ما در این مطلب از استاده مگ قصد داریم به سوال “ژلیش ناخن طبیعی چیست؟” پاسخ کامل دهیم و به معرفی انواع ژلیش ناخن (آمبره، بیبی بومر، فرنچ، رز گلد) همراه عکس بپردازیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ژلیش ناخن یکی از خدمات زیبایی در کاشت ناخن می‌باشد و به عنوان روشی طولانی مدت برای داشتن ناخن‌های زیبا محسوب می‌گردد که امروزه طرفداران بسیاری دارد. در ژلیش ناخن از لاک‌های مخصوص بر مبنای ژل، لامپ UV یا LED استفاده می‌شود تا لاک به خوبی خشک و روی ناخن تثبیت گردد.

ژلیش ناخن چیست؟

توضیح کامل ژلیش ناخن چیست؟ ژلیش ناخن مثل استفاده از لاک ناخن می‌باشد؛ با این تفاوت که در ژلیش، لاک طی سه مرحله روی ناخن می‌نشیند. به طور معمول ژلیش ناخن برای ناخن‌های طبیعی اجرا می‌شود ولی می‌توان برای ناخن‌های کاشت نیز انجام داد. در این روش لاک با جریان هوای معمولی خشک نمی‌شود و تنها باید از دستگاه UV یا LED استفاده کرد.

مراحل ژلیش چیست؟ سه مرحله ژلیش ناخن عبارت هستند از:

 1. استفاده از ژل پایه یا Base
 2. استفاده از ژل رنگی
 3. استفاده از ژل رویی یا Top gel

امروزه ژلیش ناخن به دلایل زیادی از جمله: ماندگاری طولانی مدت، زیبایی بیشتر و طراحی منحصربه‌فرد ناخن‌ها و همچنین پوشش‌دهی کامل آن‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سایر خدمات زیبایی در استاده:

تفاوت ژلیش ناخن با لاک معمولی

ژلیش ناخن چیست و چه تفاوتی با لاک معمولی دارد؟ به طور کلی ماندگاری ژلیش ناخن نسبت به لاک معمولی بسیار بیشتر است و دچار پریدگی نمی‌شود. ژلیش ناخن برخلاف لاک معمولی به سرعت و با جریان هوا خشک نمی‌شود و حتما می‌بایست از دستگاه UV یا LED استفاده کرد؛ بنابراین برای پخش کردن لاک بر روی ناخن فرصت کافی وجود خواهد داشت و نتیجه کار بسیار تمیزتر خواهد بود. اما نحوه استفاده از آن مشابه لاک معمولی می‌باشد.

تفاوت ژلیش ناخن با لاک معمولی

تفاوت ژلیش ناخن با کاشت ناخن

ژلیش ناخن چیست و چه تفاوتی با کاشت ناخن دارد؟ تفاوت بسیاری میان ژلیش ناخن و کاشت ناخن وجود دارد. در تکنیک کاشت ناخن از پودرها و مواد مخصوص جهت افزایش ضخامت و طول ناخن، کشیده‌تر شدن و شکل‌دهی به آن و… استفاده می‌شود تا زیبا و متناسب‌تر دیده شود اما در تکنیک ژلیش ناخن تنها طی سه مرحله لاک ژلی بر روی سطح ناخن طبیعی فرد می‌نشیند و طراحی انجام می‌شود. آموزش ژلیش ناخن در خانه و مراحل ژلیش ناخن طبیعی را در این صفحه مشاهده کنید.

تفاوت ژلیش ناخن با کاشت ناخن

عوارض ژلیش ناخن

اما عوارض ژلیش ناخن چیست؟ تنها عاملی که در ژلیش ناخن می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی شود، پاک‌سازی آن می‌باشد. اما اگر از مواد شوینده باکیفیت و مناسب استفاده شود، هیچ آسیبی تهدیدکننده نخواهد بود. ژلیش ناخن اگر توسط ناخن‌کاران متخصص و ماهر و با استفاده از مواد مرغوب انجام شود، دیگر نیازی نیست نگران هیچ گونه عوارضی باشید.

