لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

انجام تعویض یا تعمیر برد کولر گازی از از آن دسته اموری است که برای بسیاری از افراد محل سوال است. برد اسپیلت یا همان کولر گازی وظیفه حساسی را بر عهده داشته و در صورت خرابی، می‌توان گفت که کولر نیز از کار خواهد افتاد و نیاز به تعمیر کولر گازی در محل دارد.

چند سالی است که دیگر عموم مردم کمتر از کولرهای قدیمی استفاده کرده و اکثرا روی به کولرهای گازی آورده‌اند. چرا که هم کارایی بهتری داشته و هم اینکه مشکلات و دردسرهای کمتری نسبت به کولر آبی دارد. با این حال، هر وسیله‌ای از خرابی برخی قطعات آن مستثنی نیست.

در اینجا نیاز است به این نکته مهم اشاره شود که کولر گازی یا اسپیلت تفاوتی با یکدیگر نداشته و هر دو یکی هستند. اما اسپیلت در ایران به نام فارسی کولر گازی شناخته می‌شود. ما در این صفحه قصد داریم تا ضمن اشاره به دلایل خرابی برد اسپیلت، به هزینه تعمیر یا تعویض آن نیز اشاره کنیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

دلایل خرابی برد کولر گازی

عوامل مختلفی را می‌توان برای دلایل خرابی برد اسپیلت برشمرد. با این حال، در میان آنها برخی از دلایل شایع‌تر بوده که ما در ادامه تلاش کرده‌ایم آنها را شرح دهیم:

  • عدم سرویس کولر: کولر گازی نیز هر چند وقت یکبار نیاز به سرویس کولر گازی دارد. هر چند تعداد دفعات آن همانند کولر آبی زیاد نیست. با این حال، عدم سرویس به موقع آن ممکن با مرور زمان منجر به خرابی برد اسپیلت شود.
  • اتصالات جریان برق: یکی از شایع‌ترین دلایل خرابی برد کولر گازی مربوط به اتصالات جریان برق و قطع و وصل مداوم آن است. این مشکل در ماه‌های گرم سال بیشتر شایع است. چرا که هر از چندگاهی به علت کمبود برق، اداره برق اقدام به قطع آن می‌کند.
  • استفاده بیش از حد از اسپیلت: طبیعی است که هر وسیله‌ای نیاز به استراحت دارد که کولر گازی نیز از آن مستثنی نیست. صورت استفاده زیاد، مداوم و بدون وقفه از آن، باعث خرابی برد خواهد شد.
  • اشتباه در نصب: نصب کردن کولر گازی را به متخصصان خود بسپارید. در بسیاری از اوقات افراد غیرحرفه‌ای سیم‌کشی‌های اسپیلت را به درستی انجام نداده که منجر به خرابی برد می‌شود.
  • مشکلات کابل اسپیلت: یکی از شایع‌تر دلایل برای خرابی برد کولر گازی، مربوط به کابل آن است. بهتر است از یک کابل مناسب برای نصب آن استفاده کنید.

چهار عامل فوق از جمله مهم‌ترین دلایل خرابی برد کولر گازی به شمار می‌روند، با این حال امکان دارد که دلایل دیگری نیز در این خصوص وجود داشته باشد.

تعمیر یا تعویض برد کولر گازی

تعویض برد کولر گازی

برد یکی از قطعات اصلی کولر گازی را تشکیل می‌دهد که وظایف حساسی را بر عهده دارد. از جمله وظایف آنها می‌توان روشن و خاموش کردن کمپروسور، موتور، فن‌ها و برخی موارد دیگر اشاره کرد. به وسیله این قطعه همچنین می‌توان حالت کولر را به گرمایش یا سرمایش عوض کرد.

برای بسیاری سوال است که از کجا متوجه خرابی برد کولر گازی شویم. در پاسخ باید گفت که در اکثر مواقع خرابی این قطعه منجر به از کار افتادن کولر و عدم روشن شدن آن خواهد شد. هر چند ممکن است دلایل دیگری نیز در این خصوص وجود داشته باشد.

سرویس کردن به موقع اسپیلت احتمال خرابی برد را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد. بنابراین همیشه نسبت به آن حساس باشید. اما نکته قابل توجه در خصوص این قطعه آن است که در بسیاری از مواقع، در صورت خرابی نیازی به تعویض برد کولر گازی وجود ندارد.

برد کولر گازی خود دارای قطعات مختلفی بوده که هر کدام وظایفی را بر عهده دارند. در اکثر موارد یک یا احیانا چند قطعه از قطعات برد اسپیلت، خراب شده و باعث از کار افتادن برد می‌شود. بنابراین در این صورت نیازی به تعویض برد اسپلیت نبوده و باید قطعه مورد نظر را تعویض یا حتی تعمیر کنید.

در برخی از مواقع امکان دارد که حتی هیچ کدام از قطعات برد کولر گازی نیز مشکل خاصی نداشته باشند، اما ممکن است برخی فیش‌ها و اتصالات برقی برد دچار اشکالات جزئی شده باشد. در این حالت برد چندان نیاز به تعمیر خاصی نداشته و با برخی اقدامات ساده مشکل آن برطرف خواهد شد.

با این حال در برخی موارد نیز امکان دارد که برد اسپیلت به طور کامل کارایی خود را از دست داده باشد که در این صورت نیاز به تعویض آن وجود دارد. البته تشخیص این امر با متخصصان مربوطه است.

قیمت تعمیر برد کولر گازی

قیمت و هزینه تعمیر برد اسپیلت با توجه به معیارهای متفاوت بسیار متغیر خواهد بود. چرا که در بسیاری از اوقات ممکن است که خرابی برد مربوط به قطعات مختلف آن باشد که قیمت هر کدام از آنها متفاوت است.

در صورتی که برد کولر گازی نیاز به تعویض داشته باشد، قیمت نصب آن چیزی در حدود 130 هزار تومان خواهد بود. با این حال در اکثر مواقع هزینه تعمیر برد کولر گازی با توجه به فاکتورهای مختلف و مارک آن‌‌ها متغیر خواهد بود. البته دقت داشته باشید که امروزه قیمت قطعات نیز متغیر بوده و می‌تواند بر هزینه های تعمیرات اثر بگذارد.

سخن آخر

برد کولر گازی از بخش‌های بسیار مهم و تاثیر گذار در کارایی آن است که به محض وجود ایراد در این بخش باید به آن رسیدگی شود. برای آگاهی از هزینه‌‌های تعمیر و تعویض این قطعه نیز بهترین راهکار مراجعه به متخصصان این امر است تا متحمل هزینه‌های بیشتری نشوید.

آخرین مطالب کولر گازی در استاده مگ