در بعضی از مواقع، زمان تبلیغات اهمیت بسیار زیادی نسبت زمان‌های دیگر دارد و ما را ترغیب می‌کند تا از خدمات چاپ کاتالوگ فوری استفاده کنیم. بنابراین چاپ کاتالوگ تعداد کم و فوری امری محبوب و ضروری است که این روزها می‌توانید در کمترین زمان از آن استفاده کنید.

در طراحی و چاپ کاتالوگ، اندازه‌های استانداردی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما با توجه به نوع کاربرد و محتوای کاتالوگ می‌توانید از اندازه‌های خاص نیز استفاده نمایید. سعی داریم در این صفحه از “استاده” شما را با چاپ کاتالوگ‌ فوری، تیراژ پایین، خشتی و رنگی آشنا سازیم تا با اطلاعات بیشتری به چاپ کاتالوگ مورد نظر خود بپردازید. با ما همراه باشید.

چاپ کاتالوگ فوری

در حقیقت در تولید تمام کاتالوگ‌ها، مراحل طراحی و تولید محتوا صورت می‌گیرد ولی بعضی از کاتالوگ‌ها به مرحله چاپ نمی‌رسند و به صورت‌های دیگر از قبیل فایل‌های فشرده و PDF به مشتریان ارائه می‌شوند. البته بعضی از کسب و کارها، استفاده از محصولات چاپی را ترجیح می‌دهند.

هنگامی که چاپ کاتالوگ فوری به روش دیجیتال انجام می‌گیرد، تعداد صفحات زیادی را در بر خواهد گرفت. در نتیجه در این شرایط، به توضیح و معرفی مشخصات ریز محصولات مورد نظر نیز پرداخته می‌شود.

انتخاب نوع کاتالوگ به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن، نوع کسب و کار افراد می‌باشد. به طور مثال می‌توان گفت بعضی از کسب و کارها به گونه‌ای هستند که افراد برای معرفی محصولات خود، نیازی به شعبه ندارند. در این صورت مشتریان نیز برای مشاهده هدف، نیازی نیست که به مکان خاصی مراجعه نمایند. بنابراین برای این گونه کسب و کار، کاتالوگ دیجیتالی بهتر است. اما بعضی از کسب و کارهایی که مشتریان آن‌ها به روش سنتی تجارت می‌کنند، چاپ دیجیتالی کاتالوگ بازده نداشته و در این مواقع باید فرد به چاپ کاتالوگ محصول اقدام نماید.

جهت بهره‌مندی و آگاهی از چگونگی انجام خدمات زیر، بر روی هر یک از موارد کلیک کنید:

مزیت چاپ کاتالوگ فوری

به صورت کلی می‌توان گفت که چاپ کاتالوگ فوری نسبت به نمونه‌های آنلاین آن، مزیت‌های زیادی دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • هنگامی که مشتری نسخه فیزیکی کاتالوگ را در دست می‌گیرد، ارزش برند را دریافت کرده و متوجه می‌شود که شما برای معرفی محصولات خود، هزینه پرداخت کرده‌اید.
  • در چاپ کاتالوگ فوری نیازی به اینترنت نبوده و می‌توانید آن در هر مکانی به مشتریان خود ارائه بدهید.
  • این نوع کاتالوگ‌ها با یک کلیک بسته نمی‌شوند و در بیشتر اوقات، مشتریان تمایل دارند که کاتالوگ را ورق زده و حداقل یک نگاه به هر صفحه کاتالوگ بیندازند.

چاپ کاتالوگ تیراژ پایین

یکی دیگر از انواع چاپ کاتالوگ، چاپ کاتالوگ تیراژ پایین است که این نوع چاپ به روش دیجیتالی انجام می‌شود و از نظر اقتصادی، بسیار مناسب می‌باشد. چاپ کاتالوگ دیجیتالی با استفاده از چاپگرهای لیزری و جوهر افشان انجام می‌گیرد. انجام این کار مزایای زیادی دارد که از جمله آن می‌توان به چاپ تصاویر در تعداد پایین و سرعت سریع چاپ اشاره نمود. همچنین این نوع چاپ کاتالوگ، از کیفیت بسیار بالایی نیز برخودار می‌باشد.  

