشکل رنگ نگرفتن رنگدانه‌ها یکی از عوامل محدودیت در اجرای فیبروز ابرو در دوران شیردهی مادران می‌باشد.

آیا فیبروز ابرو خونریزی دارد؟

اکنون که “عوارض فیبروز ابرو چیست؟” را به طور کامل بررسی کردیم، ممکن است این سوال ایجاد شود که “آیا فیبروز ابرو خونریزی دارد؟” برای پاسخ به این سوال باید بدانید پوست قسمت کمان ابرو بسیار نازک است و احتمال خونریزی در این قسمت هنگام وارد شدن سوزن فیبروز بسیار بالا و محتمل است و جای نگرانی نمی‌باشد. اما در صورتی که خونریزی متوقف نشد یا افزایش پیدا کرد، باید سریعا اقدامات لازم جهت حل این مشکل انجام شود.

مشتریانی که مجاز به انجام فیبروز نمی‌باشند، به عنوان مثال: افرادی که داروهای خاص مصرف می‌کنند، و یا افرادی که در کار خود تجربه کافی ندارند و مهارت درستی در زمینه وارد کردن سوزن به پوست کسب نکرده‌اند، می‌توانند در بروز این مشکل تاثیرگذار باشند. بنابراین توصیه ما به شما عزیزان این است که جهت حفظ سلامت خود، حتما به متخصصین ماهر در این زمینه فیبروز ابرو مراجعه فرمایید.

آیا فیبروز باعث ریزش ابرو میشود؟

اما “آیا فیبروز باعث ریزش ابرو می‌شود؟” به طور کلی درست است که هنگام وارد شدن سوزن به پوست به صورت تهاجمی یا غیر تهاجمی، احتمال دارد فولیکول مو دچار آسیب‌دیدگی شود و باعث ریزش بیشتر تارهای مو گردد. اما باید توجه داشته باشید که فیبروز ابرو علاوه بر آن که منجر به ریزش تارهای مو نمی‌گردد، بلکه می‌تواند منجر به پر پشت‌تر شدن، رشد و رویش بیشتر تارهای ابرو شود.

آیا فیبروز باعث ریزش ابرو میشود؟

همچنین مستنداتی گزارش شده است که فیبروز ابرو در رویش مجدد تارهای ابرویی که در گذشته رشد آنها توقف پیدا کرده است نیز نقش دارد. علت این خاصیت فوق العاده فیبروز ابرو، وجود مواد تقویت‌کننده در ترکیبات می‌باشد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در