لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

یکی از خدماتی که بسیاری از افراد پس از خرید کولر گازی، به دنبال آن هستند، نحوه نصب آن است. نصب کولر گازی با توجه به پیچیدگی‌های که دارد، معمولا توسط متخصصان مرتبط در این زمینه صورت می پذیرد. نصب اسپلیت شامل مراحل مختلفی است که باید به ترتیب اجرا شود. بهترین گزینه برای نصب کولر گازی مراجعه به نمایندگی های معتبر برند مربوطه است. نصب این دسته از کولرها معمولا به دو قسمت داخل و خارج ساختمان تقسیم می شود.

در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” به معرفی بهترین نصابان جهت نصب کولر گازی برای انواع برندهای ال جی، سامسونگ، جنرال و… می‌پردازیم و سعی داریم به نکات مهم در زمینه نصب کولر اسپلیت اشاره کنیم.

نصب کولرهای گازی

ابزار لازم برای نصب کولر گازی

برای نصب اسپلیت نیاز است که طبق مراحل ارائه شده اقدام کنید. نصب کولر گازی ال جی و سایر برندها معمولا دارای شرایط یکسانی است و تنها در برخی جزییات تفاوت دارد. در این قسمت به مراحل نصب اشاره می شود در کل بهتر است برای نصب از یک نصاب کولر گازی درخواست کنید تا مراحل را به صورت دقیق‌تر و استاندارد طی کند.

  • جایگاه مناسب

یکی از مهمترین مسائل در وصل کردن کولر اسپیلت، پیدا کردن جایگاه مناسب است. این جایگاه باید در مکانی به دور از نور خورشید قرار بگیرد. پنل داخلی کولر گازی باید با فاصله مشخصی از سطح زمین و دیوارها قرار بگیرد. همچنین کولر گازی باید در قسمتی قرار بگیرد که منابع تولید گرما از آن دور باشد. زاویه نصب کولر گازی باید به صورت بهینه شده در داخل اتاق قرار داده شود.

  • نصب بر روی دیوار

نگه دارنده‌های کولر گازی باید طوری روی دیوار نصب شوند که توانایی تحمل وزن کولر گازی را داشته باشند. با استفاده از مته دیوار را بتراشید و پیچ و رول پلاک محکمی را وصل کنید. یکی از مسائل مهم در اجرا تراز بودن آن است. جایگاه مناسب برای لوله کولر گازی و همچنین سیستم برق رسانی آن را در اطراف ایجاد کنید.

  • نصب لوله‌ها و شروع به کار

پس از تعیین نقطه دقیق عبور لوله‌ها باید لوله‌ها متناسب با نیاز از قسمت داخلی به قسمت بیرونی متصل شوند. لوله‌های پی وی سی با قطر مشخص می توانند گزینه مناسبی برای آن تجهیزات باشند. همچنین دقت داشته باشید در زمان نصب در صورت نیاز به خمیدگی از لوله‌های محکم استفاده کنید تا میزان نشت به بیرون را تا حد ممکن کاهش دهد.

لوله های تخلیه را در جایگاه مناسب قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که با یکدیگر تداخل نداشته باشند. پس از انجام تمامی تست‌های مورد نیاز در زمینه استحکام جایگاه نصب، می توانید کولر گازی را روشن کنید.

بهترین نصاب کولر گازی

بهترین نصاب کولر گازی

معمولا نصب کولر گازی به یک نصاب و چند کارگر نیاز دارد. برای زیرسازی نصب نیاز به تغییر ساختارهای ساختمان می باشد که در این موارد کارگرها می توانند کمک کننده باشند. قطعاتی که معمولا در هنگام نصب کولر اسپلیت استفاده می شود نیز جزو هزینه های جانبی نصب است. نصاب کولر گازی باید با توجه به شرایط محیط و میزان کاری که باید انجام شود تعداد کارگر را تعیین کند. در شرایطی که اوضاع مناسب باشد نیازی به کارگر نیست و نصاب خود می تواند اسپلیت را نصب نماید.

نصب کولر گازی سامسونگ، ال جی، جنرال

نظافت کولر گازی

نصب کولر گازی سامسونگ و سایر برندها متناسب با ظرفیت آن به شکل های مختلفی انجام می گیرد. کولرهای قوی تر نیاز به جایگاه وسیع‌تر و همچنین نگه دارنده‌های بزرگتر دارند. سیستم‌های تقویت شده دارای کمپرسورهای قوی‌تری نیز هستند که فضای خارجی بیشتری را اشغال می‌کنند.

برای نصب کولر اسپیلت واحد بیرونی باید یکسری نکات را در نظر گرفت. فضای اطراف اسپیلت بیرونی باید در محیط بدون گردوغبار و کم رفت‌وآمد باشد. در این فضا باید واحد بیرونی را در ارتفاع مناسبی نسبت به زمین قرار دهید. همچنین زیرسازی لازم برای استحکام یونیت خارجی کولر گازی باید انجام شود. هنگام نصب کولرهای گازی در قسمت زیرین کندانسور باید یک لایه پلاستیکی قرار داده شود تا جلوی لرزش‌های سیستم گرفته شود. جایگاه‌های هر دو یونیت داخلی و خارجی باید تحت نظر یک متخصص انتخاب شود. برای اتصال سیم برق باید از یک کاور محکم استفاده کنید تا در فصل سرما و گرما دچار اتصالی نشود.

نکات مهم در نصب اسپلیت

نکات مهم در نصب اسپلیت

در نصب کولر گازی ال جی، جنرال، سامسونگ و سایر برندها بهتر است که جزییات ایمنی را رعایت کنید. به عنوان مثال اتصال سیستم کلی کولر گازی به برق آخرین مرحله نصب است و باید با رعایت تمامی استانداردهای لازم صورت گیرد. همچنین سیم کشی کولر گازی می تواند به صورت روکار یا با پوشش انجام شود. انجام سیم کشی با پوشش معمولا امنیتی بهتری دارد.

در مجموع، می توان گفت که نصب کولرهای گازی برای هر برندی، متناسب با مدل آن نیاز به متخصص مربوطه دارد. برای نصب اسپلیت به صورت دقیق، بهتر است از متخصصین نکت کمک بگیرید. مراحل نصب اسپیلت‌ها به ترتیب ارائه می شوند، که رعایت ترتیب آن‌ها اهمیت زیادی دارد.

در پایان

در این صفحه از استاده به شما پیشنهاد می‌کنیم برای نصب کولر گازی، از یک نصاب متخصص و مجرب کمک بگیرید تا به راحتی و بدون دردسر این کار را برایتان انجام دهد. می‌توانید از متخصصین ما در این زمینه کمک بگیرید.

آخرین مطالب کولر گازی در استاده مگ