خیلی از ما توقع داریم قبل از از بین بردن بوی بد یخچال زمانی که در یخچال را باز می کنیم تا لیوانی آب یا یک میوه تازه و خوشمزه را نوش جان کنیم، با صحنه ای زیبا رو به رو شویم و هم بویی مطبوع را استشمام کنیم.

بوی نا مطبوع یخچال، تغییر مزه آب و… مواردی هستند که ممکن است سبب شود یخچال ما با آنچه انتظار داریم، فاصله بسیار داشته باشد.

به شما پیشنهاد می کنیم ما را در این صفحه از استاده همراهی کنید تا اطلاعات دقیقی در این خصوص به شما بدهیم و راه های از بین بردن بوی بد یخچال را برایتان تشریح نماییم.

چرا گاهی پس از نظافت یخچال بوی بد از بین نمی رود؟

فکر می کنید علت این اتفاق چیست؟ آیا تمامی یخچال ها چنین شرایطی دارند یا سهل انگاری ما باعث شده است که یخچالمان بوی نامطبوع به خود بگیرد و شرایطی نه چندان مناسب داشته باشد؟

باید بگوییم قطعا بی توجهی ما نسبت به تمیز کردن یخچال، عامل اصلی ایجاد یا ماندگاری بوی بد یخچال در زمان تمیز کردن یخچال ویا زمان خانه تکانی است. اگر می خواهید برای از بین بردن بوی بد یخچال و فریزر قدمی جدی بردارید و برای آن که دیگر با این مشکل رو به رو نشوید، برنامه ای درست داشته باشید، یخچال را خاموش نمایید

مهمترین قدمی که پیش از نظافت یخچال باید انجام دهید، آن است که یخچال خود را خاموش کنید و اجازه دهید سرمای آن از درونش خالی شوند. در این شرایط است که می توانید برای از بین بردن بوی یخچال خود دست به کار شوید.

نکات مهم برای از بین بردن بوی بد یخچال:

قبلا اینکه به راهکار های مفید در این زمینه بپردازیم لازم است بدانید که اگر وقت و یا صبر کافی برای انجام این کار ندارید می توانید به استخدام نظافتچی ماهر بپردازید تا این کار را برای شما انجام دهد.

یخچال را کاملا خالی کنید!

شاید تصور کنید کار سختی در پیش دارید اما باید بگوییم این کار لازم است زیرا اگر به شکل کامل یخچال خود را خالی نکنید و برای مرتب کردن یخچال عجله کنید، نمی توانید برای از بین بردن بوی آن درست عمل کنید.

به همین دلیل پیشهاد می کنیم هر نوع ماده غذایی که برایتان مقدور است را به درون فریزر بگذارید و مابقی را در ظرفی که درون آن پر از یخ شده است، قرار دهید و در آن را ببندید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید انداختن یک پتو کلفت بر روی این ظروف کمک می کند که سرمای آن دیرتر تخلیه شده و به مواد غذایی شما صدمه ای وارد نشود و شما راحت تر به مرتب کردن یخچال بپردازید.

از ترکیب آب و سرکه سفید استفاده کنید

پس از آن که تمام یخچال خود را خالی کردید، وقت آن رسیده به سراغ قفسه ها و کشوهای یخچال بروید و یک به یک آنها را به شکلی دقیق بشویید و نظافت یخچال را آغاز کنید.

یک محلول بسیار عالی برای شست و شوی قفسه ها و کشوهای یخچال وجود دارد و آن هم ترکیب سرکه و آب است. این ترکیب با خاصیت ضد باکتریایی می تواند به از بین بردن بوی بد یخچال و فریزر کمک شایانی کند.

همچنین این محلول به شما کمک می کند تا بوی بد یخچال خود را از بین ببرید و شرایط مطبوع برای آن ایجاد نمایید.

توجه داشته باشید در این شرایط بهتر است تمام بخش های یخچال را با این محلول کاملا شست و شو دهید و حتی شده چندین نوبت دستمالی را به ترکیب سرکه و آب آغشته کرده و بر روی بخش های آن بکشید.

بهتر است برای این کار حسابی وسواس به خرج دهید زیرا ممکن است در بخش های گوناگون یخچال، در درزها و… مواد غذایی گیر کرده و بوی بدی ایجاد کرده باشد.

پس هنگام تمیز کردن یخچال و فریزر تمام شکاف ها و درزها را به شکل کاملا جدی پاک کنید  و اجازه ندهید بخشی از یخچال شما از قلم بیوفتد.

نکته مهم: توجه داشته باشید که پس از تمیز کردن قطعات یخچال حتما آن ها را خشک نمایید سپس سر جای خود قرار دهید.

از مواد شیمیایی استفاده نکنید!

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام شست و شوی یخچال باید مورد توجه قرار دهید آن است که هرگز برای این کار، شوینده های شیمیایی را امتحان نکنید. در واقع باید بگوییم شوینده های شیمیایی در جوار موارد غذایی آسیب رسان هستند و ممکن است برای سلامتی مواد غذاییتان مشکل ایجاد کنند.

به همین دلیل است که می گوییم بهتر است به جای استفاده از مواد شیمیایی، مواد طبیعی چون سرکه سفید را برای از بین بردن بوی یخچال مورد استفاده قرار دهید.

توجه داشته باشید هر گونه لک غذا، سس و … را که سخت شده باشد و به راحتی نتوان پاک کرد، می توانید برای پاک کردن آن ها از خمیر دندن های معمولی یاری بگیرید.

از بین بردن بوی بد یخچال با کمک نوشابه

یکی از راه های مهم برای از بین بردن بوی بد یخچال و فریزر آن است که یک بطری نوشابه را در درون آن قرار داده و با باز کردن در آن، کمک کنید تا تمامی بوهای موجود در یخچال از بین بروند. برای این که تاثیر این عمل بیشتر شود، می توانید یک قاشق غذا خوری وانیل را درون یک فنجان نوشابه ریخته و آن را درون یخچال قرار دهید. این کار کمک می کند تا بوی بد یخچال سریعتر از بین برود.

قدم آخر را جدی بردارید

در نهایت پس از تمیز کردن یخچال و فریزر هنگام بازگرداندن تمامی مواد غذایی به داخل یخچال، باید توجه داشته باشید تمامی ظروف کاملا تمیز شده باشند و سبب نگردند یخچال شما دوباره بو بگیرد. همچنین مواد تاریخ مصرف گذشته را نیز از یخچال خود دور نگه دارید تا مشکل قبلی تکرار نشود.

در پایان:

دقت کنید که تمامی مراحل ذکر شده هنگام تمیز کردن یخچال ساید و استیل قابل اجرا می باشند و می توانید آن ها را پیاده سازی کنید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,