لیست نقاشان ساختمانی و نصاب کاغذ دیواری در تهران

 • رنگ آمیزی سقف ساختمان به دلیل دشواری‌هایی که درمورد پوشش‌دهی تمام سقف و ترکیب قطرات رنگ در زمان اجرا وجود دارد، معمولاً نقاشان ساختمان اجرای این عمل را در طول مدت زمان طولانی‌تری انجام می‌دهند. به همین دلیل معمولاً افراد برای سقف، به رنگ سفید اکتفا می‌کنند و وقت خود را برای رنگ آمیزی سقف ساختمان نمی‌گذارند. درصورتی که تزیین سقف در مدل‌های جدید و مدرن مطمئناً فضای منزل را کاملاً تغییر خواهد داد و سبک مدرنی را ایجاد خواهد کرد.

   در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” قصد داریم که ضمن بیان نکات رنگ آمیزی سقف به بیان طراحی‌های مختلف در ایجاد تفاوت دکوراسیون منزل بپردازیم.

   رنگ آمیزی سقف منزل 

  رنگ آمیزی سقف منزل

  یکی از مهمترین نکات در مورد رنگ آمیزی سقف منزل، انجام حرفه‌ای و پوشاندن بخش‌هایی می‌باشد که قبلاً رنگ شده‌اند، می باشد.

  در واقع رنگ آمیزی سقف‌ها باید از طریق ابزار و وسایل کاوری صورت گیرد که امکان پاشش رنگ را در کمترین احتمال ممکن در پی داشته باشد.

  در زمان رنگ آمیزی سقف ساختمان بهتر است که از غلتک‌های مخصوص نقاشی ساختمان استفاده کنید. چرا که علاوه بر راحتی و آسانی استفاده، کار رنگ آمیزی را نیز به بهترین نحو ممکن و بسیار تمیز و درست انجام خواهد داد.

   نکته بعدی در مورد استفاده از غلتک‌های رنگی، مربوط به پوشش‌دهی وسیع‌تر سطوح رنگ آمیزی و همچنین افزایش راندمان کاری می‌باشد. فرمول محاسبه مقدار رنگ برای نقاشی ساختمان را اینجا بخوانید.

  رنگ آمیزی سقف منزل که از طریق غلتک رنگی صورت گیرد مطمئناً هم راندمان کاری در زمان لازمه را افزایش خواهد داد و هم در زمان کمتری خشک و تمام خواهد شد.

   رنگ آمیزی ابزار سقف منزل 

  رنگ آمیزی ابزار سقف منزل

  رنگ آمیزی ابزار سقف منزل علاوه بر جلوه خاصی که به منزل شما خواهد بخشید، باعث بلندتر و یا کوتاه‌تر دیده شدن سقف منزل خواهد شد. برای انتخاب رنگ برای ابزار سقف بهتر است که به رنگ دیوارها و هماهنگی بین تمام این رنگ‌ها توجه داشته باشید.

  به طور کلی رنگ سقف جزء مهمترین المان‌های طراحی فضای داخلی منزل می‌باشد. به همین دلیل یک انتخاب درست و جذاب در مورد رنگ آمیزی ابزار سقف منزل می‌تواند یک جلوه و ظاهر خاص و ویژه به منزل شما ببخشد. نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار و نمونه طرح‌های آن را اینجا ببینید.

   در مورد رنگ کردن ابزار سقف منزل و به خصوص گچبری‌های سقف بهتر است که اگر ریختگی و یا شکافی وجود دارد، ابتدا آن را ترمیم و سپس رنگ کاری سقف را انجام دهید. البته رنگ کاری ابزار سقف منزل جزو سطوح نقاشی‌هایی است که انجام آن نیاز به مهارت خاص و اجرای ریزه‌کاری‌های بسیاری است.

  به عنوان مثال استفاده از گچبری پیش ساخته در سقف یکی از ابزارهایی است که باید هنگام رنگ آمیزی به آن توجه داشت تا تمام نقاط مورد نظر را به خوبی رنگ زد. استفاده از رنگ‌های طلایی در کنار شیری و یا سفید برای سقف‌ها بسیار زیبا خواهد بود.

   رنگ آمیزی سقف پذیرایی 

  رنگ آمیزی سقف پذیرایی

  در روند رنگ آمیزی اماکن مسکونی، به جرأت می‌توان گفت که رنگ آمیزی سقف پذیرایی جزو سخت‌ترین و حساس‌ترین قسمت‌ها می‌باشد. دلایلی چون تسلط نداشتن نقاش، ریختن رنگ، یکنواخت نشدن نتیجه نهایی در رنگ آمیزی سقف پذیرایی، همه و همه باعث شده است که بسیاری از افراد این مورد را نادیده بگیرند.

  اما پیش از انجام رنگ آمیزی سقف پذیرایی باید هم به موارد و نکات لازمه برای گرفتن بهترین نتیجه نهایی توجه کنید و هم کار را به یک فرد ماهر و باتجربه در این حوزه بسپارید تا با خیال راحت این ریسک را بپذیرید و از نتیجه آن مطمئن باشید.

   از این رو به نکات و موارد زیر دقت کنید:

  • ابعاد فضای پذیرایی: اگر سالن پذیرایی شما کوچک است و سقف کوتاهی دارد، پس بهتر است که برای رنگ کاری سقف پذیرایی از مجموع رنگ‌های روشن بهره بگیرید تا فضای سالن پذیرایی را بزرگتر و ارتفاع را بلندتر نمایش دهد. رنگ‌های روشن بهترین انتخاب برای دکوراسیون منزل نقلی می‌باشند.
  • رنگ اثاثیه و لوازم سالن پذیرایی: در زمان انتخاب رنگ آمیزی سقف پذیرایی حتماً به هارمونی تمام وسایل و اثاثیه سالن پذیرایی نیز توجه داشته باشید. گاهی اوقات هماهنگ کردن رنگ‌ها بین جزئی‌ترین و کوچکترین وسایل با رنگ سقف پذیرایی عالی‌ترین و بهترین فضا را ایجاد می‌کند.
  • رنگ کفپوش سالن پذیرایی: رنگ آمیزی سقف و کف برای هر مکان و اتاقی به عنوان ۲ عنصر مکمل در طراحی فضای داخلی منزل مورد توجه دکوراتیوها می‌باشد. از این رو هماهنگی بین این ۲ مورد فضای عالی و خاصی را فراهم خواهد کرد. به طور مثال اگر برای نصب کفپوش از رنگ تیره استفاده می‌کنید؛ الزام انتخاب رنگ‌های روشن را برای سقف پذیرایی به همراه خواهد داشت. عکس این مورد نیز صادق خواهد بود.
  • نور فضای پذیرایی: به نور فضا اهمیت دهید! اگر فضای خانه و سالن پذیرایی شما کم نور و نسبتاً تاریک است، پس بهتر است که سقف پذیرایی با رنگ‌های روشن رنگ آمیزی شود تا فضا را دلنشین و دنج کند. 

  در پایان:

  هماهنگی بین رنگ‌های مورد استفاده برای هر اتاق، مطمئناً یک فضای دلنشین و خاص را به وجود خواهد آورد. هر کسی با دید عالی و متفاوت خود نسبت به رنگ‌های مختلف و معنای هر یک می‌تواند رنگ آمیزی سقف ساختمان را برای هر یک از قسمت‌ها و اتاق‌ها نسبت به کارکرد آن انتخاب کند.

  طبقه بندی شده در