چگونگی حمل گاوصندوق مسئله ایست که احتمالاً برای خیلی از افراد سؤال می‌شود. اگر شما هم مدارک باارزش، پول و یا طلا و… داشته باشید که مجبور به نگهداری آن‌ها در منزل یا محل کارتان باشید، احتمالاً برای نگهداری از آن‌ها به خرید گاوصندوق فکر کرده‌اید. همان‌طور که میدانید گاوصندوق‌ها وزن بسیار زیادی دارند و جابجایی آن‌ها به تمهیدات ویژه‌ای نیاز دارد که لازم است از آن‌ها به‌طور کامل اطلاع داشته باشید.

گاوصندوق‌ها انواع گوناگونی دارند که بهتر است با این انواع آشنا شوید. دسته‌بندی‌هایی که بر روی انواع گاوصندوق‌ها انجام می‌دهند درنهایت می‌تواند بر روی جابجایی گاوصندوق تأثیرگذار باشد. گاوصندوق‌ها را می‌توان ازلحاظ‌های متفاوتی دسته‌بندی کرد مانند:

  • دسته‌بندی بر اساس فضای قرارگیری گاوصندوق (گاوصندوق فروشگاهی، گاوصندوق خانگی و …)
  • دسته‌بندی گاوصندوق‌ها بر اساس قابلیت ( دارای رمز مکانیکی، گو صندوق دیجیتالی و…)
  • دسته‌بندی گاوصندوق‌ها بر اساس محل نصب ( در داخل زمین، روی زمین و …)

حمل و نقل گاوصندوق‌های قرارگرفته در هر دسته‌بندی با بقیه دسته‌بندی‌ها متفاوت است و روش مختص به خود را دارد.

قیمت حمل گاوصندوق

به صورت خلاصه می‌توانید در لیست زیر قیمت حمل گاوصندق را ملاحظه کنید.

وزنشرایطهزینه (هزار تومان)
تا ۵۰ کیلوگرماز طبقه همکف به طبقه همکف۵۰
تا ۵۰ کیلوگرماز طبقه همکف به طبقه اول و یا برعکس۱۵۰
تا ۵۰ کیلوگرماز طبقه همکف به طبقه دوم و یا برعکس۲۰۰
تا ۵۰ کیلوگرمازطبقه همکف به طبقه سوم و یا برعکس۲۵۰
تا ۵۰ کیلوگرماز طبقه همکف به طبقه چهارم و یا برعکس۳۰۰
تا ۵۰ کیلوگرماز طبقه همکف به طبقه پنجم۳۵۰
تا ۵۰ کیلوگرماز طبقه همکف به طبقه ششم۴۰۰
تا ۵۰ کیلوگرمافزایش هر طبقه۵۰

قیمت حمل گاوصندوق مانند دیگر قیمت‌های موجود در اصناف مختلف، مصوب است و برای جابجایی گاوصندوق باید از این نرخ باربری اطلاع داشته باشید. این هزینه به شرایط متفاوتی بستگی دارد. برای مثال یکی از فاکتورهای تأثیرگذار بر روی هزینه حمل و نقل گاوصندوق، طبقه مکان‌هایی است که قرار است گاوصندوق در آن‌ها جابجا شود. دیگر فاکتور تأثیرگذار بر روی قیمت حمل گاوصندوق، وزن گاوصندوق است. درمجموع هزینه‌هایی که برای جابجایی گاوصندوق پیش رو خواهید داشت، شامل: هزینه کارگری یا کارگرهایی که گاوصندوق را جابجا می‌کنند، هزینه‌ایاب و ذهاب و… است.

حمل گاوصندوق

برای گاوصندوق‌های مختلفی که تا 50 کیلوگرم وزن دارند، ارزان‌ترین حالت که جابجایی از طبقه همکف به طبقه همکف است که هزینه‌ای حدود 100 هزار تومان در پی خواهد داشت. اگر بخواهید گاوصندوق را از طبقه همکف به طبقه اول و یا برعکس جابجا کنید، باید حدود 150 هزار تومان به کارگر اختصاص دهید.

