تنها منبع برای تعمیر لپ تاپ که شما نیاز دارید این صفحه است

تعمیر لپ تاپ

همه ما که از لپ تاپ استفاده می‌کنیم پیش آمده است که نیاز به تعمیر آن داشته باشیم. تعمیر لپ تاپ می‌تواند در برخی موارد از طرف خود ما صورت بگیرد ( در صورت تمایل و آشنایی نسبی )

در این صفحه قصد داریم به انواع خرابی و تعمیرات لپ تاپ بپردازیم و با ارائه اطلاعات کمک کنید تا حداقل عیب یابی‌های اولیه در زمان خرابی از طرف خود شما صورت بگیرد.

عیب یابی مهمتر از هر چیزی

عیب یابی در زمان خرابی لپ تاپ شما ویا تعمیر لپ تاپ مهمترین عامل است. اگر عیب یابی درست صورت بگیرد ( حتی خودرو و هر وسیله دیگری که نیاز به تعمیر دارد ) کار ساده تر خواهد شد و در بیشتر مواقع با کارهای ساده‌ای که در پایین با آنهاهم اشاره خواهیم کرد می‌توانید مشکل را برطرف کنید ( حداقل تاحدودی )

هر سوالی برای تعمیر لپ تاپ داری اینجا بپرس

در پایین به رایج ترین مشکلاتی که برای لپ تاپ می‌تواند اتقاف بیوفتد پرداختیم و بعد از آن صورت جداگانه به روش‌های برطرف کردن مشکل لپ تاپ و تعمیرات آنها پرداخت شده است.

صداهای غیر عادی از لپ تاپ!

 • صدای بوق به صورت ممتد نشانگر مشکل در بایوس لپ تاپ است
  این مشکل هم نرم افزاری است ویا سخت افزاری. اگر نرم افزاری باشد و دانش نسبی را داشته باشید با جستجو در اینترنت می‌توانید مشکل بایوس را برطرف کنید و اگر سخت افزاری باشد نیاز به متخصص دارید.
 • صدای خیلی زیاد از فن‌ها معمولا برای فن سی پی یو، کارت گرافیک، هارد و خود لپ تاپ است که بیشترین دلیل آن گرد و خاک روی آنها است ( در پایین توضیحات کاملتری داده شده است )
  در برخی موارد وقتی نرم افزارهای زیادی را اجرا می‌کنید فن CPU با سرعت بیشتری برای خنک کردن CPU می‌چرخد تا آن را خونک کند.
 • صداهای خش خش یا ویز ویز ( جور دیگه‌ای نمیشه صدارو تو متن انتقال داد ) معمولا برای فن قطعات است که به احتمال زیاد با ضربه ویا جابه جایی شدید لپ تاپ، فن قطعه جابه جا شده است.
 • صدای تق تق اگر می‌شنوید معمولا مشکل از هار لپ تاپ است ( این مشکل باید سریع برطرف شود چون به اطلاعات شما آسیب می‌رساند )
  ساختار هارها چیزی شبیح به گرامافون است که یک سوزن از روی یک سطح اطلاعات را می‌خواند. وقتی ضربه به لپ تاپ وارد شود، این سوزن می‌تواند به سطح هارد صدمه وارد کند.
  این مشکل برای درایو CD/DVD هم می‌تواند اتفاق بیوفتد

خاموش شدن ناگهانی

 • اگر خود لپ تاپ به صورت اتوماتیک بعد از روشن کردن سریع خاموش می‌شود، این نشان گرد آن است که فن‌های خنک کننده به درستی کار نمی‌کنند و سریع باید تعمیرات لپ تاپ صورت بگیرد.
  اگر فن شما نتواند قطعه مورد نظر را خنک کند و لپ تاپ شما خاموش نشود، قطعه می‌سوزد.
 • اگر لپ تاپ بعد از تکان خوردن خاموش شود، رم دستگاه درست در جای خودش قرار نگرفته است.

