تعمیر ویدئو پروژکتور با توجه به حساسیت قطعات دستگاه می‌بایست توسط تعمیرکاران حرفه‌ای و کادر مجرب و آموزش‌ دیده انجام شود. در غیر این صورت احتمال دارد آسیب‌های جدی و جبران ناپذیر به دستگاه شما وارد شود و امکان تعمیر آن برای همیشه از میان برود. بنابراین خدمات تعمیر ویدئو پروژکتور در محل از اهمیت زیادی برخوردار است.

ما در این صفحه از “استاده” قصد داریم به بررسی نکاتی پیرامون تعمیر ویدئو پروژکتور پاناسونیک، اپسون و سونی بپردازیم. از شما همراهان عزیز دعوت می‌نماییم تا در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید.

تعمیرات ویدئو پروژکتور در محل

ویدئو پروژکتور یا دیتا پروژکتور از جمله تجهیزات پرکاربرد و محبوب در سالن‌های همایش، کلاس‌های مدارس و دانشگاه و… به شمار می‌رود که برای نمایش تصاویر در ابعاد بزرگ استفاده می‌شود. ویدئو پروژکتور نیز مانند هر دستگاه الکتریکی صوتی و تصویری دیگر می‌تواند به مرور زمان یا طی استفاده‌ی نادرست و غیراصولی از دستگاه دچار اشکال شود و نیاز به تعمیرات خاص خود را داشته باشد.

احتمال دارد در شرایطی خاص، جابه‌جایی ویدئو پروژکتور توسط کاربر و تحویل آن به نمایندگی معتبر امکان‌پذیر نباشد که در این شرایط توصیه می‌شود از خدمات تعمیر ویدئو پروژکتور در محل استفاده نماید. تعمیرکاران متخصص اعزام شده، مجهز به تمامی ابزارآلات و قطعات جانبی مورد نیاز می‌باشند و قادر هستند پس از عیب‌یابی دقیق و اصولی در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعمیر ویدئو پروژکتور شما را انجام دهند.

شایان ذکر است تعمیر ویدئو پروژکتور در محل یکی از انتخاب‌های بسیار هوشمندانه جهت فراهم نمودن رفاه حداکثری کاربران در نظر گرفته می‌شود که مهم‌ترین مزایای آن شامل موارد زیر می‌باشد: 

 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه به دلیل عدم نیاز به رفت و آمد و جابه‌جایی ویدئو پروژکتور
 • امکان نظارت و کنترل مستقیم بر فرآیند تعمیر ویدئو پروژکتور توسط تعمیرکار اعزام شده
 • دریافت خدمات و تعمیر ویدئو پروژکتور در محل در سریع‌ترین زمان ممکن

تعمیر ویدئو پروژکتور پاناسونیک

تعمیر ویدئو پروژکتور پاناسونیک

تعمیر ویدئو پروژکتور پاناسونیک می‌بایست با تکیه بر دانش و تجربه‌ی چند ساله‌ی تعمیرکاران متخصص و توسط پیشرفته‌ترین و به‌روزترین تجهیزات و ابزارآلات انجام شود. مهم‌ترین اشکالاتی که برای ویدئو پروژکتور پاناسونیک گزارش شده است، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ویدئو پروژکتور پاناسونیک روشن نمی‌شود.
 • لامپ بلاست دستگاه دچار آسیب‌دیدگی شده است.
 • دمای دستگاه بیش از حد بالا می‌رود.
 • تصویر نمایش داده شده بی‌رنگ می‌شود یا نور ندارد.
 • چراغ چشمک‌زن دستگاه روشن می‌شود.
 • دیتای ویدئو پروژکتور پاناسونیک به صورت کاملا ناگهانی خاموش شده است.
 • لنز دستگاه شکسته است.
 • تصویر نمایش داده شده توسط دستگاه پرش دارد.
 • بدنه‌ی دستگاه شکسته است.
 • پس از روشن کردن ویدئو پروژکتور، دستگاه به پس از مدتی مجددا خاموش می‌شود.
 • تصویر نمایش داده شده توسط ویدئو پروژکتور پاناسونیک سیاه است.

تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور پاناسونیک

لامپ ویدئو پروژکتور از قطعات مهم و اصلی دستگاه به شمار می‌رود. این قطعه دارای طول عمر مشخصی می‌باشد که پس از گذشت این دوره کارایی خود را از دست می‌دهد و می‌بایست نسبت به تعویض لامپ دستگاه اقدام شود. علائمی‌ که نشان می‌دهد لامپ ویدئو پروژکتور پاناسونیک نیاز به تعمیر دارد، عبارت هستند از:

 • سوختگی و ترکیدن لامپ
 • کم‌نور شدن یا ضعیف شدن نور خروجی از لامپ دستگاه

مهم‌ترین نکته برای تعویض لامپ ویدئو پروژکتور استفاده از لامپ‌های اورجینال، باکیفیت و استاندارد می‌باشد. تعویض لامپ ویدئو پروژکتور چندان سخت نیست اما درصورتی که آشنایی کامل با قطعات دستگاه را ندارید، توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که جهت تعویض لامپ ویدئو پروژکتور پاناسونیک با تکنسین متخصص تماس حاصل فرمایید.

تعمیر برد پاور ویدئو پروژکتور پاناسونیک

برد پاور یا منبع تغذیه‌ی ویدئو پروژکتور پاناسونیک وظیفه‌ی تبدیل جریان برق 220 ولت را به جریان مورد نیاز برای هرکدام از قطعات دستگاه را برعهده دارد. برد پاور ویدئو پروژکتور شامل قسمت‌های مختلفی مانند: IC ، خازن، دیود و ترازیستور می‌باشد که اشکال در عملکرد هرکدام از آنها می‌تواند آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری به دستگاه وارد نماید و یا حتی ممکن است عملکرد کلی دستگاه را مختل سازد. مهم‌ترین علامت که نشان‌دهنده‌ی خرابی برد پاور ویدئو پروژکتور پاناسونیک می‌باشد این است که دستگاه به صورت ناگهانی و خودکار خاموش شده و یا دیگر روشن نمی‌شود.

توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که درصورت خرابی برد پاور دستگاه خود سریعا اقدامات لازم را نسبت به تعمیر آن انجام دهید. چرا که در غیر این صورت ممکن است خرابی برد پاور به سوختن فن و لامپ دستگاه منجر شود و هزینه‌ی تعمیرات را تا چندین برابر افزایش دهد.

تعمیر فن ویدئو پروژکتور پاناسونیک

وظیفه‌ی فن ویدئو پروژکتور تهویه‌ی مناسب و خنک کردن فضای دستگاه درنظر گرفته می‌شود. درصورتی که دمای ویدئو پروژکتور پاناسونیک شما به طور غیرمعمول و ناگهانی بالا می‌رود و پس از گذشت چند دقیقه خاموش می‌شود، احتمالا فن دستگاه دچار اشکال شده است. در این شرایط می‌بایست از کار کردن با دستگاه خودداری نموده و جهت پیشگیری از بروز خسارت‌های ثانویه و افزایش هزینه‌ی تعمیرات ناشی از آن سریعا نسبت به تعمیر فن ویدئو پروژکتور پاناسونیک اقدام فرمایید.

تعمیر لنز ویدئو پروژکتور پاناسونیک

لنز ویدئو پروژکتور از قطعات حساس و آسیب‌پذیر دستگاه به شمار می‌رود که برای پیشگیری از خراب شدن آن توصیه می‌شود سرویس‌های دوره‌ای و به موقع انجام پذیرد. لنز ویدئو پروژکتور می‌تواند در اثر عواملی مانند: وارد شدن ضربه و فشار، نفوذ مایعات، گردوغبار و… دچار اختلال در عملکرد خود شود که در این شرایط نیاز است جهت تعمیر لنز ویدئو پروژکتور اقدامات لازم اجرا شود.

تعمیر ویدئو پروژکتور Epson

تعمیر ویدئو پروژکتور epson

قطعات استفاده شده در ویدئو پروژکتور Epson از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است؛ به همین جهت ویدئو پروژکتور اپسون نسبت به سایر بندهای دیگر کمتر دچار خرابی و استهلاک می‌گردد.

مشکلات متداول گزارش شده برای ویدئو پروژکتور اپسون شامل موارد زیر می‌باشد:

 • دستگاه دیگر روشن نمی‌شود و کار نمی‌کند.
 • چراغ Power ویدئو پروژکتور سبز می‌شود و پس از گذشت مدت زمانی کوتاه مجددا خاموش می‌شود.
 • رنگ تصاویر نمایش داده شده تغییر پیدا کرده است.
 • پیام No Signal در صفحه‌ی ویدئو پروژکتور نمایش داده می‌شود.
 • چراغ قرمز ویدئو پروژکتور اپسون به صورت چشمک‌زن روشن شده است.
 • دستگاه قادر به شناسایی هیچکدام از ورودی‌ها نمی‌باشد.
 • خطوط افقی بر روی صفحه نمایش ویدئو پروژکتور ظاهر شده است.
 • و…

توصیه می‌شود درصورت بروز هرکدام از مشکلات ذکر شده در کوتاه‌ترین زمان جهت تعمیر ویدئو پروژکتور دستگاه خود را به تعمیرکاران متخصص و باتجربه و یا نمایندگی معتبر بسپارید.

تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور Epson

طول عمر مفید لامپ ویدئو پروژکتور در صورت اصل بودن محصول معمولا 3000 الی 6000 ساعت در نظر گرفته می‌شود. سرویس‌ منظم و غبارگیری قطعات داخلی دستگاه تاثیر قابل توجهی در افزایش طول عمر لامپ می‌گذارد. همچنین شایان ذکر است برخی عوامل منجر به خراب شدن زود هنگام لامپ دستگاه خواهد شد. این موارد عبارت هستند از:

 • نوسانات برق
 • اشکال در بخش فن ویدئو پروژکتور و گرم شدن بیش از حد دستگاه

درصورت خرابی لامپ ویدئو پروژکتور اپسون می‌بایست سریعا نسبت به تعویض آن با لامپ اورجینال و استاندارد اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که درصورت عدم تجربه و آشنایی کافی با قطعات دستگاه توصیه می‌شود تعویض لامپ ویدئو پروژکتور اپسون را به تکنسین ماهر و متخصص بسپارید.

تعمیر برد پاور ویدئو پروژکتور Epson

برد پاور یا منبع تغذیه‌ی ویدئو پروژکتور اپسون جریان برق 220 ولت را به جریان مورد نیاز برای هرکدام از قطعات دستگاه تبدیل می‌کند. برد پاور ویدئو پروژکتور شامل بخش‌های مختلفی مانند: IC ، خازن، دیود و ترازیستور می‌باشد. نوسانات برق و یا بروز اشکال در عملکرد هرکدام قطعات برد پاور دستگاه می‌تواند منجر به اختلال در عملکرد ویدئو پروژکتور Epson شود. یکی از علائمی که نشان می‌دهد برد پاور ویدئو پروژکتور اپسون دچار مشکل شده است می‌توان به این مورد اشاره کرد که دستگاه دیگر کار نمی‌کند و روشن نمی‌شود.

پیشنهاد ما به شما همراهان گرامی استاده این است که درصورت بروز اشکال در عملکرد برد پاور دستگاه خود جهت جلوگیری از مشکلات جدی‌تر و چندین برابر شدن هزینه‌ی تعمیرات، هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را نسبت به تعمیر آن انجام دهید.

تعمیر فن ویدئو پروژکتور Epson

فن ویدئو پروژکتور Epson وظیفه‌ی جابه‌جایی و تهویه‌ی هوا در دستگاه را برعهده دارد و از افزایش بیش از حد دما جلوگیری می‌نماید. یکی از مهم‌ترین علائمی که نشان می‌دهد فن ویدئو پروژکتور دچار اشکال شده است، بالا رفتن غیرمعمول دمای دستگاه و خاموش شدن ناگهانی و خودبه‌خودی آن است. پیشنهاد ما به شما همراهان عزیز استاده این است که در این شرایط از کار کردن با دستگاه پرهیز نموده و جهت جلوگیری از بروز خسارت‌های ثانویه و افزایش هزینه‌ی تعمیرات ناشی از آن، در اسرع وقت نسبت به تعمیر ویدئو پروژکتور اقدام فرمایید.

