لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

گاهی بنا بر دلایل گوناگونی از جمله استفاده مداوم و طولانی مدت، دستگاه با خرابی‌ها و مشکلاتی روبه‌رو می‌گردد که نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات دارد. در این مطلب از خدمات تعمیر کولر گازی در “استاده” با ما باشید تا با خدمات تعمیر کولر گازی آرچلیک (Arcelik) در استاده و هزینه تعمیر آن توضیحاتی را ارائه دهیم.

هزینه تعمیر کولر گازی آرچلیک

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت به تومان
تعویض شیر برقی کولر گازی آرچلیک80.000
تعویض لوله مویی و کنتاکتور کولر گازی آرچلیک 130.000
تعویض روغن کمپرسور کولر گازی آرچلیک 175.000
تعویض ترانس برد کولر گازی آرچلیک 85.000
تعویض شیر رفت و برگشت کولر گازی آرچلیک 130.000
تعویض مهره لوله رفت و برگشتی کولر گازی آرچلیک 90.000
تعویض خازن کولر گازی آرچلیک 80.000
هزینه ایاب و ذهاباز 50.000 تا 80.000
هزینه تعمیر کولر گازی آرچلیک

به طور کلی، هزینه تعمیر کولر گازی آرچلیک به موارد متعددی بستگی دارد. مانند هر دستگاه دیگری، این وسیله نیز از اجزا و قطعات مهم و مختلفی تشکیل شده است که میزان خرابی هر یک از آنها در تعیین هزینه تعمیر کولر گازی آرچلیک نقش دارند. برخی از مهم‌ترین این قطعات عبارتند از:

  • کمپرسور
  • کندانسور
  • رله استارت
  • برد
  • مبرد
  • اواپراتور
  • فیوز
  • سنسور
  • خازن

لازم به ذکر است میزان هزینه تعمیر هر یک از قطعات گفته شده، مقدار ثابتی نمی‌باشد و بسته به نوع خرابی متغیر است. تنها پس از عیب یابی کارشناسان و بررسی‌های دقیق آنها، میزان هزینه و قیمت تعمیر کولر گازی Arcelik معین می‌شود.

تعمیر کولر گازی آرچلیک

هر ساله با شروع فصل گرما و تابستان، استفاده از انواع مختلف کولر گازی با برندهای متنوع افزایش زیادی می‌یابد. یکی از این برندها نیز برند آرچلیک می‌باشد که از دیرباز محصولات مختلف و با کیفتی را به کاربران عرضه کرده است. کولر گازی آرچلیک نیز یکی از کالاهایی است که به دلیل کارکرد مناسب و کیفیت مطلوب، محبوبیت زیادی در نزد مشتریان دارد.

کولر گازی آرچلیک یکی از انواع پرکاربرد این برند می‌باشد که عملکرد مناسبی در سیستم سرمایشی دارد. انواع مختلف دیگری از قابلیت‌ها از جمله عملکرد گرمایی، رطوبتی، کوهستانی، فن و اتومات نیز برای این دستگاه در نظر گرفته می‌شود که محبوبیت آن را دوچندان کرده است.

سروس کولر گازی آرچلیک

اما گاهی مشکلاتی برای هر یک از این قابلیت‌ها به وجود می‌آید که عملکرد دستگاه و به خصوص قابلیت خنک سازی آن را با اختلال مواجه می‌کند. از این رو نیاز به تعمیر کولر گازی آرچلیک ضروری می‌گردد. از سری رایج‌ترین مشکلات پیش آمده برای کولر گازی آرچلیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم خنک سازی کولر و وجود نداشتن سرمای کافی

 در صورتی که پس از روشن کردن کولر گازی آرچلیک، سرمایی در محیط احساس نشود و برودت مطلوب حاصل نگردد، احتمال خرابی لوله‌های حاوی گاز مبرد در کولر و یا نشت آن وجود دارد. در این حالت نیاز به تعمیر پنل داخلی کولر گازی آرچلیک الزامی است.

شنیده شدن انواعی از صداهای غیر طبیعی از کولر

 از جمله دلایلی که می‌توانند سبب تولید صداهای ناهنجار از کولر گازی شوند، عبارتند از: خرابی بلبرینگ‌ها، انسداد و آلودگی فیلترها، خرابی فن و آسیب فنی کویل کولر گازی آرچلیک

روشن نشدن کولر و یا خاموش نشدن آن

 اینگونه خرابی‌ها در وهله اول، به دلیل خرابی ریموت کنترل کولر گازی رخ می‌دهند. علاوه بر مورد فوق، خرابی ترموستات و سنسور دستگاه، انسداد فیلترها، خرابی برد کنترل و کندانسور و اختلال در کارکرد فن نیز می‌توانند از سایر علل‌های این مشکل باشند.