هنگ کردن لپ تاپ

دلایل بسیار زیادی برای هنگ کردن لپ تاپ ویجود دارد که معمولا هم نرم افزاری هستند ویا قطعات لپ تاپ شما قدرت کافی برای پردازش اطلاعات را ندارند. شما یا باید به اندازه قدرت لپ تاپ خود از آن کار بکشید ( سازنده تمامی نرم افزارها به شما اطلاعات کامل از میزان حداقل سخت افزار برای استفاده از آن نرم افزار را به شما می‌دهند ) یا قطعات لپ تاپ خود را ارتقاع دهید ویا لپ تاپ با سخت افزار قوی‌تری خریداری کنید. در غیر این صورت اگر مشکل هنگ کردن وجود داشته باشید باید، عیب یابی سخت افزاری باید انجام شود و تعمر لپ تاپ یا قطعات باید صورت بگیرد.

مشکلات رایج در نمایشگر لپ تاپ

 • اگر تصویر در مانیتور شما می‌پرد، معمولا مشکل از کارت گرافیک است
  نرم افزار گرافیک خود را مجدد نصب کنید و اگر مشکل برطرف نشد یا کارت گرافیک شما مشکل دارد یا فلت مانیتور خراب شده است که باید توسط متخصصین مشکلات برطرف شود.

لپ تاپ یک دستگاه مکانیکی است و می‌تواند به صورت نامحدود مشکل و خرابی برای آن اتفاق بیوفتد. در بالا فقط به مشکلات رایج اشاره شده است

در زمان تعمیر لپ تاپ، متخصصین و شرکت‌های تعمیرات لپ تاپ از ابزارهای عیب‌یابی ویژه خود برای پیدا کردن مشکل و برطرف کردن آن‌ها استفاده می‌کنند.

حتما از متخصصین ویا شرکت‌های معتبر برای تعمیر لپ تاپ خود استفاده کنید.

انواع خدمات تعمیر لپ تاپ

بعد از عیب یابی ( امیدوارم موفق به عیب یابی درست شده باشید ) در پایین سعی شده با تفکیک تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ به آنها بپردازیم تعمیر لپ تاپ بیشتر شامل قطعات داخلی آن می‌شود که در خیلی کم پیش می‌آید نیاز به تعویض قطعه لپ تاپ داشته باشند مگر با مشکلاتی مثل سوختن قطعه لپ تاپ مواجه شده باشیم یا با ضربه محکم قطعه ( مثلا مانیتور ) از بین رفته باشد.

خدمات تعمیر هارد

هارد یکی دیگر از مهمترین قطعات لپ تاپ شما است. شاید مهمترین اطلاعات زندگی و کاری شما روی هارد لپ تاپ شما ذخیره شده باشد. محافظت از آن باید همیشه اولویت داشته باشد. حال اگر خراب شد چه کار کنیم؟ به چه صورت باید از اطلاعات خود محافظت کنیم؟در پایین به اصلی‌ترین موارد خرابی هارد لپ تاپ اشاره خواهیم کرد و برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب تعمیر هارد لپ تاپ بهتر است یا تعویض ؟ بخوانید.

 • عدم نمایش تصویر
 • وارد نشدن لپ تاپ بعد از روشن شدن به ویندوز
 • هنگ کردن بیش از اندازه ویا سرعت پایین لپ تاپ
 • از دست رفتن برخی اطلاعات
 • مشکل در نصب ویندوز
 • گرم شدن لپ تاپ
 • سرعت کم در خواندن ویا نوشتن اطلاعات در ویندوز

تعمیرات مادربرد لپ تاپ

مادربرد، اصلی ترین قطعه کامپیوتر شما است. مهمترین و حساس‌ترین قطعه لپ تاپ. تعمیر مادربرد لپ تاپ کار کاملا تخصصی است حتی مراکز کمی در زمینه تعمیر لپ تاپ وجود دارد که بتواند تعمیرات مادربرد را به صورت کامل انجام دهد. دلایل خرابی سخت افزاری خیلی از لپ تاپ‌ها می‌تواند مادربرد باشد. مثل:

 • کارت صدا
 • سوکت های USB
 • خرابی CPU
 • اسلایدهای RAM
 • خنک کننده‌ها
 • کارت گرافیک
 • و 100 ها مشکل دیگر

از مواردی که می‌تواند به ما بگوید که مادربرد دارای مشکل ( ات ) است، موارد زیر است.

