ما در این صفحه از استاده مگ به توضیح بیشتری درباره اینکه پدیکور پا چیست می‌پردازیم، پیرامون خواص پدیکور صحبت می‌کنیم و در نهایت تعدادی عکس از پدیکور پا ارائه می‌دهیم.

عواملی مانند قرار گرفتن طولانی مدت پاها در کفش، پیاده‌روی مداوم و… به مرور زمان منجر به درد پا، خشکی و ترک‌خوردگی پوست پا و… خواهد شد. یکی از راه‌های پیشگیری از آسیب‌دیدگی پوست پا، پدیکور می‌باشد. استفاده از این روش درمانی، موجب سلامت و زیبایی پوست پا و ناخن‌ها می‌شود.

توجه داشته باشید خدمات پدیکور پا در منزل و آرایشگاه توسط متخصصین معرفی شده در استاده انجام می‌شود:

پدیکور چیست؟

پدیکور یک شیوه درمانی و مراقبتی از پا، پوست و ناخن‌های پا می‌باشد که انجام آن، سبب سلامت و زیبایی پا می‌شود. در واقع برای انجام پدیکور، پوست مرده اطراف ناخن‌های پا را با ابزار مختلفی از قبیل ناخن‌گیر، قیچی، بافر، نیپر و… جداسازی نموده و سپس با کمک سوهان، به مرتب نمودن ناخن‌ها می‌پردازند.

معمولا هنگام انجام آن، پاهای فرد را درون ظرف یا حوضچه آب گرم قرار داده و به ماساژ آن‌ها می‌پردازند. داخل این حوضچه، علاوه بر آب گرم، از لوسیون‌ها و مواد مخصوص و شوینده‌های خوشبو نیز استفاده می‌شود که این امر موجب نرم شدن پوست می‌شود. همچنین هنگام کفسابی پا، پوست‌های پینه بسته و ضخیم کف پا را نیز با کمک سنگ پا یا رنده پا، جداسازی می‌کنند؛ بدون آنکه فرد احساس درد کرده یا پوست پای او زخم شود. (پیشنهاد می‌کنیم برای انجام خدمات لمینت ناخن در استاده روی آن کنید و لیست قیمت‌ها را مشاهده کنید.)

پدیکور چیست

فواید پدیکور و کفسابی پا

انجام پدیکور و کفسابی پا، فواید زیادی دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

کاهش فشار خون

یکی از فواید پدیکور و کفسابی پا، کاهش فشار خون می‌باشد. عوامل گوناگونی مانند: ژنتیک، استرس و… در افزایش فشار خون دخیل هستند که با انجام منظم پدیکور می‌توان استرس را کم کرده و در نتیجه فشار خون را کاهش داد.

بهبود گردش خون

انجام منظم پدیکور و ماساژ پاها، موجب بیشتر شدن جریان خون در بدن شده و در نتیجه گردش خون نیز بهبود می‌یابد.

فواید پدیکور و کفسابی پا

بهبود خواب

پدیکور پا موجب کاهش اضطراب‌ها و استرس‌ها شده که این امر نیز موجب ایجاد احساس آرامش در فرد می‌شود. در واقع نقاطی از پا بسیار حساس هستند که ماساژ آن‌ نقاط باعث القای حس آرامش و در نتیجه بهبود خواب خواهد شد.

جلوگیری از ایجاد تاول

هنگام پدیکور پا از مرطوب کننده‌ها و لوسیون‌های مخصوص استفاده می‌گردد که این امر سبب نرم شدن پوست پا و حفظ رطوبت آن می‌گردد؛ بنابراین مانع تاول زدن می‌شود. 

بهبود عملکرد سیستم ایمنی

انجام پدیکور و کفسابی پا به صورت منظم، باعث افزایش فعالیت گلبول‌های سفید بدن و کاهش سطح هورمون کورتیزول می‌شود که این امر، موجب بهبود سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری‌ها و عفونت‌ها خواهد شد.

جلوگیری از ایجاد میخچه

پدیکور پا، سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و پوست را لایه‌برداری می‌کند؛ در نتیجه سلول‌های جدیدی رشد خواهند کرد. این امر باعث سلامت و زیباتر شدن پوست پا و همچنین جلوگیری از ایجاد میخچه خواهد شد.  

شادابی و لطافت پوست پو

همانطور که اشاره شد، پدیکور پا سلول‌های مرده پوست پا را از بین می‌برد که این امر نرمی و لطافت خاصی به پوست می‌بخشد. در نتیجه پوست پا نیز شاداب‌تر به نظر خواهد رسید.

جلوگیری از ایجاد قارچ

پدیکور پا، موجب ترمیم سلول‌های مرده پوست شده و در بهبود سلامت ناخن‌ها نیز نقش مفیدی دارد. بنابراین از بروز عفونت قارچی در پوست پا و ناخن‌ها جلوگیری می‌شود.

عکس پدیکور پا

پدیکور و کفسابی پا انواع مختلفی دارند که برای انجام هرکدام از آ‌ن‌ها باید وسایل مورد نیاز را تهیه و استفاده نمایید. برای مثال یکی از انواع پدیکور، پدیکور کلاسیک است که در این روش، پاها داخل ظرف آب گرم قرار می‌گیرند و ماساژ انجام می‌شود.

عکس پدیکور پا

یکی دیگر از انواع پدیکور پا، کفسابی پا با ماهی است که در این روش پاها درون حوضچه‌ای پر از ماهی‌های کوچک قرار می‌گیرند. در این هنگام ماهی‌ها به دور پاها جمع شده و سلول‌های مرده پوست پا را می‌خورند. انجام این کار علاوه بر سلامت و صاف شدن پاها، به درمان انواع بیماری‌ها از قبیل پسوریازیس نیز کمک می‌کند.

پدیکور پارافین، پدیکور نمک، پدیکور با گل رز و… از دیگر انواع پدیکور می‌باشند.

نتیجه‌گیری

پدیکور و کفسابی پا یکی از روش‌های درمانی و زیبایی محسوب می‌شود که از این روش، برای سلامت پاها و زیباتر شدن آن‌ها استفاده می‌شود. انجام منظم پدیکور و کفسابی پا خواص زیادی دارد که از جمله آن، می‌توان به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن، بهبود گردش خون، کاهش استرس، بهبود خواب، شادابی و لطافت پوست پا، جلوگیری از عفونت‌های قارچی و… اشاره کرد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,