این مشکل برای همه ما به وجود آمده است که پس از مدتی استفاده از مبل منزل و یا محل کار، مبل‌ها چرک تاب شوند و یا در اثر بی احتیاطی بر روی مبل‌ها لکه هایی از چربی غذا، نوشیدنی، رنگ و… به جا بماند که در این صورت می توان از طریق مبل شویی و شستشوی مبل در منزل توسط قالیشویی یا شرکت‌های خدماتی این مشکل را به راحتی برطرف نمود.

در ادامه به معرفی انواع روش های مبل شویی ، کارخانه های مبل شویی (که معمولا قالیشویی‌ها این کار را انجام می دهند) و شستشوی مبل در منزل و به چند نکته در زمینه شستشوی مبل می پردازیم.

لیست قیمت مبل شویی

خدمتقیمت به تومان
شستشوی مبل 9 نفره750.000
شستشوی مبل 7 نفره راحتی550.000
هر عدد نشیمن جدا تشک دوبل15.000
صندلی ناهار خوری هر عدد40.000
شستن مبل تختخواب شو هر عدد90.000
شستشوی خوشخواب یک نفره250.000
شستشوی خوشخواب دو نفره 400.000
هر کوسن اضافه10.000
موکتاز متری 18.000

قیمت مبل شویی در منزل به عواملی همچون:

 • نوع مبل‌ها (راحتی یا استیل و …)
 • تعداد مبل‌ها (7 نفره، 9 نفره و …)
 • روش شستشوی مبل (با نانو، ویژه یا معمولی)
 • لکه بری مبل
 • میزان مهارت مبل شوی

بستگی دارد که بالا جدول هزینه شستشوی مبل در منزل را مشاهده می‌کنید.

بهترین مبل شویی کجاست؟

امروزه درخواست برای مبل شویی در محل بسیار افزایش یافته است، چرا که علاوه بر اینکه کار شستشو سریعتر انجام می‌شود، مبل حین جابه‌جایی آسیب کمتری می‌بیند و کیفیت کار بالا می‌رود. این تقاضا در همه فصل‌ها زیاد است؛ چرا که مبل به مرور زمان کثیف می‌شود و یا در اثر عوامل مختلف لکه‌دار می‌شود. اما در فصلی مثل زمستان که همه افراد به دنبال تمیز کردن منزل و محل کار برای رسیدن بهار هستند، تقاضا برای مبل شویی نیز بیشتر خواهد بود و همه به این فکر می‌کنند که واقعا بهترین مبل شویی کجاست؟

مبل شویی توسط افراد ماهر و حرفه‌ای با جدیدترین دستگاه‌ها انجام می‌شود و باتوجه به نوع مبل، روش متناسب برای شستشو به کار گرفته می‌شود تا آسیبی به مبل نرسد و بیشترین بازدهی را داشته باشد.

بهترین مبل شویی مزایای زیر را باید دارا باشد:

 • ارائه فاکتور شفاف به مشتری
 • داشتن شماره ثابت و پاسخگویی دقیق
 • ارائه نرخ منصفانه از اتحادیه قالیشویی
 • استفاده از دستگاه و مواد شوینده با کیفیت

مبل شویی در پیروزی

مبل شویی در پیروزی توسط افراد ماهر در محل انجام می‌شود. کیفیت کار برای این افراد اولویت دارد و باتوجه به نوع مبل، نوع و جنس پارچه مبل و همچنین لکه‌ای که روی مبل وجود دارد مبل شویی انجام می‌شود. این کار با جدیدترین روش‌ها و با مناسب‌ترین هزینه صورت می‌گیرد. گران بودن مبل شویی لزوما به معنای کیفیت بالا نیست، همچنین ارزان بودن غیرمعقول نیز شک برانگیز است. به همین دلیل توصیه می‌شود بیشتر به کیفیت کار توجه شود و قیمت بسیار ارزان شما را وسوسه نکند.

مبل شویی در اندرزگو

مبل شویی در اندرزگو با بالاترین کیفیت و جدترین دستگاه مبل شویی انجام می‌شود. شستشوی مبل بر اساس نوع کثیفی و مبل و جنس پارچه انجام می‌شود و به همین دلیل، اگر روی مبل لکه چربی وجود دارد و یا ماده‌ای روی آن ریخته شده است، بهتر است به کسی که مبل شویی را انجام می‌دهد گفته شود تا روند شستشو بهتر و سریع‌تر انجام شود.

