قیمت شستشوی فرش در قالیشویی

خدمتقیمت به تومان (هر متر)
شستشوی فرش ماشینیاز 16.000
شستشوی فرش دستباف زمینه کرماز 45.000
شستشوی فرش دستباف زمینه لاکیاز 35.000
شستشوی فرش دستباف عادیاز 40.000
شستتشوی فرش دستباف اعلااز 100.000
شستشوی فرش گل ابریشماز 80.000
شستشوی موکت سادهاز 10.000
شستشوی پالاز موکتاز 12.000

دقت داشته باشید که زمان تحویل فرش و موکت بین 3 الی 4 روز کاری می‌باشد.

قیمت قالیشویی در محل

خدمتقیمت به تومان (هر متر)
شستشوی فرش ماشینی18.000
شستشوی فرش دستبافاز 40.000
شستشوی موکت ساده15.000
شستشوی پالاز موکت18.000

برای دریافت اطلاعات کاملتر از قیمت شستشوی فرش کلیک کنید و تمامی قیمت‌ها را مشاهده نمایید.

خدمات مربوط به قالیشویی

اعتبار یک کارخانه قالیشویی خوب چیست؟

در واقع امر قالیشویی شامل لکه گیری، شستشو، غبار روبی را شامل می شود. در گذشته به دلیل وسعت خانه های قدیمی و نبود تکنولوژی و ماشین های اتوماتیک ،افراد به تنهایی قالی های خود را با آب و صابون شستشو می دادند. اما امروزه کارخانه قالیشویی با پیشرفت تکنولوژی هایی وجود دارند که شستشوی فرش را با ماشین های مخصوص شستشو داده و آماده به مشتری تحویل می دهند.

در اینجا می خواهیم به چندین نکته در مورد قالیشویی اشاره کنیم تا بتوانیم قبل از اقدام به شستشوی فرش اطلاعات مناسب و کافی را در اختیار شما قرار دهیم.

یک قالیشویی خوب زمانی در ذهن و افکار مردم حک می شود که در کنار جلب رضایتمندی و مشتری مداری، تمام موارد زیر را عمل و رعایت نماید:

0 تا 100 شستشوی فرش در قالیشویی
 • دریافت هزینه ای منصفانه و طبق نرخ اتحادیه
 • برخورد محترمانه تمامی پرسنلی که با مشتری در ارتباط هستند.
 • استفاده از متخصصین حاذق در زمینه شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی
 • ارائه خدماتی همچون مبل شویی، موکت شویی، لکه گیری فرش، ترمیم ریشه فرش، رفع بید زدگی فرش
 • به کارگیری از پیشرفته ترین دستگاه های قالیشویی
 • استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مجاز
 • رعایت بهداشت از صفر تا صد قالیشویی
 • تحویل به موقع فرش به مشتری
 • پذیرش مسئولیت در قبال هرگونه کوتاهی و آسیب
 • دارای جواز کسب از اتحادیه قالیشویان
 • ارائه رسید و فاکتور به صورت شفاف و واضح

انتخاب بهترین قالیشویی و دارای اعتبار از جمله دغدغه های بسیاری از افراد می باشد مخصوصا در روزهای عید نوروز که به دلیل حجم بالای درخواست ها، متاسفانه برخی از کارخانه ها کم کاری می کنند. استفاده از تجربه افراد و پرس و جو از افراد مورد اعتماد یکی از مطمئن ترین کارهایی است که می توان در اجرای این امر انجام داد.

شستشوی فرش ماشینی

بهترین روش شستشوی فرش ماشینی

به دلیل استفاده از مواد مصنوعی و مواد از جنس پلاستیک در بافت فرش های ماشینی،این مواد  گرد و غبار را بیشتر به خود جذب میکنند که این امر باعث می شود ظاهر فرش تیره شود،به همین منظور در قالیشویی برای شستشوی فرش ماشینی منطبق با ساختار آنها، روش مناسب و مخصوص پیاده سازی می گردد.

برای تسریع در امر شستن فرش ماشینی امروزه از ماشین آلات مکانیزه مدرن استفاده می شود که به فرش ها آسیبی وارد نشود البته افراد متخصصی در استفاده از این امکانات هستند که تشخیص می دهند فرش شما ایرادی نداشته باشد و اگر اینگونه باشد به نحوه دیگری فرش را شستشو میدهند.

در برخی از قالیشویی ها حتی فرش های ماشینی درجه یک و معمولی به صورت مجزا شسته می شوند.

شاید این سوال برای شما مطرح باشد که روش های امروزی برای دوام و جلوگیری از آسیب فرش مناسب تر است یا روش سنتی؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بسته به نوع کیفیت و بافت فرش (دستباف و ماشینی) انتخاب نوع شستشو متفاوت می باشد.