 اگر شما بخواهید گاوصندوق خود را از طبقه همکف به طبقه دوم جابجا کنید (و یا برعکس) باید هزینه‌ای حدود 200 هزار تومان به کارگر حمل و نقل گاوصندوق اختصاص دهید. اجرت کارگری که گاوصندوق را از طبقه همکف به طبقه سوم جابجا می‌کند ( و یا برعکس) برابر 250 هزار تومان است و اگر بخواهید از طبقه همکف به طبقه چهارم یا برعکس جابجا کند، باید 300 هزار تومان به کارگر خدماتی حمل و نقل گاوصندوق پرداخت کنید.

برای جابجایی گاوصندوق از طبقه همکف به طبقه پنجم (و برعکس)، باید 350 هزار تومان به کارگر مسئول حمل‌ونقل آسانسور پرداخت کنید و اگر شما بخواهید گاوصندوقتان را از طبقه همکف به طبقه ششم جابجا کنید ( و یا برعکس) می‌بایست حدود 400 هزار تومان به کارگر باربری پرداخت کنید. این رقم برای طبقات بالاتر بیشتر شده و حدوداً برای اضافه شدن هر طبقه می‌بایست 50 هزار تومان بیشتر پرداخت کنید.

حمل گاوصندوق کاوه

گاوصندوق کاوه

حمل گاوصندوق کاوه نیاز به مهارت خاصی دارد که هر فردی از پس آن برنخواهد آمد. حمل‌ونقل هر نوع گاوصندوقی، نیاز به بسته‌بندی خاصی دارد. مرحله بسته‌بندی تقریباً می‌توان گفت مرحله اصلی فرآیند حمل و نقل گاوصندوق است. اگر فرآیند بسته‌بندی به‌درستی انجام نگیرد، ممکن است حمل و نقل گاوصندوق برای فرد حمل‌کننده خطرآفرین باشد.

برای حمل گاوصندوق‌های مختلف، ممکن است مجبور باشید هزینه متفاوتی را پرداخت کنید که به برخی از شرایط آن، در بخش قبل اشاره کردیم. حمل گاوصندوق کاوه، گاوصندوق بانکی، هتلی یا … هرکدام شرایط مخصوص به خود رادارند. برای مثال برای حمل گاوصندوق هتلی، عموماً با دو کارگر کار بلد، جابجایی به‌خوبی انجام خواهد شد. برای جابجایی گاوصندوق خانگی ممکن است به دو یا سه کارگر آموزش‌دیده نیاز داشته باشید. گاوصندوق‌های بانکی عموماً جز بزرگ‌ترین گاوصندوق‌ها هستند و برای جابجایی آن‌ها ممکن است حتی به هفت یا حتی هشت کارگر آموزش‌دیده نیز، نیاز وجود داشته باشد.

گاوصندوق کاوه نیز انواع متفاوتی دارد که برای حمل آن‌ها ممکن است به تعداد متفاوتی کارگر آموزش‌دیده نیاز داشته باشید. این تعداد می‌تواند از دو کارگر تا پنج کارگر متفاوت باشد. تعداد افراد موردنیاز برای حمل گاوصندوق کاوه را وزن گاوصندوق، ابعاد گاوصندوق و ویژگی‌های خاص آن تعیین می‌کند.

کلام آخر

استفاده از گاوصندوق‌ها، گزینه بسیار مناسبی برای محافظت از مدارک مهم و حتی پول و طلا است. عموماً افراد وقتی در این شرایط قرار می‌گیرند که باید فضای مناسبی برای نگهداری از این اقلام از دارایی‌هایشان داشته باشند، به خرید گاوصندوق فکر می‌کنند. در پروسه خرید گاوصندوق، حمل و نقل گاوصندوق و تحویل آن به محل موردنظر شما، یکی از پروسه‌هایی است که باید به‌دقت به آن فکر کنید و آن را تحلیل کنید. حمل و نقل گاوصندوق‌ها آداب خاصی دارد و باید توسط افراد آموزش‌دیده انجام شود که احتمال به وجود آمدن خسارت‌های احتمالی تا حد ممکن کاهش یابد. حمل و نقل گاوصندوق عموماً توسط دو نفر یا بیشتر کارگر آموزش‌دیده انجام می‌شود ( تعداد کارگرها به ویژگی گاوصندوق و اندازه آن بستگی دارد).

طبقه بندی شده در

با برچسب در