معرفی نمایندگی‌های تعمیر لپ تاپ برای تعمیر ال سی دی لپ تاپ در تهران و بررسی دلایل خرابی و آیا تعمیر LCD لپ تاپ بهتر است یا تعویض ال سی دی لپ تاپ؟ به همراه قیمت تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ

در این صفحه از استاده بررسی خواهیم کرد تعویض ال سی دی لپ‌تاپ بهتر است یا تعمیر ال سی دی لپ‌تاپ تا به محض خرابی آن مشکلات زیادی برای ما ایجاد کند و سریعا اقدام به رفع مشکل و تعمیر آن بپردازیم ال سی دی لپ تاپ قطعه‌ای است که وظیفه حفظ تصویر باکیفیت و پخش آن را بر عهده دارد. کیفیت تصویر از جمله موضوعاتی است که هم در موبایل و هم در لپ‌تاب، مشتریان بسیار نسبت به آن حساس هستند. هم‌چنین چندین عامل دست به دست هم می‌دهند تا منجر به خرابی LCD شوند.

در صورت خرابی LCD لپ تاپ کیفیت تصویر صفحه نمایش افت شدید پیدا کرده و در برخی موارد حتی امکان نمایش تصویر نیز وجود ندارد. با این حال، اما مساله این است که چه زمان باید برای تعویض یا تعمیر آن اقدام کرد؟ در این صفحه با ما همراه باشید تا به این پرسش پاسخ دهیم.

دلایل خرابی LCD لپ تاپ

دلایل خرابی LCD لپ‌تاپ

ال سی دی لپ تاپ ممکن است بنا به برخی دلایل نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. با این حال، اطلاع از این دلایل باعث می‌شود تا شما حساسیت بیشتری نسبت به نگهداری و مراقبت از آن به خرج دهید که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

 • وارد کردن فشار یا ضربه: بدون شک وارد کردن فشار یا ضربه را می‌توان یکی از دلایل اصلی برای خرابی قطعات مختلف لپ تاپ از جمله ال سی دی دانست. بنابراین هنگام جابجایی آن باید دقت کافی را به خرج دهید.
 • مشکل های‌ولتاژ: یکی دیگر از دلایل اصلی خرابی قطعه مذکور به مشکل های‌ولتاژ برمی‌گردد. در بسیاری اوقات ریختن مایعات از جمله آب به آن آسیب جدی وارد خواهد کرد.
 • مشکل گرافیک: در برخی موارد دیگر نیز امکان دارد دلایل اصلی خرابی ال سی دی به گرافیک سیستم برگردد. هر چند که این دلیل نسبت به دو دلیل چندان شایع نیست.
 • مشکلات مربوط به خود ال سی دی: امکان دارد که LCD برخی از لپ تاپ‌ها به صورت اساسی خود دارای مشکل بوده و نیاز به تعمیر داشته باشد. بدون آنکه دلایل خارجی باعث خرابی آن شده باشد.

در کنار دلایل فوق، برخی از دلایل دیگر نیز وجود دارند که منجر به خرابی ال سی دی خواهند شد. خرابی این قطعه معمولا به صورت‌های مختلف در نمایش تصویر خود را نشان می‌دهند. بنابراین حداقل یکی از مزایای خرابی آن نسبت به سایر قطعات این است که به محض خرابی می‌توان آن را تشخیص داد.

تعویض یا تعمیر ال سی دی لپ‌تاپ؟

تعویض یا تعمیر ال سی دی لپ‌تاپ؟

خوب در اینجا به بخش اصلی یعنی پاسخ به پرسش تعویض یا تعمیر LCD لپ تاپ رسیدیم. هر چند توصیه ما این است که برای پاسخ دقیق به این سوال بهتر است نظر متخصصان و کارشناسان را جویا شد، اما می‌توان برخی نکات را در این زمینه ارائه داد.

به صورت کلی باید این نکته را در نظر داشت که چنانچه دلیل خرابی ال سی دی ناشی از وارد کردن ضربه یا فشار محکم باشد، بهتر است هر چه سریع‌تر برای تعویض آن اقدام کنید. در برخی موارد مشاهده شده که شدت ضربه وارده به حدی بوده که صفحه نمایش به طور کامل شکسته می‌شود. بنابراین طبیعی است که امکان استفاده از آن دیگر وجود ندارد.

