روش‌های ساده و آسانی برای خوشبو کردن خانه وجود دارد. اگر شما نیز به دنبال بهترین خوشبو کننده خانه هستید مطالب این صفحه را از دست ندهید. ما در این صفحه سعی داریم تا خوشبو کننده‌های دست ساز و خانگی را بررسی کنیم تا بویی دلنشین در منزل شما جریان داشته باشد و حس خوبی را به شما منتقل کند.

خوشبو كردن خانه با قهوه

اولین موردی که به بررسی آن می‌پردازیم خوشبو کردن خانه با قهوه است. حتی می‌توان گفت برخی قهوه را به عنوان بهترین خوشبو کننده خانه می‌شناسند و به عطر و بوی آن علاقه زیادی دارند. یکی از کارهایی که برای استفاده از بدش خوش قهوه در منزل می‌توان کرد ریختن دانه یا پودر قهوه درون آب جوش است. با این‌ کار منزل شما با بوی دلنشین قهوه عطراگین خواهد شد.

همچنین قهوه برای از بین بردن بوی نامطبوع و عجیب از منزل نیز کاربرد دارد. علاوه بر این برای از بین بردن بوی غذا از آشپزخانه نیز بسیار کاربردی است. روشی دیگر برای بهترین استفاده از این ماده این است که قهوه را آسیاب کنید و آن را درون چند ظرف بریزید و در اتاق‌هایی که می‌خواهید بوی خوبی بدهند قرار دهید.

خوشبو کننده طبیعی منزل

برای خوشبو کردن منزل نیازی نیست تا حتما از خوشبو کننده‌هایی که با مواد شیمیایی ساخته شده‌اند استفاده کنید و مبلغ زیادی را پرداخت کنید. شما می‌توانید با برخی موادی که در منزل موجود دارید به راحتی و با کمترین هزینه بهترین خوشبو کننده خانه را بسازید و از آن بهترین استفاده را داشته باشید.

روش‌های پاک کردن خودکار و جوهر روی کاغذ دیواری را در این صفحه مطالعه کنید.

سرکه سفید

شما می‌توانید یک ظرفی که درون آن سرکه سفید ریخته شده است را به طور مثال در آشپزخانه روی کابینت بگذارید. از این ماده برای از بین بردن بوی غذاهایی همچون گوشت سرخ شده، ماهی و یا ختی غذای سوخته در آشپزخانه استفاده کنید.

علاوه بر این پس از رنگ کردن خانه نیز می‌توانید یک کاسه از این ماده را در اتاق‌ها قرار دهید تا بوی رنگ از بین برود.

گل طبیعی

یکی از ساده‌ترین کارها خرید گل‌های معطر است. گل‌ها و گیاهان عطر خوشی دارند که با بوی دلنشین و پرطروات خود می‌تواندد عطر زندگی را در منزل شما به جریان بیندازند.

ترفند ساخت شیشه پاک کن خانگی راحت و به صرفه را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

رایحه ادویه پای کدو حلوایی

این ادویه شامل جوز، دارچین، میخک و زنجفیل است که البته بیشتر از دارچین تشکییل شده است. این رایحه در صابون‌ها نیز موجود است و شما می‌توانید از این صابون در حمام و یا سرویس بهداشتی استفاده کنید.

علاوه بر این شمع‌های معطر با این رایحه در بازار موجود است که می‌توانید با تهیه آن و روشن کردنش رایحه‌ای دلچسب را در منزل تجربه کنید.

خوشبو کننده طبیعی منزل

شمع طبیعی

این مورد با روغن‌های طبیعی یا موم سویا ساخته می‌شوند و معطر هستند. هنگام خرید این شمع‌ها به برچسب زیست محیطی آن‌ها توجه کنید تا از خرید خود مطمئن شوید. این شمع‌ها کاملا طبیعی و گیاهی هستند و بوی دلنشینی نیز دارند.

شمع طبیعی

روغن طبیعی

ابتدا روغن‌های طبیعی را بویی که طبق سلیقه‌تان است را تهیه کنید. سپس یک چراغ روغن سوز تهیه کرده و روغن را در مخزن آن بریزید. با سوختن روغن بوی دلنشین آن در خانه جریان پیدا خواهد کرد و بوی نامطبوع موجود در منزل را از بین خواهد برد.

طرز تهیه خوشبو کننده هوا با پوست پرتقال

مطمئنا شما نیز هنگام پوست کردن پرتقال با عطر دلنشین پوست این میوه خوش طعم برخورد کرده‌اید. بسیاری از افراد از این بوی دلنشین لذت می‌برند و علاقه دارند تا این بو را هر لحظه استشمام کنند.

 • همچنین می‌توانید پوست پرتقال تازه خرد شده را در آب داغ بپزید تا بدی دلنشین آن فضای خانه شما را عطراگین کند.

برای استفاده بهتر نیز می‌توانید از چوب دارچین و یا نعناع نیز در این ترکیب استفاده کنید تا ترکیبی جادویی را درست کنید و از بوی آن لذت ببرید.

 • روشی دیگر برای خوشبو کردن خانه با پوست پرتقال این است که کاغذی را از پوست پرتقال خشک شده پر کنید و سپس آن را داخل آتش بگذارید. با سوختن آن بدی دلنشینی فضای منزل شما را در بر خواهد گرفت.

خوشبو کننده دست ساز

زنجبیل

مواد لازم برای تهیه این خوشبو کننده دست ساز در ادامه نام برده شده است.

 • ظرفی درب دار ترجیحا شیشه‌ای
 • آب
 • یک عدد زنجبیل متوسط
 • 4 عدد چوب دارچین
 • 1 ق غ عصاره بادام

طرز تهیه خوشبو کننده زنجبیل

زنجیبل را به تکه‌های کوچک ببرید و به همراه تمام محتویات دیگر داخل قابلمه بریزید و روی گاز قرار دهید تا بجوشد. محلول تهیه شده درون شیشه درب  دار بریزید و در یخچال قرار دهید تا خنک شود. تاز مانی که عطر و تاثیر زنجبیل را مشاهده می‌کنید می‌توانید از این خوشبو کننده استفاده کنید. در صورت از بین رفتن خاصیت آن می‌توانید مراحل بالا را مجدد تکرار کنید.

نعنا

برای ساخت این خوشبو کننده به موارد زیر احتیاج دارید.

 • قابلمه
 • آب
 • شیشه ضد نفوذ هوا
 • 2 عدد لیمو ترش سبز
 • 1 قاشق چای خوری غصاره نعنا
 • 1 قاشق چای خوری عصاره وانیل

نحوه ساخت خوشبو کننده نعنا

 1. ابتدا لیموها را ورقه ورقه کرده و درون قابلمه‌ای که از قبل آماده کرده بودید قرار دهید.
 2. سپس در قدم بعدی عصاره نعنا و وانیل را به محتویات درون قابلمه اضافه کنید.
 3. هنگام به جوش آمدن آب شعله را کم کنید و صبر کنید تا با حرارت کم بجوشد. درب قابلمه را نگذایرد.
 4. برای جلوگیری از سوختن محتویات درون قابلمه می‌توانید از آب بیشتری استفاده کنید.
 5. پس از پایان کار گاز را خاموش گرده و صبر کنید تا محلول خنک بشود.
 6. محلول را درون بطری قرار دهید و در یخچال بگذارید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در