یکی از دلایل اصلی شستن بالش‌، بهداشت و جلوگیری از رشد باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌هاست. توصیه می‌شود جهت کسب بهترین نتیجه، بالش‌ها را به صورت منظم و تنها با استفاده از محصولات مناسب برای هر جنس، شست‌وشو دهید. ما در این صفحه از استاده قصد داریم شما را با انواع روش‌های شستن بالش پر، پشم شیشه و کاموایی آشنا کنیم و مراحل آنها را شرح دهیم. از شما عزیزان دعوت می‌گردد تا در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

جهت اقدام برای خدمات زیر از طریق استاده، روی آن کلیک کنید:

آموزش شستشوی انواع بالش

لازم است پیش از اقدام به شستن بالش‌های خود، با رجوع به برچسب آنها از جنس بالش مطمئن شوید. به طور کلی استفاده از ماشین لباسشویی برای شستن بالش‌هایی از جنس پر، پنبه، فوم و پشم شیشه مناسب نمی‌باشد و بهتر است به صورت دستی برای شستشوی آنها اقدام نمایید. معمولاً بالش‌های پارچه‌ای را می‌توان در ماشین لباسشویی شستشو داد. همچنین، برای شستشوی بالش‌های پارچه‌ای، ابتدا باید برچسب مراقبت از پارچه را بخوانید و طبق دستورالعمل‌ها عمل کنید. برای کسب بهترین، از آب سرد یا گرم (بسته به دستورالعمل) و محصولات شستشوی مناسب استفاده کنید.

برای بالش‌های پر بهتر است از خشک‌شویی استفاده نکنید و آنها را به صورت دستی شستشو دهید. همچنین، بهتر است بالش‌ها را به تنهایی شستشو دهید و با لباس‌های دیگر ترکیب نکنید.

روش شستن بالش پر مرغ

برای شستن بالش پر مرغ، در ابتدا باید پرها را به دقت بررسی کنید و از وجود هرگونه خراش یا آسیب در بالش اطلاع یابید. در صورت وجود رطوبت و بوی نامطبوع می‌توانید پیش از شستشوی بالش‌های پر، آنها را در معرض نور خورشید قرار دهید و به واسطه ضربه زدن، آنها را به صورت کاملا یکنواخت پخش کنید.

در مرحله بعد در صورت سازگاری، بالش را در ماشین لباسشویی و در حالت حساس یا دستی قرار دهید و از مواد شوینده ملایم استفاده کنید. پس از شستشو، بالش را به آرامی خشک کنید و از قرارگیری در معرض حرارت مستقیم خورشید و گرمای زیاد جلوگیری نمایید.

پس از شستشو، بالش را به آرامی خشک کنید. بهتر است از هوای خنک و تهویه مناسب جهت خشک کردن آن استفاده نمایید.

شستشوی بالش کاموایی

برای شستن بالش کاموایی در ابتدا باید همه قطعاتی که قابلیت جدا شدن دارند را از بدنه کاموایی جدا نمایید. سپس کاموا را در داخل ماشین لباسشویی قرار دهید، دستگاه را در حالت حساس یا دستی تنظیم نمایید و از مواد شوینده مناسب استفاده کنید. می‌توانید از مایع شوینده خاص برای پارچه‌های ورزشی نیز استفاده فرمایید.

شستشوی بالش کاموایی

نحوه شستن بالش پشم شیشه

برای شستن بالش پشم شیشه می‌توانید از آب سرد و ملایم استفاده کنید. توصیه می‌گردد برای شستن بالش پشم شیشه از ماشین لباسشویی استفاده نکنید تا الیاف پشم شیشه گوله و دچار جمع‌شدگی نشوند.