برای شستشوی فرش ماشینی هرچند می شود به روش سنتی عمل نمود اما بسیار بهتر است که از روش های قالیشویی مدرن استفاده کنید زیرا استفاده از ماشین آلات مدرن قالیشویی صدمه و آسیب بسیار کمتری به باقت فرش می رساند و می توان از فرش در سال های بیشتری استفاده نمود. اما برای شستن فرش های دستباف و ابریشمی توصیه می شود از روش سنتی و با نظارت و عملکرد استادی ماهر و با تجربه در زمینه قالیشویی فرش های دستباف به روش سنتی، استفاده کنید تا آسیبی به فرش های گران قیمت وارد نشود.

2 نکته مهم که در شستشوی فرش باید درنظر بگیرید

 • به طور کلی استفاده از “روش های امروزی” در کاهش مصرف آب و همچنین کاهش مدت زمان اجرای شستشو بسیار موثر می باشد.
 • جنس و بافت فرش از مهمترین مواردی است که هنگام انتخاب هر یک از روش های شستشوی فرش باید نهایت دقت را در نظر گرفت.

خدمات کارخانه قالی شویی

خدمات کارخانه قالیشویی

در کارخانه‌های قالیشویی می توانید انتظار خدمات زیر را داشته باشید

 • خدمات شستشوی فرش ماشینی
 • شستشوی فرش دستباف به صورت تخصصی
 • خدمات فرش ابریشن به صورت تخصصی
 • شستشوی موکت به صورت تخصصی
 • نظافت و شستشوی تابلو فرش
 • ضد بید کردن فرش ابریشن
 • ترمیم ریشه فرش
 • مبل شویی و یا شستشوی مبل
 • رفو گری
 • لکه گیری انواع فرش بسته به نوع فرش (دستباف، ماشینی، ابریشم، موکت و تابلو فرش)
 • نظافت و شستشوی تشک خوشخواب

پس از تماس و صحبت با کارخانه های قالیشویی دلایل اختلاف قیمت ها را اینگونه بیان کردند:

ما تبلیغات در سطح شهر و یا تلویزیون نداریم به همین دلیل قیمت کمتری از مشتری می گیریم.

نوع مواد شوینده مصرفی ما مرغوب ترین کیفیت را دارد به همین دلیل هزینه بیشتری از مشتری می گیریم.

ما از دستگاه های تمام اتوماتیک برای شستشوی فرش استفاده می کنیم نه روش دستی.

ما از دسته شرکت های واسطه نیستیم و به طور مستقیم با کارخانه همکاری می کنیم به همین دلیل نرخ کمتری دریافت می کنیم.

ما دوباره شویی و یا به اصلاح ویژه شویی داریم به همین دلیل نرخ بیشتری می گیریم.

خوب! این ها همه دلایلی است که کارخانه ها و یا شرکت ها در مقابل اعتراض و یا سوال ما خواهند آورد! حال به برسی این نکات می پردازیم:

1- تبلیغات کارخانه های قالیشویی

این موضوع همیشه صادق نمی باشد. کارخانه هایی وجود دارند که با قدمتی چندین ساله و شروع تبلیغات در سطح شهر و تلویزیون، همان نرخ مصوب از سوی صنف قالی شویی را از مشتری دریافت می نمایند و صداقت را در کلام آن ها می توان فهمید. در صورتی که برخی از قالی شویی ها حتی با پخش چندین تراکت در سطح شهر نیز نرخ بیشتری از مشتری دریافت می نمایند تا هزینه تبلیغات خود را جبران نمایند. پس به خاطر داشته باشید که با دیدن بیلبوردها، تبلیغات در صدا و سیما و تراکت و … نمی توان گفت این برند هزینه بیشتر و یا کمتری دریافت خواهد کرد.

2- واسطه در قالیشویی ها

که در بالا نیز به آن اشاره شد به طور صد در صد می توان به آن استناد کرد. زمانی که پای واسطه به میان می آید مطمئن می شویم که هزینه بیشتری را باید تقبل نماییم. پس به خاطر داشته باشید که با کارخانه های قالیشویی قرار داد ببندید نه دفاتر!

3- مواد شوینده برای فرش شویی

باید بگوییم که متاسفانه ممکن است صحیح باشد! با توجه به قوانین و مقررات القا شده از طرف صنف فرش شویی در زمینه استفاده از مواد شوینده مجاز و بهداشتی، متاسفانه برخی از کارخانه ها این امر را رعایت نخواهند کرد و با اعلام نرخ کمتر، از مواد شوینده غیر مناسب برای فرش ها استفاده می کنند.
پس هنگامی که با نرخ بسیار کمتری نسبت به سایرین مواجه شدید حتما شک کنید!

4- نگهداری از فرش در قالی شویی

باید گفت که این جمله غیر قابل منطقی می باشد. زیرا همه کارخانه های معتبر وظیفه دارند که فرش ها را در بهترین شرایط شستشو دهند و از تمام آلودگی ها آن را پاک سازند. اما نکته ای که به آن باید توجه داشت این است که ممکن است فرش شما دارای لک یا هر مشکل دیگری باشد که پس از بازدید کارشناس در مورد قیمت با شما صحبت خواهد شد.

5- استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک

نیز باید بگوییم تمامی کارخانه های معتبر از دستگاه های تمام اتوماتیک بهره می برند و به هیچ وجه از روش های دستی نباید استفاده کنند. پس به خاطر داشته باشید که اگر با کاهش هزینه چشم گیری مواجه شدید شاید بخاطر شستشوی فرش به روش دستی و رعایت نکردن اصول بهداشتی می باشد.

فرش شویی به روش مدرن

فرش شویی به روش مدرن

روش های امروزی که در کارخانه های قالیشویی و توسط کارکنان یا ماشین های اتوماتیک و پیشرفته انجام می گیرید خود به سه دسته تقسیم می شوند.

شستن فرش به روش دستی

در این روش تمامی مراحل از جمله غبارروبی توسط جارو، خیساندن فرش به وسیله پمپ آب، شستشوی فرش با مواد شوینده مناسب و مخصوص و آبگیری فرش توسط کارکنان کارخانه قالیشویی انجام می گیرد و تنها مرحله خشک کردن فرش توسط دیگ خشک کن انجام می گیرد. اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که دیگ خشک کن چیست؟ دیگ خشک کن در قالیشویی محفظه ای است که پس از آبگیری اولیه فرش، فرش خیس را داخل آن می گذارند و دستگاه به حالت چرخشی و درجه حرارت بالا سبب خشک شدن فرش می شود.

شستشوی فرش نیمه اتوماتیک

تمیز کردن فرش

این روش همانطور که از نامش پیداست به این صورت می باشد که هم کارکنان و هم دستگاه های اتوماتیک در امر قالی شویی در آن دخیل هستند. در این روش تمامی وسایل مورد نیاز جهت شستن فرش از جمله فرچه، شلاق زن جهت آبگیری فرش و سایر لوازم دیگر مجهز به برق می باشند و تنها متصدی وظیفه انجام مراحل را با دستگاه های برقی عهده دار می باشد.

یکی از مزایای قالیشویی نیمه اتوماتیک نسبت به روش دستی؛ کاهش زمان اجرا می باشد.

شستشوی فرش تمام اتوماتیک

در این روش که به آن قالی شویی مکانیزه نیز می گویند، تمامی مراحل از صفر تا صد شستشوی فرش ها توسط دستگاه های مکانیزه و به صورت اتوماتیک انجام می گیرد و کارکنان تنها در زمان جابه جایی فرش ها نقش دارند در این روش فرش را بر روی تسمه ای که بر روی این دستگاه های مخصوص وجود دارد پهن می کنند و خود دستگاه تا مرحله شستشو پیش می رود پس از آن فرش داخل دستگاه آبگیر به صورت لوله در می آید و آب اضافی آن گرفته می شود.

در این مرحله فرش را توسط کارکنان قالیشویی به قسمت دستگاه دار اتوماتیک می برند و با بهره وری از نور خورشید فرش را خشک می کنند.

مراقب کلاهبردارها باشید!

مراقب کلاهبردارها باشید!

موارد زیادی شامل این بخش خواهد شد که به جهت آگاهی بیشتر شما به این نکات اشاره خواهیم کرد تا کلاهبردار ها و کلاهبرداری در این صنعت روز به روز کاهش یابند.

اولین نکته ای که هنگام اقدام به شستشو فرش باید به آن دقت کرد مطابقت نرخ مصوب قالیشویی با کارخانه می باشد. توجه داشته باشید که برخی از کارخانه ها حتی کارخانه های مجاز به خصوص در شمال شهر نرخ های بالایی در غالب شستشوی ویژه فرش ابلاغ می نمایند که این کار غیر قانونی می باشد. سعی کنید اقدام به شستشوی فرش و همچنین مبل شویی را در دهه اول تا دوم بهمن ماه انجام دهید زیرا در اسفند ماه درخواست ها به اوج خواهند رسید.

برخی کارخانه ها با اضافه کردن بندهایی نظیر “هرگونه خسارت احتمالی به عهده مشتری می باشد” به قرار داد، بی مسئولیتی خود را به دلیل زیاد بودن مشتری به دوش خود مشتری می اندازد. هیچگاه گول نرخ پایین جهت شستشو فرش یا موکت را نخورید زیرا در روزهای پایانی سال برخی افراد سودجو و منفعت طلب به دلیل بالا بودن درخواست های مردم جهت قالی شویی اقدام به اجاره دفاتر با تشکیل اسناد غیر قانونی کنند و پس از گرفتن فرش از مشتری ها محل را ترک کنند.

توجه داشته باشید که استفاده از هر گونه مواد شوینده غیر مجاز و همچنین مدت زمان تحویل فرش بیشتر از 5 روز غیر قانونی می باشد. پس مراقب فرش های خود؛ این کالای ارزشمند باشید!

این صفحه از خدمات آنلاین در استاده تمامی اطلاعات لازم برای اقدام به شستشوی فرش و نکات مهمی جهت شستشو را در اختیار شما قرار داد تا با معرفی شرکت های متخصص در این زمینه بتوانید با خیال راحت افدام به قالیشویی نمایید.