تعمیر مین برد ویدئو پروژکتور Epson

مین برد ویدئو پروژکتور Epson به عنوان مرکز فرمان دستگاه در نظر گرفته می‌شود که وظیفه‌ی دریافت تصاویر، منتقل نمودن آنها به لنز دستگاه و درنهایت پخش آنها بر صفحه‌ی نمایش را برعهده دارد. باتوجه به حساسیت، پیچیدگی و اهمیت قطعه‌ی Main Board دستگاه، توصیه‌ی ما به شما همراهان گرامی استاده این است که در صورت خرابی این قطعه، تعمیر ویدئو پروژکتور را به تعمیرکاران مجرب و متخصص و یا نمایندگی معتبر تعمیرات محصولات اپسون بسپارید.

تعمیر لنز ویدئو پروژکتور Epson

لنز ویدئو پروژکتور اپسون از چندین عدسی محدب و مقعر تشکیل شده است که به منشور LCD داخل اپتیک اتصال دارند. تصویر مورد نظر پس از عبور از عدسی‌های دستگاه بر روی پرده‌ی نمایش ظاهر خواهد شد. گاهی اوقات ممکن است در اثر وارد شدن فشار، ضربه، گردوغبار و… تنظیمات و عدسی‌های لنز دستگاه بهم بخورد که در این شرایط می‌بایست نسبت به تعمیر لنز ویدئو پروژکتور و یا درصورت نیاز تعویض آن با نسخه‌ی اورجینال و استاندارد اقدام شود. مهم‌ترین و اصلی‌ترین علائمی که نشان‌دهنده‌ی خرابی قطعه‌ی لنز ویدئو پروژکتور Epson می‌باشد، عبارت هستند از:

 • تار بودن و افت کیفیت تصویر نمایش داده شده
 • کدر بودن تصویر نمایش داده شده
 • تنظیم نبودن فوکوس (زوم) تصویر نمایش داده شده

تعویض فیلتر رنگ و منشور LCD ویدئو پروژکتور Epson

فیلتر رنگ ویدئو پروژکتور از سه رنگ اصلی قرمز، آبی و سبز تشکیل شده است. مهم‌ترین و اصلی‌ترین علائمی که نشان‌دهنده‌ی خرابی فیلتر رنگ ویدئو پروژکتور اپسون می‌باشد، عبارت هستند از:

 • مغایرت داشتن رنگ تصویر خروجی از لنز دستگاه با تصویر اصلی
 • مات بودن بخشی از تصویر نمایش داده‌ شده در یک نقطه‌ی خاص
 • کمبود یک رنگ به خصوص در تصویر خروجی از دستگاه

درصورت مشاهده‌ی هرکدام از علائم ذکر شده می‌بایست جهت عیب‌یابی دقیق و سپس تعمیر ویدئو پروژکتور و درصورت نیاز تعویض فیلتر رنگ، دستگاه خود را به تعمیرکاران متخصص و مجرب بسپارید.

تعمیر ویدئو پروژکتور سونی

تعمیر ویدئو پروژکتور سونی

تعمیر ویدئو پروژکتور سونی باتوجه به ساختار پیچیده‌ی دستگاه و حساسیت بالای قطعات استفاده شده می‌بایست با تکیه بر دانش و تجربه‌ی تعمیرکاران حرفه‌ای و متخصص و توسط پیشرفته‌ترین و به‌روزترین تجهیزات و ابزارآلات انجام پذیرد.  مهم‌ترین و پرتکرارترین اشکالاتی که برای ویدئو پروژکتور سونی گزارش شده است، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • برطرف نمودن اشکالات مربوط به تراشه DMD ویدئو پروژکتور سونی
 • تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض لامپ دستگاه
 • برطرف نمودن اشکالات مربوط به چرخه رنگ
 • تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض فن ویدئو پروژکتور سونی
 • برطرف نمودن مشکل روشن نشدن دستگاه
 • برطرف نمودن مشکلات مربوط به لنز و اپتیک ویدئو پروژکتور سونی
 • برطرف نمودن مشکلات مربوط به ریموت کنترل دستگاه
 • برطرف نمودن مشکلات مربوط به منشور رنگ LCD دستگاه
 • برطرف نمودن مشکلات مربوط به مین برد ویدئو پروژکتور سونی

پیشنهاد ما به شما همراهان گرامی استاده این است که درصورت بروز هرکدام از مشکلات ذکر شده در کوتاه‌ترین زمان جهت تعمیر ویدئو پروژکتور دستگاه خود را به تعمیرکاران حرفه‌ای و متخصص و یا نمایندگی معتبر بسپارید.

تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور سونی

لامپ ویدئو پروژکتور سونی جز قطعات مصرفی دسته‌بندی می‌شود. این بدان معناست که پس از گذشت مدت زمان مشخصی، طول عمر مفید لامپ دستگاه به اتمام می‌رسد و می‌بایست نسبت به تعویض آن اقدامات لازم اجرا شود. به طور معمول طول عمر مفید لامپ ویدئو پروژکتور سونی 5000 الی 10000 ساعت می‌باشد. بعضی عوامل مانند: اتمام طول عمر مفید لامپ دستگاه، نوسانات برق، بروز اشکال در عملکرد فن و افزایش غیرعادی دمای دستگاه و… می‌توانند به خرابی لامپ و یا در شرایطی ترکیدن آن منجر شوند.

روش‌هایی که می‌توانید به کمک آنها از اتمام طول عمر مفید لامپ ویدئو پروژکتور سونی مطلع شوید، عبارت هستند از:

 • درصورتی که پس از روشن نمودن ویدئو پروژکتور، نوری از دستگاه خارج نشود و چراغ LED بدنه‌ی دستگاه به رنگ قرمز ظاهر شود.
 • اگر در هنگام روشن نمودن ویدئو پروژکتور سونی عبارتی ظاهر شود با عنوان End of Lamp Time که نشان‌ می‌دهد طول عمر مفید لامپ دستگاه به پایان رسیده است؛ می‌‌بایست سریعا نسبت به تعویض لامپ اقدام فرمایید. در غیر این صورت ترکیدن لامپ دستگاه محتمل است و می‌تواند به سایر قطعات داخلی آسیب جدی برساند.

توجه داشته باشید که لامپ ویدئو پروژکتور سونی قابل تعمیر نمی‌باشد و درصورت خرابی آن می‌بایست نسبت به تعویض آن اقدام فرمایید. درصورتی که آشنایی کافی با قطعات ویدئو پروژکتور را ندارید بهتر است تعویض لامپ دستگاه را به تکنسین کاربلد بسپارید.

شایان ذکر است برخی از مدل‌های ویدئو پروژکتور سونی به بخشی به نام Chipset مجهز هستند که ساعت کارکرد لامپ دستگاه بر روی آن ذخیره شده است. بنابراین در هنگام تعویض لامپ می‌بایست Chipset نیز عوض شود تا ساعت کارکرد لامپ قبلی دستگاه نمایش داده نشود.

تعمیر برد پاور ویدئو پروژکتور سونی

برد پاور یا منبع تغذیه‌ی ویدئو پروژکتور سونی مانند برد پاور هردستگاه دیجیتال دیگر وظیفع‌ی تبدیل جریان برق 220 ولت به جریان مورد نیاز برای هرکدام از قطعات دستگاه را برعهده دارد. این قطعه شامل بخش‌های مختلفی مانند: IC ، خازن، دیود و ترازیستور می‌باشد. نوسانات برق و یا بروز اشکال در عملکرد هرکدام از قطعات برد پاور دستگاه می‌تواند منجر به خرابی ویدئو پروژکتور سونی گردد. مهم‌ترین علائمی که نشان می‌دهد برد پاور ویدئو پروژکتور سونی خراب شده است می‌توان به روشن نشدن دستگاه، ضعیف شدن نور لامپ، اشکال در عملکرد فن و… دستگاه اشاره نمود.

توصیه‌ی ما به شما همراهان محترم استاده این است که درصورت بروز کوچک‌ترین مشکل در عملکرد برد پاور ویدئو پروژکتور سونی خود جهت پشیگیری از مشکلات جدی‌تر و چندین برابر شدن هزینه‌ی تعمیرات ناشی از آن، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به تعمیر ویدئو پروژکتور اقدام فرمایید و دستگاه خود را به تعمیرکاران متخصص و باتجربه بسپارید.