 • قبل از شروع شستشو، اطمینان حاصل فرمایید که پشم شیشه هیچ گونه لکه یا آسیبی نداشته باشد.
 • از آب سرد و ملایم برای شستشوی پشم شیشه استفاده نمایید. استفاده از آب مقطر هم کاربرد دارد.
 • با استفاده از برس نرم و ملایم، آب و مواد شوینده را به پشم شیشه بزنید و آن را به آرامی بشویید.
 • پس از شستشو، پشم شیشه را به آرامی خشک کنید. از حرارت مستقیم خورشید و گرما جلوگیری کنید و به جای آن از هوای خنک و یا خشک‌کن ملایم استفاده کنید.
نحوه شستن بالش پشم شیشه

طریقه شستشوی بالش طبی

برای شستشوی بالش طبی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • قبل از شروع شستشو، بالش طبی را از نظر داشتن کاور بررسی کنید تا در صورت وجود لکه و آلودگی در ابتدا به شستشوی آن بپردازید.
 • برای شستشو، از مواد شوینده ملایم و مناسب برای پارچه‌های طبی استفاده نمایید..
 • بالش را به آرامی در ماشین لباسشویی قرار دهید. برای این کار، حالت حساس یا دستی با آب سرد را انتخاب کنید.
 • در صورتی که نمی‌توانید بالش را در ماشین لباسشویی شستشو دهید، می‌توانید از دستمال نرم و مایع شوینده ملایم استفاده کنید. با دستمال نرم لکه‌ها را پاک کنید و سپس بالش را به آرامی با آب شستشو دهید.
 • پس از شستشو، بالش را با هوای آزاد و خنک خشک کنید.
 • قبل از استفاده مجدد بالش، مطمئن شوید که کاملا خشک گردیده است.

توصیه می‌شود قبل از اقدام به شستشو، دستورالعمل‌های شرکت تولیدکننده بالش جهت شستشو را مطالعه نموده و به طور دقیق دستورالعمل‌های آن را دنبال فرمایید.

آموزش شستن بالش در ماشین لباسشویی

برای شستن بالش در ماشین لباسشویی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • قبل از شروع شستشو، کاور بالش را بررسی کنید و در صورت وجود لکه، آن را قبل از شستشو پاک و کاور را خارج کنید.
 • بالش را به آرامی در ماشین لباسشویی قرار دهید. بهتر است تنها یک بالش را در هر دوره شستشو در لباسشویی قرار دهید تا از عدم تعادل ماشین لباسشویی و خرابی آن جلوگیری شود.
 • از مواد شوینده ملایم و مناسب برای پارچه‌ها استفاده کنید. استفاده از پودرهای مخصوص و سدیم کربنات نیز کاربرد دارد.
 • حالت حساس یا دستی را در ماشین لباسشویی تنظیم کنید. این حالت‌ها باعث می‌شوند بالش به آرامی شسته شود و از آسیب به آن جلوگیری گردد.
 • پس از شستشو، بالش را به آرامی خشک کرده و از حرارت مستقیم و رسیدن گرمای بیش از اندازه به آن جلوگیری نمایید.
 • قبل از استفاده مجدد از بالش، از نبود رطوبت در آن مطمئن شوید.

توصیه می‌شود قبل از شستشو بررسی کنید که آیا بالش شما قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را دارد یا خیر.

آموزش شستن بالش در ماشین لباسشویی

شستن بالش در لباسشویی ال جی

در مرحله اول می‌بایست دستورالعمل‌های شرکت تولیدکننده برای شستن بالش در لباسشویی ال جی را مطالعه نمایید و بررسی کنید که آیا بالش شما قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی ال جی را دارد یا خیر. برای شستشوی بالش در لباسشویی ال جی طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • ماشین لباسشویی را بسته به جنس بالش مورد نظر، بر روی حالت تنظیمات آب گرم و بار سنگین قرار دهید.
 • دستگاه را روشن کرده و از پودر لباسشویی مناسب و سدیم کربنات استفاده نمایید. همچنین، می‌توانید از روغن‌ها و رایحه‌های پاک کننده نیز استفاده کنید.
 • پس از اتمام شستشو، بالش‌ها را در هوای آزاد و خنک خشک نمایید.

شستشوی بالش در لباسشویی سامسونگ

همانطور که بالاتر اشاره شد، توصیه می‌شود قبل از شستشو، دستورالعمل‌های شرکت تولیدکننده برای شستشوی بالش در لباسشویی سامسونگ را مطالعه فرمایید. همچنین، بررسی کنید که آیا بالش قابل شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ است یا خیر. برای شستشوی بالش در لباسشویی سامسونگ نیز همانند مراحل بالا اقدام نمایید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در