لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

سرویس کولر گازی با توجه به احتمال بروز خرابی و پوسیدگی در بازه زمانی بلند مدت بسیار ضروری است. برندهای مختلف معمولا دارای هزینه سرویس متفاوت هستند. این خدمت شامل تعمیرات کولر گازی به صورت جزیی تجهیزات مکانیکی کولر گازی و تعمیر اتصالات پنل داخلی و خارجی است. بازه‌های زمانی مختلفی برای سرویس تعیین می شود که با توجه به آن باید تمامی قطعات کولرهای گازی مورد بازبینی قرار بگیرد.

در این صفحه در مورد قیمت سرویس کولر گازی و معرفی سرویس کار گولر گازی می‌پردازیم که می‌توانید جهت اقدام به سرویس کولر گازی خود در استاده با شماره تماس‌های موجود در همین صفحه تماس حاصل نمایید.

هزینه سرویس کولر گازی

خدمتقیمت به تومان
سرویس کامل200،000 تا 300،000
ایاب و ذهاب برای سرویس80،000
بازکردن دستگاه150،000 تا 250،000

مشاهده لیست کامل قیمت تعمیر و سرویس کولر گازی

خدمات سرویس کولر گازی

خدمات ارائه داده شده برای این خدمت یکی از موارد مهم در نگهداری این دستگاه ها است. درواقع سرویس کمک می کند تا جلوی بروز خرابی های شدید گرفته شده و نسبت به سلامت تجهیزات اطمینان حاصل شود. در قسمت زیر به برخی از خدمات آن اشاره می شود:

تعمیر تجهیزات مکانیکی

اکثر تجهیزات کولرهای گازی دارای کارت گارانتی هستند که برای بازه زمانی تعیین شده ای می توانند به صورت رایگان به تعویض یا تعمیر کولر گازی بپردازند. سرویس کولر گازی طی هر بازدید تمامی این قطعات را چک کرده تا در صورت احتمال وجود ایراد از بروز آن جلوگیری کند. هزینه تعویض تجهیزات مکانیکی پر هزینه است و بهتر است قبل از بروز خرابی ها، چکاپ شوند.

بازدید و تعمیر اتصالات

یکی دیگر از خدمات سرویس کولر گازی بازدید و تعمیرات اتصالات و لوله ها است. لوله ها و اتصالات کولرهای گازی به دو صورت روکار و توکار نصب می شوند. برای بررسی این اتصالات در حالت روکار تنها نیاز است لوله ها و خمیدگی های آن بررسی شود. در حالت توکار باید قسمتی از دیوار یا سازه ساختمان بازسازی شود تا از سلامت لوله ها اطمینان حاصل کرد. معمولا در حالت توکار از داکت هایی استفاده می کنند تا اتصالات به راحتی قابل ردیابی باشند.

شستشو کویل های کولر گازی

علاوه بر تعمیرات تجهیزات کولرهای گازی و اطمینان از سلامت اتصالات، سرویسکار در این سرویس قادر به ارائه خدمات در حوزه افزایش کیفیت هوا نیز است. کویل های موجود بر روی پنل داخلی کولر گازی بر اثر رطوبت موجود در هوا و تغییر دما دچار آلودگی می شوند.

این آلودگی می تواند در بلند مدت باعث کثیفی هوای سر ورودی به اتاق شود. بسیاری از سرویس کاران این کویل ها و پوشش ها را جدا کرده و با مواد مخصوص می شویند. در برخی موارد این پوشش ها به صورت کامل تعویض می شوند تا کیفیت هوای ورودی بهبود پیدا کند.

بهترین زمان برای سرویس

زمان سرویس کولر گازی با توجه به مدل و پیشنهاد شرکت تعیین می شود. این زمان معمولا در بازه های زمانی یک تا دو سال تعیین می شود که این سرویس می تواند به بهبود عملکرد کولرهای گازی کمک شایانی کند. زمان انجام سرویس معمولا بر روی کارت گارانتی دستگاه موجود است.

اگر دقت کرده باشید نصب کولر گازی شامل دو پنل داخلی و خارجی است که سرویس کردن آن نیز شامل هر دو این پنل ها می شود. در این سرویس ها معمولا باید روغن قطعات و گاز مبرد موجود در سیستم چک شود تا در اندازه مناسب در جریان باشد. با توجه به اینکه گرد و غبار می تواند عملکرد کولرهای گازی را کاهش دهد، بهتر است اولا محل نصب پنل های داخلی و خارجی به دور از گرد و غبار باشد و ثانیا در هنگام سرویس پوشش های تهویه هوا شستشو داده شود.

محاسبه هزینه سرویس کولر گازی

هزینه سرویس کولر متناسب با میزان ساعت کاری است. بر این اساس بسیاری از سرویس کاران معمولا تنها به شستشوی پوشش های کولر گازی اکتفا کرده و از قطعات و اتصالات بازدید نمی کنند. بهتر است به سرویس کاران این موضوع گوشزد شود که سرویس را بر روی تمامی قطعات کولر انجام دهند.

 سرویس کردن به موقع می تواند موجب طولانی تر شدن عمر کولر و قطعات داخل آن شود. در صورت تعویض قطعه هزینه سرویس کولر گازی متناسب با قیمت خرید قطعه افزایش می یابد. دستمزد می تواند متناسب با هر شهر متفاوت باشد. محاسبه این هزینه ها معمولا براساس دستور العمل هایی که از شرکت مبدا ارسال می شود تعیین شده و می تواند متغیر باشد.

نکات مهم زمان سرویس

سرویس باید توسط متخصصین آموزش دیده انجام شود تا در صورت مشاهده ایراد بلافاصله نسبت به برطرف کردن آن اقدام کند. انجام سرویس کولر گازی سامسونگ، با توجه به حضور نمایندگی های معتبر آن در ایران به راحتی ممکن است. تمیز کردن پوشش پنل های داخلی می تواند کمک زیادی به بهبود تهویه مطبوع هوای اتاق کند.

در پایان

می توان گفت که سرویس کولر گازی هر برند متناسب با مدل آن نیاز به متخصص دارد. برای سرویس دهی دقیق تر کولر گازی بهتر است از متخصصین بهره گیرید. سرویس می تواند شامل شستشوی پوشش های داخلی و تعویض قطعات آسیب دیده کولر گازی باشند.

آخرین مطالب کولر گازی در استاده مگ