نصب ایزوگام دیوار بدون داربست و طریقه ایزوگام دیوار ساختمان

ایزوگام دیوار

ایزوگام دیوار راهی مطمئن برای جلوگیری از نفوذ هرگونه نم و رطوبتی به قسمت‌های داخلی دیوار و همچنین محافظت از آن در مقابل گرما، سرما  و تابش نور خورشید است. بی‌شک می‌دانید، بحث نفوذ نم یک مسئله مهم در روند و همچنین سرعت تخریب ساختمان است که می‌تواند زیبایی ساختمان و به‌صورت خاص دیوار ساختمان شما را تحت تأثیر خود قرار دهد.

بخصوص برای دیوارهایی که در معرض تابش نور خورشید هستند، ایزوگام راه‌حل صد در صد قطعی برای جلوگیری از انعکاس نور (میدانیم که  در مواردی می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد.) به شمار می‌رود. در این صفحه به چگونگی نصب ایزوگام دیوار و طریقه آن می‌پردازیم.

برای مشاوره در زمینه عایق نانو می توانید تماس بگیرید
سایت استاده
نام: شرکت پارس پوشش نقش جهان
تلفن کارگاه: 0913000795809133197958
تلفن همراه: 0912833795809130007958
اطلاعات بیشتر: دفتر اصفهان :شیخ صدق شمالی -خیابان نیکبخت غربی-کوچه کیهان
آدرس: تهران – بزرگراه رسالت-خیابان بنی هاشم-بن بست شریعت

نصب ایزوگام روی دیوار

نصب ایزوگام روی دیوار

ایزوگام دیوار به دو صورت با داربست و یا بدون آن انجام می‌شود. در هر دو روش نصب ایزوگام روی دیوار، صاف و صیقلی کردن دیوار و شکستن زاویه قائم قسمت‌های انتهایی آن پیش از انجام هر اقدامی لازم و ضروری است.

ماهیچه بندی کردن قسمت‌های انتهایی دیوار نیز امری است که برای نصب بر روی دیوار توصیه می‌شود. انجام این کارها می توانند کیفیت نصب ایزوگام روی دیوار را بالا برده و باعث شود کار با سرعت بیشتری انجام شود. دقت داشته باشید که روش نصب بدون داربست نیاز به تخصص داشته و عملا شاید هر کسی نتواند آن را به درستی و بدون ایراد انجام دهد.

نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست

نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست

نصب ایزوگام دیوار دارای یکسری مزیت‌هاست که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره‌شده است:

 • وزن کم
 • نصب آسان و کم‌هزینه
 • روشی مؤثر در حفاظت از دیوار در مقابل گرما و سرما و همچنین تخریب توسط عوامل مختلف
 • و…

لازم به ذکر است که ایزوگام دیوار ساختمان در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی قابل سفارش است و به همین جهت می‌توان از آن به‌عنوان یک‌راه کم‌هزینه برای زیباسازی نیز یادکرد. در روش نصب ایزوگام بدون داربست، مشکل دسترسی به تجهیزات موردنظر با استفاده از یک بالابر (کلایمبر) حل شده است.

هزینه‌های انجام‌شده برای این روش سوای از بحث خریداری و مواد اولیه شامل پیچ و رول‌پلاک نیز هستند. همانطور که از نامش پیداست در روش نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست نیازی به نصب داربست و خطرات آن وجود ندارد.

طریقه نصب

طریقه نصب ایزوگام روی دیوار

در بحث طریقه نصب ایزوگام روی دیوار، ارتفاع دیوار مسئله‌ای است که نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. برای دیوارهای بلند (ارتفاع بیش از 4 متر) لازم است که داربست نصب شود. برای نصب داربست، رعایت جوانب احتیاط و توجه به مسائل ایمنی بسیار لازم و ضروری است. علت استفاده از داربست، فراهم آوری بستری برای دسترسی راحت‌تر کارگران به تجهیزات مورداستفاده است. پیش از شروع هر کاری، از محکم نصب شدن داربست اطمینان کافی پیدا کنید.

