لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

درب‌های ضد سرقت به دلیل امنیت بالایی که دارند، تقریبا افرادی زیادی از این درب‌ها استقبال کرده‌اند. اما امکان دارد با گذشت زمان به دلیل آسیب‌هایی که به آنها وارد می‌شود، به تعمیر نیاز پیدا کنند. رگلاژ و تعمیر درب ضد سرقت یکی از مواردی است که در هنگام تعمیر درب‌ها انجام می‌شود.

در این صفحه از”خدمات آنلاین استاده” می‌خواهیم درباره تعمیر درب‌های ضد سرقت، تعمیر رگلاژ، دستگیره و تعمیر قفل درب ضد سرقت صحبت کنیم. همراه ما باشید.

تعمیر درب ضد سرقت

خراب‌ شدن و شکستگی لولا، مشکل در یراق‌آلات، از کار افتادن قفل، وجود مشکل در باز و بسته کردن درب، خرابی چشمی، از کار افتادن دستگیره و … از جمله مواردی هستند که در صورت وقوع هر یک از آنها، درب‌های ضد سرقت به تعمیر نیاز پیدا می‌کنند.

درب‌های ضد سرقت از حساسیت‌ بسیار بالایی برخوردارند؛ به همین دلیل توصیه می‌گردد تعمیرات آنها توسط افراد متخصص و فنی انجام شود. در غیر این صورت تعمیرات غیراصولی درب‌های ضد سرقت می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.

تعمیر رگلاژ درب ضد سرقت

اگر درب ضد سرقت با مواردی از جمله: مشکل در هنگام باز و بسته‌ شدن، کم شدن میزان عملکرد، تولید صدا زمان بستن یا باز کردن و همچنین کندی در قسمت‌ دستگیره‌های درب، لولا، قفل‌ و یراق‌آلات مواجه شود، نشان از آن است که درب به رگلاژ نیاز دارد. از رگلاژ برای تنظیم ارتفاع، رفع مشکل لولا و توازن در قطعات درب‌ها استفاده می‌شود.

تعداد لولا و نصب آنها از مهم‌ترین موارد برای تعمیر اصولی رگلاژ است. تعمیر رگلاژ درب ضد سرقت کار آسانی نیست و اگر توسط متخصص انجام نشود، ممکن است درب ضد سرقت با آسیب‌های بیشتری همراه شود.

تعمیر روکش درب ضد سرقت

 روکش‌ها بخش ظاهری درب‌ها هستند که تأثیر زیادی در زیبایی آنها دارند. روکش‌های تولید شده انواع مختلفی از جمله: روکش‌های طبیعی، pvc و mdf هستند. تعمیر روکش‌های درب ضد سرقت راهکاری مناسب برای ترمیم زیبایی درب‌هایی است که به‌ مرور زمان از بین رفته یا به دلایل مختلفی دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند

 برای تعمیر روکش ابتدا جنس درب ضد سرقت را بررسی می‌کنیم. نوع تعمیر روکش درب ضد سرقت تا حد زیادی با یکدیگر متفاوت‌اند؛ اما اصول کلی تعمیر اینگونه درب‌ها به یک‌ شکل است. انواع روکش‌ها شامل چوب طبیعی راش، چوب طبیعی گردو، لمینت و هایگلاس می‌باشند.

تعمیر دستگیره درب ضد سرقت

تعمیر دستگیره درب ضد سرقت

 در صورت فشار زیاد به درب هنگام باز و بسته کردن دستگیره آسیب می‌بیند. برای تعمیر دستگیره درب‌های ضد سرقت ابتدا باید ایراد و خرابی آن به دقت بررسی شود. شایان‌ ذکر است درب‌های خارجی تعمیرات سخت‌تری نسبت به نوع ایرانی خود دارند.

بعد از بررسی، اگر میزان آسیب شدید نباشد، عموما با تعویض پیچ‌ها مشکل برطرف می‌شود؛ اما اگر دستگیره دچار شکستگی شده باشد، باید آن را تعویض کرد.

 تعمیر قفل درب ضد سرقت

شاید بارها این جمله را شنیده باشیم که پیشگیری بهتر از درمان است. کارهایی چون روغن زدن، باز و بسته کردن درب‌ها به آهستگی و عدم فشار به دستگیره باعث جلوگیری از خراب‌ شدن قفل درب‌ها می‌شود.

قفل درب ضد سرقت از دو قفل اصلی و شب‌بند تشکیل می‌شود. امکان دارد مغزی درب به دلایل مختلف آسیب دیده باشد که در این صورت در هنگام تعمیر این قفل‌ها باید تعویض شود. خدمات تعمیر مغزی قفل درب ضد سرقت و حیاط را در “استاده” بخوانید.

یکی از روش‌های تعمیر قفل درب‌های ضد سرقت به روش زیر است:

  1. ابتدا به بررسی و عیب‌یابی مشکل می‌پردازیم.
  2. بعد از عیب‌یابی، قطعاتی که با تعمیر درست نمی‌شوند را تعویض می‌کنیم.
  3. پیچ‌های قفل را از دو طرف باز می‌کنیم.
  4. مغزی جدید را با مغزی قدیمی عوض می‌کنیم.
  5. پیچ قفل‌ها را مجدد می‌بندیم.
  6. در آخر تست می‌کنیم تا قفل درب ضد سرقت به‌درستی عمل کند.
تعمیر قفل درب ضد سرقت

سخن نهایی

همان‌طور که بسیاری از وسایل به سرویس و تعمیر نیاز دارند، درب‌های ضد سرقت نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بهتر است با سرویس دوره‌ای درب ساختمان، از بروز خسارت‌های احتمالی جلوگیری کنیم. به‌ عنوان نکته پایانی یادآور می‌شویم که درب‌های ضد سرقت از حساسیت‌ بالایی برخوردارند؛ به همین دلیل بهتر است تعمیرات آنها توسط افرد متخصص انجام شود. در همین راستا به منظور تعمیر درب ضد سرقت خود با کارشناسان ما در “استاده” در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در