شکستگی پنل و ضربه خوردگی صفحه تلویزیون از طرف کارشناسان زیر قابل تعمیر یا تعویض نیست.

مانیتور قطعه بسیار حساسی بوده و بر اثر عوامل مختلفی می‌تواند آسیب ببیند. آب‌خوردگی، نفوذ مواد شیشه‌شور، ضربه و فشار غیرعادی، افتادن از ارتفاع و اختلالات شبکه برق از اصلی‌ترین عوامل آسیب‌دیدگی مانیتورها هستند. با خراب شدن مانیتور، عملا کامپیوتر و لپ‌تاپ غیرقابل استفاده خواهد شد. خوشبختانه با پیشرفت ابزارهای لازم جهت تعمیر مانیتور، امروزه هر گونه خرابی مانیتور قابل برطرف شدن است. در این صفحه از خدمات آنلاین استاده به معرفی تعمیرکار جهت تعمیر مانیتور و قیمت تعمیرات مانیتور اطلاعاتی را به شما ارائه خواهیم نمود.

قیمت تعمیر مانیتور در محل

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت به تومان
قیمت تعمیر مانیتوراز 800.000 تا 2.000.000
قیمت برد پاور مانیتور1.000.000 تا 1.400.000
قیمت مین برد مانیتور2.000.000 تا 2.800.000
قیمت بک لایت مانیتور900.000 تا 1.200.000

جهت استفاده از خدمات در استاده زیر کلیک کنید:

تعمیر برد مانیتور

تعمیر برد مانیتور

مانیتور دارای اجزای سخت‌افزاری گوناگونی است که خرابی هر کدام بر عملکرد آن و کیفیت تصویر تأثیرگذار خواهد بود. هم‌چنین بردهای الکترونیکی متعددی در مانیتور وجود دارند که هر کدام وظیفه‌ای را عهده‌دار هستند، از مهم‌ترین این بردها، برد اصلی (مین برد) و برد تغذیه (پاور برد) را می‌توان نام برد. هر دوی این بردها تا حد امکان قابل تعمیر بوده و اگر هیچ راهکاری جهت تعمیر آن‌ها وجود نداشته باشد، می‌توان آن‌ها را تعویض نمود. هزینه تعمیر مادربرد لپ تاپ را در این صفحه از استاده بخوانید.

مین برد مانیتور

مین برد یا برد اصلی مانیتور وظیفه پردازش اطلاعات و نمایش صدا و تصویر را انجام می‌دهد. خرابی مین برد نشانه‌هایی را به همراه خواهد داشت از جمله‌ی این نشانه‌ها نداشتن صدا یا تصویر، روشن و خاموش شدن ناگهانی مانیتور، پرش تصویر و… است. استفاده طولانی مدت از مانیتور یا نوسانات شبکه برق شهری از مهم‌ترین دلایل خرابی این برد است.

پاور برد مانیتور

برد تغذیه یا پاور برد همان‌طور که مشخص است برق مورد نیاز قسمت‌های گوناگون در مانیتور را تأمین می‌کند. اگر این برد وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد به عبارتی ولتاژ کم‌تر یا بیشتری به سایر اجزای مانیتور برسد باعث آسیب دیدن آن‌ها نیز می‌گردد. از این رو هنگام مشاهده مواردی مانند کم‌ نور شدن صفحه نمایش، قطع تصویر و خاموش شدن ناگهانی و… در سریع‌ترین زمان ممکن به تعمیر مانیتور اقدام نمایید. یکی از دلایل اصلی خرابی برد اصلی مانیتور، تعمیر نکردن به موقع برد تغذیه است.

امروزه مراکز معتبری برای تعمیر مانیتور وجود دارند که تنها با برقراری تماس با آن‌ها و توضیح مشکل رخ داده برای مانیتور خود، در محل حاضر شده و به بررسی و عیب‌یابی مانیتور می‌پردازند. در صورتی که مشکل مانیتور با تعمیر بردهای آن قابل برطرف شدن باشد، این موضوع در محل کار یا منزل شما انجام خواهد شد.

هزینه تعمیر مانیتور در سال 1401 با توجه به نوع مشکل رخ داده برای مانیتور تعریف شده است که مواردی مانند ایاب و ذهاب برای حضور در محل، دست‌مزد تعمیرکار مانیتور یا نیاز به قطعه جدید جهت تعویض باعث افزایش آن خواهد شد.

تعویض ال سی دی مانیتور

در برخی موارد آسیب رخ داده برای مانیتور در سطح وسیع‌تری بوده و دیگر تعمیر مانیتور پاسخ‌گو نخواهد بود. از جمله این موارد می‌توان به سوختن پیکسل‌های مانیتور اشاره نمود که یکی از شایع‌ترین مشکلات مانیتورها است. در اثر سوختن پیکسل، بر روی صفحه نمایش نقطه یا گروهی از نقاط به رنگ مشکی دیده خواهد شد. این مشکل عموما به دلیل آب‌خوردگی مانیتور یا ضربه خوردن به آن به وجود می‌آید که شما را به انجام تعویض ال سی دی مانیتور وادار می‌کند

تعویض ال سی دی مانیتور

شکستگی یا ترک مانیتور

از دیگر عواملی که سبب می‌شود که ال سی دی مانیتور شما نیاز به تعویض داشته باشد، شکستگی یا ترک مانیتور بوده که در این صورت هیچ راه دیگری به جز تعویض ال سی دی پیش روی شما نخواهد بود. در برخی موارد آثار خرابی پنل مانیتور به صورت شستگی قابل مشاهده نبوده اما به هم خوردن رنگ‌ها، وجود خط‌های افقی یا عمودی و… نشان از خرابی پنل مانیتور می‌دهد.

خرابی یا سوختن بک لایت

یکی دیگر از مواردی که ممکن است منجر به تعویض ال سی دی مانیتور شود، خرابی یا سوختن بک لایت است. بک لایت مجموعه‌ای از لامپ‌ها بوده که در پشت ال سی دی نور لازم جهت نمایش تصویر را فراهم می‌کنند. خرابی بک لایت ممکن است با سوختن تعدادی یا همه لامپ‌های آن یا خرابی اتصالات میان آن‌ها رخ دهد. تعمیر بک لایت مانیتور بسیار تخصصی بوده و در مواردی نیز ممکن است میزان خرابی آن به حدی باشد که ال سی دی تعویض گردد.

از آن جایی که هزینه تعویض ال سی دی مانیتور نسبت به سایر موارد تعمیرات مانیتور بسیار بیشتر است، باید آن را تنها به تعمیرکار ماهر و باتجربه سپرد. در غیر این صورت با دستکاری‌های ناشیانه سایر قسمت‌ها نیز آسیب دیده و هزینه بسیار بیشتری را به شما تحمیل خواهد نمود.

در مراکز معتبر تعمیر مانیتور، تعویض ال سی دی برای همه برندهای مطرح مانند ال‌جی، سامسونگ، ایسر، ایسوس، سونی و… قابل انجام است. هم‌چنین تعمیر مانیتور برای همه‌ی انواع گوناگون مانیتور از جمله ال سی دی، ال ای دی، اولد و… به وسیله ابزار پیشرفته و مناسب انجام می‌شود.

طبقه بندی شده در