یکی از راه‌های پهن و پرپشت‌تر نشان دادن ابروها، لیفت ابرو است که اخیرا محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است و افراد زیادی به انجام دادن آن روی آورده‌اند. از آنجایی که یکی از راه‌های ساده و آسان به منظور حجم‌دهی و پرپشت نشان دادن ابروها، لیفت ابرو است، ما سعی داریم در این مطلب از استاده مگ به ماندگاری لیفت ابرو بپردازیم و برخی از عکس‌های قبل و بعد لیفت ابرو را به شما نشان دهیم. در ادامه‌ مطالب با ما همراه باشید.

میزان ماندگاری لیفت ابرو

ماندگاری لیفت ابرو دائمی نیست و به عوامل متعددی بستگی دارد. گفتنی است این موارد، مراقبت‌های خود فرد و همچنین نوع مواد، آرایشگاه و… را شامل می‌شود. در ادامه به صورت موردی به هر یک از این عوامل اشاره می‌کنیم و به توضیح دقیق‌تر آنها می‌پردازیم.

میزان رشد ابروی فرد

همانطور که می‌دانید، لیفت ابرو با مواد مخصوص انجام می‌شود و فقط قسمت‌هایی از مو که با این مواد در تماس بوده‌اند تا مدتی به صورت لیفت‌شده باقی می‌مانند و قسمت‌هایی که جدید رشد کرده‌اند، این ویژگی را نخواهند داشت. بنابراین، هر چه سرعت و میزان رشد ابروی فرد بیشتر باشد، ماندگاری لیفت ابرو کمتر خواهد بود و زودتر نیاز به ترمیم پیدا می‌کند.

به طور کلی ماندگاری لیفت ابرو، 45 تا 60 روز است اما این بازه برای افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

مراقبت‌های قبل از انجام لیفت ابرو

یکی از نکات مهم این است که قبل از انجام لیفت، ابروها تمیز و خشک باشند و توصیه می‌شود قبل از رفتن به آرایشگاه حتما ابروهای خود را شستشو دهید تا موقع انجام لیفت، ابروها تمیز باشند. همچنین، هیچ گونه مواد آرایشی نباید روی پوست اطراف ابرو وجود داشته باشد.

اگر به تازگی کارهای زیبایی ابرو مثل کاشت، میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و انواع تاتو انجام داده‌اید، حتما آرایشگر خود را مطلع کنید؛ چرا که ممکن است صلاح بر این باشد که وقفه‌ای بین انجام لیفت و کارهای زیبایی دیگر وجود داشته باشد تا ماندگاری آن کم نشود.

یکی از مواردی که هنوز با قطعیت نمی‌توان در مورد آن صحبت کرد، رنگ کردن و دکلره ابرو قبل از لیفت ابرو است. برخی معتقدند که این کار باید قبل از انجام لیفت و برخی دیگر می‌گویند باید بعد از انجام لیفت انجام شود. بنابراین بهتر است صحت این موضوع را از آرایشگر خود جویا شوید. انواع لیفت ابرو همراه عوارض آن را در این صفحه از استاده مگ بخوانید.

میزان ماندگاری لیفت ابرو

مراقبت‌های بعد از انجام لیفت ابرو

بعد از لیفت، ابرو نباید تا حداقل 24 ساعت در معرض آب قرار گیرد. درست است که لیفت ابرو تا مدتی به ابروی شما فرم می‌دهد، اما مراقبت و شانه کردن اصولی ابروها نیز در فرم گرفتن ابروی شما موثر هستند. ممکن است بعد از لیفت، ابروی شما دچار خشکی شود. در این صورت می‌توانید به منظور افزایش ماندگاری لیفت، از روغن‌ها برای چرب کردن ابروی خود استفاده کنید.

نوع و کیفیت مواد لیفت

همانند هر کار دیگری، نوع و کیفیت مواد لیفت در ماندگاری آن بسیار موثر است. از آنجایی که لیفت ابرو باعث از بین رفتن آسیب‌های ظاهری مو و تغذیه شدن آن می‌شود، اگر از مواد بی‌کیفیت در انجام این کار استفاده شود، علاوه بر ماندگاری کوتاه ممکن است آسیب زیادی به ابرو وارد شود. بنابراین در این صورت نه تنها سودمند نیست، بلکه آسیب‌رسان نیز خواهد بود.

توصیه می‌گردد به منظور انجام لیفت ابرو در انتخاب آرایشگاه و آرایشگر خود دقت بسیاری داشته باشید و همچنین مراقبت‌های قبل و بعد آن را جدی بگیرید.

عکس قبل و بعد لیفت ابرو

در ادامه، چند عکس قبل و بعد لیفت ابرو را با شما به اشتراک می‌گذاریم تا اگر قصد انجام این کار را دارید، با خیال راحت از انجام لیفت ابرو مطمئن شوید. البته لازم به ذکر است که نتیجه نهایی لیفت ابرو به عوامل مختلفی از جمله مدل ابرو، نازک یا ضخیم بودن تارها، روش انجام لیفت و… نیز بستگی دارد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در