نکاتی پیرامون ژلیش ناخن

مهم‌ترین نکاتی که می‌بایست برای انجام ژلیش ناخن رعایت شود، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • بهتر است ژلیش مجدد ناخن را با فاصله انجام دهید تا زمان کافی برای رطوبت‌رسانی و آب‌رسانی به سطح ناخن وجود داشته باشد. همچنین استفاده از روغن‌های مغذی، کرم مرطوب‌کننده و… اطراف ناخن بعد از پاک کردن ژلیش توصیه می‌شود.
 • به هیچ عنوان بعد از انجام ژلیش ناخن، ناخن‌ها را نجوید.
 • پیش از اجرای ژلیش ناخن از هر گونه بیماری یا حساسیت پوستی اطمینان حاصل نمایید.
 • بهتر است پیش از اجرای ژلیش ناخن، مانیکور انجام دهید تا ناخن‌ها مرتب و سطح آن‌ها یکنواخت و صاف شود.
انواع ژلیش ناخن


انواع ژلیش ناخن

انواع ژلیش ناخن چیست؟ مدل‌ها و طراحی ژلیش ناخن بسیار متنوع و گوناگون می‌باشد؛ به طوری که با در نظر گرفتن سلیقه و سبک زندگی فرد، به شکل کاملا منحصر به فرد اجرا می‌شود. مدل‌های ژلیش ناخن معمولا در یکی از گروه‌های زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 • ژلیش ناخن طبیعی
 • ژلیش ناخن فانتزی
 • ژلیش ناخن دخترانه
 • و…

اما اگر بخواهیم به طور تخصصی‌تر به معرفی انواع ژلیش ناخن بپردازیم، شامل موارد زیر می‌باشند:

 • ژلیش ناخن آمبره

این روش قابلیت اجرا با هر رنگی را دارد و با هر استایل مناسب است. در ژلیش ناخن آمبره از چند سایه و طیفی از رنگ‌ها استفاده می‌شود تا جلوه کالیدوسکوپ زیبا و چشم‌نوازی را بسازند. توجه داشته باشید که ژلیش آمبره را می‌توان برای ناخن‌های بلند و همچنین ناخن‌هلی کوتاه اجرا کرد.

ژلیش ناخن آمبره
 • ژلیش بیبی بومر

در تکنیک بیبی بومر از دو رنگ به نسبت 30 به 70 درصد استفاده می‌شود که برخلاف ژلیش فرنچ، مرز میان این دو رنگ به طور کامل محو می‌گردد و دیگر قابل تشخیص نخواهد بود. ژلیش بیبی بومر جلوه ساده و شیکی دارد و برای ناخن‌های کوتاه و بلند کاربرد دارد. شما می‌توانید برای جلوه بیشتر از نگین، مروارید و… نیز استفاده نمایید. می‌توانید جهت اقدام برای خدمات کاشت ناخن بیبی بومر در استاده روی آن کلیک کنید و در منزل از خدمات استاده بهرمند شوید.

ژلیش بیبی بومر
 • ژلیش رز گلد

رنگ‌های درخشان، براق و shiny که تداعی‌بخش زیورآلات و جواهرات می‌باشد، در روش ژلیش رز گلد کاربرد دارند. اگر دانشجو یا کارمند هستید، ژلیش رز گلد می‌تواند انتخاب جسورانه و مناسبی باشد. این روش زیبایی و جلوه خاصی به پوست شما می‌بخشد.

ژلیش رز گلد

اگر علاقه‌مند به طراحی مینیمال هستید، می‌توانید همه ناخن‌هایتان را با رنگ ساده مثل: سفید، شیری، کرم، گلبهی و… تزئین کنید و تنها 2-4 تا از آنها را با روش ژلیش رز گلد طراحی کنید. با این کار، ژلیش ناخن شما جلوه خارق العاده و شگفت‌انگیزی خواهد داشت.

 • ژلیش فرنچ

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، در روش ژلیش به سبک فرانسوی در قسمت بالایی ناخن یک رنگ و قسمت پایینی آن با رنگی دیگر تزئین می‌شود؛ به طوری که مرز میان آن‌ها مشخص و قابل تشخیص خواهد بود. این روش در عین سادگی زیبایی بسیار ویژه‌ای دارد و با خیالی آسوده با هر نوع استایل به راحتی ست می‌شود.

ژلیش فرنچ

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,