تعمیر فن ویدئو پروژکتور سونی

فن ویدئو پروژکتور سونی یکی اط قطعات اصلی دستگاه می‌باشد که مسئولیت خنک‌سازی، جابه‌جایی و تهویه‌ی هوا در دستگاه را برعهده دارد و از افزایش بیش از حد دما جلوگیری می‌نماید. سلامت فن ویدیو پروژکتور بر کیفیت عملکرد سایر قطعات دستگاه تاثیر مستقیم دارد. بنابراین توصیه‌ی ما به شما همراهان گرامی استاده این است که درصورت خرابی فن دستگاه جهت جلوگیری از وارد شدن آسیب به قطعات دیگر و چندین برابر شدن هزینه‌ی تعمیرات ناشی از آن، در سریع‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم برای تعمیر ویدئو پروژکتور خود را انجام دهید.

شایان ذکر است یکی از اصلی‌ترین علائمی که نشان‌دهنده‌ی بروز اشکال در عملکرد فن ویدئو پروژکتور می‌باشد، افزایش غیرمعمول دمای دستگاه و خاموش شدن ناگهانی و خودبه‌خودی آن است.

تعمیر مین برد ویدئو پروژکتور سونی

مین برد به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین قطعه‌ی ویدئو پروژکتور سونی شناخته می‌شود که مسئولیت دریافت تصاویر، پردازش اطلاعات، منتقل نمودن آنها به لنز دستگاه و درنهایت نمایش تصاویر خروجی را بر عهده دارد. بروز اشکال در عملکرد Main Board ویدیو پروژکتور منجر به مختل شدن عملکرد کلی دستگاه خواهد شد. بعضی از مهم‌ترین علائمی که نشان‌دهنده‌ی خرابی مین برد دستگاه می‌باشد، عبارت هستند از:

 • ویدئو پروژکتور به صورت ناگهانی و خودبه‌خود خاموش می‌شود.
 • کیفیت تصاویر ظاهر شده بر صفحه‌ی نمایش بسیار پایین می‌باشد.
 • و…

درصورت مشاهده‌ی هریک از علائم ذکر شده می‌بایست جهت عیب‌یابی دقیق و سپس تعمیر ویدئو پروژکتور به صورت کاملا اصولی، دستگاه خود را به تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای بسپارید.

تعمیر لنز ویدئو پروژکتور سونی

لنز ویدئو پروژکتور سونی متشکل از تعدادی عدسی می‌باشد که به منشور LCD داخل اپتیک متصل هستند. تصویر مورد نظر بعد از عبور از عدسی‌ها بر روی صفحه‌ی نمایش ظاهر خواهد شد. با گذشت زمان گردوغبار بر روی آینه‌ها و عدسی دستگاه می‌نشیند و این امر موجب کاهش کیفیت تصویر خروجی و تار شدن آن خواهد شد. همچنین گاهی اوقات ممکن است در اثر وارد شدن ضربه و فشار چیدمان و تنظیم عدسی‌ها دچار تغییر شود و لنز دستگاه آسیب ببیند. در این شرایط توصیه می‌شود جهت عیب‌یابی دقیق و تعمیر ویدئو پروژکتور، دستگاه خود را به تعمیرکار متخصص و باتجربه و یا نمایندگی معتبر بسپارید. مهم‌ترین عواملی که نشان‌دهنده‌ی خرابی لنز ویدئو پروژکتور سونی می‌باشند، عبارت هستند از:

 • تصویر خروجی از دستگاه تار یا کدر می‌باشد.
 • تنظیم فوکوس یا زوم تصویر مورد نظر به درستی انجام نشده است.

تعویض فیلتر رنگ و منشور LCD ویدئو پروژکتور سونی

فیلتر رنگ ویدئو پروژکتور سونی متشکل از سه رنگ اصلی آبی، سبز و قرمز می‌باشد. مهم‌ترین علائمی که نشان می‌دهد فیلتر رنگ دستگاه دچار اشکال شده است، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • تفاوت داشتن رنگ تصویر خروجی از لنز ویدئو پروژکتور با رنگ تصویر اصلی
 • کمتر نمایش داده شدن رنگی خاص در تصویر خروجی از دستگاه
 • مات بودن قسمت کوچکی از تصویر نمایش داده شده

سخن نهایی

توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که جهت پیشگیری از بروز آسیب‌های جدی‌تر و جبران‌ناپذیر درصورت مشاهده‌ی هریک از علائم ذکر شده هرچه سریع‌تر دستگاه خود را برای عیب‌یابی دقیق و تعمیر ویدئو پروژکتور به تکنسین ماهر و متخصص و یا نمایندگی معتبر بسپارید.

طبقه بندی شده در