 • کلا لپ تاپ روشن نمی‌شود
 • نورهای داخلی لپ تاپ در زمان روشن کردن، خاموش هستند ( یعنی هیچ نوری را در دستگاه مشاهده نمی‌کنید )
 • اختلال در نمایشگر لپ تاپ
 • شارژ نشدن درست باتری
 • از بین بردن باتری لپ تاپ به صورت مداوم ( مثلا دوبار باتری عوض کردین ولی باز هم باتری خراب می‌شود )
 • و 100 ها دلیل دیگر

مادربرد گرانترین قطعه لپ تاپ است و در زمان تعمیرات لپ تاپ کاری تخصصی و نیاز به دانشی بالا دارد. حتما از مراکز معتبر برای عیب یابی و تعمیر لپ تاپ خود استفاده کنید

تعمیر ال سی دی LCD لپ تاپ

دم دست ترین قطعه لپ تاپ LCD آن است. بیشترین مراجعات برای تعمیر لپ تاپ در بیشتر مواقع شما امکان تشخیص خرابی LCD را دارید مثل ضربه خوردن و شکسته شدن نمایشگر. اگر قسمتی از نمایشگر شما رنگی رنگی است یا سیاه است مثلا اندازه یک نقطه و چند نقطه، نشانگر آن است که یک یا تعداد بیشتری از پیکسل‌های نمایشگر شما سوخته و دربرخی موارد در مرور زمان تعداد آن بیشتر می‌شود و باید حتما نمایشگر را تعویض کنید. پیشنهاد می‌کنم مطلب تعمیر LCD لپ تاپ یا تعویض آن؟ را مطالعه کنید.

ولی در برخی موارد سیستم روشن می‌شود ولی هیچ تصویری شما مشاهده نمی‌کنید ( فن صدا می‌دهد ولی تصوییر ندارید ). موارد زیر می‌تواند مشکلاتی باشد که شما هیچ تصویری مشاهده نمی‌کنید.

 • مشکل در قطعه ال سی دی=> نیاز به تعمیر ویا تعویض قطعه
 • مشکل در کارت گرافیک
 • مشکل در رم لپ تاپ

معمولا تعمیرات برای ال سی دی انجام نمی‌شود ( هزینه تعمیر اختلاف زیادی با تعویض ندارد ) و نمایشگر به طور کامل تعویض می‌شود.

تعمیر کارت گرافیک

وقتی کارت گرافیک ما خراب باشد نمی‌توانیم از آن چشم‌پوشی کنیم، چون نمی‌توانیم از لپ تاپ استفاده کنیم. کارت گرافیک معمولا مشکل نرم افزاری دارد و می‌توانیم با استفاده داریورهای آن مشکل را برطرف کنیم و نیازی به تعمیرات نداشته باشیم. مراحل زیر قبل از تعمیر لپ تاپ خود بررسی کنید، امیدواریم مشکل با بررسی موارد زیر برطرف شود.

 • قبل از هر چیزی از نصب درایور کارت گرافیک به صورت صحیح مطمئن شوید. معمولا درست نصب نبودن درایور ( های ) نرم افزاری کارت گرافیک مشکلات زیادی برای ما ایجاد می‌کنند.
 • اتصال مانیتور به کارت گرافیک را بررسی کنید. امکان دارد مشکل از کابل VGA یا HTMI مانیتور باشد.
 • کارت گرافیک خود را به صورت نرم افزاری آپدیت کنید ( مدل کارت گرافیک خود را در گوگل سرچ کنید )
 • دریاور کارت گرافیک خود را یک بار غیر فعال و مجدد فعال کنید

موارد زیر نشانگر آن است که شما به تعمرکار لپ تاپ نیاز دارید.

 • بعد از چند دقیقه بازی کردن ویا فیلم دیدن تصویر می‌رود ویا کامپیوتر خاموش می‌شود. مشکل از فن گرافیک شما است.
 • اگر با تکان دادن لپ تاپ تصویر می‌رود، مشکل از شل بودن کارت گرافیک در اسلاید مادر بورد است ویا اتصال پایه VGA یا HTMI به مادربرد شل شده است.
 • پس از روشن کردن لپ تاپ هیچ تصویری مشاهده نمی‌کنید. امکان سوختن کارت گرافیک وجود دارد ویا برق وارد کارت گرافیک نمی‌شود
 • وقتی درایور کارت گرافیک را نصب می‌کنید، اختلال در نمایش تصاویر دارید ویا کلا تصویر را از دست می‌دهید.
 • سیستم عامل امکان شناسایی کارت گرافیک را ندارد.

در زمان تعمیر لپ تاپ شما که مشکل از کارت گرافیک است، معمولا با تعمیر و تعویض چیپ‌های گرافیکی مشکل برطرف می‌شود.

