یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن حشرات موذی، سمپاشی می‌باشد. در حقیقت سمپاشی باعث از بین رفتن حشرات و مسدود کردن راه ورود مجدد آنها می‌شود. اما یکی از موضوعاتی که پس از یک سمپاشی موفق، باید به آن توجه شده و انجام شود، اقدامات نظافتی سمپاشی است. به همین منظور در این مطلب از خدمات نظافت منزل در استاده سعی داریم که شما را با اقدامات نظافتی سمپاشی در منزل و پاسخ به این سوال که “بعد از سمپاشی چه باید کرد؟“، آشنا سازیم.

بعد از سمپاشی چه باید کرد؟

برای بهره‌مندی از خدمات سمپاشی در “استاده” کلیک کنید:

خارج شدن از محیط مورد نظر

اولین اقدامی که باید بعد از سمپاشی منزل، انجام دهید این است که از محیط مورد نظر برای مدتی خارج شوید؛ به طوری که سم پاشیده شده در منزل خشک شود.

توصیه می‌شود افرادی که مشکلات تنفسی دارند پس از خشک شدن سم در منزل، بلافاصله به محیط سمپاشی شده باز نگردند.

عجله نکردن در نظافت محیط

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که بعد از سمپاشی منزل باید انجام دهید این است که پس از سمپاشی بلافاصله به نظافت منزل نپردازید. در حقیقت، نظافت سریع منزل باعث کاهش اثر سمپاشی می‌شود. بنابراین بهتر است برای پاسخ به این پرسش که بعد از سمپاشی چه باید کرد؟ اقدامات دیگری انجام دهید که برخی از آنها به شرح موارد گفته شده در ادامه مطلب می‌باشد.

درزگیری

یکی از اقدامات موثر پس از سمپاشی، درزگیری است. برای مثال درز بین کاشی‌ها را بپوشانید و برای جلوگیری از ورود حشرات، برروی پنجره‌ها، توری نصب کنید. همچنین روی راه‌های فاضلاب نیز درپوش قرار دهید.

بعد از سمپاشی چه کنیم

دور کردن برخی وسایل

یکی دیگر از اقدامات بعد از سمپاشی منزل، این است که وسایلی مانند مجله، کتاب، کاغذ و… را از منزل دور کنید؛ چون این نوع وسایل، باعث جذب حشرات می‌شوند، مخصوصا زمانی که مرطوب باشند.

بررسی ظروف و خوراکی‌ها

بررسی ظروف و خوراکی‌ها یکی دیگر از اقدامات بعد از سمپاشی در منزل است. یعنی پس از اینکه به منزل بازگشتید، باید تمام خوراکی‌هایی که در معرض هوا و سمپاشی بوده‌اند را دور ریخته و همچنین تمام ظروفی که در معرض هوا بوده‌اند را نیز خوب شسته و سپس از آنها استفاده کنید.

استفاده از ماسک و دستکش

یکی دیگر از اقدامات بعد از سمپاشی، استفاده از ماسک و دستکش می‌باشد. در حقیقت، شما به منظور محافظت از پوست و حفظ سلامت خود، باید از ماسک و دستکش مناسب استفاده نمایید.

اقدامات نظافتی سمپاشی ساس در منزل

عدم استفاده مجدد از آفت کش

بعد از سمپاشی در منزل، نباید مجددا از ضد آفت‌هایی که در منزل موجود است، استفاده کنید؛ زیرا سمپاشی حشرات موذی، تخصصی بوده و معمولا تکنسین، آن را انجام می‌دهد و برای از بین بردن آنها، از ضد آفت مخصوص استفاده می‌کند.

بنابراین زمانی که مجددا از ضد آفت دیگری استفاده می‌کنید، ممکن است با ضد آفت تکنسین، تداخل داشته باشد. در نتیجه در چنین شرایطی  ترکیب مواد شیمیایی، باعث تولید گازهای خطرناکی در منزل می‌شوند.

استفاده از اسپری خوش بو کننده

یکی دیگر از اقداماتی که بعد از سمپاشی منزل انجام می‌شود، استفاده از اسپری خوش بو کننده است. برای از بین رفتن بوی بد سمپاشی، بهتر است روزی دو بار از اسپری‌های خوش بو کننده با رایحه‌های متفاوت استفاده کنید.

بهتر است اسپری خوش بوکننده‌ای مورد استفاده قرار گیرد که برچسب اثر خنثی کننده داشته باشد. چون بعضی از اسپری‌های خوش بو کننده برای مدت کوتاهی بوی خوشی را در فضا ایجاد کرده، در حالی که بوی بد محیط را نیز از بین نمی‌برند. 

جمع کردن حشرات مرده

جمع کردن حشرات مرده نیز یکی دیگر از اقداماتی است که بعد از سمپاشی باید انجام شود. هنگامی که پس از سمپاشی (معمولا پس از چند روز) به منزل مراجعه می‌کنید، با صحنه‌ای چندش آور روبه‌رو خواهید شد؛ چرا که لاشه‌ی حشرات زیادی را در کف منزل یا مکان‌های دیگر مشاهده خواهید کرد. بنابراین در این مواقع باید ماسک و دستکش پوشیده و به جمع آوری حشرات مرده در منزل بپردازید.

بعد از سمپاشی چه بخوریم؟

یکی از سوالاتی که بعد از سمپاشی منزل برای افراد پیش می‌آید، این است که بعد از سمپاشی چه باید کرد؟ و از همه مهم‌تر اینکه چه بخوریم؟ در پاسخ به این سوال، به توضیح برخی از بهترین و موثرترین خوراکی‌ها در این زمینه می‌پردازیم.

سیر و پیاز

یکی از خوراکی‌هایی که خوردن آن، بعد از سمپاشی پیشنهاد می‌شود، سیر و پیاز است. سیر و پیاز دارویی ضد سرطان هستند که هر چه قدر تندتر باشند دارای خاصیت بیشتری نیز هستند. خوردن سیر و پیاز باعث از بین رفتن باکتری‌های مضر، ویروس‌ها، انگل‌های روده و… می‌شود. همچنین این ماده غذایی مفید، در پاک سازی ریه و مجرای تنفسی نیز نقش موثری دارد.

آب

یکی از موثرترین مواد غذایی که خوردن آن بعد از سمپاشی توصیه می‌شود، آب است. به طوری که پزشکان گفته‌اند: نوشیدن هشت لیوان آب در روز، باعث خارج شدن بسیاری از سموم از بدن می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود که بعد از سمپاشی منزل، به مقدار زیادی آب بنوشید.

لیمو ترش تازه

یکی دیگر از مواد غذایی که خوردن آن، بعد از سمپاشی پیشنهاد می‌شود، لیمو ترش تازه می‌باشد. لیمو ترش تازه حاوی ویتامین c و سرشار از آنتی اکسیدان است که خوردن آن، باعث سم زدایی در بدن می‌شود.

نتیجه گیری

سمپاشی منزل یک عمل حرفه‌ای می‌باشد که توسط افراد متخصص انجام می‌گیرد. تکنسین ‌های سمپاشی، چند نوع سم متفاوت را با یکدیگر ترکیب کرده و به سمپاشی می‌پردازند. بعد از یک سمپاشی موفق، تمام حشرات موذی از بین خواهند رفت. در این راستا، برای بهره‌مندی از خدمات سمپاشی منزل، با کارشناسان معرفی شده در استاده در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در