چاپ کاتالوگ تیراژ پایین

چاپ کاتالوگ خشتی

یکی از خیره کننده‌ترین انواع کاتالوگ‌ها، کاتالوگ خشتی است که به آن، کاتالوگ مربعی نیز گفته می‌شود. در واقع شکل مربعی این نوع کاتالوگ باعث جذب نگاه بینندگان به آن می‌شود. در چاپ کاتالوگ خشتی باید به عوامل زیادی از جمله ضخامت برگ‌ها، تعداد صفحات و نوع طراحی آن، توجه داشته باشید.

معمولا برای چاپ کاتالوگ خشتی، باید ابعاد آن را بیست در بیست سانتی متر در نظر بگیرید. در واقع این اندازه برای چاپ کاتالوگ خشتی، مناسب بوده به گونه‌ای که نه خیلی بزرگ خواهد بود و نه خیلی کوچک.

همچنین برای طراحی کاتالوگ خشتی باید مراحلی مانند آماده سازی لوگو، عکس خدمات یا محصولات مورد نظر، انتخاب رنگ، قالب و دیزاین کردن عکس‌ها و نوشته‌ها را انجام دهید. انواع کارت ویزیت و مدل‌های مختلف جنس کارت ویزیت را بخوانید.

گفتنی است توصیه می‌شود هنگام چاپ کاتالوگ خشتی نکات زیر را رعایت فرمایید.

  • در ابتدای کاتالوگ خشتی، بهتر است که به صورت مختصری درباره کسب‌ و کار خود توضیح دهید.
  • یکی دیگر از نکاتی که هنگام چاپ کاتالوگ خشتی باید به آن توجه شود، استفاده از فهرست بندی می‌باشد. در واقع زمانی که قصد دارید در کاتالوگ، مطالب متفاوتی از کسب‌ و‌ کار خود را ارائه بدهید، بهتر است از فهرست بندی استفاده نمایید که انجام این کار باعث جذب مخاطبان زیادی می‌شود.
  • یکی دیگر از اقدامات با اهمیتی که هنگام چاپ کاتالوگ مربعی باید انجام دهید این است که مزایای خدمات خود را درج کنید.

چاپ کاتالوگ رنگی

برای چاپ کاتالوگ رنگی می‌توانید به دو روش اقدام کنید. در واقع چاپ کاتالوگ در تیراژ پایین، با استفاده از چاپ دیجیتال صورت می‌گیرد؛ در حالی که برای چاپ کاتالوگ با تیراژ بالا، از ماشین‌های افست استفاده می‌شود. چاپ دیجیتال معمولا برای کاتالوگ‌هایی مناسب هستند که به صورت مداوم در حال تغییر می‌باشند، بنابراین قابلیت چاپ در تعداد بالا را ندارند و می‌توان گفت که بهترین روش برای آنها چاپ دیجیتال یا فوری است.

چاپ کاتالوگ رنگی

چاپ دیجیتال، مناسب‌ترین روش برای چاپ کاتالوگ تعداد کم می‌باشد. در واقع این روش، علاوه بر آنکه دارای کیفیت بالایی می‌باشد، بلکه اقتصادی‌ترین حالت ممکن را در چاپ کاتالوگ تعداد کم، در اختیار شما قرار می‌دهد.

نتیجه گیری

چاپ کاتالوگ یکی از مراحل مهم است؛ به طوری که هر چه قدر کیفیت چاپ کاتالوگ بیشتر باشد، سبب جذب مخاطبان بیشتری خواهد شد. در این صفحه نیز به صورت مختصری به چاپ کاتالوگ فوری، چاپ کاتالوگ تیراژ پایین، چاپ کاتالوگ خشتی و چاپ کاتالوگ رنگی پرداخته شد. به منظور بهره‌مندی از اینگونه خدمات با کارشناسان ما در استاده در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در