تعمیر رم RAM لپ تاپ

بهترین راه برای اینکه متوجه شویم رم دارای مشکل است، جایگزین آن با یک رم جدید که مطمئن هستیم سالم است، است. وقتی لپ تاپ شما روشن نمی‌شود، تصویری نشان نمی‌دهد، پس از اجرای برنامه با خطا های گوناگون مواجه می‌شویم، هنگ کردن های پیاپی و… نشانگر مشکل از RAM لپ تاپ است.

اگر در سیستم عامل خود این مشکلات به وجود می‌آید معمولا با نصب برنامه‌های خاص ویا حذف برخی برنامه‌ها مشکل برطرف می‌شود. معمولا در داخل سیستم عامل به دلیل پایین بودن قدرت پایین رم، این مشکلات به وجود می‌آید و تنها راه افزایش رم لپ تاپ است. معمولا اگر مشکلات قبل از بالا آمدن ویندوز خود را نشان داد، شما نیاز به تعمیرات سخت افزاری لپ تاپ دارید ولی مشکلات موجود در سیستم عامل مثل هنگ کردن و… رم را می‌توان به صورت نرم افزار برطرف کرد.

تعمیر کیبورد لپ تاپ

کوچکترین مشکل در کیبورد لپ تاپ می‌تواند آقدر آزاردهنده باشد که شمارا کلافه و عصبانی کند. اگر حوصله داشته باشید معمولا خود شما می‌تواندی مشکل کیبورد را برطرف کنید. معمولا جابه جا شدن دکمه کیبورد باعث می‌شود آن دکمه کار نکند و با استفاده از وسیله تیز مثل چاقو می‌توانید دکمه را دربیاورید و مجدد در جای خود به درستی قرار دهید.

خرابی کیبورد لپ تاپ

در زمان جا گذاری خوب مراقب باشید مشکلی مثل این عکس پیش نیاید. کمی حوصله هزینه این کار است.

در صورتی که هیچ کدام از دکمه های کی بورد کار نمی‌کند، باید به فکر تعمیر لپ تاپ خود باشید.

تعمیر شارژر لپ تاپ

بیشترین دلیل خرابی شارژر لپ تاپ نوسانات برق است. خرابی شارژر شاید از نگاه اول زیاد مشکل بزرگی نباشد ولی همین شارژر می‌تواند مشکلات بزرگی مثل سوختن قطعات را سبب شود. تست و بررسی مشکل آداپتور لپ تاپ نیاز به استفاده از وسایلی مثل اهم متر و… و دستگاه‌های مخصوص انجام شود. انجام تست‌ها می‌توان متوجه شد که کدام مدار مشکل دارد ویا مشکل دقیقا از کجاست.

معمولا با تعویض قطعات شارژر لپ تاپ مشکل برطرف می‌شود و در برخی موارد باید به فکر خرید یک شارژر جدید باشید. پس از شارژر خود به خوبی مراقبت کنید برای خرید شارژر جدید حتما به اطلاعات درج شده ( ولتاژ و… ) دقت داشته باشید که با لپ تاپ شما همخوانی داشته باشد.

تعمیر باتری لپ تاپ

شاید بیشتیرن قسمت لپ تاپ که بیشتری خرابی را دارد، باتری است. خوب شارژ نشدن باتری، زود خالی شدن باتری و… از مشکلات رایج باتری لپ تاپ هستند. در این قسمت اول میخواهیم چند روش برای بهبود عملکرد باتری لپ تاپ ( که از طرف ما تست شده است ) را بررسی کنیم و در صروت برطرف نشدن مشکل باتری، باید فکر تعمیر لپ تاپ باشیم.

1- با استفاده از روش زیر و انجام قدم به قدم مراحل زیر می‌توانید باتری خود را کالیبره کنید

کالیبره کردن باتری لپ تاپ
 1. Control Panel
 2. Power Options
 3. Change plan settings
 4. Change Advanced Power Settings

پس از مراحل بالا

 1. به قسمت Battery بروید
 2. قسمت‌های Critical battery action و Critical battery level را باز کنید
 3. On battery و Plugged In روی Hibernate ست کنید
 4. Critical battery level را روی 5ویا7 درصد قرار دهید

پس از اتمام کامل باتری لپ تاپ شما و خاموش شدن دستگاه، باتری را کامل شارژ کنید و دستگاه خود را روشن کنید، این کار می‌تواند به بهبود عملکرد باتری لپ تاپ شما کمک کند.

2- زنده کردن باتری لپ تاپ‌های نیکل هیدرید فلز یا نیکل کادمیوم

اگر باتری لپ تاپ شما نیکل هیدرید فلز یا نیکل کادمیوم است می‌توانید این روش را تست کنید ( اطلاعات پشت باتری را مطالعه کنید ). این کار می تواند درست شدن کامل باتری لپ تاپ شما کمک بسیار زیادی بکند. این روش هم به صورت تجربی و هم به صورت علمی ثابت شده است و اگر باتری شما نیکل هیدرید فلز یا نیکل کادمیوم است نگران آزمایش این روش نباشید.

مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید

زنده کردد مجدد باتری لپ تاپ
 1. لپ تاپ را خاموش کرده و باتری را خارج کنید
 2. باتری را در کیسه پلاستیکی زیپ‌دار ( حتما زیپ‌دار ) قرارد دهید
 3. کیسه را تا 10 ساعت در فریزر قرار دهید
 4. بعد از 10 ساعت باتری را خارج کرده و بگذارید در دمای اتاق تا از حالط یخ‌زدگی خارج شود
 5. مجدد باتری را در لپ تاپ خود قرار دهید

دو روش بالا شاید بتواند به بهبود عملکر باتری لپ تاپ شما کمک کند. شاید بدون استفاده از باتری ( استفاده مستقیم شارژر به لپ تاپ ) مشکلی برای شما پیش نیاید. اینجوری شما یک لپ تاپ غیر قابل حمل دارید. حتما باتری لپ تاپ خود را به دست متخصصین با تجربه و معتبر برای تعمیرات قرارد دهید.

تعمیر فن لپ تاپ

هیچ‌وقت برای درست کردن فن لپ تاپ زمان را از دست ندهید. فن کار خنک کردن قطعات داخلی را انجام می‌دهد و اگر کار خود را به درستی انجام ندهد امکان دارد مشکلات زیادی را ایجاد کنید.

تعمیر ویا تعویض فن لپ تاپ هزینه زیادی ندارد پس سعید کنید این کار را سریع انجام دهید.

صدا دادن فن و افزایش گرمای لپ تاپ به این معنا است که فن خراب شده است ویا نشاندهنده گرد و خاک زیاد روی آن است. اگر می‌توانید به روش درست گرد و خاک فن ( ها ) را بگیرید اول این کار را انجام دهید. حتما از کولپد ( خنک‌کننده لپ تاپ ) استفاده کنید.

تعمیر تاچ پد

تاچ پد به دو صورت نرم افزاری و سخت افزاری دارای مشکل می‌شوند. وقتی که فقط قسمتی از تاچ پد مثل یک دکمه یا قسمت خاصی از تاچ پد، این مشکل سخت افزاری است و نیاز به تعمر لپ تاپ دارد و با باز کردن لپ تاپ در زمان تعمیرات مشکل مشخص می‌شود. در زمان‌های هنگ کردن لپ تاپ امکان دارد که تاچ پد شما کلا کار نکند که این مشکل نرم افزاری است. در برخی موارد هم که تاچ پد شما کار نمی کند ول دکمه های کیبورد مثل Numlock کار می‌کنند هم مشکل سخت افزاری نیست. معمولا با ریست کردن لپ تاپ مشکلات نرم افزاری تاچ پد برطرف می‌شود و باید عیب یابی کنید که چرا این اتفاق افتاده است ویا برای این مورد هم می‌توانید از متخصص تعمیر لپ تاپ کمک بگیرید.

تعمیر پورت USB لپ تاپ

معمولا استفاده نادرست از پورت‌های یو اس بی باعث خرابی آنها می‌شود. آرام جازدن یو اس بی و بد جازدن از مهمترین دلیل‌های خرابی پور USB لپ تاپ است. اگر زربه شدید به لپ تاپ وارد شود باعث می‌شود خازن‌ها، لحیم‌ها و پایه‌های داخلی پورت یو اس بی خم شوند و اتصال را به درستی انجام ندهند و شما شاهد قطع و وصلی یو اس بی بشوید. هزینه تعمیر پورت USB بسته به نوع مادربرد ویا پورت آن دارد. هزینه در پورت‌های USB که برد سرخود دارند و پورت یو اس بی هایی که برد آنها به مادربرد متصل هستند متفاوت است.