خشکشویی مبل در منزل

از آن جایی که جابه‌جایی مبل فرآیندی دشوار است و در این فرآیند ممکن ایت مبل آسیب ببیند و علاوه بر آن زمان‌بر است، خشکشویی مبل در منزل و محل کار یکی از راه‌هایی است که کار را بسیار راحت‌تر و سریع‌تر کرده است و رضایت افراد زیادی را به دنبال داشته است. خشکشویی مبل با دستگاه و توسط فرد باتجربه انجام می‌شود و نیاز به جا به جایی مبل وجود ندارد.

یکی از نکات اصلی مبل شویی در محل، این است که باعث کثیف شدن محل و اطراف مبل نمی‌شود و در همان نقطه‌ای که مبل قرار گرفته است، خیلی سریع کار انجام می‌شود و نیاز به جا به جایی وسایل نیست.

شماره تلفن مبل شویی

امروزه دریافت خدمات مبل شویی بسیار راحت‌تر شده است و به صورت غیرحضوری می‌توان از خدمات بهره‌مند شد. کافی‌ست با شماره‌هایی که قرار داده شده است تماس بگیرید تا خدمات مبل شویی در محل با بالاترین کیفیت و بهترین مواد شستشو به شما ارائه شود.

انجام شستشوی مبل در منزل

ابتدا سطح مبل را با مواد شوینده و فرچه (بسته به نوع پارچه مبل که پارچه‌ای باشد یا چرم) سطح مبل را کامل می‌شویند. شستشوی مبل در منزل حدود 15 تا 25 دقیق زمان می‌برد. در آخر با استفاده از دستگاه‌های شستشوی مبل که کارشان مکش آب (با قدرت بسیار بالا) است کف، نم ویا آبی که برای شستشوی مبل استفاده شده است را جمع آوری می‌کند.

در خدمات منزل که از طرف شما برای شستشوی مبل ویا مبل شویی در منزل انجام می شود باید به صورت زیر باشد.

 1. جدا کردن تشک‌ها و کفی های مبل در صورت جدا شدن.
 2. جارو کردن مبل و تمیز کردن شیار های مبل.
 3. خیس کردن سطح مبل به وسیله دستمال خیس آغشته به مواد شوینده.
 4. کشیدن فرچه و یا برس نرم بر روی مواد شوینده تا زمان کف کردن و از بین رفتن لکه ها.
 5. با دستمالی نم دار کف‌ها را پاک کرده؛ مخصوصا کف های موجود در درزهای مبل لمسه دوزی شده.
 6. سپس با دستمالی خشک بر روی مبل بکشید تا خیسی اولیه از بین برد.
 7. با استفاده از جارو برقی آب و خاک مبل‌ها خشک نمایید.
 8. در صورت نبود جارو آب خاک مبل‌ها را جلوی نو خورشید و یا کولر و یا پنکه خشنک نمایید.
 9. چوب مبل‌ها را با دستمالی مرطوب و یا پارافین تمیز کنید.

دو نکته مهم:

مرحله فرچه کشیدن و دستمال کشیدن را بخش بخش انجام دهید زیرا در غیر این صورت آب و مواد شوینده به داخل بدنه و کلاف مبل وارد می شوند و باعث آسیب دیدن مبل‌ها می گردد.

از جارو برقی معمولی استفاده نکنید زیرا با نفوذ آب به داخل جارو برقی باعث سوختن موتور آن می شوید.

ویدیو روش شستشوی مبل در منزل

برای مبل شویی در منزل ابتدا باید به جنس پارچه مبلی خود دقت نمایید؛ در صورتی که مبل‌های شما از جنس های حساس و گران قیمت همچون ابریشم باشد بهتر است وظیفه این امر را به دست متخصصان و برخی کارخانه های قالیشویی که این خدمات را انجام می دهند، بسپارید.

انواع مبل شویی در منزل

اما در صورتی که لکه‌ها و یا آلودگی روی مبل‌ها اندک است و یا جنس پارچه مبل شما مقاوم می باشد و از حساسیت زیادی برخوردار نمی باشد می توانید مبل شویی را در منزل خود انجام دهید.

مزایای استفاده از دستگاه مبل شویی در منزل

شستشوی مبل در منزل

از جمله مزایای شستشو در منزل به کمک دستگاه مبل شویی:

 • بوی بد مبلمان را از بین می‌برد: با شستن مبل توسط دستگاه و بخارشویی آن دیگر خبری از بوی بدی که از مبل به مشامتان می‌رسید نخواهد بود.
 • تمام نقاط مبلمان را می‌شوید: این دستگاه قادر است تا مواد شوینده و در انتها بخار را به تمام تار و پود مبل رسانده و آن را به طور کامل نظافت کند.
 • مانع پوسیدگی مبلمان خواهد شد: از ویژگی‌های استفاده از این دستگاه خشک نمودن سریع مبل بوده که مانع به جا ماندن رطوبت و پوسیده شدن آن خواهد شد.
 • و …

شستشوی مبل در قالیشویی

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و استقبال افراد، برخی شرکت های ارائه خدمات منزل و کارخانه های قالیشویی خدمات مبل شویی و شستشوی مبل را به مشتریان عرضه می دارند که برای این امر از دستگاه هایی مخصوص که به صورت آنتی باکتریال و دارای سیستم خشک کن می باشند استفاده می کنند که زمان مبل شویی و تحویل را به حداقل می رسانند.

جهت استفاده از خدمات خشکشویی مبلمان، باید از خدمات قالیشویی استفاده نمود. مراحل شستشوی مبل در قالیشویی به صورت زیر هستند:

لکه گیری

گرفتن پرزهای پارچه

آگاهی از جنس پارچه

آگاهی از نوع لکه

کاربرد مواد شوینده متناسب با لکه

شستشوی کامل با مواد شوینده

شستشوی مبل در قالیشویی با حساسیت بیشتری صورت میگیرد. این حساسیت به خصوص برای مبل‌های سلطنتی و چرمی بیشتر است. در خشکشویی اغلب به کمک جارو بخار و دستگاه‌های شوینده مبل را تمیز و لکه گیری می‌کنند. این دستگاه‌ها خاصیت آنتی باکتریال دارند و همزمان دارای دستگاه‌های خشک کن نیز هستند که اجازه ماندگاری نم و رطوبت در مبل را نمی‌دهند پس مانع پوسیدگی مبل‌ها می‌شود. شستشوی مبل‌ها در قالیشویی در زمانی کوتاه انجام شده و در بازه زمانی بسیار کوتاه مدت به شما برگردانده می‌شود.

پس تا به اینجا با چگونگی شستشوی مبل در منزل و قالیشویی آشنا شدید. بهتر است در جدول زیر به طور خلاصه ویژگی‌های هر دو روش را بخوانیم:

شستشوی مبلمان در قالیشوییشستشوی مبلمان در منزل
گردگیری و نظافت سطح مبلمانگردگیری و نظافت سطح مبلمان
پرزگیری سطح و شناسایی نوع پارچه مبلپرزگیری سطح
استفاده از دستگاه های مخصوصتهیه محلول های دستی مناسب و
استفاده از آن‌ها در از بین بردن لکه های سطح مبل
خشک کردن سطح مبلخشک کردن جای لکه

مبل شویی توسط شرکت های خدماتی و کارخانه های قالیشویی، در منزل و یا محل مورد نظر شما، توسط افراد مجرب انجام می گیرد. لازم به ذکر می باشد قبل از شروع به کار در مورد کیفیت کار شرکت و یا کارخانه مورد نظر ، تحقیق کنید تا در پایان کار با مشکل مواجه نشوید.

مبل شویی با نانو

روش دیگری که برای شستشوی مبل در منزل وجود دارد، مبل شویی با نانو است. این روش، به دلیل مصرف کمتر آب، ماندگاری و حفاظت بیشتر از مبل، بهتر به نظر می‌رسد که راه بهتری برای شستشو باشد.

دقت کنید که در بازار نمونه‌های ارزان‌تر و تقلبی محصولات نانو زیاد است. مراقب باشید که برای پایین آوردن هزینه آن‌ها را تهیه نکنید، چرا که به مبل شما آسیب خواهند رساند.

بهتر است قبل از بررسی معایب و مزایای شستشوی مبل با نانو، با کاربرد این روش آشنا شویم.

مراحل شستشوی مبل با نانو

همانطور که گفته شد، نانوشویی یکی از روش‌های شستشوی مبل در منزل است که باید گفت که این روش انحصارا برای مبل نیست، بلکه برای شستشوی انواع فرش و ماشین نیز از آن استفاده می‌شود. در این روش، از موادی استفاده می‌شود که پوشش بالایی دارند و به دلیل بافت فشرده‌ای که ایجاد می‌کنند، از جذب لکه و آلودگی جلوگیری می‌کند و قدرت پاک کنندگی عمیق‌تری نسبت به شستشو با شامپو فرش دارند.

این مواد از مشتقات الکل ساخته شده‌اند و مانند لایه‌ای محافظ روی جسم قرار می‌گیرند و خاصیت ضدعفونی نیز دارند. البته ممکن است تصور کنید که به دلیل پوششی که ایجاد می‌کنند، مانع عبور هوا از لایه‌های مبل می‌شوند، اما اینطور نیست و این موضوع یکی از مزایای استفاده از فناوری نانو برای مبل شویی است.

باتوجه به اینکه شستشوی مبل در منزل با نانو از کثیف شدن مجدد مبل و لکه دار شدن آن جلوگیری می‌کند، می‌توان از آن برای مبل‌های نو استفاده کرد تا به مرور زمان کثیف نشوند و حتی بعد از گذشت مدت زیاد، جلوه‌ی خود را حفظ کنند.

طریقه‌ی استفاده از نانو برای مبل شویی نیز بسیار راحت است. بدین صورت که:

 1. ابتدا مبل را از آلودگی‌هایی مثل گردوغبار و خاک که با چشم دیده می‌شوند، پاک کنیم.
 2. مواد را روی مبل اسپری می‌کنیم.
 3. سپس با یک پارچه‌ی تمیز که قدرت جذب بالایی دارد، مواد را از روی مبل پاک می‌کنیم.

اگر عجله‌ای برای خشک شدن آن ندارید، بهتر است مبل در هوای آزاد و خودبه خود خشک شود، اما اگر نمی‌توانید صبر کنید، می‌توانید از باد گرم برای خشک کردن مبل استفاده کنید.

نانوشویی به وسیله‌ی دستگاه نیز انجام می‌شود.

مزایای استفاده از مواد نانو

حال که با کاربرد و نحوه‌ی استفاده از روش مبل شویی با نانو آشنا شدیم، به بررسی مزایای شستشوی مبل با نانو می‌پردازیم. ابتدا مزایای آن را بیان می‌کنیم:

 • باتوجه به اینکه این روش، روش نسبتا سریع‌تری است و دقت بالاتری نیز دارد، پس وقت کمتری نیاز دارد. این یکی از مزیت‌های روش شستشوی مبل با نانو در منزل است. شستشوی مبل با دستگاه در منزل چطوری انجام می شه؟
 • همانطور که گفته شد، شستشوی مبل در منزل با نانو با این روش ماندگاری بالایی دارد و از این رو تعداد دفعات کمتری نیاز به شستشوی مبل خواهد بود. برای اینکه این موضوع را درک کنید، باید بگوییم که باتوجه به مانگاری و پوشش محافظتی که نانو ایجاد می‌کند، هر دو سال یک بار نیاز به تمدید شستشو خواهد بود.
 • شستشوی مبل با نانو در منزل، علاوه بر اینکه پس از شستشو لکه‌ها و آلودگی‌ها را پاک می‌کند و قدرت پاک کنندگی بالایی دارد. باتوجه به اینکه لایه‌ی فشرده‌ی حفاظتی ایجاد می‌کند، از جذب آلودگی و لکه‌ی مجدد جلوگیری می‌کند. یعنی حتی اگر نوشیدنی یا خوراکی مثل چای روی مبل بریزد، لکه‌ای ایجاد نمی‌شود.
 • نانو خاصیت ضدعفونی کنندگی و ضد قارچی دارد و از تشکیل قارچ و بیدزدگی جلوگیری می‌کند.
 • نانو خاصیت خوشبوکنندگی نیز دارد و استفاده از آن باعث می‌شود تا مبلمان شما بوی مطبوع و خوشایندی داشته باشد.
 • این مواد در بافت پارچه‌ی مبل تغییری ایجاد نمی‌کنند و از این بابت خیالتان راحت باشد.
 • قابلیت استفاده برای انواع مبل، فرش و موکت را دارند.
 • درحالی که مواد نانو در برابر آلودگی‌ها پوششی ایجاد می‌کنند، تصور اینکه این پوشش و لایه‌ی محافظتی مانع از عبور و تبادل هوا از لایه‌های مبل می‌شود اشتباه است. حتی بعد از استفاده از این محصولات، عبور هوا از بافت مبل برقرار است.

مواد نانو حین شستشو به بافت الیاف مبل آسیب نمی‌رسانند.

شستشوی مبل با دستگاه در منزل

شستشوی مبل با دستگاه در منزل، روشی است که برای کاهش آسیب­‌هایی که در گذشته بر اثر شستشوی مبل‌­ها با آب، اسفنج و مواد شوینده نامناسب به مبل­‌ها وارد می­‌شد، پدید آمده است. در این روش علاوه بر این که نیازی به جابه‌­جایی مبل وجود ندارد، کیفیت شستشوی مبل نیز به شدت بالاتر می­‌رود و در عین حال هزینه‌ها نیز کاهش می­‌یابد. در ادامه با مراحل مبل شویی با دستگاه در منزل خدمتی از قالیشویی و موارد مربوط به آن آشنا خواهید شد:

 1. خروج بخار داغ از دستگاه: این مرحله همان بخارشویی است که در مورد فرش‌­ها و حتی لباس­‌ها هم می­توان انجام داد و افراد عادی هم با استفاده از یک بخارشوی قادر به انجام آن هستند. در این مرحله با استفاده از بخار، گرد و غبار و آلودگی‌­های موجود در سطح پارچه مبل به خوبی گرفته می­‌شود و هیچ اثری از خیس شدن که باعث خراب یا جمع شدن پارچه مبل باشد بر جای نمی­‌گذارد.
 2. شستن مبل با استفاده از مواد شوینده مخصوص: در این مرحله از شوینده‌های مخصوص تمیز کردن مبل استفاده می‌­شود و برای انتخاب شوینده مناسب باید به نوع پارچه مبل توجه داشت به عنوان مثال شوینده مناسب برای پارچه مبلی چرم با پارچه مبلی نوع دیگر متفاوت است. در اغلب موارد از شامپوی خشک و فوم شوینده مخصوص شستشوی مبل استفاده می‌­شود. این شوینده­‌ها سریعا روی لکه­‌ها تاثیر می­‌گذارند و بدون این که باعث خیسی یا آسیب رساندن به مبل شوند، لکه­‌ها را از بین می­‌برند.
 3. خشک کردن: دستگاه مبل شویی در منزل دارای یک مکنده است که برای برداشتن شوینده­‌هایی که در سطح مبل از مرحله قبل باقی مانده‌اند، استفاده می‌­شود. همه شوینده­‌ها، آلودگی­‌ها و آب باقی مانده روی مبل توسط این مکنده، کشیده می­‌شود و به مخزن دستگاه منتقل می­‌شود. اگر از یک نفر متخصص برای انجام این مرحله استفاده کنید، می‌­توانید اطمینان داشته باشید که پس از انجام این مرحله یک مبل کاملاً خشک تحویل خواهید گرفت.

مزایای مبل شویی در منزل با دستگاه

شستشوی مبل در منزل با دستگاه مزایایی دارد که به شرح زیر است :

 1. جلوگیری از ایجاد بوی نم
 2. زودتر انجام شدن شستشوی مبل در منزل
 3. زدودن تمامی آلودگی‌­ها و کثیفی­‌های مبل
 4. کارکرد بیشتر مبلمان
 5. عدم نیاز به جابجایی مبل برای شستشو
 6. عدم آسیب دیدن مبل
 7. تحویل گرفتن مبل به صورت خشک و آماده استفاده
 8. هزینه مناسب

مبل شویی ارزان کجاست؟

بهتر است به خاطر داشته باشید که هیچگاه به دنبال مبل شویی ارزان قیمت نباشید! از آنجایی که اگر مجموعه منتخی شما با تبلیغات ارزان قیمت نظر شما را جلب کند و در نهایت کار بی کیفیتی به شما تحویل دهد، باید هزینه مجددی را برای رفع آن بپردازید و متاسفانه گاهی مشکل پیش آمده حین شستشوی مبل ارزان به قدری زیاد است که باید به فکر خرید مبلی جدید باشید. پس با این نکته دقت داشته باشید.

 1. استفاده از مواد بی کیفیت جهت شستن مبل در منزل
 2. خشک نکردن کامل مبل‌ها
 3. از بین نبردن لکه مبل به صورت کامل و چرک تاب شدن
 4. و …

از موارد مهمی در این زمینه هستند که بهتر بود آنها را با شما در میان بگذاریم.

چند روش برای لکه بری مبل:

گاهی مبل‌ها نیاز به شستشوی اساسی و کامل ندارند و تنها با چند ترفند ساده که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، می توان از شر لکه ها خلاص شد و برای مبل شویی خانه اقدام کرد!

