لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

با آمدن فصل‌های گرم سال، هوا به شدت گرم خواهد شد که در این مواقع افراد به دنبال راهی هستند تا بتوانند محیط مورد نظر خود را خنک نمایند. یکی از بهترین راه‌ها، استفاده از کولر گازی است. امروزه بسیاری از شرکت‌ها به تولید کولر گازی در برندهای مختلفی می‌پردازند. برند بوتان، یکی از برندهای معتبر و بسیار پیشتاز در زمینه تولید کولر گازی است. در واقع شرکت بوتان با تولید کولرهای گازی پیشرفته و با کیفیت توانسته مخاطبان قابل توجه‌ای داشته باشد. از این رو تعمیر کولر گازی بوتان از اهمیت برخوردار است.

یکی از موضوعات مهمی که پس از خرید کولر گازی بوتان از حساسیت زیادی برخوردار است، طرز استفاده صحیح از دستگاه و همچنین سرویس کولر گازی بوتان در زمان مناسب است تا دستگاه دچار خرابی نگردد. توجه داشته باشید که در صورت خرابی کولر گازی نباید نگران تعمیر آن باشید چون می‌توانید با کمک تعمیرکاران متخصص به تعمیر کولر گازی بپردازید. در این مقاله از “استاده” سعی داریم که شما را با تعمیر کولر گازی بوتان و قیمت تعمیر آن، آشنا سازیم تا با اطلاعات بیشتری، تعمیر کولر گازی در محل خود را انجام دهید.   

قیمت تعمیرات کولر گازی بوتان

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت به تومان
تعویض شیر برقی کولر گازی بوتان80.000
تعویض لوله مویی و کنتاکتور کولر گازی بوتان 130.000
تعویض روغن کمپرسور کولر گازی بوتان 175.000
تعویض ترانس برد کولر گازی بوتان 85.000
تعویض شیر رفت و برگشت کولر گازی بوتان 130.000
تعویض مهره لوله رفت و برگشتی کولر گازی بوتان 90.000
تعویض خازن کولر گازی بوتان 80.000
هزینه ایاب و ذهاباز 50.000 تا 80.000

تعمیرات کولر گازی بوتان با توجه به نوع خرابی، متفاوت می‌باشد. لذا می‌توان گفت که قیمت تعمیرات دستگاه نیز متغیر خواهد بود. در حقیقت عوامل متعددی بر قیمت تعمیرات کولر گازی بوتان، موثر می‌باشند. مهم‌ترین این موارد به شرح زیر می‌باشند:

قیمت تعمیرات کولر گازی بوتان
  • نوع و مدل دستگاه؛ هر چقدر ساختار داخلی دستگاه پیچیده‌تر باشد، هزینه تعمیرات کولر گازی بوتان نیز بیشتر خواهد بود.
  • مقدار ظرفیت دستگاه (چند هزار بودن)؛ در واقع هر چه قدر ظرفیت دستگاه بیشتر باشد، هزینه تعمیر آن نیز مقدار بیشتری خواهد بود.
  • نوع خرابی و نوع تعمیر دستگاه؛ برای مثال در بعضی مواقع، خرابی کولر گازی به گونه‌ای است که با تعمیر قطعات، خرابی برطرف می‌شود اما گاهی، میزان خرابی دستگاه بیشتر می‌باشد؛ به طوری که برای رفع خرابی، قطعات باید تعویض شوند.
  • کیفیت قطعات استفاده شده در تعمیرات کولر گازی بوتان؛ هر چه کیفیت قطعات بالاتر باشد، هزینه تعمیر کولر گازی نیز بالاتر خواهد بود.
  • دستمزد تعمیرکار؛ هر چه قدر که تعمیرکار برای تعمیر دستگاه، زمان بیشتری را اختصاص دهد، هزینه تعمیر دستگاه نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

تعمیر کولر گازی بوتان

همانطور که اشاره شد، کولر گازی بوتان ممکن است به علل گوناگونی دچار خرابی شود. در این شرایط برای برطرف کردن خرابی دستگاه باید با مرکز تعمیرات کولر گازی بوتان تماس گرفته تا کارشناسان با تجربه به محل مورد نظر مراجعه نمایند. تعمیرکار متخصص به بررسی علت خرابی پرداخته و به طور تقریبی هزینه تعمیر را به شما اطلاع داده و در صورت رضایت شما، به تعمیر کولر گازی بوتان می‌پردازد.

در آخر، تعمیرکار پس از تعمیر دستگاه، ضمانت‌نامه‌ای را به شما تحویل داده که طبق آن اگر کولر گازی در مدت مشخص شده در ضمانت‌نامه دچار همان خرابی گردد، تعمیرکار موظف است که به صورت رایگان دستگاه را مجددا تعمیر نماید.

