گاهی ممکن است فرصت ترمیم ناخن کاشت و یا مراجعه به آرایشگاه برای ریموو کردن ناخن خود را نداشته باشید و یا حتی گاهی در اثر شکستگی، تغییر رنگ و یا بالا آمدن ناخن، کاشت شما ظاهر بدی پیدا می‌کند. در این شرایط، ترجیح می‌دهید از روش‌های خانگی برای برداشت ناخن در منزل بهره ببرید. یکی از راه‌های انجام این کار، کندن ناخن کاشت با سرکه است که سریعا انجام می‌شود. در ادامه این مطلب از استاده مگ به بررسی روش  کندن ناخن کاشت با سرکه و نکات مهم آن می‌پردازیم.

روش کندن ناخن کاشت با سرکه

روش‌های متعددی برای کندن ناخن کاشت وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به کندن ناخن با آب جوش، استون، لاک‌ پاک‌کن، نخ دندان، سوهان ناخن و… اشاره کرد که شما می‌توانید با توجه به نوع پوست و ترجیح خود، یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید.

برای کندن ناخن کاشت با سرکه شما به سرکه نیاز دارید که البته می‌توانید در کنار آن از آبلیمو هم استفاده کنید. هر دوی این مواد خاصیت اسیدی دارند که به ریموو مواد کاشت ناخن کمک می‌کنند. لیست بهترین ناخن کارهای تهران را در این صفحه از استاده بخوانید.

لازم به ذکر است برخی روش‌ها مثل کندن ناخن با استون، سریع‌تر از لاک‌ پاک‌کن یا سرکه اثر می‌کند، اما اثر آن نیز روی پوست شما بیشتر خواهد بود.

روش کندن ناخن کاشت با سرکه

در ادامه این مطلب قصد داریم روش کندن ناخن کاشت با سرکه را به شما آموزش دهیم. این مراحل عبارتند از:

  1. ابتدا در یک ظرف، سرکه (در صورت تمایل، نصف سرکه و نصف آبلیمو) بریزید؛ به طوری که هنگام قرار دادن دست در ظرف، ناخن‌ها به صورت کامل با این مواد پوشیده شوند.
  2. دستان خود را تا مدتی در همان حالت درون ظرف نگه دارید تا سرکه به مواد کاشت شما نفوذ کرده و باعث نرم شدن آنها شود. ممکن است این کار حدود نیم ساعت طول بکشد، اما در افراد مختلف، متفاوت است و ممکن است زمان بیشتر و یا کمتری نیاز باشد.
  3. پس از گذشت مدت مناسب با ابزار مانیکور ناخن و سر گرد آن، یکی از ناخن‌ها را امتحان کنید. اگر ناخن نرم شده بود، به کندن ناخن‌ها بپردازید؛ در غیر این صورت صبر کنید تا ناخن‌ها مدت بیشتری در سرکه بمانند.
  4. پس از اینکه همه ناخن‌ها نرم و به راحتی کنده شدند، می‌توانید از سوهان ناخن جهت مرتب کردن سطح ناخن‌ها استفاده کنید. همچنان دقت داشته باشید که این کار را به آرامی انجام دهید تا ناخن آسیبی نبیند.

روش دیگری نیز برای کندن ناخن کاشت با سرکه وجود دارد. در این صورت، پنبه را با سرکه و سپس به وسیله‌ پنبه، ناخن‌ها را با سرکه آغشته می‌کنید و روی ناخن‌ها را با فویل آلومینیومی می‌پوشانید. پس از گذشت مدتی، فویل‌ها را باز کنید و در نهایت برای ریموو کاشت به ترتیب مراحل بالا عمل کنید.

نکات مهم کندن ناخن کاشت با سرکه

همانطور که توضیح داده شد، کندن ناخن کاشت با سرکه امر بسیار راحتی است و سریعا شما را به نتیجه‌ مطلوب می‌رساند، اما خوب است که برای نتیجه‌ بهتر، نکاتی را که در ادامه این مطلب از استاده بررسی شده است، رعایت کنید:

نکات مهم کندن ناخن کاشت با سرکه
  • برای راحت‌تر شدن کار می‌توانید قبل از شروع مراحل، ناخن‌ها را تا حد امکان کوتاه کنید که هم کندن آنها راحت‌تر باشد و هم نفوذ سرکه به داخل مواد کاشت بیشتر شود.
  • شما می‌توانید قبل از آغشته کردن ناخن‌ها با سرکه، دست‌ها را برای مدتی در آب جوش قرار داده تا ناخن‌ها نرم‌تر شوند و فرآیند کنده شدن آنها به سرعت انجام شود.
  • هنگام کندن ناخن‌ها دقت کنید که به ناخن طبیعی شما آسیبی وارد نشود. به همین دلیل نباید کندن را با فشار و به زور انجام دهید و در صورتی که ناخن‌های کاشته شده به راحتی کنده نمی‌شوند، مجددا دست خود را در ظرف سرکه قرار دهید.
  • پس از کندن ناخن‌ها، فرآیند سوهان‌کشی را انجام دهید تا سطح ناخن کاملا یکنواخت و مرتب شود.
  • در نهایت دست‌های خود را بشویید و از کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا اثری که سرکه روی پوست اطراف ناخن و دست شما گذاشته است، تا حدی برطرف شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در