تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت و درب حیاط از خدمات استاده است. در ادامه به آموزش تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت خواهیم پرداخت. جهت تماس با افراد متخصص در زمینه کلید سازی در استاده می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

لیست افراد کلید ساز در تهران

بالا رفتن آمار سرقت از منازل مسکونی، افراد را به فکر افزایش امنیت منزل خود انداخته است. یکی از تدابیری که در این گونه موارد اندیشیده می‌شود، استفاده از درب‌های ضد سرقت است. مهم‌ترین بخش درب ضد سرقت، قفل آن است. به همین علت توصیه می‌شود در هنگام خرید درب سرقت، توجه ویژه‌ای به نوع و کیفیت قفل درب داشته باشید.

تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

تعویض مغزی قفل درب سرقت از دیگر موارد ایمنی است که پس از مدتی باید انجام شود. زیرا مغزی قفل درب با هر میزان کیفیت، پس از مدتی و بر اثر استفاده های مکرر، فرسوده می شود. همچنین کارایی آن نیز کاهش می یابد. در چنین شرایطی، سارقان راحت تر می توانند قفل را باز کنند و اقدام به سرقت نمایند. بنابراین تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت و درب حیاط بسیار مهم است و باید به موقع انجام شود. با تعویض به موقعیت مغزی درب ضد سرقت، سارقان کمتر به منزل شما طمع می‌کنند. چون زمان زیادی نیاز دارند تا بتوانند درب منزل شما را باز کنند.

خدمات کلید سازی برای تعویض قفل

درب های ضد سرقت انواع مختلفی از جمله درب ضد سرقت کلیدی و درب ضد سرقت هوشمند دارند. از این رو برای تعمیر یا تعویض قفل درب ضد سرقت به خدمات کلید سازی و باز کردن قفل نیاز است. در این مراکز اموری مثل تعمیر قفل درب ضد سرقت، تعویض قفل درب ضد سرقت و … انجام می شود:

 • تعویض و تعمیر قفل‌ درب‌های معمولی
 • تعمیر یا تعویض قفل درب ضد سرقت
 • تعویض انواع مغزی قفل
 • تعمیر و تعویض مغزی قفل درب حیاط
 • تعویض و تعمیر قفل درب منزل و قفل ماشین

تعمیر قفل درب ضد سرقت

درب ضد سرقت معمولاً دارای دو قفل است :

 1. قفل شب بند
 2. قفل اصلی

در اکثر مواردی که قفل درب ضدسرقت دچار مشکل شده است مشاهده می‌شود که مغزی درب فرسوده شده یا آسیب دیده است. به همین دلیل می‌توان با تعویض مغزی قفل درب ضدسرقت، به تعمیر قفل درب ضدسرقت پرداخت و نیازی به تعویض کل قفل نیست. در ادامه انواع مغزی قفل درب و  نحوه تعویض آن را آموزش خواهیم داد.

تعویض قفل درب ضد سرقت

همان طور که می دانید، قفل مهم ترین بخش در همه درب‌ها است. گاهی اوقات در مرحله عیب یابی درب ضد سرقت، تشخیص داده می‌شود که قفل درب به طور کلی نیاز به تعویض دارد. با تعویض قفل درب ضد سرقت، امنیت منزل خود را افزایش می دهید. برای انتخاب بهترین قفل درب ضد سرقت، کافی است به بازار فروش قفل‌ها سری بزنید تا انواعی از قفل درب ضد سرقت را با قیمت‌های مختلف مشاهده کنید. به نظر می‌رسد قفل‌های تولیدی شرکت کاله که برندی از کشور ترکیه است از کیفیت بالاتری نسبت به سایر قفل‌ها برخوردار است. البته برندهای معتبر و با کیفیت بالای دیگری نیز وجود دارد که می توانید با افراد متخصص در این بازارها مشورت کرده و بهترین قفل درب ضد سرقت را انتخاب و خریداری کنید.