تعمیر قاب لپ تاپ

قاب لپ تاپ با ضربه محکم می‌شکند ویا ترک می‌خورد. معمولا هم مشکلی برای کارکرد با لپ تاپ ایجاد نمی‌کند. با استفاده از چسب‌های مخصوص شکستگی ویا ترک در زمان تعمیر لپ تاپ مشکل برطرف می‌شود و معمولا نیازی به تعویض وجود ندارد و با تعمیرات قاب مشکل برطرف خواهد شد.

مشکلات عمومی لپ تاپ

در پایین به برخی از مشکلات عمومل لپ تاپ می‌پردازیم که با شناسایی آن‌ها بتوانید با بهبود منابع خود اقدام به تعمیرات لپ تاپ بپردازید.

مشکل هنگ کردن لپ تاپ

100 نوع دلیل می‌تواند هنگ کردن داشته باشد ولی مواردی که در پایین می‌آید از رایج ترین آنها است.

 • پایین بودن حافظه RAM
 • پر بودن حافظه دیسک لپ تاپ
 • پایین بودن سرعت خواندن و نوشتن دیسک لپ تاپ ( هارد SSD این مشکل را برطرف می‌کند )
 • نرم افزارهای مخرب ( ویندوز خود را مجدد نصب کنید )
 • کاهش بهره‌وری قطعات لپ تاپ به دلیل خرابی آن‌ها

معمولا مشکل هنگ کردن لپ تاپ، مشکلات نرم افزاری است.

داغ شدن بیش از حد لپ تاپ

داغ شدن لپ تاپ نشانگر آن است که فن‌‌های خنک کننده کار خود را به خوبی انجام نمی‌دهند. گرد و خاک موجود بر روی فن‌ها از مهمترین دلایل درست کار نکردن فن‌ها هستند. از کولپد ( فن خنک کننده لپ تاپ ) استفاده کنید و اقدامات لازم برای از بین بردن گرد و خاک را انجام دهید.

نداشتن صدا

نداشتند صدا لپ تاپ می‌تواند دو مورد زیر باشد

 • مشکل در کارت صدا لپ تاپ
 • نصب نبودن درایور لپ تاپ

معمولا با نصب صحیح نرم افزار کارت صدا مشکل برطرف خواهد شد و در غیر این صورت تعمیر لپ تاپ باید انجام شود.

حتما به این نکات در زمان تعمیر لپ تاپ دقت کنید

امنیت اطلاعات

امنیت اطلاعا شما مهمترین مسئله در زمان تعمیر لپ تاپ است. معمولا ما اطلاعات خصوصی و مهمی بر روی لپ تاپ داریم. از مراکز معتبر برای تعمیرات استفاده کنید.

تعمیر لپ تاپ در محل

اگر قطعه لپ تاپ نیاز به تعمیر نداشته باشد، امکان تعمیر لپ تاپ در محل وجود دارد. البته این مورد بعد از شناسایی مشکل دقیق مشخص خواهد شد.

ضمانت پس از تعمیرات

تعمیر کار لپ تاپ شما ویا آن مرکز تعمیرات باید به شما تضمین قطعات تعمیر شده ویا قطعات جدید را به شما تا یک هفته یا یک ماه بدهد.

تعرفه خدمات تعمیر لپ تاپ

هزینه اجرت درج شده به صورت حدودی می‌باشد و بسته به مدل لپ تاپ تغییر خواهد کرد

خدمتقیمت ( تومان )
نصب نرم افزار35،000 تا 50،000
تعمیر کیبورد40،000 تا 50،000
تعویض مادربورد110،000 تا 130،000
تعویض نمایشگر90،000 تا 100،000
تعویض قاب100،000 تا 125،000
تعویض وب کم50،000 تا 60،000
تعویض فن90،000 تا 100،000
تعویض تاچ پد130،000 تا 145،000
تعویض پرت USB90،000 تا 100،000
تعویض پرت صدا90،000 تا 100،000
نرخ اتحادیه سال 98
نرخ اتحادیه سال 98

هزینه تغییر خواهد کرد؟

اگر عیب یابی به درستی صورت گیرد خیر. معولا به دلیل تست کردن قطعات برای عیب یابی پیش‌بینی اولیه هزینه انجام می‌شود و این امکان وجود دارد که پیش‌بینی قیمت به درستی انجام نشود.

مراکز معتبر تعمیر لپ تاپ تغییر قیمت کمتری دارند.

چه کار کنیم لپ تاپ خراب نشود؟

همیشه می‌گیم پیشگیری بهتر از درمان است. پس با در نظر گرفتن موارد زیر می‌توانید نیاز به تعمیر لپ تاپ را به حداقل برسانیم

 • به هیچ عنوان از لپ تاپ در تخت ویا روی بالشت استفاده نکنید. امکان گردش هوا را از فن‌ها می‌گیرید ( به نظر من بزرگترین مشکلات از همینجا شروع می‌شوند )
 • حتما از کولپد استفاده کنید. خنک کننده‌های با کیفیک که به افزایش گردش هوا داخل لپ تاپ کمک می‌کنند.
 • در زمان روشن بودن لپ تاپ آن را زیاد جابه جا یا تکان ندهید.
 • حتما به صورت نرم افزاری اقدام به خاموش کردن لپ تاپ بکنید
 • مایعات را دور از لپ تاپ خود نگه دارید
 • نرم افزارهای غیر ضرورری را ببندید تا فشار پردازنده‌ها و قطعات به حداقل برسند.
 • اگر لپ تاپ به صورت صاف بر روی سطح قرار نگیرد، امکان درست عمل نکردن قطعات است.
 • سعی کنید در مکان‌هایی که گرد و خاک زیادی دارند از لپ تاپ استفاده نکنید. این گرد و خاک‌ها باعث می‌شوند فن‌های خنک کنده به درستی کار نکنند.

دانلود فایل PDF این صفحه

 1. Avatar مجتبی says:

  با سلام بنده لپ تابم از طریق کابل به مودم متصله…زمانی که شارژر لپتاب رو به برق متصل میکنم مودم خاموش و روشن می شود ….چ کنم؟

 2. Avatar مهرشاد says:

  سلام علت سیاه شدن صفحه نمایش و بالا نیامدن ویندوز چیست؟

  • محسنی (تعمیرکار نرم افزار در استاده) محسنی (تعمیرکار نرم افزار در استاده) says:

   سلام
   دلیل خیلی می تونه داشته باشه
   هم سخت افزاری و هم نرم افزاری
   ولی معمولا دلیل بر اینه که بوت باید تغییر بدید. با f1 یا f2 یا delete وارد تنظیمات سیستم بشید. این دکمه هارو بعد از اینکه کامپیوتر روشن کردید بزنید.
   تو تنظیمات سیستم به قسمت بوت برید و تنظیمات بوت نگاه کنید که آیا روی هارد شما هست یا نه
   بوت اولی باید روی هارد باشه

 3. Avatar شریفی says:

  لپ تاپ دل مدل Latitude E6420 دارم.
  خطای no bootabel device found نمایش میده. تو بخش boot تنظیمات bios هم کلا هیچ چیزی نمایش داده نمیشه. در حالی که در قسمت system information همه اطلاعات سخت افزار ها نشون داده میشه و اتصالشون تایید شده.

  • Avatar محمد محسنی ( تعمیرکار نرم افزار کامپیوتر در نکت ) says:

   سلام
   میخواین ویندوز نصب کنید که این پیغام داده میشه؟ یا در زمان بالا اومدن ویندوز این پیغام داده میشه؟
   اطلاعات خیلی دقیق نیست
   ولی معمولان پیغام no bootabel device found برا مشکل هارد
   اگر در نظر بگیریم سخت افزاری نباشه، از طریق کنسول ( با cd ویندوز ) میتونید با دستورات cmd مشکل هارد برطرف کنید.
   گوگل سرچ کنید، دستورات وجود داره

   • Avatar شریفی says:

    پیغام no bootabel device دقیقا بعد از لود شدن بایوس و قبل از ویندوز نمایش داده میشه. هیچ پورتی در قسمت بوت نیست، یعنی به طور کل تنظیمات بوت نیست و عملا سی دی یل فلش و … رو لود نمیکنه. اینطور به نظر میاد که عملیات بایوس به درستی و کامل انجام نمیشه.