کم شدن قدرت پرتاب باد

 عدم وزش باد خنک از کولر گازی و یا کم شدن قدرت پرتاب آن می‌تواند ناشی از انسداد فیلترها و یا گرفتگی دریچه کولر به دلیل آلودگی باشد. گاهی خرابی ترموستات و کم شدن شارژ گاز مبرد نیز باعث این مشکل می‌گردد که پس از پاکسازی فیلترها و رفع کثیفی آنها، عیب یابی از ترموستات و بررسی میزان گاز مبرد نیز واجب است.

ظاهر شدن کدهای خطا و قطع و وصل شدن فیوز

 اینگونه مشکلات از جمله مشکلات فنی مرتبط به بخش الکتریکی کولر گازی می‌باشند که حتما باید توسط متخصص فنی در این زمینه، بررسی و پس از آن جهت تعمیر کولر گازی آرچلیک اقدام گردد.

برای آگاهی از تعمیر کولر گازی پنجره ای و هزینه سرویس روی لینک کلیک کنید.

نشت کردن آب از کولر گازی

در صورت خرابی پمپ آب دستگاه و یا انسداد خروجی تخلیه آب این مشکل رخ می‌دهد. لازم به ذکر زنگ زدگی و یا سوراخ شدن لوله‌های تخلیه نیز در احتمال بروز این مشکل نقش دارند.

آب دادن از دستگاه

 نشت آب و آب دادن کولر گازی نشان دهنده اختلال در عملکرد پنل داخلی می‌باشد. لازم به ذکر است احتمال دارد این خرابی با یخ زدن لوله‌های آب کولر همراه‌ باشد.

استشمام بوی بد از دستگاه

 تولید بوی بد توسط دستگاه نشان از نشت کردن گاز مبرد دستگاه می‌باشد. در این حالت، علاوه بر آسیب رسیدن به سایر قطعات دستگاه، کولر گازی هوای آلوده‌ای را منتشر و به سیستم تنفسی افراد حاضر در محیط نیز صدمه وارد می‌کند.

لازم به ذکر است تعمیر کولر گازی آرچلیک از سری خدمات تخصصی و پیچیده می‌باشد که نیاز به مهارت و دانش فنی دارد. از این رو توصیه می‌گردد جهت بهره‌مندی از خدمات تعمیر این دستگاه از تعمیرکاران غیر حرفه‌ای استفاده نکنید و کار را به متخصصین مجرب این زمینه در نمایندگی بسپارید. در این صورت، هم در هزینه‌های تعمیر صرفه جویی می‌گردد و هم آسیب به سایر قسمت‌های دستگاه سرایت نخواهد کرد.

سرویس کولر گازی آرچلیک

سرویس کولر گازی آرچلیک یکی از خدماتی است که در صورت انجام شدن به‌طور منظم سبب زیاد شدن عمر دستگاه و بهره‌وری آن می‌گردد. در سرویس کولر گازی، قطعات به‌طور دوره‌ای چک می‌شوند و ضمن این کار اگر خرابی قطعه‌ای رخ داده باشد، از سرایت آن به سایر قسمت‌های کولر جلوگیری می‌گردد و طول عمر مفید کارکرد دستگاه افزایش می‌یابد.

توصیه می‌شود سرویس کولر گازی آرچلیک سالی یک بار و سرویس پنل داخلی آن نیز به صورت یک بار در ماه انجام گردد. در صورت نیاز، لازم است سرویس پنل خارجی نیز قبل از نیاز به مصرف و پیش از شروع فصل گرما یا سرما انجام شود.

در سرویس کولر گازی خدماتی از قبیل رفع کثیفی فیلتر کولر گازی و شستشوی قطعات انجام می‌شود که به افزایش توان کولر در تولید باد سرد کمک شایانی می‌کند. توصیه می‌گردد جهت بهره‌مندی از خدمات سرویس کولر گازی آرچلیک با کارشناسان ما در “استاده” در ارتباط باشید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با مقرون به صرفه‌ترین قیمت، اینگونه خدمات برای شما انجام شوند.

طبقه بندی شده در