همان طور که می‌دانید کولرهای آبی برای شهرهای با آب و هوای گرم بازدهی پایینی دارند. ساختمان‌هایی هم هستند که فضای کمی برای قرار دادن کولرهای بزرگ و کانال کشی آن‌ها دارند. در چنین مواقعی کولرهای گازی بهترین گزینه هستند. اما نصب و لوله کشی کولر گازی به سادگی انجام نمی‌شود و برای اطمینان از درست انجام شدن همه مراحل آن باید از نیروهای متخصص کمک گرفت.

در این صفحه راهنمایی در مورد لوله کشی کولر گازی ساختمان و اصطلاحات رایج در این زمینه ارائه می‌دهیم و در صورت نیاز به راهنمایی از متخصصین تعمیر کولر گازی در استاده کمک بگیرید.

لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

قیمت لوله کشی کولر گازی

نوع لوله به همراه عایق، کابل و نوارقیمت به تومان
لوله 20 و 16210.000
لوله 12 و 20190.000
لوله 12 و 16170.000
لوله 10 و 16145.000
لوله 10 و 12115.000
لوله 6 و 12105.000
لوله 6 و 1098.000

مشاهده لیست کامل قیمت تعمیر و سرویس کولر گازی

قیمت لوله کشی کولر گازی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلاً به دو شکل می‌توان لوله کشی کولرهای گازی ساختمان را انجام داد: توکار و روکار.

قیمت لوله کشی کولر گازی

قیمت همچنین به فاصله بین پنل داخلی و پنل خارجی، میزان لوله‌های مصرف شده و همچنین زمان لازم برای نصب کولر گازی یا نصب لوله‌ها دارد. نمی‌توان به طور دقیق قیمت لوله کشی برای کولرهای گازی را مطرح کرد؛ چرا که این هزینه بسته به شرایط پروژه و خواسته‌های کارفرما و همچنین میزان مهارت لوله کش می‌تواند متفاوت باشد.

جهت مشاهده نقشه برد کولر گازی [جنرال، سامسونگ و اجنرال] اسپیلت در استاده روی آن کلیک کنید.

کانال کشی کولر گازی

کانال کشی کولر گازی

کانال کشی کولر گازی برای کولرهای دو تکه‌ای انجام می‌شود که یک بخش از کولر در خارج از ساختمان نصب می‌شود. دلیل این کار کاهش میزان سر و صدا در داخل ساختمان است و البته مصرف برق نیز در این حالت کاهش پیدا می‌کند. با این حال، کانال کشی کولر گازی بین دو تکه بیرونی و داخلی به خوبی انجام شود. برای این کار همان طور که گفتیم، به نیروی متخصص نیاز است. چرا که هر گونه آسیب به مسیر لوله کشی در صورت ایراد در کانال کشی کولر گازی می‌تواند باعث ایجاد مشکلات فنی شود.

لوله‌کشی توکار کولر گازی

لوله‌کشی توکار کولر گازی

لوله‌کشی توکار کولر گازی باید در مرحله ساخت ساختمان انجام شود. در این روش، همه لوله‌ها ابتدا عایق بندی شده و سپس داخل دیوار نصب می‌شوند. به این ترتیب ظاهر ساختمان تمیز باقی می‌ماند و هیچ بخشی از لوله کشی کولر در معرض دید نخواهد بود. معرفی انواع گاز کولر گازی و بهترین گاز کدام است؟

دقت کنید که لوله‌کشی توکار کولر گازی باید به نحوی انجام شود که صدمه ای به سایر بخش‌های تأسیساتی ساختمان وارد نشود.

حداکثر طول لوله کولر گازی

حداکثر طول لوله کولر گازی

حداکثر طول لوله کولر گازی بسته به ظرفیت کولر گازی متفاوت است. این مقدار از بین 5 متر تا حتی 15 متر و بیشتر نیز متفاوت باشد. اما طول این لوله کشی نباید از 5 متر کمتر باشد.