توجه داشته باشید که “استاده” تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای خود را برای تعمیر کولر گازی بوتان به تمام مناطق استان تهران (شمال، جنوب، شرق و غرب) اعزام می‌نماید.

تعمیرات کولر گازی بوتان شامل تعمیرات متفاوتی می‌باشد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به تعمیر روشن نشدن دستگاه، تعمیر خنک نکردن کولر گازی، تعمیر برد الکتریکی دستگاه، تعمیر فن کولر گازی و… اشاره نمود.

تعمیر روشن نشدن کولر گازی بوتان

یکی از رایج‌ترین خرابی‌های کولر گازی بوتان، روشن نشدن دستگاه است. روشن نشدن کولر گازی، علت‌های گوناگونی دارد که در این شرایط برای تعمیر کولر گازی بوتان لازم است تمام علت‌ها را بررسی نمایید.

یکی از ساده ترین دلایل آن، مربوط به پریز برق می‌باشد. برای مثال ممکن است دستگاه به پریز برق وصل نشده باشد و یا در پریز، جریان برق وجود نداشته باشد. بنابراین برای اطمینان از برق داخل پریز بهتر است که با استفاده از یک فازمتر به بررسی آن بپردازید. در این مواقع، اگر باز هم مشکل برطرف نشد، بهتر است با نمایندگی تعمیرات کولر گازی بوتان تماس گرفته و به کمک آنها به تعمیر کولر گازی بوتان بپردازید.

تعمیر خنک نکردن کولر گازی

خنک نکردن کولر گازی یکی از مشکلاتی است که نیاز به تعمیر دارد. در واقع دلایل زیادی باعث می‌شود که کولر گازی باد گرم تولید کند. بنابراین ابتدا باید تمام دلایل آن بررسی شود. برای مثال، امکان دارد این مشکل به دلیل بسته بودن دریچه خروجی کولر گازی، رخ داده باشد یا اینکه قطعاتی مانند کمپرسور یا فن خراب شده باشند. در این صورت تعمیرکار به تعمیر یا در صورت لزوم تعویض کمپرسور یا فن می‌پردازد.

توجه داشته باشید این نوع خرابی در بیشتر موارد، به دلیل تمام شدن گاز کولر گازی بوتان رخ می‌دهد که در این مواقع نیز برای تعمیر کولر گازی باید با کمک تعمیرکاران متخصص به شارژ مجدد دستگاه بپردازید.

خدمات تعمیر کولر گازی بوتان

تعمیر فن پنل داخلی دستگاه

یکی از تعمیرات کولر گازی بوتان، تعمیر فن پنل داخلی دستگاه است. در واقع کار نکردن فن، دلایل متفاوتی دارد. برای مثال ممکن است مسدود شدن فیلتر هوا باعث کار نکردن فن شده باشد. در بعضی از مواقع نیز ممکن است روی کویل سرد کننده و لوله‌های مبرد، یخ وجود داشته باشد.

در صورت رخداد این مشکل، صبر کنید تا یخ، آب شده و مجددا امتحان کنید. اگر باز هم فن کار نکرد، باید به بررسی موتور فن و رله فن بپردازید. توجه داشته باشید که این کار باید توسط تعمیرکاران با تجربه انجام گیرد.

تعمیر برد الکتریکی

خراب شدن برد الکتریکی کولر گازی بوتان، مشکل رایج دستگاه است که باید تعمیر شود. در واقع این نوع خرابی باعث خرابی قطعات دیگر نیز می‌شود و در نتیجه مشکلاتی نظیر روشن نشدن کولر گازی، عملکرد نادرست دستگاه و… رخ می‌دهد. در این مواقع تعمیرکار برای تعمیرات کولر گازی بوتان، با استفاده از ابزارآلات با کیفیت و وسایل لازم به تعمیر یا تعویض قطعات می‌پردازد. جهت اقدام برای تعمیر برد کولر گازی کلیک کنید.

نتیجه گیری  

تعمیرات کولر گازی بوتان امری تخصصی است که باید توسط تعمیرکاران متخصص و با تجربه انجام شود. در واقع تعمیرکار متخصص ابتدا دلایل خرابی را بررسی کرده و سپس به تعمیر کولر گازی بوتان می‌پردازد. تعمیر کولر گازی بوتان شامل خدمات مختلفی می‌باشد که در این مقاله به صورت مختصری به توضیح آنها پرداخته شد.

همچنین هزینه تعمیر کولر گازی بوتان به موارد متعددی مانند نوع و مدل کولر گازی، نوع خرابی، نوع تعمیر، ظرفیت کولر گازی، دستمزد تعمیرکار و… وابسته است. توصیه می‌شود جهت بهره‌مندی از اینگونه خدمات با کارشناسان ما در “استاده” در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در