خانه خود را قبل از نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری آماده کنید تا شکه نشوید

 همانطور که می دانید آماده‌سازی خانه قبل از نقاشی ساختمان و نصب کاغذ دیواری یکی از مهم ترین کار ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل میباشد،  بی دقتی در این قضیه می تواند باعث آسیب رساندن به قسمت‌های مختلف خانه و همچنین باعث ضرر مالی بسیار زیادی شود.

نکات مهم قبل از نقاشی ساختمان و نصب کاغذ دیواری:

بنابراین هنگامی که شما در حال  آماده‌سازی خانه قبل از این اقدامات می باشید ، باید به یک سری از نکات توجه کنید،  ما در این مطلب قصد داریم نکاتی را در رابطه با آماده سازی خانه قبل از رنگ آمیزی ساختمان و نصب کاغذ دیواری برای شما ذکر کنیم.

 همانطور که میدانید نقاشی ساختمان و نصب کاغذ دیواری یکی از پروژه های بزرگ و کارهای بزرگ برای هر خانه ای است و قطعاً نتیجه کار افراد تازه وارد در این عرصه نسبت به افراد با تجربه کاملا مشخص می باشد و با یک نگاه ساده می توانید متوجه شوید رنگ ساختمان شما را چه کسی انجام داده است.

بنابراین بهتر است برای نقاشی ساختمان و نصب کاغذ دیواری به سراغ افراد حرفه ای بروید،  قطعاً شما نمی توانید این کار را خود به تنهایی به بهترین شکل ممکن انجام دهید بنابراین با صرف هزینه می توانید بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید و در نهایت از رضایتمندی کار لذت ببرید.

در صورتی که برروی دیوارها رومالین و با بلکا اجرا شده باشد می بایست قبل از اقدام، به فکر کندن بلکا از دیوار باشید تا سطحی صاف و یک‌دست برروی دیوار داشته باشید.

 جمع آوری وسایل:

 برای آماده سازی خانه قبل از اقدام به نقاشی ساختمان و نصب کاغذ دیواری اولین قدم  این است که یک سری از وسایل باید به طور کامل  برداشته شوند،  از جمله:  پرده ها،  تابلوها ،  لوسترها و چراغ های روشنایی، میخ ها ،  درپوش های کلید پریز ها جزو وسایلی هستند که حتماً هنگام آماده سازی خانه و یا محل کار باید به طور کامل برداشته شوند.

پوشاندن کف خانه:

همانطور که میدانید، هنگام رنگ آمیزی و یا کندن کاغذ دیواری ممکن است رنگ و ضایعاتی از کاغذ کف زمین ریخته شود بنابراین بهتر است که شما کف خانه و یا گوشه های دیوارها را بپوشانید همچنین ممکن است چهارچوب های در و پنجره ها نیز در معرض پاشیدگی رنگ قرار بگیرند بنابراین سعی کنید که آنها توسط درزگیر بپوشانید.

جابجایی وسایل:

اگر مبلمان و وسایل دکوری شما قابلیت این را ندارد که هنگام نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری آنها را از منزل خارج کنید بهتر است آنها را در یک اتاق نگه دارید تا تمامی رنگ آمیزی انجام شود و پس از اینکه نوبت به آن اتاق رسید باید وسایل را از آنجا خارج کنید و شروع به رنگ زدن اتاق کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که شما باید وسایل را در جایی نگه دارید که مطمئن هستید هیچ گونه آسیبی به هنگام رنگ‌آمیزی به آنها وارد نمی شود.

پس از اینکه نقاشی به طور کامل انجام شد، از وسایل تزیینی برای کناره های دیوارهای خود استفاده کنید. برخی از افراد این اشتباه را زیاد  انجام می‌دهند و پیش از رنگ آمیزی تمامی تزیینات منزل را بر روی دیوار نصب می کنند که قطعاً این کار میتواند ضرر مالی و هزینه زیادی را برای شما در پی داشته باشد.

در صورتی که هر گونه لکه و یا کثیفی در حین کار سبب آسیب دیدن به مبل های شما شد می توانید برای تمیز کردن مبل اقدام نمایید.

بررسی دیوارها:

یکی دیگر از نکاتی که هنگام آماده سازی  خانه قبل از نقاشی ساختمان و نصب کاغذ دیواری باید در نظر داشته باشید بررسی دیوارها است،  منظور این است که بررسی کنید که آیا دیوارهای شما آسیب دیدگی و یا ترک خوردگی دارند؟ و یا اینکه جای میخی بر روی آن‌ها باقی مانده است یا خیر؟

اگر دیوارهای شما هر کدام از این مشکل ها را داشت، باید پیش از نقاشی و یا استفاده از کاغذ دیواری آنها را برطرف کنید تا هیچ درز و ترکی در بین دیوار های اصلی وجود نداشته باشد.

همچنین که گرد و غبار نیز می‌تواند در نتیجه کار تاثیر منفی داشته باشد بنابراین تمیز کردن دیوارها نیز یکی از نکاتی است که هنگام آماده سازی خانه قبل از نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری ویا خانه تکانی باید به آن بسیار توجه کنید زیرا اگر این مرحله را نادیده بگیرید در نهایت دیوارهای شما بسیار کثیف خواهند شد و[pullquote-right]” قبل از نقاشی ساختمان دیوارها باید تمیز باشند “[/pullquote-right] یا اینکه کاغذ دیوار ها به خوبی بر روی دیوار جایی نخواهند گرفت و زیر آن حباب تشکیل خواهد شد.

پس از تمیز کردن دیوار به صورت کامل باید اجازه دهید که دیوار کاملاً خشک شود و سپس کار بر روی آن را آغاز کنید. و در آخر اینکه اگر شما وسایلی را دارید که نمی توانید آن را جا به جا کنید باید سعی کنید که روی آن ها را به خوبی بپوشانید تا اثرات رنگ بر روی آنها باقی نماند.

اگر سوالات متعددی در زمینه تمیز کردن کاغذ دیواری در ذهنتان دارین می توانید کلیک نمایید و بدون هیچ دردسری خودتان به تمیز کردن آن ها بپردازید.

در استاده نکاتی برای آماده سازی خانه قبل از نقاشی ساختمان ذکر شد که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد همانطور که پیشتر گفتیم این اقدامات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند که میتواند در روند کار تاثیر گذار باشند که این تاثیر می تواند مثبت و یا منفی باشد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *