شامپو فرش صرفاً برای شستشوی فرش و قالی به کار نمی‌رود، همچنین می‌توانید از شامپو فرش برای پاک کردن مبل‌ها نیز استفاده کنید. تمیز کردن مبل با شامپو فرش یک راهکار خوب برای جلوگیری از تعویض مبلمان می‌باشد.

البته برای پاک کردن مبل با شامپو فرش حتماً به نوع شوینده نیز توجه داشته باشید، چرا که استفاده از هر نوع پودر شوینده برای مبل مطمئنا نتیجه مورد نظر را نخواهد داشت.

 در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” به چگونگی تمیز کردن مبل با شامپو فرش و انتخاب شوینده مناسب خواهیم پرداخت.

تميز كردن مبل پارچه‌‌ای با شامپو فرش

تميز كردن مبل پارچه ای با شامپو فرش

خرده‌های کوچک شیرینی و خوراکی‌ها و لکه‌ها که بین درزهای مبل پارچه‌ای و یا لمسه دوزی مبل جمع می‌شود، با توجه به تجمع مورچه‌ها، شما را به فکر تميز كردن مبل پارچه‌ای با شامپو فرش خواهند انداخت. اما در واقعیت تميز كردن مبل پارچه اي با شامپو فرش نیز دردسرها و سختی‌های خود را برای نظافت خواهد داشت.

چرا که اگر تمیز کردن مبل با مواد شوینده به طور صحیح صورت نگیرد، علاوه بر چرک تاب شدن آن، امکان دارد به بافت پارچه مبلی نیز صدمه وارد کند.

 اگر قصد تميز كردن مبل پارچه ای با شامپو فرش را دارید، هرگز شامپو فرش را به صورت مستقیم بر روی مبل پارچه‌ای استفاده نکنید.

در این مورد بهتر است که از یک پارچه تمیز برای شستشو استفاده و از این طریق پارچه را به مواد شوینده آغشته و بر روی سطح مورد نظر بکشید. سپس با استفاده از یک پارچه نخی بزرگ و یا کتان آب روی مبل را بگیرید و کامل تمیز کنید.

 در هنگام تمیز کردن مبل با شامپو فرش برای مبل پارچه‌ای دقت کنید که پارچه را بر روی مبل نسایید. این امر باعث وارد شدن آسیب به بافت پارچه خواهد شد.

به یاد داشته باشید که قبل از تميز كردن مبل پارچه‌ای با شامپو فرش و به طور کلی قبل از استفاده از مواد شوینده حتماً باید این ۲ کار را انجام دهید:

  1. نظافت کردن سطحی مبلمان: در ابتدا سطح مبل را به طور کامل پاک کنید تا هیچگونه آشغالی بر روی آن نباشد.
  2. برس زدن سطوح مبلمان: برای از بین بردن چسبندگی‌هایی که در سطح مبلمان وجود دارد از طریق برس اقدام کنید. با استفاده از یک برس به آرامی، تمام سطوح مبل را تمیز کنید. البته مراقب باشید که به بافت پارچه آسیب وارد نکنید.

آموزش شستن مبل با بخارشوی را رد این صفحه از استاده مگ مطالعه کنید.

 بعد از انجام این ۲ مرحله، حالا مبلمان کاملاً تمیز شده‌اند و می‌توانید تمیز کردن مبل با شامپو فرش را آغاز کنید. نکات و مراحل تمیز کردن مبل پارچه‌ای با جوش شیرین

  • کشیدن پارچه تمیز: در نهایت توصیه می‌کنیم که بعد از تمیز شدن مبل‌ها از یک پارچه تمیز و یا بخارشوی برای خشک کردن مبل خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که در صورت زیاد بودن میزان لکه‌ها برروی مبل می توانید شستشوی مبل خود را به معتبرترین قالیشویی‌ها بسپارید و با خیال راحت آن را تحویل بگیرید.

 تميز كردن مبل مخمل با شامپو فرش

تميز كردن مبل مخمل با شامپو فرش

برای تميز كردن مبل مخمل با شامپو فرش باید دقت بیشتری را به خرج دهید! البته وجود لکه و تغییر رنگ در مبل مخمل نیز در مقایسه با سایر مبل‌ها بیشتر به چشم خواهد آمد. شستشوی مبل با دستگاه در منزل چطوری انجام می شه؟

 برای تميز كردن مبل مخمل با شامپو فرش باید به یک سری نکات و ترفندهای ریز و جزئی توجه داشته باشید تا ضمن راحت تميز كردن مبل، به آن آسیب و ضرری وارد نکنید.

  •  در این روش اول باید با استفاده از جاروبرقی، سطوح مبل مخمل و گردوغبار آن را کامل تمیز کنید. سپس اگر هر مایعی بر روی مبل مخمل ریخته شده باشد می‌توانید با استفاده از شامپو فرش آن را پاک و تمیز کنید.
  • در زمان پاک کردن لکه‌های آلودگی با استفاده از پارچه‌های نرم و تمیزی که به شامپو فرش آغشته کرده‌اید، دقت داشته باشید که پارچه را خیلی آرام بر روی پارچه مبل بکشید تا به بافت مبل آسیب وارد نشود.
  •  بعد از پاک شدن لکه‌های آلودگی، حالا با یک پارچه خشک دیگر کف‌های اضافی روی مبل مخمل را بگیرید و صبر کنید تا مبلغ خشک شود.
  • می‌توانید در آخر نیز با برس کشیدن مبل مخمل و برگرداندن خواب مبل به حالت اول، عمل تمیز کردن مبل مخمل با شامپو فرش را تمام کنید.

در پایان:

 در این صفحه به راهکارهای لازم برای تمیز کردن مبل با شامپو فرش را اشاره کریم؛ اما لکه آلودگی پاک نشده بود، بهتر است که برای رفع لکه‌های خشک شده و سمج مبل از شامپوهای مبل با ماده‌های شوینده قوی‌تری استفاده کنید.

اما توصیه می‌کنیم که در این صورت ابتدا  کمی از مایع شستشو را برای پاک کردن یک نقطه نامعلوم از تشک مبل استفاده کنید. پس اگر این مایع بافت مبل را تغییر نداده و آسیبی وارد نکرد، برای مبل از آن استفاده کنید.

طبقه بندی شده در