انتخاب مبل چرم و یا پارچه ای برای دکوراسیون منزل یکی از سخت ترین کارهایی است که ما را دچار سردرگمی می کند. اگر شما خواهان دکوراسیون داخلی بسیار متفاوتی می باشید می توانید به راحتی از کارهای چرم برای منزل خود استفاده نمایید و از ایجاد فضایی شیک و خاص لذت ببرید.

متخصصین تعمیرات مبل در استاده

اما همانطور که می دانید جنس چرم نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد؛ یعنی اگر می خواهید مبل شما دارای طول عمر بیشتری باشد باید از آن به خوبی مراقب کنید که در این صفحه قصد داریم به چند متد متداول در زمینه نگهداری مبل چرم اشاره نماییم.

چگونه از مبل چرم نگهداری کنیم؟

  • به طور کلی قبل از اقدام به خرید مبل چرم از کیفیت جنس چرم کمال اطمینان را حاصل نمایید و به فروشگاه ها و برندهای معتبر برای خریداری مراجعه نمایید که شامل ضمانتنامه و خدمات پس از فروش باشد.
  • پس از خرید می بایست هفته ای یک تا دو بار با دستمال نرم و یا پارچه های میکروفایبر گرد و غبار را از سطح مبل پاک کنید و درز ها را به وسیله سری نرم جارو برقی جارو بزنید. این عمل یکی از مهمترین عوامل برای افزایش طول عمر این مبل ها محسوب می گردد.
  • اگر روی مبل چرم آب و یا نوشیدنی هایی همچون نوشابه ریخت حتما در همان لحظه با یک پارچه و یا اسفنج آن را تمیز کنید تا مبل شما دچار لک نشود، اگر مبل شما به وسیله آب یا نوشابه دچار لک شده باشد می توانید به یک دستمال مرطوب لک ها را از بین ببرید.
  • اگر جای لک ها به وسیله دستمال مرطوب از بین نرفت می توانید به وسیله محلول آب و صابون این کار را انجام دهید. توجه نمایید که اگر رنگ چرم شما به رنگ سفید می باشد برای از بین لکه ها باید از محلول آب گرم و صابون استفاده کرد.
  • در صورتی که لک های ایجاد شده بر روی مبل چرم با محلول آب و صابون قابل پاک شدن نبود برای تمیز کردن مبل به برچسب دستور العمل موجود که در پشت مبل مراجعه نمایید و یا با فروشنده ای که مبل خود را از آن خریداری کرده اید تماس حاصل نمایید تا روش بر طرف کردن لکه را برای شما شرح دهد.
  • در صورت غیر قابل دسترس بودن به برچسب دستور العمل و یا فروشنده، تنها از پاک کننده های مخصوص چرم استفاده نمایید و از محلول سفید کننده، اسپری های پاک کننده چند منظوره، محلول آمونیاک و … به هبچ عنوان استفاده نکنید. برای این منظور می‌توانید از روش تمیز کردن مبل با شامپو فرش نیز استفاده نمایید.
  • هیچ گاه مبل چرم را زیر نور مستقیم و همچنین سیستم های تهویه هوا و شومینه و یا بخاری قرار ندهید زیرا به مروز زمان سبب ترک خوردن چرم می شود.
  • هر از گاهی مبل خود را به وسیله نرم کنننده های مخصوص چرم نرم نگه دارید تا از ترک و شکاف چرم جلوگیری شود و طول عمر مبل های شما افزایش یابد.

چگونه مبل چرمی را در منزل تعمیر کنیم؟

دیگر نگران نباشید! اگر مبل شما دچار پارگی شده باشد شما می توانید به راحتی آن را ترمیم کنید. برای این کار کافی است به اندازه قسمتی از پارچه مبل که پاره شده است، پارچه جین تهیه نمایید و پارچه جین را زیر قسمت پاره شده مبل قرار دهید سپس به وسیله چسب مخصوص پلاستیک لبه های چرم را چسب کاری نمایید.

اگر پارچه جین را زیر کار قرار ندهید پس از نشستن بر روی آن گودی قابل توجهی بر روی مبل ایجاد می شود که جلوه خوبی ندارد.

نکته دیگری که باید به آن اشاره نمود: بازگردانی رنگ های محو شده مبل چرم می باشد. برای این امر کافی است به فروشگاه های مبلمان مراجعه نمایید و کیت ترمیم رنگ چرم را خریداری کنید.

چون این محصول به صورت روغن می باشد می توانید آن را به وسیله یک پارچه هم رنگ مبل خود به قسمت های محو شده سطح چرم بمالید.

گاهی اوقات میزان پارگی، شکستگی، آسیب دیدن لمسه کاری مبل چرم و یا هر نوع مبل دیگری به اندازه ای می باشد که دیگر نمی توان در منزل به تعمیر آن پرداخت و می بایست این امر را به تعمیر کاران مبل سپرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعمیر مبل می توانید روی آن کلیک کنید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

اگر نیاز به رنگ کاری مبل چرم دارید می‌توانید با انتخاب صحیح رنگ و دقت کافی اقدام نمایید.

طبقه بندی شده در