    • Avatar محمد محسنی ( تعمیرکار نرم افزار کامپیوتر در نکت ) says:

     اگر هیچیو نمیشناسه این کارارو بکن
     اگر میتونی باتری مادربرد (CMOS ) دربیار و دوباره جا بزن تا بایوس ریست بشه
     یا گزینه Legacy در بوت اگر وجود داشت به UEFI تغییر بده
     به نظر من هارد لپ تاپ مشکل داره میتونی برای مشاوره با شماره های درج شده توی همین صفحه هم تماس بگیرید

     • Avatar شریفی says:

      Cmos رو قبلا انجام دادم نشد. تنظیمات بوت یه صفحه خالی غیر قابل تنظیمه. داخلی 2 برای مشاوره میگیرم، کسی پاسخگو نیست.

      • Avatar محمد محسنی ( تعمیرکار نرم افزار کامپیوتر در نکت ) says:

       لطفا در تایم اداری تماس بگیرید

     • Avatar شریفی says:

      هارد تست شده، سالمه.

  • Avatar کیان says:

   برو تو بایوس
   \زینه legacy support رو enable کن
   مشکل من اینجوری اوکی شد

 4. Avatar کاربر میهمان says:

  سلام من یک کیبورد و موس بدون سیم دارم. دانگل این موس و کیبرد گم کردم و الان نمیتونم هیچ استفاده ای ازشون بکنم میشه باسیم کرد یا میشه تعمیراتی انجام داد که بتونم از موس و کیبرد استفاده کنم یا دانگل جایی می فروشند؟

  • Avatar محمد محسنی ( تعمیرکار نرم افزار کامپیوتر در نکت ) says:

   بهتر بود مدل موس و کیبورد خود را اعلام می کردید.
   برخی از دانگلهای وایرلس قابلیت ساخت مجدد را دارند. اگر موس و کیبورد شما گارانتی داره که تماس بگیرید باهاشون و مشکل شما حل می کنند اگر نه باید شرکتی را پیدا کنید که امکان ساخت مجدد دانگل شما را داشته باشد.
   من بعید میدونم امکان باسیم شدن وجود داشته باشه، اگر هم باشه هزینه زیادی خواهد داشت.
   بهتر پیگیر این باشید که یک دانگل جدید برای شما ساخته شود

 5. Avatar غفاری says:

  رمز لپتاپ فراموش کنیم شما درست می کنید

  • Avatar محمد محسنی ( تعمیرکار نرم افزار کامپیوتر در نکت ) says:

   هیچ مشکلی برای بازیابی مجدد رمز عبور لپ تاپ شما وجود ندارد ( اگر از ویندوز استفاده می کنید )
   پیشنهاد می کنم قبل از هر کاری در گوگل جستوجو کنید و تلاش کنیم برای بطرف کردن مشکل از طرف خود شما

  • Avatar شریفی says:

   ویندوز 7 قابلیت دور زدن امنیت ورود رو داره. اگر ویندوز 7 دارید، تو اینترنت جست و جو کنید. در بقیه سیستم عامل ها، فقط میتونید فایل ها رو بردارید و سیستم عامل باید مجددا نصب بشه.

 6. Avatar کاربر میهمان says:

  یکی از جای فلش ها روی لپ تاپ کار نمی کنه
  هزینه چقدر میشه

  • Avatar محمد محسنی ( تعمیرکار نرم افزار کامپیوتر در نکت ) says:

   معمولا این مشکل سخت افزاری است.
   امکان دارد پایه خازن های پورت یو اس بی شما از مین جدا شده باشد.
   هزینه تعمیر بسته به نوع لپ تاپ شما داره. مدل لپ تاپ خودتون بگید

 7. Avatar منیره says:

  سلام
  کند بودن سرعت ویندوز مشکل از کجا است
  انقدر سرعت کمه که نمیشه هیچ کاری کرد

  • Avatar محمد محسنی ( تعمیرکار نرم افزار کامپیوتر در نکت ) says:

   دلایل زیادی خواهد داشت
   اگر در نظر نگیریم که مشکل سخت افزاری دارید، موارد زیر امتحان کنید.
   1- درایو c شما خیلی پر شده
   2- نرم افزارهاتون حذف کنید
   3- ویندوزتون عوض کنید
   اگر هم مشکل سخت افزاری باشه امکان داره یا از هارد باشه یا از رم لپ تاپ شما

  برای سوال پرسیدن اینجا کلیک کنید  یا نظر خود را در کادر پایین بنویسید

Your email address will not be published.