البته در بسته بندی کولر گازی هم همین مقدار لوله قرار می‌دهند. دلیل آن این است که در صورتی که حتی فاصله بین پنل های شما هم کم باشد، باز هم برای عملکرد بهتر کولر و خارج نشدن روغن از کمپرسور آن، باید 5 متر لوله رفت و برگشت برای لوله کشی کولر گازی ساختمان انجام دهید و عملا حداکثر طول لوله کولر گازی و حداقل آن تعیین شده است. برای ساخت سایبان کولر گازی اقدام کنید.

نقشه لوله کشی کولرهای گازی

نقشه لوله کشی کولرهای گازی

نقشه لوله کشی کولر گازی در واقع به همان انتخاب مسیر مناسب برای نصب لوله‌ها بستگی دارد. در بالاتر که در مورد قیمت صحبت کردیم، به میزان مهارت لوله کش اشاره‌ای شد. در واقع یک مهندس ساختمان یا لوله کش با تبهر باید لوله کشی را به نحوی طراحی کند که:

 اولاً به باقی لوله‌ها و خطوط برق آسیب نرسد، دوم این که لوله‌های مسی به خوبی و با عایق مناسب کار گذاشته شوند تا در اثر مرور زمان دچار پوسیدگی یا نشتی نشوند.

برای اجرای مناسب با شرایط بالا نیاز به نقشه خواهد بود . بهتر است برای تهیه نقشه لوله کشی کولرهای گازی به متخصصین این حوزه مراجعه کنید تا دچار اتلاف هزینه و دوباره کاری نشوید.

قیمت لوله کشی توکار کولر گازی

اجرت لوله کشی توکار با جنس مسیاز 150.000 به بالا

قیمت لوله کشی توکار کولر گازی هم بستگی به مواردی دارد. برای مثال مهارت لوله کش و البته متراژ لوله کشی در قیمت لوله کشی توکار گازی اهمیت دارد.

قیمت لوله کشی توکار کولر گازی

اما به طور کلی باید بدانید که لوله کشی توکار از روکار بیشتر هزینه دارد. ولی در نهایت نتیجه کار بسیار تمیز خواهد بود و به این نتیجه خواهید رسید که قیمت لوله کشی توکار برای کولرهای گازی ارزش پرداخت را خواهد داشت.

لوله‌کشی مسی کولر گازی

لوله کشی کولر گازی با استفاده از جنس مسی انجام می‌شود. دلیل لوله کشی مسی برای کولرهای گازی این است که مس قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد و به سادگی می‌توان در پیچ و خم ها به آن شکل داد و نقشه را  به روش لوله کشی مسی کولرانجام داد. علاوه بر این، لوله‌های مسی در صورتی که به خوبی عایق بندی شوند، برای چندین سال دوام خواهند داشت و می توان گفت که لوله کشی مسی یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود.

لوله کشی اسپیلت

لوله کشی اسپیلت یا دو تکه در واقع همان لوله کشی است که بین دو پنل کولرهای گازی انجام می‌شود. بهتر است بگوییم که کولرهای اسپیلت همان کولرهای گازی دو تکه هستند که در این صفحه راجع به آن‌ها صحبت کردیم. لوله کشی اسپیلت در مقابل لوله کشی کولرهای گازی یک تکه قرار می‌گیرند که البته همه سر و صدای آن‌ها وارد ساختمان می‌شود.

لوله کشی توکار اسپیلت

همان‌طور که اشاره شد لوله کشی توکار اسپیلت همان لوله کشی بین دو تکه کولر است. لوله کشی توکار اسپیلت باید با نقشه مناسب، استفاده از متریال با کیفیت و توسط افراد با تجربه انجام شود.

جمع بندی

در انتها توجه داشته باشید که پیش از سپردن پروژه لوله کشی کولر گازی ساختمان به یک فرد یا تیم، حتما با وی در مورد مکان قرار دادن کولر صحبت کنید تا بتوانید بهترین مکان برای نصب را پیدا کنید. بعد از آن، می‌توانید یک برآورد کلی از قیمت لوله کشی پیدا کرده و در صورت همخوانی با بودجه شما، آن را به فرد یا افراد مورد نظرتان بسپارید.

طبقه بندی شده در