سپس باید تعدادی تخته در طبقات مختلف داربست قرار داده شود تا بستری برای حرکت کارگران فراهم شود. دقت کنید افرادی که برای این روش استخدام می‌کنید باید از تبحر و مهارت کافی برخوردار باشند، همچنین بحث سلامتی آن‌ها نیز بسیار مهم است تا جانشان به خطر نیفتد.

این کارگران نباید بیماری‌هایی همچون سرگیجه (بنا بر هر علتی) داشته باشند چراکه در این صورت با حرکت بر روی داربست، سلامت جان آنان تهدید می‌شود. لازم به ذکر است؛ حداقل تعداد کارگر موردنیاز برای پیاده‌سازی ایزوگام دیوار با داربست،2 نفر است.

طریقه نصب روی دیوار با داربست از یک سری اصول بسیار ساده پیروی می‌کند. ابتدا رول‌های خریداری‌شده ایزوگام به پشت‌بام انتقال داده می‌شوند. مقداری در حدود 0.5 متر از این ایزوگام‌ها در سطح پشت‌بام نگه‌داشته می‌شود و مابقی در راستای دیوار پایین کشیده می‌شود تا تمام سطح دیوار را پوشش دهد. این 0.5 متر در جدا نشدن ایزوگام از بالای دیوار و همچنین عدم نفوذ رطوبت به این قسمت از دیوار نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

سپس افرادی که در سطح طبقات داربست قرارگرفته‌اند با استفاده از یک مشعل حرارت پخش‌کن، ایزوگام را حرارت می‌دهند تا ذوب شود و به‌راحتی بر سطح دیوار چسبیده شود. در ادامه باید از رول بعدی ایزوگام استفاده شود و برای چسباندن آن استفاده از کمچه رایج است.

هرکدام از رول‌های استفاده‌شده باید چیزی در حدود 10 سانتی‌متر با رول قبلی همپوشانی داشته باشند تا از نفوذ رطوبت به فضای میان رول‌ها و درنهایت به داخل دیوار جلوگیری شود. این مرحله باید با دقت کافی و رعایت کامل جوانب احتیاط انجام گیرد چراکه منجر به ایجاد آسیب در کل کار می‌شود و ضررهای مالی زیادی را برجای می‌گذارد.

 توصیه می‌شود که از ایزوگام فویل دار برای نصب ایزوگام روی دیوار با داربست استفاده شود که دارای مزیت‌هایی همچون:

 • نمای زیبا
 • دوام و ماندگاری بالا
 • عایق مناسبی برای صدا و حرارت
 • جلوگیری از پوسیده شدن بدنه ساختمان و تخریب آن
 • مقاوم نسبت به اشعه‌های مضر نور خورشید همچون اشعه فرابنفش
 • و … می‌باشند.

جمع بندی

ایزوگام دیوار ساختمان چه با داربست و چه بدون داربست راهی مطمئن و کم هزینه است برای ارتقای عمر مفید ساختمان‌ها، بخصوص در نواحی که میزان بازندکی در آن‌ها بیشتر است. چرا که این نوع به علت عایق بودن نسبت به نم و رطوبت، ساختمان شما را در برابر پوسیدگی زودهنگام برای مدت زمان زیادی تضمین می‌کنند.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. ثمین گفت:

  چقدر خوبه که خیلی از کارا دیگه اینترنتی شده.. حتی تو خدمات لوله بازکنی برچسب ها هم دورشون تموم شده و این خدمات رو هم الان میشه آنلاین دریافت کرد… خدمات اینترنتی تو این اوضاع کمک عالی ایه مثل خدمات خوب سایت شما

 2. محمودپور گفت:

  سلام طبقه دوم دیوار ماموقع باران داخل آب میدهد پلیمر بکنیم یا ایزوگام لطفا راهنمایی بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.