قیمت شارژ گاز کولر ماشین یا خودرو سال 1401

شارژ گاز کولر ماشین

با آمدن فصل تابستان و گرم شدن هوا، مردم به دنبال راهی برای خنک سازی می‌باشند، به همین منظور به هنگام سوار شدن اتومبیل خود، کولر ماشین را روشن کرده و از آن، لذت می‌برند.

حال تصور کنید هنگام سوار شدن اتومبیل خود، متوجه آن شوید که گاز کولر ماشین، تمام شده که در نتیجه این موضوع باعث روشن نشدن کولر یا تولید باد گرم می‌شود. در این شرایط باید گرمای طاقت فرسا را تحمل نمایید. به همین دلیل توصیه می‌شود که قبل از گرم شدن هوا حتما به سرویس و شارژ گاز کولر خودروی خود بپردازید تا در فصل‌های گرم سال، بتوانید به خوبی از کولر خودرو استفاده کرده و از آن لذت ببرید. بنابراین در ادامه این صفحه از استاده به معرفی خدمات شارژ گاز کولر ماشین و همچنین هزینه شارژ گاز کولر خودرو 1401 آشنا سازیم.

قیمت شارژ گاز کولر ماشین

خدمتقیمت به تومان
شارژ گاز کولر خودرو ایرانی برای هر صد گرم110.000
شارژ گاز کولر خودرو خارجی برای هر صد گرم160.000
گرفتن نشتی گاز کولر خودرو برای هر یک بار100.000

قیمت شارژ گاز کولر ماشین، قیمت دقیق و مشخصی نیست چون عوامل زیادی بر هزینه شارژ گاز کولر ماشین موثر هستند. در حقیقت هنگام شارژ گاز، حالت‌های مختلفی ایجاد می‌شود. برای مثال هنگامی که تعمیرکار به سرویس کولر ماشین می‌پردازد، پس از بررسی‌های لازم، اقدام به شارژ گاز کولر ماشین می‌پردازد.

در بعضی از مواقع، ممکن است، میزان گاز کولر خودرو کم شده باشد که در این صورت تعمیرکار به شارژ گاز کولر خواهد پرداخت ولی در بعضی از مواقع دیگر، گاز کولر ماشین، نشتی پیدا کرده است که در این حالت هم، میزان نشتی می‌تواند متفاوت باشد. همچنین در برخی از مواقع نیز ممکن است کمپرسور یا قطعات دیگر هم خراب شده باشند که تعمیرکار متخصص باید ابتدا به تعمیر آن پرداخته و سپس به شارژ گاز کولر ماشین بپردازد.

قیمت شارژ گاز کولر خودرو

در واقع زمانی که مقدار گاز کولر ماشین کم شده، هزینه شارژ گاز کولر نسبت به سایر حالات، کم‌تر می‌باشد.

در حالتی که گاز کولر خودرو نشتی دارد، هزینه شارژ کولر به میزان نشتی بستگی دارد، اگر مقدار نشتی گاز کم باشد، فرد متخصص با استفاده از روغن‌های مخصوص به برطرف کردن نشتی و سپس شارژ گاز می‌پردازد که در این حالت نیز هزینه شارژ گاز کولر ماشین، نسبت به مواقعی که نشتی گاز بیشتر است، کم‌تر می‌باشد.

قیمت نصب شیشه دودی ماشین در محل و سیار را در این صفحه مشاهده کنید.

در مواقعی که کمپرسور یا قطعات بیشتری خراب شده باشند، تعمیرکار ابتدا به تعمیر یا تعویض آن‌ها پرداخته و سپس به شارژ گاز کولر ماشین می‌پردازد که طبیعتا هزینه شارژ گاز، در این مواقع بیشتر خواهد بود.

یکی دیگر از عوامل موثری که بر هزینه شارژ گاز کولر ماشین، تاثیر گذار است، میزان گاز کولر ماشین می‌باشد. در حقیقت هر چه قدر که قدرت کولر خودرو بیشتر باشد، قطعا برای شارژ کردن آن، حجم بیشتری از گاز نیز مورد نیاز است که در نتیجه قیمت شارژ گاز کولر افزایش پیدا خواهد کرد. برای مثال قیمت شارژ گاز کولرهای دوازده و هجده هزار، تقریبا نرخ یکسانی بوده در حالی که شارژ گاز کولرهای قوی‌تر مانند بیست و چهار و سی و دو هزار، هزینه بیشتری خواهد داشت.

همچنین در بعضی از مواقع، تعمیرکار به تعویض لوله کولر خودرو می‌پردازد که در این صورت، اجرت تعویض لوله کولر نیز باید پرداخت شود.

شارژ گاز کولر ماشین

برای شارژ گاز کولر خودرو، مراحل مختلفی  را باید انجام دهید که این مراحل به صورت زیر می‌باشند.

مرحله اول

در ابتدا باید وسایل لازم  برای شارژ گاز کولر خودرو را آماده کنید که از جمله این وسایل، گیج مانوفیلد، شیلنگ مخصوص، رابط شیلنگ، کپسول گاز کولر ماشین می‌باشند. سپس با دقت، داخل موتور را نگاه کرده و شیر مربوط به کولر خودرو را پیدا کنید. معمولا روی این شیر، درپوش آبی رنگی قرار دارد که باید آن را بردارید.  

مرحله دوم

در مرحله دوم شما با وارد کردن مقداری فشار، روی شیر کولر، متوجه خواهید شد که کولر چه مقدار گاز دارد. یعنی هنگام فشار روی شیر کولر با استفاده از دست یا هر نوع وسیله دیگر، اگر از درون کولر، گاز خارج شد، یعنی درون کولر مقداری گاز وجود دارد و باید آن را شارژ کنید(شارژ تکمیلی) اما اگر گاز خارج نشد یعنی درون کولر، کاملا خالی از گاز است و باید به صورت کامل، گاز کولر را شارژ نمایید.

البته قبل از شارژ گاز باید به این نکته توجه داشته باشید که هوای داخل کولر، خارج شده باشد. بدین منظور باید شیلنگ گیج را به شیر کولر وصل کنید تا با استفاده از آن، هوای داخل کولر را خارج نمایید.

مرحله سوم

در این مرحله باید با استفاده از شیلنگ، مقداری از گاز داخل کپسول را وارد کولر کرده و سپس شیر کپسول را ببندید.

چه زمانی باید گاز کولر ماشین شارژ شود؟

مرحله چهارم

در این مرحله نیز باید به بررسی میزان گاز منتقل شده بپردازید. بدین منظور  کولر را روشن کرده و در بالاترین درجه قرار ‌دهید. سپس عدد نشان داده شده روی گیج را بخوانید. (معمولا این عدد باید بین سی و پنج تا چهل psi ‌باشد.) اگر عدد نشان داده شده، کم‌تر بود، باید مراحل ذکر شده، مجددا انجام شود.

برای شارژ گاز کولر ماشین، می‌توانید به تعمیرگاه مراجعه کنید. در این هنگام، تعمیرکار متخصص با استفاده از وسایل و تجهیزات لازم به بررسی و شارژ گاز کولر ماشین می‌پردازد.

به طور کلی می‌توان گفت زمانی که کولر خودرو به خوبی قبل، به خنک سازی نمی‌پردازد، زمان شارژ آن فرا رسیده است. توجه داشته باشید از آن جایی که گاز کولر ماشین، یک نوع گاز سمی به شمار می‌آید، شارژ گاز کولر ماشین نیز امری تخصصی محسوب می‌شود که باید توسط متخصصان انجام گیرد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *