همه ما خوب می دانیم که نصب موکت چگونه می تواند نیازهای ما را تامین کند. این نیاز ها شامل هزینه مناسب، رنگ و طرح دلخواه، زیبایی بخشیدن به خانه، گرم بودن و … می باشد که موکت ها کار ما را بسیار آسان کرده اند.

در این صفحه از استاده می خواهیم درباره نصب موکت، قیمت، و معایب و مزایای آن توضیح دهیم تا بتوانیم به شما در انتخاب و تخمین هزینه ها کمک کنیم. اگر شما هم در فکر تهیه موکتی زیبا هستید یا آن را تهیه کرده اید ولی نمی دانید چگونه نصبش کنید، بهتر است قبل از هر گونه اقدام اطلاعات دقیقی از آن داشته باشید.

معایب و مزایای نصب موکت

همه ما به ضوح می دانیم که استفاده ازهر نوع کفپوشی برای خانه و یا محل کار خود، معایب و مزایایی دارد که موکت از آن ها استثنا نمی باشاد.

در جدول زیر مزایای قابل توجه نصب موکت را بیان می کنیم:

قیمت بسیار مناسب موکت ها و اجرت مناسب آن

بسیار نرم و لطیف

قابل نصب در هر ابعاد و اندازه ای

قابل شستشو بودن آن در قالیشویی و منزل

دارای طرح ها و رنگ های متنوع

عایقی عالی برای جلوگیری از هدر رفت انرژی

احساس آرامش هنگام راه رفتن بر روی موکت

سبک و قابل حمل بودن موکت

همانطور که مزایای نصب موکت را بیان کردیم، بهتر است از معایب آن هم بگوییم:

 1. یکی از مشکلات موکت کثیف شدن آن است که در صورت کثیفی باید حتما شسته شود تا چرک تاب نشوند که می توانید این کار را به قالیشویی ها بسپارید تا جهت شستشوی موکت اقدام نمایند و یا با مواد شوینده مجاز در فروشگاه ها خودتان اقدام نمایید؛ که البته گزینه اول برای تمیز تر شدن موکت ها بهتر می باشد.
 2. از دیگر معایب نصب موکت می توان به نسوز نبودن آن اشاره کرد. این که موکت امکان آتش سوزی داشته، می تواند بسیار خطرناک باشد.

قیمت نصب موکت

توجه داشته باشید که قیمت‌ها برای مکان‌های 30 متر به بالا می‌باشد:

نوع نصبقیمت به تومان (متر مربع)
فقط برش6.000
نصب با دور چسب7.500
نصب تمام چسب8.000
نصب موکت هر پله10.000 تا 12.000

دستمزد نصاب برای متراژهای کمتر از 30 متر بین 110.000 تا 140.000 می‌باشد.

نصب موکت یکی از کارهایی است که به ظاهر ساده می آید ولی برای انجام آن به مهارت و تجربه نیاز است. برای تعیین قیمت نصب موکت، نصاب موکت ابتدا محل مورد نظر را بررسی می کند، کف را اندازه می گیرد و در صورت نیاز به هم سطح سازی، این کار را انجام می دهد.

پس به طور کلی هزینه نصب موکت به عوامل زیر وابسته می باشد:

 • جنس موکت
 • اندازه محل مورد نظر
 • شکل مکان مورد نظر
 • نیاز به زیرکاری
 • با تجربه بودن نصاب موکت
 • هزینه ایاب و ذهاب

کندن موکت قدیمی

در زمان کندن موکت‌های قدیمی مشکل بزرگی که پیش می‌آید چسب‌های چسبیده بر کف سرامیک ویا… ما هستند. برای برطرف شدن مشکل چسبندگی می‌توانیم از خدمات کفسابی سرامیک، موزایک و… استفاده کنیم ویا در غیر این صورت می‌توانیم با محلول‌های مناسب اقدام به نظافت منزل خود بکنیم.

نصاب ماهر موکت

چگونه یک نصاب ماهر موکت را انتخاب کنیم؟

کم آمدن و برش های ناصاف هنگام نصب موکت یکی از مشکلاتی است که سبب ایجاد چهره ای نامناسب برای دکوراسیون داخلی خانه ما می شود که با سپردن این کار به دست نصاب موکت به راحتی می توانیم از بروز این مشکلات جلوگیری کنیم.

یک نصاب موکت هنگام چسباندن باید نکات زیر را رعایت کند:

 • اندازه گیری دقیق ابعاد کف خانه
 • بررسی کف خانه که آیا به کف سازی احتیاج دارد یا خیر؟
 • تمیز درآوردن موکت در هر شکلی
 • گرفتن قیمت منصفانه
 • استفاده از چسب های مرغوب
 • اتمام کار در بهترین زمان ممکن
 • صرفه جویی و اصراف نکردن موکت هنگام نصب

در پایان

اگر شما هم می خواهید که برای محل کار یا منزلتان موکت تهیه کنید، ابتدا بسته به دکوراسیون داخلی خود نوع مورد نظر خود را پیدا کرده سپس با استفاده از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه به نصب موکت اقدام نمایید.

طبقه بندی شده در