هزینه نصب انواع مختلف ویندوز عدد قابل توجهی نیست و معمولا براساس تعرفه مشخصی انجام می‌شود، اما نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که خدمات کامپیوتری ارائه شده مانند نصب و ارتقای ویندوز در همه مراکز دارای کیفیت مطلوب نیست. در این صفحه از استاده درباره هزینه نصب ویندوز 10 و 7 و همچنین هزینه تعویض ویندوز 10 و که از پرطرفدارترین نسخه‌های سیستم عامل ویندوز است، صحبت کنیم.

قیمت نصب ویندوز در محل

جدول زیر، هزینه نصب ویندوز 10 و 7 در محل و سایر خدمات جانبی که همراه نصب ویندوز ارائه می‌شود را به صورت حدودی در سال 1402 نشان می‌دهد:

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت به تومان
نصب ویندوز 10 در محل150.000 تا 250.000
نصب ویندوز 7 در محل150.000 تا 250.000
نصب نرم‌افزارهای کاربردی مانند آفیس60.000
نصب آنتی ویروس100.000
تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات100.000 به ازای هر ساعت
نصب نرم‌افزار تخصصی100.000
ریکاوری هارد450.000 تا 1.900.000
ایاب و ذهاب50.000 تا 80.000

یکی از رایج‌ترین خدمات تعمیر کامپیوتری یا تعمیر لپ تاپ، نصب ویندوز یا تعویض و ارتقای آن است. نصب ویندوز به دلایلی متعددی امکان دارد انجام شود، در برخی موارد کند شدن بیش از حد رایانه، ارور دادن لپ تاپ یا تمایل به ارتقای سیستم عامل کامپیوتر دلیل نصب یا تعویض ویندوز است. نصب ویندوز باید با توجه به ویژگی‌های رایانه انجام گیرد، از این رو کسی که دانش و تجربه کافی را در این زمینه نداشته باشد، نباید نصب یا تعویض ویندوز را انجام دهد.

قیمت نصب ویندوز در محل

نکته مهمی که بر روی تعیین هزینه نصب ویندوز اثرگذار است، این است که خدماتی که در نصب یا تعویض ویندوز ارائه می‌شود نباید فقط به نصب ویندوز محدود شود. به عبارت دیگر قبل از نصب یا تعویض ویندوز رایانه باید سیستم بررسی شود و در صورت نیاز اقداماتی برای رفع ارور لپ تاپ یا تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات رایانه انجام شود.

همان‌طور که قبل‌تر اشاره شد در برخی موارد به دلیل ارورهای لپ تاپ یا کامپیوتر مثل آبی یا سیاه شدن صفحه نمایش و هنگ کردن آن باید ویندوز جدید نصب نمود. در این موارد باید ابتدا مشکل رخ داده برای سیستم تا حد امکان برطرف شده و سپس ویندوز جدید را نصب نمود. این موضوع رفع ارور رایانه سبب افزایش هزینه نصب ویندوز می‌شود.

نکته دیگری که در تعیین اجرت نصب ویندوز تأثیرگذار است، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات روی سیستم است؛ زیرا پس از نصب ویندوز جدید اطلاعاتی شامل عکس، فیلم، موسیقی و تمامی نرم‌افزارهایی که روی رایانه شما وجود داشتند، پاک خواهند شد. به دلیل زمانبر بودن تهیه نسخه پشتیبان از تمامی اطلاعات قبلی و انتقال آن‌ها به یک حافظه خارجی با حجم بالا، قیمت تعویض ویندوز در این حالت بیشتر خواهد بود.

عامل دیگری که در تعیین هزینه نصب ویندوز دخیل است، نیاز به ریکاوری اطلاعات است. در مواردی که نصب ویندوز پس از هنگ کردن رایانه و ارورهای جدی آن انجام می‌شود، اطلاعات شما روی ویندوز قبلی از بین خواهد رفت. در این هنگام اگر به این اطلاعات نیاز باشد باید آن‌ها را ریکاوری نمود که این کار نیز هزینه جداگانه‌ای خواهد داشت که بر اجرت نصب ویندوز اضافه خواهد شد.

