تأثیر ابرو بر زیبایی ظاهری صورت، انکار نشدنی است و به همین سبب امروزه اکثریت خانم‌ها در تلاشند تا ابروهایی با فرم زیبا و مناسب داشته باشند؛ اما در این میان ممکن است بنابر دلایل مختلفی، فرم ابروها متقارن نباشد یا حتی بخشی از ابرو ریخته باشد! یکی از روش‌های بسیار عالی برای حل این مسئله و رهایی از مشکلات ناشی از کشیدن مداد ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو است. در این صفحه به توضیح کامل این خدمات آرایش نیمه دائمی پرداخته و هر آنچه که باید بدانید را توضیح خواهیم داد. پس تا انتهای مطلب همراهمان باشید!

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

اگر ابروهایتان مشکلاتی اعم از نازک بودن، نبود تار مو در بخشی از ابرو و غیره داشته باشد، احتمالا برای بهبود ظاهرش از مداد ابرو استفاده می‌کنید. مداد ابرو گزینه خوبی برای درست کردن ظاهر ابروهایتان است اما همیشه کاربردی نیست؛ چون ممکن است ابروهایتان را نتوانید کاملا قرینه هم در بیاورید یا زمان کمی برای آرایش کردن داشته باشید که در این صورت استفاده از مداد ابرو برایتان آزاردهنده خواهد بود.

میکروپیگمنتیشن ابرو

یکی از خدمات زیبایی که امروزه بسیار رواج پیدا کرده، میکروپیگمنتیشن ابرو است. در این خدمات آرایش نیمه دائم، در واقع به کمک ابزار مخصوص که میکرو نام دارد، رنگدانه مخصوص و همرنگ ابرویتان در لایه بین لایه سطحی و لایه پوستی، کاشته می‌شود.

مراحل میکروپیگمنتیشن ابرو

حال که تا این بخش از مطلب با چیستی میکروپیگمنتیشن ابرو آشنا شدید، نوبت به آگاهی از مراحل و نحوه انجامش می‌رسد. زمانی که بدانید دقیقا در این کار چه مراحلی طی می‌شود، احتمالا بتوانید تصمیم بهتری نسبت به انجام یا عدم انجام این خدمات زیبایی بگیرید.

مراحل میکروپیگمنتیشن ابرو

مشاوره و انتخاب متخصص میکروپیگمنتیشن ابرو

در اولین گام باید یک فرد متخصص برای انجام میکروپیگمنتیشن ابرو خود پیدا کنید. این خدمات غالبا در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی انجام می‌شود اما کارشان ممکن است از کیفیت خوبی برخوردار نباشد و نتواند شما را راضی کند؛ به همین سبب استاده به شما متخصصانی را در این زمینه معرفی می‌کند که هر یک در کار خود فوق‌العاده مهارت بالایی دارند. برای رزرو وقت از آنان، کافی استبا شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید و هماهنگی‌های لازم را با آنان انجام دهید.


پیشنهاد می‌کنیم که پیش از انجام این خدمات زیبایی، با میکروپیگمنتیشن‌کار خود در رابطه با فرم ابروی مدنظرتان و رنگ مناسب صحبت کنید تا پس از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو، رضایت کافی داشته باشید.

تمیز کردن پوست

پیش از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو باید ابروهایتان را متخصص کاملا از هرگونه آلودگی و مواد آرایشی تمیز کند.

طراحی ابروهای بی‌نقص

حال پیش از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو، فرد متخصص ابروهای بی‌نقص را به کمک شابلون و سایر ابزارها، طراحی خواهد کرد. پس از اتمام طراحی، حتما خودتان نیز چک کنید و از ایده‌آل بودن فرمش مطمئن شوید؛ چرا که در نهایت فرم ابروهایتان به آن شکل خواهد بود.

انجام میکروپیگمنتیشن ابرو


مرحله هیجان‌انگیز انجام میکروپیگمنتیشن ابرو! در این گام ابتدا از مواد بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود و سپس به کمک دستگاه مخصوص، رنگدانه‌های ابرو را بر روی لایه خارجی پوست می‌کشند. تمام! به همین سادگی شما میکروپیگمنتیشن ابرو انجام دادید! احتمالا متوجه شدید که در بین این چهار گام، مهمترین مرحله انتخاب فردی مناسب برای انجام میکروپیگمنتیشن است؛ پس به این موضوع دقت کافی داشته باشید.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو

باتوجه به نحوه انجام میکروپیگمنتیشن ابرو ماندگاری این خدمات زیبایی تقریبا بالا بوده و حدود چند سال دوام دارد. در صورتی که حس کردید رنگ ابروهایتان نسبت به روزهای اول روشن‌تر شده و به عبارتی میکروپیگمنتیشن ابرو تبدیل به سایه شده، زمان  ترمیم رسیده است. با انجام ترمیم مجددا به زیبایی روز اول میکروپیگمنتیشن ابرو دست پیدا خواهید کرد.

ماندگاری لیفت ابرو چقدر است؟ اگر می‌خواهید درباره این مطلب بدانید، روی لینک قرار داده شده کلیک کنید. (ماندگاری لیفت ابرو همراه عکس قبل و بعد)

ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو

همچنین توجه داشته باشید که میزان ماندگاری در بین افراد متفاوت است که از جمله دلایل این مسئله می‌توان به نوع پوست، رنگ به‌کار رفته در میکروپیگمنتیشن، میزان تعریق و غیره اشاره کرد. برای مثال در صورتی که پوستتان چرب باشد، میزان ماندگاری رنگ کمتر بوده و در نتیجه سریع‌تر به ترمیم نیاز خواهید داشت.

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو

در صورتی که میکروپیگمنتیشن ابرو انجام داده باشید، برای افزایش زمان ماندگاری آن چندین کار باید انجام دهید که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. توجه داشته باشید که پس از انجام این خدمات، از میکروپیگمنتیشن‌کار خود نیز بخواهید تا توصیه‌های لازم را به شما بکند تا ابروهایتان از دوام بیشتری برخوردار باشد.

  • اجازه دهید تا ابروها فرایند ترمیم را طی کنند و زخم‌ها و پوستتان را دستکاری نکنید.
  • 3 روز پس از میکروپیگمنتیشن ابرو از خیس شدن ابروهایتان در اثر آب، عرق و غیره خودداری کنید.
  • در معرض نورخورشید قرار نگیرید.
  • برای شستن اولیه ابروهایتان از شوینده ملایم استفاده کنید که پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب نوع شوینده با میکروپیگمنتیشن‌کار خود مشورت کنید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در