با این حال، یکی دیگر از فاکتورها برای تعویض یا تعمیر LCDلپ تاپ به میزان کاهش کیفیت تصویر برمی‌گردد. به نحوی که در برخی موارد ممکن است سیستم شما همچنان کارایی خود را به صورت نسبی داشته باشد. اما برخی مشکلات جزئی در پخش تصاویر داشته باشد.

به عنوان مثال، امکان دارد که رنگ صفحه نمایش اندکی تغییر کرده باشد یا آنکه هر از چندگاهی دچار حالت پرش صفحه باشد. در این شرایط معمولا نیازی به تعویض ال سی دی لپ تاپ وجود نداشته و می‌توان با تعمیر آن مشکل را حل کرد. هم‌چنین واضح است که وقتی ال سی دی می‌سوزد و صفحه کاملا سیاه می‌شود نیاز است تا آن را تعویض کنید.

به طور کلی اتفاقات زیر ممکن است برای ال سی دی رخ دهد:

 • صفحه پرش داشته باشد
 • قسمتی از صفحه سیاه شود
 • ال سی دی ترک بردارد
 • ال سی دی کاملا بشکند
 • پیکسل‌ها بسوزند
 • خط‌های سیاه رنگ روی ال سی دی ایجاد شود
 • صفحه کاملا تاریک و بدون نور شود

اگر هر کدام از موارد بالا برای شما اتفاق افتاد باز هم پیشنهاد ما این است که حتما سیستم خود را به یک متخصص نشان داده و به نظر او رجوع کنید.

هزینه تعمیر ال سی دی لپ‌تاپ چقدر است؟

برای بسیاری سوال است که هزینه و قیمت تعمیر LCD لپ تاپ به چه صورت است. در این خصوص باید اشاره کرد که معمولا تفاوت‌ قیمتی بین پیشنهادات مختلف وجود دارد. چرا که عوامل مختلفی در این خصوص وجود دارند. با این حال، می‌توان یک رنج قیمتی را به صورت نسبی برای هزینه تعمیر ال سی دی لپ‌تاپ در نظر گرفت.

به طور متوسط می‌توان هزینه تعمیر این قطعه را عددی بین 300 تا 600 هزار تومان برآورد کرد. طبیعی است که این قیمت با توجه به گذر زمان دچار تغییر شده و افزایش پیدا خواهد کرد. پیشنهاد ما این است که ابتدا چندین برآورد قیمتی داشته باشید سپس برای تعمیر ال سی دی اقدام کنید. همچنین نباید از تجربه افرادی که قبلا با این مشکل روبرو بوده‌اند، غافل شد.

چگونه از ال سی دی لپ تاپ مراقبت کنیم؟

 • همان‌طور که اشاره شد فشار و ضربه به صفحه لپ تاپ از علل شایع خرابی آن است و باعث می‌شود برد آن و یا پیکسل‌ها آسیب ببینند. بنابراین برای افزایش عمر مفید ال سی دی، در برابر ضربه از آن مراقبت کنید و از کیف‌های مخصوص لپ تاپ استفاده کنید.
 • سعی کنید پس از اتمام کار کردن با لپ تاپ در آن را ببندید و توجه داشته باشید که چیزی بین صفحه کیبورد و ال سی دی نباشد تا فشاری به آن وارد نشود.
 • صفحه ال سی دی را با شیشه پاکن، الکل و مایعات دیگر پاک نکنید و از دستمال‌های مخصوص استفاده کنید.
 • لپ تاپ را در مقابل نور آفتاب و جاهای بسیار گرم قرار ندهید.

سخن آخر

اینکه ال سی دی لپ تاپ خود را عوض کنید و یا آن را تعمیر کنید کاملا بسته به میزان آسیب‌دیدگی و شرایط آن دارد. در بعضی موارد مانند سوختگی و یا شکستگی کاملا واضح است که ال سی دی باید تعویض شود اما باز هم آن را پیش یک متخصص ببرید تا نظر قطعی دهد و هزینه‌های اضافی نکنید. برای مثال در مواردی می‌توانید هم LCD را تعمیر کنید و هم تعویض. اما با کمک و طبق نظر کارشناس و مشاور متوجه خواهید شد که کدام روش در طولانی مدت کم هزینه‌تر است و به صرفه شماست.

آخرین مطالب کامپیوتر و لپ تاپ در استاده مگ