تعمیر تشک خوشخواب فنری و بازسازی تشک طبی در منزل

تعمیر تشک خوشخواب

یکی از راه‌هایی که پزشکان برای رفع دردهای ناحیه کمر توصیه می‌کنند، حال به دلیل استفاده زیاد از این نوع تشک بعضا نیاز بع تعمیر تشک خوشخواب خود کنیم. استفاده نادرست، تشک بی‌کیفیت، استفاده نادرست و… دلایلی هتسند که نیاز به تعمیرات تشک است.

اگر تشکی که استفاده می‌کنید طبی و فنری نباشد، خوابیدن نه‌تنها برایتان یک کار لذت‌بخش نخواهد بود بلکه می‌تواند شما را آزار دهد و آرامشتان را مختل نماید. اما استفاده زیاد از تشک‌های طبی و فنری نیز می‌تواند به‌مرورزمان باعث تغییر شکل این تشک‌ها شده و کیفیت آن‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. در این صفحه قصد داریم تا چند راه ساده را برای تعمیر تشک خوشخواب در منزل به شما معرفی کنیم.

استفاده از تشک فومی

یکی از بهترین راه‌ها برای تعمیر تشک خوشخواب طبی یا فنری در منزل استفاده از یک تشک فومی نسبتا ارزان‌قیمت در لایه بالایی این تشک‌ها برای بهبود وضعیت آن‌ها است. هرچند که ممکن است این شیوه کمی گران به نظر برسد، اما تجربه ثابت کرده که بهترین راه‌حل برای بازگرداندن رونق اولیه به تشک‌های خوشخواب طبی و فنری که نیاز به تعمیر دارند، استفاده از این شیوه است.

این تشک‌های فومی به دلیل انعطاف‌پذیری خوبی که دارند، به خوبی با پستی‌وبلندی‌های تشک خوشخواب طبی و فنری شما هماهنگ شده و حالت اولیه را به آن بازمی‌گرداند. هرچند که ممکن است هنوز بعضی از دندانه‌ها در زیر کمر شما احساس شوند، اما اگر نمی‌خواهید تشک خود را تعویض کنید باید کمی با این مسئله کنار بیایید. در عوض این کار شما را از تحمل ناهمواری‌ها و ناراحتی‌های تخت خوابتان نجات خواهد داد.

استفاده از کمکی‌های تشک

در برخی موارد به جای تعمیر تشک می‌شود از تشک کمکی استفاده کرد. در شرایطی که فرورفتگی‌های مختصری در تشک ایجاد شده باشد می‌توانید به جای ترمیم یا تعمیر تشک، از تشک کمکی استفاده کنید.

اگر عبارت Mattress helper را شنیده باشید و در رابطه با آن مطالعه کنید، مطالب مفیدی را در رابطه با فواید استفاده از کمکی‌های تشک و نحوه استفاده از آن‌ها پیدا خواهید کرد. کمکی‌های تشک می‌توانند در افزایش ارتفاع تشک طبی و فنری و پوشاندن فرورفتگی‌های آن موثر باشند. اما تاثیر آن‌ها در بازگرداندن تشک خوشخواب طبی و فنری به حالتی نزدیک به حالت اولیه به خوبی موردقبول نیست. کمکی‌های تشک را باید در قسمت‌هایی که دچار فرورفتگی شده‌اند یا مشکل دارند، نصب کنید.

استفاده از کمکی‌های تشک زمانی می‌تواند مفید باشد که تشک طبی یا فنری شما بیش‌ازحد نرم شده باشد.

استفاده از کمکی تشک و تشک فومی به طور هم‌زمان

اگر می‌خواهید نتیجه بهتری در هنگام تعمیر تشک خوشخواب فنری و طبی در منزل بگیرید، پیشنهاد ما به شما این است که دو راه‌حل یک و دو را با هم ترکیب کرده و به کار ببندید. درواقع اگر کمکی تشک را در زیر و تشک فومی را در قسمت رو قرار دهید، می‌توانید بیشتر عیب‌های تشک خود را به راحتی رفع کرده و خواب راحت‌تری را تجربه کنید.

استفاده از پدهای تشک

این مورد از آن مواردی است که تنها هنگامی کارایی دارد که تغییر شکل تشک خوشخواب طبی و فنری شما چندان محسوس نباشد. آن وقت می‌توانید با اضافه کردن پدهای تشک به آن تا حدی پستی‌وبلندی‌های تشک را پوشش دهید. تشک‌های خوشخواب طبی و فنری به طور طبیعی دارای پدهایی هستند؛ اما استفاده مکرر از این تشک‌ها می‌تواند باعث شود که پدها به حاشیه منتقل شده و ناحیه میانی تشک راحتی خود را از دست بدهد. به همین دلیل پس از مدتی استفاده از تشک خوشخواب طبی و فنری شما ناچار خواهید شد که پدهایی برای تشکتان خریداری نمایید. هرچند استفاده از این پدها می‌تواند ناصافی‌های تشک را برطرف کند اما همان‌طور که گفتیم راه‌حل مناسبی برای برگرداندن راحتی اولیه به تشک خوشخواب طبی و فنری نیست.

