قیمت شستشوی موکت در محل

خدمتقیمت به تومان
شستشوی موکتهر متر از 18.000 تومان

انتخاب یک موکت مناسب و با دوام برای هر یک از مکان های نام برده شده کار آسانی است که با شناسایی انواع موکت و نحوه نگهداری و شستشوی موکت می توانید بهترین موکت را در فضای مورد نظر خود داشته باشید.در ادامه مقاله به بررسی هر یک از موارد مذکور می پردازیم:

شستشوی موکت

از گذشته تا به امروز از موکت به عنوان کف پوش اتاق ها و راه رو ها استفاده می کنند. درواقع موکت تاثیر زیادی بر روی دکوراسیون داخلی منزل و یا اداره ها و به خصوص هتل ها و مکان های زیارتی دارد.

موکت می توانید بهترین موکت را در فضای مورد نظر خود داشته باشید.در ادامه مقاله به بررسی هر یک از موارد مذکور می پردازیم:

شستشوی موکت در محل

شستشوی موکت در محل

شستشوی موکت در محل روشی بسیار کم دردسر تر به جای استفاده از قالیشویی برای موکت شویی در محل است.

به دلیل نوع جنس موکت (در پایین با انواع موکت آشنا خواهید شد) امکان شستشوی موکت در محل وجود دارد و دلای آن را می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • خشک شدن سریع موکت
  • امکان شستشوی موکت با دستگاه بخار
  • امکان مکش کف ویا آب با استفاده از دستگاه شستشوی موکت، از روی موکت

محل‌هایی مثل شرکت‌ها، مراکز تجاری و… که از موکت در محل‌های زیاد ویا وسیع استفاده کردند، تنها راه آنها استفاده از شستشوی موکت در محل است.

شستشوی موکت با دستگاه

شستشوی موکت با دستگاه

شستشوی موکت با دستگاه در محل و کارخانه‌های قالیشویی امکان پذیر است. دستگاه شستشوی فرش به دو دسته صنعتی و خانگی تفکیک شده است.

شستشوی موکت با دستگاه در محل کار یا منزل با استفاده از دستگاه‌های کوچک با قدرت کمتر انجام می‌شود که شرکت‌های خدمات نظافت منزل با استفاده از آنها اقدام به شستشوی موکت با دستگاه را انجام می‌دهند.

در نظر داشته باشید که خرید این دستگاه‌ها برای استفاده در منزل که خودتان اقدام به شستشوی موکت کنید به هیچ عنوان به صرفه نیست

معرفی انواع موکت:

موکت نیز مانند سایر کفپوش های مدرن در طرح و رنگ های مختلف و قیمت های متفاوت (بسته به کیفیت و دوام آن ها) در بازار وجود دارند که به معرفی هر یک از آن ها می پردازیم:

موکت کبریتی: می توان گفت قدیمی ترین نوع موکت می باشند این نوع موکت از قیمت مناسب و پایینی برخوردار می باشد که از گذشته تا به امروز طرفداران خود را حفظ کرده است؛ اما باید متذکر شد که این نوع از موکت ها از لطافت و نرمی برخوردار نمی باشند و قطر کمی دارند. شستشوی موکت در این نوع از موکت ها را می توان به راحتی با روش سنتی انجام داد.

موکت با پرزهای بلند: این نوع از موکت ها بسیار نرم و راحت می باشند؛ دارای ضخامت بسیار زیادی می باشند که به فرش هایی ماشینی شباهت دارند و برای افرادی که دوست دارند در تابستان اتاقی نرم و در زمستان اتاقی گرم را داشته باشند بسیار مناسب می باشد. شستشوی موکت در این نوع را می توان هم به روش سنتی و هم مدرن انجام داد.

موکت طرح دار: اگر شما دارای فضایی وسیع می باشید بهتر است از موکت هایی که دارای طرح می باشند استفاده کنید تا فضای شما را کوچکتر و مناسب تر نشان دهند، موکت های ساده را اکثرا برای فضاهای کوچکتر استفاده می کنند تا فضا را بزرگتر نشان دهند. شستشوی موکت را می توان با رعایت احتیاط به روش سنتی و همچنین مدرن انجام داد.

موکت چمن مصنوعی: این نوع از موکت ها که به چمن شباهت دارند بیشتر مورد استقبال پسر بچه ها قرار می گیرد و همچنین بسیار مناسب برای بالکن و سالن های ورزشی می باشند. برای شستشوی موکت با این جنس و مدل بهتر است از روش مدرن استفاده کرد.

3 نکته مهم را فراموش نکنید!

  1. اگر موکت ها در فضایی پر رفت‌وآمد مورد استفاده قرار می گیرند حتما هنگام نصب موکت با چسب‌های مخصوص آن‌ها را بچسبانید تا مدام در اثر رفت‌و‌آمد موکت‌ها جمع نشوند.
  2. اگر دارای فرزندان خردسال هستید سعی کنید از موکت‌هایی که دارای رنگ های تیره‌تر می باشند استفاده کنید تا هربار در اثر کثیف شدن مجبور به شستشوی موکت نباشید.
  3. برای جلوگیری از چرک تاب شدن موکت‌ها مناسب است که هفته ای دوبار آن ها را با جارو برقی تمیز نمایید زیرا بر اثر بافت گره‌ای موکت، گرد و غبار به راحتی داخل آن نفوذ می کند و هنگام شستشوی موکت به سختی می توان آن را تمیز کرد.

همانطور که در صفحه قالیشویی به آن اشاره شد موکت شویی‌ها را همچون فرش ها، به روش‌های مختلف می توان انجام داد:

روش اول(شستشوی موکت به روش سنتی): روش سنتی که خود افراد با استفاده از بهترین مواد شوینده و فرچه و پارو موکت ها را می شویند و سپس به وسیله نور خورشید خشک می شوند.

روش دوم(شستشوی موکت به روش مدرن): استفاده از دستگاه فرش شوی و موکت شوی می باشد که در دو نوع خانگی و صنعتی تولید شده است و از مزایای آن می توان به افزایش سرعت عملکرد شستشو اشاره کرد.

عملکرد هر دو دستگاه مشابه یکدیگر می باشد به این تفاوت که دستگاه های صنعتی از قدرت بیشتری برخوردار می باشند و برای مکان هایی چون مساجد، هتل‌ها، رستوران‌ها، زیارت گاه‌ها، سینما، سالن‌های آنفی تئاتر و یا شرکت‌های خدمات منزل کاربرد فراوان دارند.

مزایای استفاده از موکت در زیر فرش!

مزایای استفاده از موکت در زیر فرش!
  • موکت ها در گروه کفپوش های با دوام قرار دارند.
  • برای نظافت موکت‌ها نیاز به دستمال و طی‌کشی نیست و با جارو برقی به راحتی تمیز می شوند.
  • باعث می شوند که کف خانه گرم، نرم و راحت باقی بماند.
  • در گستره وسیعی از طرح و رنگ قرار دارند و به راحتی می توانید آن ها را متناسب با دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب کنید.

با ارایه مقالاتی در زمینه خدمات ساختمانی همراه شماست و در صورت نیاز برای دریافت اطلاعات در زمینه هرگونه خدمات منزل می توانید روی آن کلیک کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

طبقه بندی شده در