ناخن‌ها نقش مهمی در بهبود ظاهر افراد دارند. ناخن‌های سالم، قوی و زیبا می‌توانند به شکل قابل توجهی به ظاهر کلی فرد کمک کنند؛ از این رو، رسیدگی به آنها و انجام خدمات کاشت، ژلیش و لمینت ناخن از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین خدمات زیبایی خانم‌ها به شمار می‌روند. گفتنی است هر یک از این روش‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و مزایا و معایب خاص خود را برای ناخن‌ها به همراه دارند. در این مطلب از استاده مگ قصد داریم به بررسی فرق لمینت ناخن با ژلیش و سپس تفاوتشان با کاشت بپردازیم. با ما همراه باشید.

تفاوت ژلیش و لمینت ناخن چیست؟

به همین جهت، یکی از متداول‌ترین پرسش‌ها در میان خانم‌ها این است که تفاوت ژلیش و لمینت ناخن چیست؟

 در پاسخ به این سوال باید گفت که با انجام ژلیش تنها در ظاهر و طرح لاک ناخن تغییراتی اعمال می‌شود؛ در حالی که با لمینت علاوه بر طرح ناخن، با قرار دادن لایه‌ای نازک بر روی ناخن‌ها، فرم‌دهی مناسبی نیز برای آنها انجام می‌شود.

  • ژلیش ناخن از دوام بالاتری در برابر لاک معمولی برخوردار است و از آنجایی که با اشعه یو وی خشک می‌شود، به راحتی و بواسطه استون از بین نمی‌رود.
  • در لمینت ناخن، شیار ناخن‌ها از بین می‌رود و پوشش مناسبی با استفاده از مواد مختلف برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

بنابراین توصیه می‌شود خانم‌هایی که ناخن‌های خوش فرمی دارند، تنها از خدمات ژلیش استفاده نمایند تا رنگ لاک پایدارتری داشته باشند و افرادی هم که صدف ناخن آنها شکننده و پر از پستی و بلندی است یا به دلیل استفاده زیاد از مواد آسیب زا و شوینده، ناخن‌های شکننده‌ای دارند، از خدمات لمینت ناخن استفاده نمایند.

از مزایای ژلیش و لمینت ناخن می‌توان به کم عوارض بودن آنها اشاره کرد که هیچ‌گونه ناراحتی و یا آسیب جبران ناپذیری را برای دست‌ها و ناخن‌ها ایجاد نمی‌کنند. با انجام لمینت ناخن، لایه یکدستی بر روی ناخن قرار می‌گیرد که برای طولانی مدت به ظاهر آنها جلوه بیش‌تری می‌بخشد و عیب و نقص آنها را می‌پوشاند.

تفاوت ژلیش و لمینت ناخن چیست

با انجام ژلیش نیز ناخن در برابر آسیب و ضربه حفظ می‌شود و برای زمان زیادی ماندگار می‌ماند.

پیشنهاد می‌شود که قبل از انجام ژلیش و لمینت ناخن، برای انجام مانیکور ناخن اقدام کنید. با مانیکور، ظرافت کار و زیبایی دستان شما در نهایت تضمین می‌شود.

فرق کاشت ناخن با لمینت و ژلیش

  • در کاشت ناخن بر خلاف لمینت و ژلیش، ناخن مصنوعی برای مدت زمان طولانی بر روی ناخن طبیعی فرد قرار می‌گیرد و با چسب مخصوصی چسبانده می‌شود. برای این کار به منظور کاهش برجستگی ناخن فرد، سطح روی ناخن را تا حد امکان با سوهان می‌تراشند و آن را به نازک‌ترین حالت ممکن تبدیل می‌کنند.

به همین دلیل احتمال آسیب دیدگی ناخن بیشتر شده و صدف آن از بین می‌رود. همچنین با کاشت ناخن احتمال ابتلا به انواع عفونت‌های قارچی و پوستی افزایش یافته و مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد می‌کند.

  • در کاشت ناخن بر خلاف ژلیش، از پودر فشرده به منظور تراکم سازی سطح روی ناخن استفاده می‌گردد در حالی که ژلیش با استفاده از لاک معمولی و اشعه یو وی قابل انجام است. همچنین، هزینه انجام کاشت ناخن به دلیل نیاز به استفاده از مواد متنوع حدود دو برابر ژلیش می‌باشد.
فرق کاشت ناخن با لمینت و ژلیش
  • لمینت ناخن یا همان کاور یا کاور ژل، تشابه زیادی به کاشت ناخن دارد که در هر دوی آنها مواد ژله‌ای خاصی بر روی ناخن قرار می‌گیرد و آن را ضخیم می‌کند. تفاوت کاشت با لمینت در این است که در لمینت بر خلاف کاشت ناخن، به دلیل استفاده نشدن از فرمر در اندازه قد ناخن تغییری ایجاد نشده و بلندتر نمی‌گردد و به حالت منعطف خود باقی می‌ماند. در همین راستا، مراحل انجام لمینت کمتر بوده و به مواد و وسایل کمتری نیز نیاز دارد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,