ایجاد عایق نانو جزو یکی از روش‌های محافظتی از فضاهای ساختمانی است که برای عدم ورود نم و رطوبت باران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در واقع کارشناسان صنعت ساختمان‌سازی از عایق نانو جهت ترمیم پوشش‌های سنتی و یا عایق کاری سازه‌های جدید بهره می‌برند. عایق رطوبتی برای پوشش‌دهی در صنعت ایزولاسیون مشهور می‌باشد که قابلیت چشم‌گیر ضد آبی (خاصیت واترپروفی) دارد.

در این صفحه به بیان نکات لازمه در مورد عایق نانو می‌پردازیم و همچنین مواردی را که باعث شده است تا این عایق جایگزین ایزوگام شود را بیان و توضیح می‌دهیم.

عایق نانو جایگزین ایزوگام 

عایق نانو جایگزین ایزوگام

روش‌های سنتی پوشش‌دهی در ساختمان‌ها با استفاده از مصالح ایزوگام و قیرگونی بوده است. اما امروزه عایق نانو جایگزین ایزوگام شده است.

در واقع وجود قابلیت‌های مثبت و مزایای بیشمار برای عایق رطوبتی نانو باعث شده است که اکثر افراد آن را به عنوان پوشش‌دهی مناسب برای بخش‌های مختلف ساختمان انتخاب کنند.

به دلایلی چون: عمر کوتاه ایزوگام و اثرپذیری بسیاری که در مقابل اشعه خورشید و گرمای محیطی دارد؛ همچنین خطرات زیست محیطی و آلودگی که ایجاد می‌کند موجب شده که عایق‌های نانو جایگزین ایزوگام شود.

عایق رطوبتی برای مقاوم‌سازی و ایزولاسیون تمام بخش‌های یک ساختمان از جمله: استخرها، پشت بام، سرویس بهداشتی و حمام و … کاربرد دارد.

عایق رطوبتی نانو که بر پایه پیگمنت‌های آکرلیک ساخته و با بهره‌برداری از تکنولوژی نانو ارائه می‌گردد، نفوذناپذیری عالی را برای هر نوع سازه و مکانی که مورد استفاده قرار گرفته، به وجود خواهد آورد.

امروزه برای پوشش‌دهی و عایق‌کاری ساختمان‌ها از این نوع عایق استفاده می‌کنند چرا که این نوع محصولات در مقابل اشعه خورشید، افزایش و کاهش دما، رطوبت و ضربه مقاوم بوده و عمر و کاربردی برابر با سیمان در ملات ساختمان‌سازی را دارد.

 بنابراین صرفه اقتصادی، مقاومت و استحکام بالای سازه و همچنین افزایش سرعت عملیات در عایق رطوبتی باعث شده است که عایق نانو جایگزین ایزوگام شود و در تمامی مصارف و کاربردهای ساختمان‌سازی مطرح شود .

حتما بخوانید: قیمت ایزوگام متری چند است؟

عایق نانو پشت بام 

عایق نانو پشت بام

عایق نانو پشت بام با ایزوکار الاستیکی بر روی انواع پشت‌بام‌ها با هر نوع پوششی و سقف‌های شیروانی قابل استفاده می‌باشد.

عایق نانو پشت بام ضد سایش بوده و امکان عبور و تردد و حتی پایه کولر و وجود میز و صندلی را برای قسمت پشت‌بام برای شما فراهم خواهد کرد و در مناطق گرمسیر، سردسیر و یا حتی در مناطق مرطوب شمالی نیز قابل استفاده و اجرا می‌باشد.

 از جمله ویژگی‌ها و مزایای عایق‌های پشت بام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خشک شدن سریع و کاربرد آسان و راحت در سطوح مختلف 
  • وجود چسبندگی بالا 
  • دارا بودن قابلیت شستشو 
  • مقاوم در برابر عوامل محیطی و جلوگیری از نم ساختمان، سایش، فشار و ضربه 
  • عمر استفاده بالا و طولانی مدت 
مزایای عایق‌های نانو

عایق رطوبتی نانو از نظر اقتصادی بسیار مناسب می‌باشد و البته عمر بالایی را نیز دارا است. طول عمر بالای این عایق رطوبتی به دلیل ترکیب با مواد مختلف و ایجاد پیوندهای هواگذر می‌باشد. چرا که باعث پوشش کامل آب‌بند در سطح مورد نظر می‌شود.

حتما بخوانید: قیرگونی بهتر است یا ایزوگام؟

در صورت کلی نیز می‌توان از مواد نانو برای نماکاری ساختمان‌ها نیز استفاده کرد. در واقع در این مورد نیز عایق‌های نانو بجای ایزوگام مورد استفاده قرار می‌گیرد و با ایجاد یک لایه ضخیم از ضد آب و با دوام‌پذیری بالا، ساختمان و نمای بیرونی مجتمع را در برابر نفوذ رطوبت ایمن می‌سازد.

همچنین به دلیل ساختار نانویی که دارا است می‌تواند در حدود 10 الی 15 درصد یک لایه از عایق حرارتی و صوتی را نیز ایجاد نماید.

در پایان:

تمام موارد و نکات بیان شده در مورد عایق نانو منوط به وجود کیفیت بالای مواد و شرایط اجرایی قوی برای انجام صحیح و درست کار مربوط می‌باشد. این امر مهم نیز در واقع بدون وجود تجربه بالای متخصصین و مهارت و دانش این کارشناسان مجرب امکان پذیر نمی‌باشد.

طبقه بندی شده در