یکی از ابزار بسیار کارآمد تبلیغات، بروشورها هستند که برخلاف کاتالوگ، مقرون به صرفه‌تر بوده و دارای اطلاعات مختصر و مفیدتری هستند. بروشورها برخلاف سایر ابزار تبلیغاتی، راحت‌تر در دسترس عموم قرار می‌گیرند. در میان انواع مختلف چاپ بروشور تبلیغاتی، بروشورهای با سایز A4 و A5 و به صورت دو لت یا سه لت از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

بروشور تبلیغاتی در صورتی که اصولی و خلاقانه طراحی و چاپ شده باشد، برای تبلیغات کسب و کار یا محصولات مفید واقع می‌شود. از این رو انتخاب مرکز چاپ مناسب برای چاپ بروشور بسیار حائز اهمیت است. در این مطلب از استاده به خدمات چاپ بروشور و قیمت چاپ بروشور سه لت، بروشور رنگی، بروشور دیجیتال خواهیم پرداخت.

قیمت چاپ بروشور

قیمت چاپ بروشور به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان:

  • سایز و ابعاد بروشور
  • گرماژ کاغذ
  • تعداد لت
  • هزینه خط تاخوردگی
  • تعداد بروشور،
  • نوع روکش سلفون و UV، مات، براق یا نیمه مات بودن بروشور
  • تعداد رنگ‌های به کار رفته در چاپ بروشور
  • خدمات عکاسی و اسکن تصاویر
  • و طراحی بروشور
قیمت چاپ بروشور

یکی دیگر از عواملی که در هزینه چاپ بروشور مؤثر است، مدت زمان موردنظر جهت تحویل بروشور است. در صورتی که چاپ بروشور فوری مدنظر شما باشد، هزینه چاپ بروشور نسبت به حالت عادی بیشتر خواهد بود.

برای محاسبه هزینه چاپ بروشور، معمولا تعرفه چاپ بروشور که توسط اتحادیه مربوطه تعیین شده در نظر گرفته می‌شود، سپس بنا به درخواست مشتری برای خدمات بیشتر، هزینه چاپ بروشور برآورد می‌گردد.

قیمت چاپ کارت ویزیت در سال 1402 را مشاهده کنید و پس از دریافت مشاوره لازم ثبت سفارش کنید.

قیمت چاپ بروشور سه لت

همان‌طور که پیشتر گفته شد بروشور سه لت در میان انواع مختلف بروشور به دلیل استفاده حداکثری از ابعاد و فضای کاغذ، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.  ابعاد کاغذ اولیه بروشور که به صورت سه لت طراحی و تا خواهد شد، در تعیین قیمت چاپ بروشور اثرگذار است؛ مثلا قیمت چاپ بروشور a4 سه لت نسبت به قیمت چاپ بروشور a5 سه لت بیشتر است.

هم‌چنین جنس کاغذ بروشور و ضخامت آن در تعیین قیمت چاپ بروشور سه لت تأثیرگذار است.

چاپ بروشور سه لت

قیمت چاپ بروشور رنگی

علاوه بر مواردی که در بخش‌های قبلی نام برده شد، در تعیین قیمت چاپ بروشور رنگی، تعداد رنگ‌های به کار رفته در طراحی بروشور مهم‌ترین عامل در برآورد قیمت است. اگر از تعداد رنگ محدودی در طراحی بروشور رنگی استفاده شود، قیمت چاپ بروشور رنگی نسبت به بروشور تمام رنگی کم‌تر خواهد بود.

برای آگاهی از هزینه چاپ ست اداری و ست اوراق اداری در 1402روی لینک قرار داده شده کلیک کنید و این مطلب از استاده را بخوانید.

خدمات چاپ بروشور تبلیغاتی

در چاپ بروشور تبلیغاتی در صورتی که نیاز به عکاسی تخصصی از محصول یا خدمات ارائه شده باشد، قیمت بروشور تبلیغاتی افزایش خواهد یافت. برای افزایش مقاومت بروشورهای تبلیغاتی و تثبیت رنگ آن‌، از روکش‌های مختلف مانند روکش سلفون مات یا براق و پوشش UV موضعی استفاده می‌شود. در چاپ بروشور تبلیغاتی می‌توان از برش‌های خاصی برای تأثیرگذاری بیشتر بروشور نیز بهره برد.

چاپ بروشور سه لت

در چاپ بروشور 3 لت، انواع مختلف تاخوردگی بروشور نیز قابل سفارش بوده که معمولا در دو نوع مختلف به نام‌های آکاردئونی و دروازه‌ای هستند. نوع تاخوردگی باعث می‌شود که ابعاد هر قسمت بروشور متفاوت باشد که این موضوع هنگام طراحی و چاپ بروشور سه لت باید لحاظ شود.

یکی دیگر از نکات مهمی که باید هنگام طراحی و چاپ بروشور سه لت در نظر گرفت، حاشیه لازم برای هر قیمت از بروشور است تا نوشته‌ها و عکس‌ها پس از چاپ در موقعیت مناسب خود قرار بگیرند.

چاپ بروشور دو لت

بروشور دو لت نوع دیگری از بروشورها است که دارای یک خط تاخوردگی است. در چاپ بروشور دو لت می‌توان از انواع مختلف کاغذ استفاده نمود اما معمولا از کاغذهای گلاسه هنگام سفارش بروشور استفاده می‌شود. در صورتی که چاپ بروشور ارزان مورد نظر شما است بهتر است که بروشور دو لت را در تیراژ بالا چاپ نمایید تا قیمت تمام شده نهایی برای هر بروشور دو لت کم‌تر شود.

چاپ بروشور دیجیتالی

چاپ بروشور دیجیتالی معمولا در مواقعی که در سریع‌ترین زمان ممکن و تعداد کمی بروشور نیاز است، بهترین انتخاب برای چاپ بروشور خواهد بود. بروشور دیجیتالی معمولا در ابعاد a4 و a5 با دو، سه یا چند لت طراحی و چاپ می‌شوند. هم‌چنین از کاغذهای با گرم‌های گوناگون با توجه به میزان استحکام بروشور دیجیتال استفاده نمود.

چاپ بروشور رنگی

مرکزی که امور چاپ بروشور رنگی خود را به آن سپرده‌اید، باید از آخرین و به‌روزترین تجهیزات چاپ برای چاپ رنگی بهره بگیرد. در این صورت هنگام چاپ بروشور رنگی، رنگ‌های گوناگون باکیفیت بالاتری چاپ خواهند شد. در چاپ بروشور رنگی، رنگ‌ها باید براق و اشباع باشند تا بروشور بهترین جلوه ممکن را داشته باشد.

بهره‌گیری از خدمات اضافی هنگام چاپ بروشور رنگی مانند برجسته‌سازی لوگو یا طلاکوب کردن نوشته‌ها سبب افزایش قیمت چاپ بروشور رنگی می‌گردد. برای بالا بردن کیفیت چاپ بروشور رنگی حتما باید از سلفون مات، براق یا نیمه مات استفاده نمود تا هم مقاومت بروشور در برابر پارگی بیشتر شده و هم رنگ‌ها شاداب‌تر و زنده‌تر دیده شوند.

طبقه بندی شده در

با برچسب در