علت داغ نشدن اتو چیست؟

داغ نشدن اتو

داغ نشدن اتو، یکی از مشکلاتی است که ممکن است گاهاً با آن روبه‌رو شوید. حرارت نداشتن این دستگاه دلایل متعددی دارد و می‌تواند مربوط به خرابی برخی از قطعات داخلی، اتصالات جریان برق و یا عیب در تنظیمات اتو باشد. در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” مگ با ما همراه باشید تا به بررسی علت اصلی داغ نشدن انواع اتوها و معرفی بهترین راهکارهای رفع این مشکل بپردازیم.

داغ نشدن اتو بخار و معمولی

اگر اتو بخار و یا اتو معمولی شما داغ نمی‌شود، مشکل می‌تواند از قطعات اتو باشد که در صورت آسیب دیدن، باید برطرف و تعمیر شود. البته گاهی با اقدامات ساده نظیر زدودن رسوب، ممکن است مشکل داغ نشدن اتو برطرف شود؛ اما در برخی مواقع اقدامات حرفه‌ای‌تری نیاز است.

اشکال در جریان برق

اگر با مشکل عدم داغی دستگاه درگیر هستید، اولین موردی که باید بررسی شود، جریان برق است. اگر در هر قسمت از مسیر جریان برق مشکلی داشته باشد، نرسیدن برق به دستگاه باعث داغ نشدن آن می‌شود. از اتصال برق منزل، سالم بودن پریز برق و سالم بودن صفحه کنترل برق اتو مطمئن شوید.

رسوب گرفتن اتو

همانطور که بالاتر گفته شد، گاهی چنین موارد ساده‌ای چون رسوب گرفتن دستگاه باعث می‌شوند که داغ نشدن اتو را شاهد باشیم. اگر اتو به صورت منظم تمیز نشود و به مرور زمان رسوب بگیرد، این مشکل رخ خواهد داد. برای جلوگیری از بروز این اتفاق، به صورت منظم اتو را تمیز و رسوب‌گیری کنید.

رسوب گیری اتو

بهم خوردن تنظیمات اتو

از سومین دلایل ابتدایی اما مهم داغ نشدن اتوها، می‌توان به بهم خوردن تنظیمات این ابزار برقی اشاره کرد. تنظیمات را چک کنید و اگر تنظیمات دما و یا خاموش شدن اتوماتیک اتو بهم ریخته است، طبق راهنمای استفاده و یا دفترچه راهنمای اتو، آنها را تنظیم کنید.

معیوب شدن قطعات کاربردی اتو

همانطور که در ابتدای مطالب گفته شد، یکی از دلایل مهم داغ نشدن اتو می‌تواند خرابی و یا معیوب شدن قطعات در اتوها باشد. سه جزء مهم دستگاه که ممکن است عامل این مشکل باشند عبارتند از: ترموستات، المنت و سیم اتو

خرابی ترموستات

از آنجایی که ترموستات به عنوان تنظیم‌کننده دما در دستگاه عمل می‌کند، خرابی آن می‌تواند از دلایل مهم داغ نشدن اتو باشد. بررسی معیوب بودن این قطعه و نیاز به تعمیر یا تعویض آن باید توسط تکنسین متخصص بررسی شود.

معیوب بودن المنت

باید بگوییم قطعه اصلی که در گرم کردن اتو نقش دارد، المنت است. در صورتی که المنت‌های اتو آسیب ببینند، حرارت نداشتن اتو نشانه‌ای است که ما را متوجه این مورد خواهد کرد. المنت باید به دست سرویسکار ماهر عیب‌یابی، تعمیر و در صورت نیاز تعویض شود.

سیم اتو نیز می‌تواند از عوامل خرابی‌های انواع اتو باشد که در صورت آسیب دیدن و قطع اتصال، این سیم تعویض باید تعویض شود.

داغ نشدن اتو پرس

داغ نشدن اتو پرس

عواملی که باعث داغ نشدن اتوهای معمولی و اتو پرس می‌شوند، اکثراً مشترک هستند؛ اما برد اتو پرس نقش مهمی در کارایی آن دارد و اگر معیوب شود، اتو داغ نخواهد شد. به طور کلی، عوامل داغ نشدن اتو پرس به صورت زیر هستند:

  • معیوب بودن برد الکتریکی اتو
  • مشکل جریان برق و یا سیم اتو
  • رسوب گرفتن اتو
  • بهم خوردن تنظیمات دما و خاموشی اتوماتیک
  • معیوب بودن ترموستات
  • معیوب بودن المنت

خرابی یک از این موارد به تنهایی می‌تواند باعث شود تا اتو داغ نشود؛ پس در صورتی که این مشکل به وجود آمد، باید تمامی این موارد بررسی و در صورت وجود مشکل تعمیر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.