انواع مغزی درب

اغلب قفل‌های درب ضد سرقت و درب حیاط موجود در بازار مربوط به کشورهای ایران، چین و ترکیه است. در بین این سه نوع قفل، قفل‌های مربوط به کشور ترکیه از کیفیت بالاتری برخوردارند. همچنین قفل های چینی، پایین ترین کیفیت را دارند. کیفیت مغزی‌های ایرانی نیز متوسط و مطلوب است. با توجه به این که ابزارهای لازم برای تعمیر قفل درب ضد سرقت ایرانی، در دسترس‌تر است، پیشنهاد می‌شود که از قفل‌های ایرانی استفاده کنید تا بتوانید خودتان به راحتی آن را تعمیر کنید.

آموزش تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

درب ضد سرقت معمولاً دو قفل دارد : قفل شب بند و قفل معمولی

اگر تجربه کافی برای انجام این کار را ندارید بهتر است که از یک متخصص تعویض مغزی درب ضد سرقت خود را بخواهید. بدین صورت از امن بودن درب اطمینان خواهید داشت. در صورت نیاز می‌توانید با متخصصین معرفی شده در استاده تماس بگیرید.

نحوه تعویض مغزی هر دو قفل در درب ضدسرقت، مانند هم است به همین دلیل در این آموزش یکی از این دو قفل را در نظر می‌گیریم. مراحل انجام کار به شرح زیر است:

بازکردن پیچ‌های درب ضد سرقت

برای بازکردن مغزی قفل درب ضدسرقت، ابتدا دو پیچ تعبیه شده روی قاب دستگیره درب را باز می‌کنیم. نکته مهم در این مرحله این است که اگر در هر پشت و روی درب روی قاب دستگیره پیچ وجود داشت، لازم است پیچ هر دو طرف را به صورت همزمان باز کنید. به این صورت که به وسیله دو پیچ گوشتی مانند تصویر زیر اقدام به باز کردن پیچ ها کنید. این کار را باید به صورت همزمان انجام دهید زیرا این دو پیچ از داخل به هم متصل هستند و اگر یکی را بچرخانید، طرف دیگر هم چرخانده می‌شود و از هم جدا نمی‌شوند. راه حل بهتر برای باز کردن این پیچ ها این است که یکی از پیچ ها را به وسیله پیچ گوشتی ثابت نگه دارید و پیچ دیگر را بچرخانید تا باز شود.

جدا کردن دستگیره‌ی درب ضد سرقت

 • بعد از باز کردن پیچ ها، دستگیره و نگهدارنده یا قاب مغزی از طرف دیگر درب نیز آزاد می‌شود. (مراقب باشید با افتادن قاب مغزی روی زمین، آسیبی به آن وارد نشود.)
 • حال پیچ وسط را از قسمت مرکزی قفل که در تصویر زیر مشخص است، باز می‌کنیم. پیچی که در راستای مغزی قفل درب قرار گرفته است باید باز شود و نیازی به بازکردن سایر پیچ ها نیست.

تعویض مغزی درب

 • حال مغزی را از یک طرف فشار دهید تا از طرف دیگر بیرون آید.
 • بعد از تهیه مغزی جدید، آن را در جای خود قرار دهید و پیچ وسط را خیلی دقیق به مغزی ببندید. این مرحله کمی زمان بر است و نیاز به صبر و حوصله دارد زیرا مغزی دیده نمی‌شود و باید با تمرکز این کار را انجام داد.
 • در نهایت اهرم دستگیره درب را داخل دستگیره قرار دهید. سپس دستگیره و قاب قفل را به درستی در جای خود قرار دهید و به وسیله پیچ ها محکم ببندید. توجه داشته باشید که اگر از پیچ دو طرفه برای درب استفاده شده است، به همان روشی که گفته شد و آن را باز کرده اید دوباره آنها را ببندید.

قیمت تعویض قفل درب

قیمت تعویض مغزی قفل درب ضدسرقت و درب حیاط، با توجه به معیارهای مختلفی متغیر است. در صورتی که برای تعویض مغزی درب ضد سرقت و حیاط اقدام کرده‌اید می‌توانید از متخصصین معرفی شده در استاده کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در