 • از بین بردن لکه مرکب: محل مورد نظر را مقداری خیس کنید و نمک بر روی آن بریزید و با دستمال و یا اسفنج آن را پاک کنید. مراقب باشید که لکه مرکب را زیادی خیس نکنید چون پخش می شود!
 • از بین بردن لکه چربی: لکه چربی از روی مبل با مواد مختلفی قابل پاک کردن است. برای این­کار می­توان از محلول نمک و الکل استفاده کرد. یکی از راه­‌ها برای پاک کردن لکه چربی استفاده از پودر بچه است. پودر بچه اگر چند ساعت روی لکه روغن بماند آن را جذب می­کند. همچنین برای پاک کردن لکه روغن پودر لباس­شویی و همچنین مایع ظرف­شویی هم مفید است.
 • از بین بردن لکه خون: نشاسته و آب را به صورت غلیظ ترکیب کنید و بر روی لکه خون بریزید مدتی زمانی اجازه دهید تا ماده مذکور خشک شود سپس آن را بتراشید و محل مورد نظر را با دستمال پاک کنید.
 • بهترین راه برای پاک کردن لکه نوشابه از روی مبل: استفاده از نمک است. قبل از هرکاری با یک پارچه تمیز نوشابه ریخته شده را کامل خشک کنید، سپش روی سطح ان نمک بپاشید، و بعد با استفاده از پارچه تمیز آن­را پاک کنید. اگر همچنان لکه نوشابه از بین نرفته می­توانید از مواد شوینده هم استفاده کنید. از آن­جایی که نوشابه حاوی رنگ خوراکی است اگر روی سطح مبل خشک شود، پاک کردن آن بسیار سخت می­شود.
 • برای پاک کردن لکه چای: راحت­ترین راه برای لکه بری مبل در منزل استفاده از دستمال مرطوب است. دستمال را آن­قدر روی سطح لکه بکشید تا لکه کاملا پاک شود. از نمک، سرکه و حتی نوشابه هم می­توان برای پاک کردن لکه چای استفاده کرد.
 • لاک ناخن: اگر لاک ناخن خیس بود به آرامی آن را از روی سطح مبل پاک کنید، سپس با استفاده از استون سطح مبل را تمیز کنید. مواظب باشید لاک را در سطح مبل پخش نکنید. اگر لاک خشک شده ابتدا دستمال آغشته به استون روی آن قرار دهید و اجازه دهید خیس شود، سپس آن را از سطح مبل پاک کنید. به همین سادگی کار مبل شویی را در منزل انجام دهید.
 • لکه جوهر: مثل جوهر خودکار، ماژیک و روان­نویس از لکه­ هایی هستند که معمولا پاک کردن آن­ها از سطح مبل دشوار است. برای پاک کردن این لکه می­توانید با خیس کردن آن و سپس ریختن نمک آن­را تمیز کنید. همچنین می­توانید از مخلوط گلیسرین و آمونیاک هم استفاده کنید. از الکل هم می­توانید برای پاک کردن لکه جوهر استفاده کنید. شیر هم با داشتن برخی ترکیبات باعث حل شدن لکه جوهر در خود می­شود. برای پاک کردن لکه جوهر از آب گرم استفاده نکنید زیرا لکه روی پارچه ماندگار می­شود.
 • هیچگاه از مواد شوینده قوی استفاده نکنید؛ همچون گلیسیرین، آمونیاک، آب ژاول و سدیم برای از بین بردن لکه‌ها استفاده نکنید زیرا در مبل شویی دچار بروز آسیب های جدی می شوید.

اگر لکه‌ها از سطح مبل پاک نشوند ظاهر بسیار زننده‌­ای خواهند داشت. بهتر است قبل از هر کاری از روکش‌­های مناسب برای مبل‌ها استفاده شود تا هنگام لکه دار شدن کاور مبل را به راحتی شسته یا تعویض کنید

در پایان

باتوجه به آنچه در مورد روند شستشوی مبل در منزل و قالیشویی توضیح داده شد، دیدید که هر کدام دارای مزایا و معایبی مخصوص به خود است. با توجه به شرایط مختلف مانند میزان کثیفی، هزینه مورد نیاز، زمان لازم برای مبل شویی و … باید تصمیم بگیرید که از کدامیک استفاده خواهید کرد.

آخرین مطالب قالیشویی در استاده مگ