هزینه نصب ویندوز 10 اورجینال

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت
هزینه نصب ویندوز 10 اورجینال 150.000 تا 250.000
هزینه نصب ویندوز 10 اورجینال

نصب ویندوز 10 که نسخه‌ی نسبتا جدید سیستم عامل ویندوز است، در میان خدمات کامپیوتری بسیار مورد تقاضا قرار می‌گیرد. از این رو نصب نسخه‌هایی از ویندوز 10 که کرک شده‌اند نیز بسیار رواج پیدا کرده است.

این نسخه‌ها معمولا پس از مدتی رایانه را بسیار کند کرده و مشکل‌آفرین می‌شوند. اما نصب ویندوز 10 اورجینال علاوه بر مزایا و قابلیت‌های زیادی که داشته از ویروسی شدن و افت سرعت رایانه جلوگیری می‌کند. قیمت نصب ویندوز 10 اورجینال و هزینه نصب ویندوز 10 لپ تاپ نسبت به نسخه‌های کرک شده ویندوز 10 به دلایل مختلفی مانند سخت‌تر بودن مراحل نصب و… کمی بیشتر است.

هزینه نصب ویندوز 7 در محل

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت
هزینه نصب ویندوز 7 در محل 150.000 تا 250.000

ویندوز 7 به دلیل سادگی کار با آن هم‌چنان میان افراد به ویژه در شرکت‌ها و ادارات مورد استقبال قرار می‌گیرد. هزینه تعویض ویندوز 7 در محل علاوه بر موارد تأثیرگذاری که تا به این جا شمرده شد، به هزینه ایاب و ذهاب فرد متخصص خدمات کامپیوتری نیز بستگی دارد.

هزینه نصب ویندوز 7 در محل

هم‌چنین همان‌طور که گفته شد اگر نصب ویندوز روی تعداد بالایی رایانه رومیزی در اداره یا شرکت انجام شود، تعداد این سیستم‌ها روی قیمت نصب ویندوز 7 در نهایت اثر خواهد گذاشت.

هزینه نصب ویندوز روی لپ‌تاپ

معمولا همراه با نصب ویندوز روی لپ تاپ، نصب آنتی‌ویروس یا نرم‌افزارهای کاربردی مانند آفیس نیز مورد تقاضا قرار می‌گیرد. بنابراین هنگام تعیین هزینه نصب ویندوز لپ تاپ، به جز قیمت تعویض ویندوز لپ تاپ یا نصب آن، هزینه‌ی نصب نرم‌افزارهای ضروری یا آنتی ویروس نیز محاسبه خواهد شد.

تعرفه تعویض ویندوز روی لپ تاپ یا هر وسیله دیگری مشخص بوده و مراکز معتبر خدمات کامپیوتری، دستمزد نصب ویندوز روی لپ تاپ را مطابق این تعرفه تعیین می‌کنند.

هزینه تعویض ویندوز کامپیوتر

هزینه نصب ویندوز کامپیوتر با هزینه نصب ویندوز لپ تاپ تفاوتی ندارد. در هنگام تعویض ویندوز کامپیوتر باید وضعیت سیستم، حافظه‌ی کامپیوتر، وضعیت درایوهای کامپیوتر، توان سیستم و در نهایت ویژگی‌هایی که مورد نظر شما است به دقت مورد بررسی قرار گیرد. این موضوع سبب می‌شود که در تعویض ویندوز کامپیوتر بهترین و مناسب‌ترین نسخه ویندوز جایگزین گردد. اگر به چنین مواردی توجه نشد، هزینه تعویض ویندوز کامپیوتر را بدون داشتن کارایی مطلوب آن متحمل خواهید شد.

طبقه بندی شده در