راه‌های موقتی برای تعمیر تشک خوشخواب در منزل

راه‌هایی وجود دارند که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید در تشک خوشخواب طبی و فنری خود که نیاز به تعمیر دارد، خواب راحت‌تری را تجربه کنید. اما این راه‌ها موقتی بوده و بعضی از آن‌ها تنها به‌اندازه یک خواب چند ساعته کافی خواهند بود. به‌عنوان‌مثال می‌توانید برای تنظیم ارتفاع تشک خوشخواب طبی و فنری و پر کردن پستی‌وبلندی‌های آن از بالش‌های تختتان کمک بگیرید. برای این کار تشک را بلند کرده و بالش‌ها را درست در جایی قرار دهید که دچار فرورفتگی شده‌اند. حالا تشک را به حالت اولیه خود برگردانده و بر روی آن دراز بکشید. اگر احساس راحتی به شما دست داد، یعنی بالش‌ها را در جای درستی قرار داده‌اید. در غیر این صورت باید دوباره تشک را بلند کرده و جای بالش‌ها را تنظیم کنید.

نکته مهم اینجا است که ممکن است جای بالش‌ها در حین تکان خوردن شما در طول ساعات خوابتان تغییر کرده و آرامش شما را بر هم بریزند. برای این کار می‌توانید از بالش‌هایی کمک بگیرید که قبلا بر روی آن‌ها خوابیده‌اید. بافت این نوع بالش‌ها در اثر استفاده نسبتا سخت شده و ارتفاع آن‌ها تنظیم شده است. همچنین استفاده از این بالش‌ها هیچ هزینه‌ای برای شما به دنبال نخواهد داشت.

همچنین با استفاده از بالش‌های طبی می‌توانید مدت بیشتری این راه‌حل را برای تعمیر تشک خوشخواب طبی و فنری به کار بگیرید.

سخن آخر

داشتن تشک مناسب و راحت می‌تواند خواب راحتی را برایتان به ارمغان بیاورد. بنابراین در صورتی که احساس می‌کنید تشک شما کهنه شده و یا در قسمت‌‌هایی فرو رفته شده است، بلافاصله نسبت به تعمیر آن اقدام کنید تا دچار کمر درد نشوید.

 1. محمد علی نوروز نژاد گفت:

  سلام خوشخواب طبی فنری کجا بیارم برای تعمیر

 2. رضا گفت:

  سلام، لطفا شماره متخصص تعمیر تشک رو اعلام بفرمایین

 3. کاظم خانی گفت:

  سلام یه تشک یه نفری بزرگ‌داریم گود می افتی‌چقدر هزینه اش میشه لطف کنید بکید

 4. ناشناس گفت:

  ایا قد تشک طبی رو میشه کوتاه کرد؟

 5. هاشم گفت:

  سلام تشک من دونفر برند خوش خواب بدلیل استفاده سالهای زیاد کمی فرو رفته و به باز سازی احتیاج داره اگر میشه تماس بفرمین برای رفع ایراد

 6. محروقی گفت:

  سلام تشک طبی وفنری ما از وسط نصف شده ولی مشکل فرو رفتگی نداره میشه درست کرد هزینه اش چقدر هست از مشهد تماس گرفتم لطفا پاسخ

 7. علی گفت:

  شیراز تشک طبی فنری تعمیر میکنن

 8. تشک تعمیر یک روزه گفت:

  سلام تعمیر داشت مشهد کالا خواب عمان مشهد خیابان چمن بین چمن ۶۲۶۴

 9. روشن گفت:

  بله. مقداری از نوار رو بشکافید و روکش رو خارج کنید و بدید خشکشویی و دوباره بکشید روش و با کوک ساده بدوزید

 10. حقیقی گفت:

  سلام وقت بخیر.
  استاده در چه استانهایی نمایندگی داره؟

  • تیم پشتیبان استاده گفت:

   سلام
   احتراما فقط در شهر تهران فعالیت می‌کنیم

 11. ناشناس گفت:

  عالی

 12. کیوان گفت:

  سلام من خواستم بدونم هزینه تعمیر خوشخواب به طور کامل حداقل و حداکثر چقدر میشود؟

 13. ابوالفضل گفت:

  سلام ، قد شک طبی فنری را می شود کوتاه کرد

 14. رحمان گفت:

  سلام تعمیرتشک در اصفهان کجاست

 15. نادر گفت:

  سلام یه تشک خوشخواب یه نفردارم وسط تشک کمی فرو رفته میخوام رویشم عوض بشه چقدر هزنیه داره وچند روز کار داره لطفا

 16. ابراهیمی گفت:

  شماره تماس

  • ناشناس گفت:

   سلام تشک من کثیف شده آیا میشه روکش بیرون آورد وشست

  • پورمهندس گفت:

   سلام من تشک طبی فنری دارم حدود یک ساله خریدم دوست داشتم تشکم سفت باشه ولی نیست میشه برای سفت کردنش راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.