مک بوک با توجه به قابلیت‌های مختلف و فوق العاده‌ای که دارد، از محبوبیت زیادی برخوردار است. ممکن است شما زمانی با خرابی این دستگاه مواجه شوید و به تعمیر مک بوک در محل نیاز داشته باشید. تعمیرات تخصصی مک بوک نیازمند آشنایی با دستگاه و داشتن تجربه و مهارت در این زمینه است. در این صفحه از خدمات استاده تعمیرات مک به صورت تخصصی صورت می‌گیرد و بهترین تعمیرکاران برای تعمیر لپ تاپ به شما معرفی خواهد شد. در ادامه سعی داریم تا شما را با مهم‌ترین موارد در تعمیر مک بوک در محل آشنا کنیم.

قیمت تعمیر مک بوک

شما کاربران عزیز استاده برای تعمیر مک بوک نیاز دارید تا به صورت تقریبی با قیمت تعمیرات آن آشنا باشید. همانطور که می‌دانید، این دستگاه به دلیل کیفیت بالایی که دارد، از قطعات با کیفیت و مرغوب نیز پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل هزینه تعویض قطعات آن در هنگام تعمیرات مک کمی بیشتر از سایر لپ تاپ‌ها است.

البته لازم به ذکر است این دستگاه اغلب با مشکلات نرم افزاری روبه‌رو می‌شود و خیلی کم پیش می‌آید که دچار مشکل سخت افزاری شود. همین مورد یک مزیت است؛ زیرا تعمیرات چنین مشکلاتی هزینه کمتری را شامل می‌شود.

تعمیرات تخصصی مک بوک

یکی از خدماتی که اکثر شرکت‌ها برای تعمیرات مک به کاربران ارائه می‌دهند، تعمیرات تخصصی مک بوک است. همانطور که می‌دانید، این دستگاه به دلیل ساختار پیچیده و ظریف خود برای تعمیر به تخصص بیشتری احتیاج دارد. به همین دلیل باید تعمیرات این دستگاه توسط تعمیرکاران حرفه‌ای انجام گیرد.

در صورت تعمیرات مک بوک در مراکز نامعتبر ممکن است در همان مرحله عیب یابی، مشکل به طور کل اشتباه تشخیص داده شود و دستگاه با مشکلات بیشتری مواجه شود. علاوه بر این، لازم است تعمیر مک بوک با ابزارها و تجهیزات مخصوص آن انجام شود.

تعمیرات تخصصی مک بوک

تعمیر مک بوک پرو

تعمیر مک بوک پرو نیز از سایر اقداماتی است که در استاده انجام می‌شود. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، در استاده سعی می‌شود تا تعمیرکارانی ماهر و با تجربه به منظور برطرف کردن مشکل دستگاه به شما معرفی شود. این افراد به دلیل آنالیز ساختار نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه مک بوک می‌توانند تمامی خرابی‌های پیش آمده را برطرف سازند.

تعمیر شارژر مک بوک

تعمیر شارژر مک بوک جزو تعمیرات سخت افزاری دستگاه به شمار می‌رود. قیمت این وسیله جانبی به دلیل سخت پیدا شدن نمونه اصلی آن زیاد است. به همین دلیل اکثر افراد تمایل دارند تا این وسیله را تعمیر کنند و به دنبال تعویض آن نیستند. البته توجه داشته باشید که در برخی از مواقع هزینه تعمیر با تعویض این وسیله برابری خواهد کرد که در این صورت بهتر است آن را تعویض کنید.

جهت اقدام برای تعمیر شارژر لپ تاپ و آداپتور روی آن کلیک کنید.

برای تعمیر شارژر در ابتدا پیش از هر کاری بررسی کنید که شارژر به طور صحیح در پورت مربوطه قرار گرفته باشد. همچنین بررسی کنید که دچار زدگی، پارگی و مواردی از این دست نشده باشد. همچنین از تمیز بودن داخل پورت نیز اطمینان حاصل کنید. برای تعمیر مک بوک و شارژر این دستگاه در مراکز تعمیرات نیز در ابتدا اداپتور تست می‌شود.

به هیچ وجه نباید در پورت مگاسیف کثیفی و گرد و غباری وجود داشته باشد. ممکن است کثیف بودن آن جلوی شارژ شدن دستگاه را گرفته باشد.

تعویض باتری مک بوک

یکی از نشانه‌های خرابی این قطعه، خاموش شدن ناگهانی مک بوک است. علاوه بر این، شارژ نشدن دستگاه و پرش درصد شارژ نیز از دیگر عوامل بروز مشکل در این قطعه هستند. نکته قابل توجه این است که این قطعه در مک بوک پس از گذشت طول عمر مشخص با مشکل مواجه خواهد شد. به همین دلیل باید آن را پس از گذشت مدت زمان مشخص شده تعویض کنید.

برای تعمیرات مک در این حالت و تعویض باتری این دستگاه طبق مراحل زیر عمل کنید:

1-ابتدا قاب دستگاه را جدا کنید. برای این کار پیچ‌ها را باز کرده و انگشتتان را بین قاب پشتی و صفحه نمایش بگذارید و به سمت بالا بکشید.

2-سپس با انتهای مسطح اسپاجر، دو طرف رابط این قطعه را بلند کنید تا ارتباط آن با محفظه روی برد منطقی از بین برود.

3-بهتر است در این مرحله کابل این قطعه را کمی خم کنید تا رابط آن به طور اتفاقی به محفظه وصل نشود.

4-در این مرحله نیز باید پیچ‌ها را باز کنید. در ادامه تعداد و مشخصات پیچ‌هایی که باید باز شوند موجود است.

 • 2عدد T5 Torx  2میلی متری
 • یک عدد T5 Trox  6 میلی متری
 • 2عدد T5 Trox  2.6 میلی متری

5-حال باید باتری را از دستگاه جدا کنید و قطعه جدید را به جای آن قرار دهید.

6-در مرحله آخر، تمامی پیچ‌ها و درب پشتی را ببندید.

تعویض باتری مک بوک

تعمیر کیبورد مک بوک

خرابی این قطعه دلایل مختلفی دارد که برخی از آنها در ادامه نام برده شده‌اند:

 • ضربه خوردن
 • گیر کردن زباله زیر دکمه‌ها
 • تماس با مواد خارجی
 • جدا شدن دکمه‌ها
 • کار نکردن دکمه‌ها
 • چند بار تایپ شدن حروف و اعداد
 • ریختن مایعات روی آن

شما می‌توانید برای جلوگیری از بروز این مشکلات موارد زیر را امتحان کنید.

 • استفاده از کیبورد جدا
 • تمیز کردن کیبورد
 • استفاده از محافظ

توجه داشته باشید که تعمیر کیبورد در بیشتر موارد بالا ممکن نیست و بهتر است در چنین شرایطی نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

تعویض ال سی دی مک بوک پرو

از حساس‌ترین قطعات دستگاه مک بوک، ال سی دی است. سوختن و یا شکستن آن از جدی‌ترین آسیب‌های وارده به ال سی دی هستند. شما می‌توانید برای جلوگیری از بروز آسیب به این قطعه از محافظ مخصوص استفاده کنید. در برخی مواقع نیز خرابی فلت یا برد دستگاه سبب بروز مشکل در این قطعه خواهد شد. در ادامه برخی از نشانه‌های سوختن ال سی دی مک بوک بررسی شده‌اند. خدمات تعمیر ال سی دی لپ تاپ و هزینه تعویض آن را بخوانید.

 • لرزش تصویر
 • مشاهده نقطه سیاه
 • پرش تصویر
 • مشاهده لکه زرد
 • مشاهده خطوط رنگی

برخی مواقع امکان تعمیر این قطعه وجود نخواهد شد و تنها راه تعمیر مک بوک، تعویض این قطعه است. به دلیل اهمیت و حساس بودن ال سی دی دستگاه لازم است خدمات تعویض آن توسط متخصصین این حوزه در نمایندگی و مراکز معتبر انجام شود. متخصصین مربوطه به ترتیب مراحل نسبت به تعویض اقدام کرده و به تعمیرات مک خواهند پرداخت.

طبقه بندی شده در